0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #800 -: Декември 29, 2007, 20:42:54 pm »
Хубава вечер Ви желая!
« Последна редакция: Декември 29, 2007, 22:25:11 pm от tan »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #801 -: Декември 29, 2007, 21:35:52 pm »
С малко закъснение, докторе, желая Ви Весела Коледа и Щастлива Нова Година! Желая Ви да сте много здрав, винаги толкова търпелив с нас, изнервените майки! Желая Ви много късмет, по-малко тъжни спомени за България и повече прекрасни моменти!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #802 -: Декември 29, 2007, 21:39:06 pm »
@next

Нещата зависят от прегледа тук-от резултатите му.
Ушички огледахме ли?
Ако и утре има т-ра ще е нужна може би рентгенография... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #803 -: Декември 29, 2007, 21:41:13 pm »
С малко закъснение, докторе, желая Ви Весела Коледа и Щастлива Нова Година! Желая Ви да сте много здрав, винаги толкова търпелив с нас, изнервените майки! Желая Ви много късмет, по-малко тъжни спомени за България и повече прекрасни моменти!
Весели празници и на Вас! :) :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #804 -: Декември 29, 2007, 22:53:19 pm »
 Благодаря Ви за бързия отговор.
Като заспа му броих вдишванията в минута..40 са. Това не е ли много за 1г и 9м?
Не му прегледаха ушите.Пак има 38.7, сигурно утре ще направим снимка.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #805 -: Декември 29, 2007, 23:36:04 pm »
Това вероятно с температурата е свързано, но рентгенография ще е добре да се направи. И с оглед дългото "безгрижие" по повод Мораксела-находката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #806 -: Декември 30, 2007, 10:52:33 am »
Добър ден д-р Бърди. Ели е с хрема от 4-5 дена. зарази се от мен :? няма температура, не я боли гърло.Пръсках Олинт и 3 пъти съм давала Панадол по 5мл.Сега хремата намаля, секрета е гъст и прозрачен.Тази нощ се прокашля 2-3 пъти.Лекар не мога да открия поне до 2 януари.Мога да продължа с Олинта още няколко дена нали?Не съм включвала противоалергичните капки все още.Сутрин гласа е дрезгав,но след час два се оправя.
 Желая ви много здраве през новата година и по малко болни дечица.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #807 -: Декември 30, 2007, 10:56:36 am »
Да,може. Няма нужда от "противоалергични капки".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #808 -: Декември 30, 2007, 11:08:46 am »
благодаря за отговора. а да давам ли нещо от тези смучещите от рода на ефизол,ангисепт на Тайс или няма смисъл.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #809 -: Декември 30, 2007, 11:35:20 am »
  Цяла нош беше с висока т , 38.7 измерих веднъж.Последно дадох панадол в 6.00 ч  сутринта , беше пил в 24 ч и целия пак "гореше". в момента обаче има съвсем нормална т !  Обадих се на лекарката и й разказах за ноща и затова , че сега е без т. Отново не назначи ренген...предписа Сумамед от 100мг за 5 дни т.е. да сменя Аугментина (който продължаваме да си пием вече 5 дни) със Сумамед и то от тая вечер. Като си помисля , че той  е здраво дете и до сега не е пил антибиотик някак си направо ми е жестоко сега пък след аугментина и Сумамед , който е с 10  дневно действие! Най-лошото е , че няма диагноза ами ако и той не помогне какво следва тогава..? А уж моракселата била цитирам: " безобидна"
Не мога да се въздържа в тоя момент да не кажа , че с големия ми син многократно сме пострадвали от лекарски "решения"..книга мога да напиша...
миналата година лежахме за минингит а се оказа накрая ..херп ангина, цялото отделение ме "поруга" защото отказах лумбална пункция , ама като нямаше детето фибрилитет от няколко часа и то без лекарства как да не се надявам , че не е минингит и ...права се оказах накрая добре , че чета повечко и си спомнях, че минингит без т май няма...ама те лекарите защо да мислят най - лесно е пункция..като е имал 2 дни т и повръщане..никой не му видя добре гърлото навътре , че има мехурчета.
Като беше на 6 м , повече от месец не ядеше почти нищо и сутрин имаше 37.2 т
Многократно ходене на лекар..: Така били злоядите деца, аз какво съм искала..а т-та е от претопляне!!! горещо било лятото!! Е накрая смених лекаря и се оказа , че има бактерии в урината и бронхиолит който се видя на снимка! От тогава не им вярвам колкото и да ми се иска ...би било много по-лесно ако можех да се доверя на някой лекар на 100 %
Извинявам се за многото писане ...малко много ми дойде предпразнично!
Приятен ден и благодаря за търпението!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #810 -: Декември 30, 2007, 11:47:03 am »
И реч не може да става за 5 дневни "лечения". Нищо по-малко от 7 дена не е резултатно и с траен ефект.

