0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #260 -: Ноември 29, 2007, 20:41:44 pm »
Не, не може да навреди.
Дактакорт е добър препарат, но може да се налага и нещо друго-без снимка ми е трудно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #261 -: Ноември 29, 2007, 23:30:21 pm »
Докторе след като прочетох и си признавам, че се притесних, копвам от съедната тема

Извинявам се, че отново се намесвам, но ние също наскоро след като прояде банана имахме
...Съдържанието е кашаво, светло кафяво-зеленикаво и пълно със черни жилчиции, които приличат на сготвен копър ( или червейчета), незнам как другояче да го определя. ...
Това два пъти от изхожданията, принципно 3-4 пъти не обилно на ден са му обичайните изхождания.
Хм впечатлих се и аз от гледката, но след като в третия памперс ги нямаше тези странни неща реших, че не е страшно. Дали е възможно да е кръв това наистиа, преди известно време, въобще неможеше да хапне банан. Подуваше му се коремчето, имаше газове, помните скоро ви описвах. Сега това го няма, но ме озадачихте и притеснихте с тая кръв сега.

Здравейте,обадих се на педиатърката относно черните жилки в акото и тя излезе с версията за алергия към лекарствата или храната. Предложи някакво противоалергично лекарство, но не съм склонна да я тъпча, така че дори не го запомних.Дори не поиска да отидеме да ни види....
Досега съм давала тиленол и нурофен и не се е получавало такова нещо. Новата храна от 2 седмици е млечната каша. Какво би богло да бъде друго освен алергия? Трябва ли да изискам някакви изследвания?
Иначе детето е добре, няма темп. вече, хремата е по-слаба, в акото има черни жилки, но много по малко
Аз бих изследвал изпражнения за окултни кръвоизливи (проба Майер). За съжаление не мога отблизо да видя находките, а това би било полезно.

Тъй като според вас това не е хранителна алергия, дали става въпрос за желязодефицитна анемия или ...? И след като сме имали само два памперса, но обилни с такива неща, да пусна ли аз една посявка за окултни кръвоизливи?
Мислите ли, че при нас желязото може да се губи например от честите изхождания 3-4 на ден и евентуално от проблемите ни по от рано?
Яде месо и то богато, риба, вече и жълтък, броколи, спанак, цвекло тоест не е като да е хранителен недоимък от желязо.

Беше станало въпрос за торбичките под очите, е Тони си ги има почти постоянно но леки, само когато е станал от сън са по ясно изразени. Писах Ви, че личната педиатърка отказа да ми даде направление за серумно желязо и т.н, мислите ли че е добре за самоинициатива?
От няколко дни да не кажа седмица, че непомня колко точно са дните (нали престанах да го следя по колко изяжда), Тони яде но много трудно. В смисъл няма апетит ама никакъв, пробвах трикратно хранене не и не, само АМ ни спасява, верно може и зъбки да са или пък нещо друго, но все пак да не би да има някаква връзка.

Ох май ме хвана параноята  :( ама яко.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #262 -: Ноември 29, 2007, 23:34:29 pm »
За изследвания не мога да кажа...
Не е свързано с желязото това в изпражненията-дискретните загуби на кръв чрез изпражненията могат да имат много причини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #263 -: Ноември 29, 2007, 23:45:11 pm »
За изследвания не мога да кажа...
Не е свързано с желязото това в изпражненията-дискретните загуби на кръв чрез изпражненията могат да имат много причини.

И какви са като пример, все  нещо трябва да се изследва, за да стане ясно каква е причината за появата им, нали така. Посъветвайте ме моля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #264 -: Ноември 30, 2007, 00:14:28 am »
Изследва се за наличие на кръв.
Ако има, правят се набор от други изследвания за да се уточни мястото на кървене.
Например УЗ, колоноскопия и т.н.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #265 -: Ноември 30, 2007, 09:23:44 am »
Предполагам трябва да изследваме изпражнения, когато има такива черни неща или мога и сега, защото бяха инцидентни и може (дано) повече да не се появят.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #266 -: Ноември 30, 2007, 11:09:57 am »
Здравейте д-р Бърди. Имаме един кожен проблем. По крачетата на Мия, главно на прасците и на едното бедро, като и на ръчичката над лакъта, има големи участъци с много суха изпръхнала кожа. Представете си как става така на ръцете от много студен вятър, но тези участъци не се излагат на преки атмосферни влияния, а винаги са покрити с дрехи. От какво може да бъде? Не съм сменяла козметика. Откакто се е родила ползвам продуктите на бюбхен.
Докторе, както предположих на снимка нищо не може да се види. Кожата в тези участъци е много леко по-тъмна отколкото на други места и е много грапава като от ужулване. Сетих се, че преди време имахме пак подобна екзема, но беше само на 3-4 малки петънца. Тогава педиатърката ни изписа фусидин за 5 дни и ни мина. Дали мога да използвам същия крем и сега? От какво би могло да се получи подобна екзема?
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #267 -: Ноември 30, 2007, 11:15:43 am »
Предполагам трябва да изследваме изпражнения, когато има такива черни неща или мога и сега, защото бяха инцидентни и може (дано) повече да не се появят.
Оставяме Тони-бой на спокойствие ;)... моля. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #268 -: Ноември 30, 2007, 13:07:03 pm »
Предполагам трябва да изследваме изпражнения, когато има такива черни неща или мога и сега, защото бяха инцидентни и може (дано) повече да не се появят.
Оставяме Тони-бой на спокойствие ;)... моля. :)

