0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #240 -: Януари 30, 2014, 21:56:50 pm »
И моята дата за кръвен е за 7ми, а за уринен е 2 дни по-късно....ще видим дали ще устискам, засега планове не правя :) Иначе лекарствата са ми 3х2 Утрогестан и 2х1х2мг Естрофем - още от деня на пункцията и док не пропуска шанс да ми напомни да не пропускам грам лекарствата и да спазвам часовете  8O
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #241 -: Януари 31, 2014, 06:16:45 am »
Не сам от Варна там е проблема  на 200 км от там съм . може и затова така да са ми казали . и моята фолиева е Неофолик мета. иначе нямам проблем с лекарствата тей като не работя и гледам да спазвам и часовете в които трябва да се слагат  тука имаме две лаборатории може в тях да пусна . ама до Варна за един кръвен хич не ми се ходи :Д

Не е фатално, пусни теста където имаш възможност. Няма смисъл да пътуваш толкова само за него. Стискам палци да е многоцифрен!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #242 -: Януари 31, 2014, 08:24:15 am »

frani89 ако не се лъжа беше от Ямбол.В лаб.Рамус до първа поликлиника,резултата от теста излиза на следвашия ден ,защото ги изпращат в София.По другите лаборатории се чака повече.В Сливен лаб.Бодилаб резултата е готов за около час.
Желая ти успех и положителен тест,както и на другите момичета който са в очакване.
« Последна редакция: Януари 31, 2014, 08:28:11 am от marina vdb »

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #243 -: Януари 31, 2014, 13:55:46 pm »
Аз направих уринен тест на 13 ден след трансфера, т.е. 16 от пункцията /трансфер на 3 ден/ - беше положителен, с бледа, но добре виждаща се втора черта. Час след това пуснах и кръвен, беше 280. Та права е Зайо, няма смисъл да правите уринни преди датата за кръвен, защото може да се окажат грешно отрицателни, защото ЧХГ не е достатъчно високо, за да го отчете тестът. Разбира се, може и да покаже по някаква случайност, но струва ли си нервите? Те не случайно ги дават тези дати лекарите.

И още нещо много важно - при никакви обстоятелства, независимо от резултата от теста, не спирайте лекарствата, без да сте го обсъдили с лекаря си.

Колкото до емоциите - това е напълно нормално - първо, наблъскани сте с хормони, второ - както каза и Зайо - толкова надежди, страхове, пари и т.н. сте вложили, разбира се, че ще сте емоционални. Не мисля, че някоя и друга сълза, кафе, шоколад, кола и т.н. ще окажат влияние на резултата от опита. Не се измъчвайте излишно, ако е писано - ще стане. Знам, че е клише, но това е истината. Всички знаем за всякакви случаи и обстоятелства, при които една жена може да забременее, като е казано че ще стане - ще стане, късмет ли е, благоприятно стечение на обстоятелствата ли, случайност ли или просто природа - никой не знае и надали някога ще разбере. Затова - ако ви се доплаче - поплачете си /разбира се, без да се изпада в крайности/, ако ви се допие кафенце - пийнете си. Всичко е в мярката.

