0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #820 -: Януари 03, 2008, 12:22:08 pm »
Бърди, здравей, преди няколко месеца ти бях споменала, че една нощ Джули се събуди с плач и ми се стори, че си търкаше ръчичиките, все едно ги мие, минаха няколко минути и започна да се смее.
Тази сутрин в 8ч се събуди с плач, по същия начин си търкаше ръчичките и след няколко минути като я разсъних започна да се смее и да си играе, после отново заспа без проблеми ( снощи си легна късно), събуди се към 10.30 в много хубаво настроение и продължава да е така.
Опипах ръчичките, внимателно, натисках, но въбоще няма признаци да я боли.
Спи много странно винаги, в различни пози и често ми се налага през нощта да я оправям, защото спи на ръцете си, върти се...
Възможно ли е тази болка да е от изтръпване и ако е нещо сериозно, нали няма да продължава по 2 минути, моля те кажи ми къде да я заведа, ще чакам тук за да имам време да реагирам още сега когато ми отговориш... :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #821 -: Януари 03, 2008, 12:37:01 pm »
Нощни кошмари вероятно са това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #822 -: Януари 03, 2008, 12:44:18 pm »
ами ги дърпа и си ги скуче, все едно я боли :(, а дефакто след 2 минути все едно нищо няма..
ето намерих си поста към теб от септември:
Здравей Бърди
Споделяла съм ти, че Джули от осем месечна се буди около петдесетата минута от заспиването си вечер, преди 20 дни се събуди със страхотен рев и писък, като си дърпаше ръчичките и се ги търкаше една в друга, това продължи около 5 минути, докато я вдигна , разходя и разсъня съвсем, после започна да се смее и заспа спокойно чак до сутринта.
Снощи се случи същото - 1 час след като заспа, се събуди с писъци и плач, чак до съллзи, така си търкаше ръцете, пак я вдигнах, разходих, събудих всички в къщи, около 3 минути продължи всичко, видя сестра си, баща си  и започна да се смее и играе ( като се събуди съвсем), но се притесних, помислих, че има болка в костите на ръцете , сложих я след 10 мин. да спи и пак си заспа, все едно не е имало нищо, сатна в отлично настроение, нищо не я боли, но аз реших да я водя на лекар.
Отидохме, изисках пълен, подробен преглед, снемане на неврологичен статус, абе всичко...
Нищо не откриха, ама нищо, освен, че хърка нослето ( слагах 10 дни Олинт, но няма подобрение), леко зачервено гърло и дав набъбнали кътника


Бърди, споделих с педиатъра по телефона той ми предлага доплер на съдовете на ръцете 8O 8O, много съм изплашена, ама много, наистина ли се налага такова нещо и какво ти ще ми препоръчаш.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #823 -: Януари 03, 2008, 14:59:00 pm »
На кои точно съдове на ръката Доплер ще правим? и защо?

Кое дете не си търка ръцете, очите с ръце, ушичките,дърпа косите, щом е изнервено, или му се спи, или е неспокойно??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #824 -: Януари 03, 2008, 16:06:01 pm »
Докторе, на Вики май и расте отдолу нова косичка. Забелязвам тънки,светло руси и много, много по-къси косъмчета в сравнение с косичката й като цяло. Дали наистина не е възможно да и пада (което "падане" всъщност може да е нормално, а в моите очи да изглежда така)  тази т.нар. бебешка все още косичка и отдолу да идва друга? Знаете колко се притеснявам за тази косичка и исках просто да Ви споделя.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #825 -: Януари 03, 2008, 16:54:14 pm »
Бърди, благодаря ти, сега я заведох да попитам защо и какво точно иска, отговори ми ,че иска ехография на всички съдове+ сърце, според него можела да прави спазъм на съдовете и от там да я болят ръцете, а аз не съм сигурна, че има болка.
погледна я, прегледа я и започна да се смее и да приказва, че с такава майка на това дете не му е лесно.
аз полудях и казах, че това изследване ми се струва ненужно ( освен това с направление се чака месеци, а платено пак много дълго време +70лв), не е проблема за парите, ще дам колкото трябва, но да има смисъл.
той каза, че иска да изключи аномалия 8O, да бъдел спокоен...
имам чувството, че нарочно прави такива неща, всеки път ми изкарва акъла, знае много добре състоянието ми... :(
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #826 -: Януари 03, 2008, 17:14:44 pm »
Докторе да си повторя въпроса, ако не сте го видял.