Много Ви Благодаря
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #269 -: Ноември 30, 2007, 13:45:48 pm »
Здравейте д-р Бърди. Имаме един кожен проблем. По крачетата на Мия, главно на прасците и на едното бедро, като и на ръчичката над лакъта, има големи участъци с много суха изпръхнала кожа. Представете си как става така на ръцете от много студен вятър, но тези участъци не се излагат на преки атмосферни влияния, а винаги са покрити с дрехи. От какво може да бъде? Не съм сменяла козметика. Откакто се е родила ползвам продуктите на бюбхен.
Докторе, както предположих на снимка нищо не може да се види. Кожата в тези участъци е много леко по-тъмна отколкото на други места и е много грапава като от ужулване. Сетих се, че преди време имахме пак подобна екзема, но беше само на 3-4 малки петънца. Тогава педиатърката ни изписа фусидин за 5 дни и ни мина. Дали мога да използвам същия крем и сега? От какво би могло да се получи подобна екзема?
Това са сухи кожни участъци-най-често от претриване в дрехите...особено ако ползвате мъхести такива от вътрешната им страна.
Може да ползвате хидратантен крем за тези места. Ако няма инфекция там, не е нужен Фусидин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #270 -: Ноември 30, 2007, 15:16:16 pm »
Благодаря. ще внимавам с дрехите.  :)
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #271 -: Ноември 30, 2007, 17:14:29 pm »
д-р Бърди,
нашата педиатърка също го окачестви като "памперс дерматит" :( как да избегна потретване на това нещо. детето много го боли милото :( ясно, че сокчета :x няма да давам скоро.
каза да взема Елоком, щом другите не помагат. но това бих използвала само ако няма друг изход.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #272 -: Ноември 30, 2007, 17:59:14 pm »
С Дактакорт ще се оправят нещата.
Може да ползвате 3 пъти Дактакорт и 1 път Елокон.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mammaviki

  • *
  • 5
  • СТРОГА МАМА С ПРИНЦИПИ,КАТО ВСЯКА ДЕВА
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #273 -: Декември 01, 2007, 16:43:42 pm »
:balk_119:Здравейте д-р Birdie!Дъщеря ми е на 2 г.и се храни само по три пъти на ден.Искам да поясня,че сутрин спи до късно,до към 9- 9,30 часа.Като стане сутрин задължително си пие 250 грама домашно кисело мляко с 2 чаени лъжички захар.После си хапка и други неща от рода на царевични пръчици,чипс,бананче,мандаринки или вафличка.Следващото и хранене е към 15-15,30 часа,след като се събуди от следобедния си сън.Последното и хранене е към 8- 8,30 часа.Теглото и е 14 кг.Искам да Ви попитам това нормално ли е и имам ли повод за тревога? :balk_113:Благодаря Ви предварително за отговора! :thankyousign:
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 17:43:04 pm от mammaviki »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #274 -: Декември 01, 2007, 17:38:44 pm »
Да, нормално е.
Само чипс,вафли,сутрин кисело мляко, не са много редни неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mammaviki

  • *
  • 5
  • СТРОГА МАМА С ПРИНЦИПИ,КАТО ВСЯКА ДЕВА
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #275 -: Декември 01, 2007, 17:45:47 pm »
Значи нямам повод за тревога,нали?14 кг. е.В нормата ли сме или не?И още нещо,искам да давам имуностимулатор,но незнам какъв да избера...дайте ми съвет и инструкции за приемането му.Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 19:15:09 pm от mammaviki »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #276 -: Декември 01, 2007, 22:51:45 pm »
mammaviki, правилно ли разбрах, че дъщеря ти не обядва? тоест, че няма обособено обедно хранене? в 15 и 30 часа, след ставане от следобеден сън, не е време за обяд.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #277 -: Декември 01, 2007, 23:11:36 pm »
"Следващото и хранене е към 15-15,30 часа,след като се събуди от следобедния си сън."
->Това аз за обяд взех.

Не е нужно да се дават каквито и да са били "имуностимуланти".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mammaviki

  • *
  • 5
  • СТРОГА МАМА С ПРИНЦИПИ,КАТО ВСЯКА ДЕВА
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #278 -: Декември 02, 2007, 12:23:37 pm »
Ами днес например стана в 10 часа сутринта.Закуси и как да и дам да обядва в 12,след като не е гладна и са минали само два часа от предишното хранене.Към 14-14,30 часа ще хапне и тогава ще я сложа да спи.Иначе когато се събуди в 9 часа закусва към 9,30.После и се приспива към 12 часа и тогава още не е гладна,защото в промеждутъка си е хапнала солетки,ябълки,вафличка,чипс или царевични пръчици.Затова я слагам да си ляга,защото съм спокойна че не е гладна.Като стане към 14-14,30 тогава обядва,като в храната и са включени първо ,второ и трето,както си му е реда.Но не се притеснявам,защото напролет ще я давам на градинка и там вече режима и ще бъде съвсем друг.Ще става рано,ще обядва в обичайното за това време и т.н.Тогава вече ще се храним 4 пъти на ден.Благодаря ви все пак за загрижеността.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #279 -: Декември 02, 2007, 13:18:38 pm »
Добре.
"...си е хапнала солетки,ябълки,вафличка,чипс или царевични пръчици."
->Това са забранени за консумация от деца неща. Нежелателни, да го кажем по-меко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.