Успех, мили момичета, стискам силно палци след няколко дни да ви видя в другата тема :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #244 -: Февруари 01, 2014, 08:59:10 am »
добро утро момичета от вчера вечерта имам болки ниско долу като предменструални .гърдите също ме  болят .сигурно ще ми идва нали ???
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #245 -: Февруари 01, 2014, 10:20:53 am »
Няма да ти дойде, болките са същите и като си бременна, кой ден след трансфер си?
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #246 -: Февруари 01, 2014, 11:16:13 am »
Няма да ти дойде, болките са същите и като си бременна, кой ден след трансфер си?
9 след трансфер 
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #247 -: Февруари 01, 2014, 11:20:39 am »
Всичко ще е наред, споко ;) Почивай, ще ти отмине...
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #248 -: Февруари 01, 2014, 11:40:59 am »
И аз тук да се оплача. Аз съм едва трети ден след ЕТ, но гърдите почти спряха да ме болят, корема ми май се поприбра. Точно след пункцията три сутрини се събуждах с ужасна болка в кръста. Сега я нямам. Само леко ме болят гърдите. Ох, това какво ли значи? През цялото време ли трябва да съм с болки е гърдите и подут корем, за хубав резултат :?
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #249 -: Февруари 01, 2014, 11:51:28 am »
Момичета, не трябва да се шашкате :)
За първи път ни е и всичко различно ни стряска, но реално това не значи че е сигнал за каквото и да било....и мен гърдите ми се поотпуснаха и болките намаляха, ама аз ги имах тези оплаквания от пункцията насам, не от трансфера, т.ч. не мисля че има връзка....по-скоро просто започва да минава травмата от самата пункция и затова :) Т.ч. по-добре да разчитаме само на теста, и да не се шашкаме от всичко  :bighug:
Аз снощи пак си поревах, а корема (не в яйчниците) ме бодеше през цялото време - ама предпочитам да мисля, че е от вчерашния обяд, който беше по-тежък ;)
Успех и усмивки днес  :lol: 8)
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #250 -: Февруари 01, 2014, 11:52:43 am »
И аз тук да се оплача. Аз съм едва трети ден след ЕТ, но гърдите почти спряха да ме болят, корема ми май се поприбра. Точно след пункцията три сутрини се събуждах с ужасна болка в кръста. Сега я нямам. Само леко ме болят гърдите. Ох, това какво ли значи? През цялото време ли трябва да съм с болки е гърдите и подут корем, за хубав резултат :?
и на мене ми бяха отминали болките на 3- 4 ден , вчера на ново се появиха . не знам дали трябва да те боли нещо за да си бремена . някои които разбира да каже . 4е и на мене ми стана интересно
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #251 -: Февруари 01, 2014, 12:08:28 pm »
Момичета, не трябва да се шашкате :)
За първи път ни е и всичко различно ни стряска, но реално това не значи че е сигнал за каквото и да било....и мен гърдите ми се поотпуснаха и болките намаляха, ама аз ги имах тези оплаквания от пункцията насам, не от трансфера, т.ч. не мисля че има връзка....по-скоро просто започва да минава травмата от самата пункция и затова :) Т.ч. по-добре да разчитаме само на теста, и да не се шашкаме от всичко  :bighug:
Аз снощи пак си поревах, а корема (не в яйчниците) ме бодеше през цялото време - ама предпочитам да мисля, че е от вчерашния обяд, който беше по-тежък ;)
Успех и усмивки днес  :lol: 8)
И моите бяха от пункция и като се замисля си права :) хайде спираме с тревогите и си чакаме бебчетата!
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #252 -: Февруари 01, 2014, 13:50:26 pm »
Момичета, не се шашкайте и не се вглъбявйте в каквото и да. Не търсете причина за успех или неуспех. При всички е различно.
Болките могат да са остатък от стимулация, може да са и от лекарствата, които приемаме след трансфера. При моите две забременявания всичко беше коренно различно. Единият път нямах никакви болки, другия точно като преди цикъл. В момента също имам такива болки, но съм убедена, че са от лекарствата. За симптоми от бременност е още твърде рано да говори.
Опитайте да се разсейвате с други занимания, за да минава по-бързо времето. Няма как да не мислим до теста, но с огромни притеснения не си помагаме.
Успех!


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #253 -: Февруари 01, 2014, 14:03:24 pm »
Няма правило да те боли нещо, когато си бременна. Както казах и преди - при всеки е различно. Не търсете симптоми, не си помагате. Може нищо да не ви боли, да нямате грам симптом и да сте бременни, може да имате всички симптоми и да не сте.
Франи, може да е от имплантация, а може да е и от какво ли не. Не се шашкай излишно. Има още няколко дни до теста, не остана.