Здравейте докторе, ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Дъщеря ми е вече на 1 годинка, но преди малко повече от месец й се появиха обриви на дупето, рамото, а после и в свивките на ръцете. За това на рамото се опасявахме да не е микроспория( писах ви и по този повод.) Оказа се атопичен дерматит. Коментирахме с дерматоложката млечните продукти - когато съм й давала не съм забелязвала такива прояви, а към желтъка - слузесто ако 2 пъти , така повече и не съм го давала. Но има и по сериозен симптом -  черни жилки в акото, които се появяваха 1-2 пъти в много малко количество преди 1то обриване. А с този обрив бяха сташно много , което ме притесни. След около 2 седмици с приема на млечни - пак обрив и черни жилки в акото - изключих ги.
На коледа, брат ми не знаеше за безмлечната диета и й даде зрънце сирене - пак обрив и жилки в акото. Предполагам жилките са съсирена кръв. Така че вече май няма съмнение за млечните....
Възможно ли е така късно да се прояви тази алергия, 2 месеца след въвеждането ?
До 6 месеца е само кърмена , а аз по принцип се ограничавах в млечните за да не я алергизирам.
Сега й давам соев кашкавал и сирене( почти обезсолени) Но пак й се появяват обривчета понякога на същите места. може към някой зеленчук да реягира, или към някоя храна която аз ям- още се кърмиме и то честичко...

Трябва ли да посетиме алерголог или просто да избягваме млечните?
А понеже е и доста капризна на хранене може ли да й давам някакви витамини и какви да са те?
Може ли да й давам и ескимо кидс?


педиатркаа днес каза,  че е алергия, да пробвам с козе сирене, вие какво ще кажете?
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 17:28:27 pm от kitti »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #827 -: Януари 03, 2008, 17:36:26 pm »
Нужно е да направите РАСТ в този случаи, и ще стане ясно дали има АБКМ.
Няма друг подход в случая.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #828 -: Януари 03, 2008, 19:14:16 pm »
А понеже е и доста капризна на хранене може ли да й давам някакви витамини и какви да са те?
Може ли да й давам и ескимо кидс = рибено масло?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #829 -: Януари 03, 2008, 19:15:58 pm »
Докторе, на Вики май и расте отдолу нова косичка. Забелязвам тънки,светло руси и много, много по-къси косъмчета в сравнение с косичката й като цяло. Дали наистина не е възможно да и пада (което "падане" всъщност може да е нормално, а в моите очи да изглежда така)  тази т.нар. бебешка все още косичка и отдолу да идва друга? Знаете колко се притеснявам за тази косичка и исках просто да Ви споделя.


Може да става това, за което пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #830 -: Януари 03, 2008, 19:16:47 pm »
А понеже е и доста капризна на хранене може ли да й давам някакви витамини и какви да са те?
Може ли да й давам и ескимо кидс = рибено масло?

Не, не е нужно. Няма влияние върху поведението на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #831 -: Януари 03, 2008, 19:18:27 pm »
Бърди, благодаря ти, сега я заведох да попитам защо и какво точно иска, отговори ми ,че иска ехография на всички съдове+ сърце, според него можела да прави спазъм на съдовете и от там да я болят ръцете, а аз не съм сигурна, че има болка.
погледна я, прегледа я и започна да се смее и да приказва, че с такава майка на това дете не му е лесно.
аз полудях и казах, че това изследване ми се струва ненужно ( освен това с направление се чака месеци, а платено пак много дълго време +70лв), не е проблема за парите, ще дам колкото трябва, но да има смисъл.
той каза, че иска да изключи аномалия 8O, да бъдел спокоен...
имам чувството, че нарочно прави такива неща, всеки път ми изкарва акъла, знае много добре състоянието ми... :(
Какво да кажа?
За годините практика никога не ми си е налагало да правя "...ехография на всички съдове...". Как ще стане това "на всички"? ;)

Не знам какво да кажа... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #832 -: Януари 03, 2008, 19:42:19 pm »
не става въпрос за поведението , а за липсата на пълноценно хранене.... През деня яде кърма,до 1 ябълка, 2-3 обикновенни бисквити, 80-190 мл. зеленчукова супа( манджа) със или без месо, малко соев кашкавал или сирене, малко хляб. Всичко останало ми отказва...Мисля че този месец дори не е качила нищо като грамове.....