Не мога да дам мнение колко удачен ще е Азитромицин-а (Сумамед).
Той е специален Аб, със специална схема и приложение. Тоест, може и да се дава по-малко от 7 дена, но какъв и колко трен ще е ефекта му? не мога да преценя без изследвания.

Мисле че си струва до края на деня днес да продължим с Аугментин-може би детето се овладява вече и да няма т-ра следобяд... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #811 -: Декември 30, 2007, 12:41:35 pm »
Благодаря Ви. Ще изчакам до довечера и да видим ...а междувременно ще го заведа да му направим една кръвна картина с утайка, че така без изследвания и без снимка не ми се чака.Знам , че има и гъбични пневмонии, мисля да му дам и малко дактарин
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #812 -: Декември 30, 2007, 12:59:54 pm »
Докторе искам да ви питам,ако сина ми на 5год.е погълнал около 3-4таблетки витамин А/на веднъж/ опасно ли е.Таблетките са от 10 000IU всяка.
Има малко проблем със кожата около пръстите и му бяха предписали да пие на ден по една таблетка.Но преди малко дойде и ми каза че си е изпил хапчето сам.Каза че е глътнал само едно,но незнам дали да му вярвам.В шишенцето бяха съвсем малко/не зная точната бройка/ и сега пак са малко та едва ли е изпил повече от 3.Щеше да се открои като количество.
Та въпроса ми е има ли някакъв риск?

Моите слънчица -Берк и Ерай
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #813 -: Декември 31, 2007, 13:13:08 pm »
Бърди, най- щастливата и здрава Нова година ти желая :D
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #814 -: Януари 01, 2008, 11:17:43 am »
Докторе, Честита 2008 година! Нека Ви донесе здраве, щастие, професионално удовлетворение и много топлина и уют в дома!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #815 -: Януари 01, 2008, 16:34:11 pm »
Д-р Бърди, Честита Нова Година  :)
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #816 -: Януари 01, 2008, 23:46:03 pm »
Здравейте докторе, ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Дъщеря ми е вече на 1 годинка, но преди малко повече от месец й се появиха обриви на дупето, рамото, а после и в свивките на ръцете. За това на рамото се опасявахме да не е микроспория( писах ви и по този повод.) Оказа се атопичен дерматит. Коментирахме с дерматоложката млечните продукти - когато съм й давала не съм забелязвала такива прояви, а към желтъка - слузесто ако 2 пъти , така повече и не съм го давала. Но има и по сериозен симптом -  черни жилки в акото, които се появяваха 1-2 пъти в много малко количество преди 1то обриване. А с този обрив бяха сташно много , което ме притесни. След около 2 седмици с приема на млечни - пак обрив и черни жилки в акото - изключих ги.
На коледа, брат ми не знаеше за безмлечната диета и й даде зрънце сирене - пак обрив и жилки в акото. Предполагам жилките са съсирена кръв. Така че вече май няма съмнение за млечните....
Възможно ли е така късно да се прояви тази алергия, 2 месеца след въвеждането ?
До 6 месеца е само кърмена , а аз по принцип се ограничавах в млечните за да не я алергизирам.
Сега й давам соев кашкавал и сирене( почти обезсолени) Но пак й се появяват обривчета понякога на същите места.

Трябва ли да посетиме алерголог или просто да избягваме млечните?
А понеже е и доста капризна на хранене може ли да й давам някакви витамини и какви да са те?
Може ли да й давам и ескимо кидс?
*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #817 -: Януари 02, 2008, 00:25:40 am »
ЧЕСТИТА НОВА 2008 ГОД. Д-Р БЪРДИ! БЪДЕТЕ ЗДРАВ И МНОГО ЩАСТЛИВ! :bori_023:
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #818 -: Януари 02, 2008, 10:43:17 am »
Честита Нова Година докторе!
Много здраве Ви пожелавам!Успех във всичко което умеете,късмет във всичко което не зависи от вас и сбъдване на всичко за което мечтаете!
« Последна редакция: Януари 02, 2008, 10:48:26 am от margo71 »

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #819 -: Януари 03, 2008, 00:09:44 am »
ЧНГ на всички!
Нека Новата година ни даде повече поводи за радост и добро настроение!
От утре следобед ще съм във възможност да отговарям на въпросите Ви.

Благодаря на Всички още един път за добрите думи и пожелания отправени към мен!

***
От Новата 2008 в темата "Оценка на моториката" ще започна да предлагам преведени от мен текстове по ред проблеми от широк интерес. Както и свои изложения по различни теми. Темите ще бъдат най-вече в сферата на отглеждането на децата до 12м възраст-неща от практиката, впечатления от моята практика,странни случаи, подходи.
С особено удоволствие ще предлагам текстове на Проф. Р.Илингуърт, чието мнение и книги на ОБЩО практикуващ педиатър са златни помагала за всички нас в тази толкова трудна специалност.
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 00:20:38 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.