Аз например, единствения симптом на бременна жена ми беше гаденето, което се появи чак след теста. Нито миризми ми пречеха, нито ми се прияждаха всякакви неща, нито ставах рано-рано, нито ми се спеше по цял ден. Първия триместър го усетих само по гаденето. Така че е много индивидуално.

Стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #254 -: Февруари 01, 2014, 17:17:09 pm »
sixsens прави си . аз без това много много не се надявам да е станало . все пак  с един ембрион на 2- ри ден ще е голямо  чудо ако стане   :bighug:
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 17:52:31 pm от frani89 »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #255 -: Февруари 01, 2014, 19:38:18 pm »
Че то и моя трансфер беше на втори ден. И ме болеше всичко, и нищо не ме болеше ... абе луда работа.
Лично на мен много ми помогна да не се вторачвам във всички реални или не симптоми, дрънкането на глупости в един чат, с едни тукашни чуми (за което ще съм им вечно благодарна). Изпилих нервите на всички ( на Елфа май най-много), понеже чинно изчаках 17-ти ден за тест.
Та моя съвет е говорете си неангажиращи и не натоварващи глупости с приятелки. Клюкарствайте на воля. И изобщо всичко, което ще ви попречи да се вглеждате в усещанията си.
И не бързайте толкова за теста. Не забравайте, че сега сте „бременни до доказване на противното“
Успех желая на всички ни и ако ще ви разведри поне малко, наминавайте тук : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49539.0;topicseen
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #256 -: Февруари 02, 2014, 13:35:58 pm »
Че то и моя трансфер беше на втори ден. И ме болеше всичко, и нищо не ме болеше ... абе луда работа.
Лично на мен много ми помогна да не се вторачвам във всички реални или не симптоми, дрънкането на глупости в един чат, с едни тукашни чуми (за което ще съм им вечно благодарна). Изпилих нервите на всички ( на Елфа май най-много), понеже чинно изчаках 17-ти ден за тест.
Та моя съвет е говорете си неангажиращи и не натоварващи глупости с приятелки. Клюкарствайте на воля. И изобщо всичко, което ще ви попречи да се вглеждате в усещанията си.
И не бързайте толкова за теста. Не забравайте, че сега сте „бременни до доказване на противното“
Успех желая на всички ни и ако ще ви разведри поне малко, наминавайте тук : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49539.0;topicseen
Pesheck благодаря за поканата  :bighug:
Mousyt,  Catcat как сте момичета  :D

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #257 -: Февруари 02, 2014, 14:38:17 pm »
frani, аз съм добре, само дето непрекъснато ми е студено. Днес ми е 4-ти ден, на теб мисля, че 10-ти ден ти е днес. Кога ще правиш тест? Хайде да съобщиш за  :bfp: Ти къде прави инвитрото?
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #258 -: Февруари 02, 2014, 15:52:00 pm »
Здравейте момичета!
И аз съм добре. Нямам някакви особени наблюдения и усещания, ама се опитвам и да не търся :)
Иначе сега се замислих - аз в кой ден съм? Денят на трансфера (вторник) брои ли се?
Иначе не знам защо но имам усещането че са минали векове от тогава  :lol: И не толкова заради чакането, а просто все едно отдавна е минало....странна работа  8O Иначе петък ми е денят за теста и ми се вижда далеееееч, далеч :(
От два дена си бия главата с мисли кога и как да направя теста?  :ask: Страх ме е, че не знам как ще си овладея емоциите от резултата (и в двата случая) и ако съм в офиса на работа........последните седмици около процедурата на няколко пъти ми се налага да лъжа и мажа защо изглеждам разстроена или нещо такова (а на мен всичко ми пише с главни букви на челото  :x ) и така. Ако някой има гениални предложения ще се радвам  :lol:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #259 -: Февруари 02, 2014, 16:48:10 pm »
Ах този момент с теста... Няма контрол над емоциите, поне при мен... Ръцете ми треперят, сърцето ми препуска... И аз като се замисля незнам къде и кога да го направя...