Раст кръвен тест ли е ? Дерматоложката ни каза ако искаме в цибалаб да отидеме , за кръвен тест за диагностика на основни хран. и инхалаторни алергени.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #833 -: Януари 03, 2008, 19:45:19 pm »
Докторе, на Вики май и расте отдолу нова косичка. Забелязвам тънки,светло руси и много, много по-къси косъмчета в сравнение с косичката й като цяло. Дали наистина не е възможно да и пада (което "падане" всъщност може да е нормално, а в моите очи да изглежда така)  тази т.нар. бебешка все още косичка и отдолу да идва друга? Знаете колко се притеснявам за тази косичка и исках просто да Ви споделя.


Може да става това, за което пишете.

Дано докторе, дано е така.....

Мислихме с татко й (и по-точно най-вече аз) дали сега след празниците да й пуснем изследвания серумно желязо, ЖСКапацитет,феритин и хормони на щитовидната жлеза-Т3,Т4 ТСХ, за които ни бяхте казали, но сега май ще изчакаме. Сега имам надежда, макар й мъничка.... А й като си я представя какъв стрес и ужас изживява, когато й вземат кръв....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #834 -: Януари 03, 2008, 20:05:16 pm »
не става въпрос за поведението , а за липсата на пълноценно хранене.... През деня яде кърма,до 1 ябълка, 2-3 обикновенни бисквити, 80-190 мл. зеленчукова супа( манджа) със или без месо, малко соев кашкавал или сирене, малко хляб. Всичко останало ми отказва...Мисля че този месец дори не е качила нищо като грамове.....

Раст кръвен тест ли е ? Дерматоложката ни каза ако искаме в цибалаб да отидеме , за кръвен тест за диагностика на основни хран. и инхалаторни алергени.
Да, кръвен тест е.
Не съм "фен" на витамини и подобни от групата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #835 -: Януари 03, 2008, 20:14:53 pm »
Здравейте Бърди и Честита Нова Година!

Започвам с проблема, че тези дни ще се побъркам.
От седмица и половина дъщеря ми на 3г. и 4 м. е с хрема.
В петък вечера се оплака от коремче. След малко и мина, поне не спомена повече. На другия ден, след като стана от сън след обяд, пак я заболя и повърна. Заведохме я на дежурен , лекарката я прегледа- зачервено гърло +хрема, каза Ангина. Изписа и само натриев сулфат и каза да минем на др. ден пак. След следващия преглед докторката каза, че е от храната най-вероятно, защото повръщането беше овладяно, уж. Вечерта обаче пак започна. Давах цитрата и на др. ден нямаше. През ноща я заболя ушето. Водих я на УНГ каза бомбаж, искаше да изчака с АБ -то заради стомаха.
След обяд пак болки и отидохме при личната. Изписа Макропен. Не и го дадах, тя не хапва почти нищо, от всичко и се гади, как да почна антиботик. С УНГ,/ на която имам по-голямо доверие/ се бяхме разбрали да погледне ушето днес и тогава да реши за АБ, но днес заради снега в града движението беше почти блокирано и не можах да я заведа. Чухме се само по тел. и отложихме за утре.
Привечер за пореден път малката пак я заболя корема и повърна.
 От трима лекари, как пък един не пипна поне веднъж корема, всички  за "гърлото се хващат"......., за изследвания да не говорим.
Вече незнам какво да правя, до утре ще изкукам напълно.
Съжалявам , че го написах толкова объркано.
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 20:18:56 pm от кари »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #836 -: Януари 03, 2008, 20:19:54 pm »
Ако има отит-нужен е Антибиотик.
И естествено да се огледа коремчето, но не е необичайно при инфекция да има и повръщане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #837 -: Януари 03, 2008, 20:23:28 pm »
Благодаря за бързото включване.
Да, ясно за Аб, но при положение, че повръщането и болките в корема  продължават, без нищо хапнато, а Антибиотика допълнитено дразни стомаха. Това уж изчаквахме, да овладеем положението.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #838 -: Януари 03, 2008, 20:50:19 pm »
Може да подберете АБ, но ако има отит и продължава повръщането ще е нужен венозен АБ, може би.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #839 -: Януари 03, 2008, 20:59:19 pm »
мерси :wink: