0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #100 -: Ноември 14, 2007, 19:15:53 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Тази сутрин голямата ми дъщеря се събуди с Т39.Таткото каза,че към 4 часа я пипнал,бузките и нослето били студени и той увеличил радиатора.После,когато той става за работа(5:30),я завил с неговите завивки.Половин час по-късно,тя се събуди и премерих температура 39.Не кашля,няма хрема,каза само,че я боли челото.Дадох HEXALGIN,защото обикновенно трудно сваля висока Т.Изпоти се 2 пъти и заспа.Не и премерих Т-та,но на пипане беше хладна.Въпроса ми е:възможно ли е това да е от претопляне или е тръгнала инфекция?(доколкото може да прецените от разстояние)Ще я заведа и на лекар,ако пак има Т,но докато дойде някоя баба да гледа бебето,ми се иска да чуя и Вашето мнение.Благодаря и лек ден!
Заведете детето да го прегледат... .
 

Здравейте пак!Пиша Ви,защото педиатъра изписа Sumetrolim,а знам,че Вие не го "харесвате".Освен това каза да даваме Panadol и Hexalgin за Т-та.Гърдите са чисти,но гърлото е малко червено.Към 15:30 часа пак вдигна Т39,2 и дадох HEXALGIN,сега е добре и жизнена.Според Вас какво да е лечението?Благодаря предварително!
Диагнозата е? от прегледа, имам пред вид... .
Вирусна инфекция с леко зачервено гърло.Преди малко повърна.Ако не давам Sumetrolim,да давам ли нещо за гърлото?
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 20:24:47 pm от nimikra »


*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #101 -: Ноември 14, 2007, 20:50:01 pm »
Здравейте докторе,

искам да ви попитам отново за ваксината Превенар, както и за две други ваксини Менинго А+С и Menjugate. Та, въпроса ми е дали се препокриват?
По нагоре бяхте написал, че ако не се сложи Превенар може да се сложи ваксина срещу минингокок тип С. Менинго А+С такава ваксина ли е? Питам, защото евентуално може да се намери в Бг.

Благодаря
Превенар и Менжугейт са нови ваксини.
Менинго А+С е полизахардина вероятно ваксина. Полизахаридните ваксини не се препоръчват за деца под 2-3 годинки.
Менжугейт и Превенар са две различни ваксини,за различни неща, и се ползват успоредно.

Благодаря докторе,
по всяка вероятност ще сложим превенара. Единственото което ме притеснява е че нашите педиатри нямат опит с нея и ако недай боже стане нещо отговорността ще си е моя :?

хубава вечер Ви желая!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #102 -: Ноември 14, 2007, 20:54:22 pm »
Правя "Превенар" от 3 години... .
Ваксината е МНОГО резултатна и добра, и си струва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #103 -: Ноември 14, 2007, 20:57:35 pm »
 :D
Следващата седмица ще слагаме тримовакса и ще говоря с педиатърката ни и предполагам другия месец ще направим първия Превенар.
благодаря :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #104 -: Ноември 14, 2007, 21:02:43 pm »
:D
Следващата седмица ще слагаме тримовакса и ще говоря с педиатърката ни и предполагам другия месец ще направим първия Превенар.
благодаря :D
Минимум 1 месец разстояние от "Тримовакс"!
Или "Превенар" първо.
Моля, потърсете "Приорикс" вместо Тримовакс (освен ако не е същото,но с друго търговско име).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #105 -: Ноември 14, 2007, 21:05:13 pm »
Грешката е моя, простете, Приорикс е ваксината :)
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #106 -: Ноември 14, 2007, 22:06:21 pm »
Докторе, моля Ви, имам още едно въпросче.
Сиропчето Проспан за какви случаи беше удачен. Имам някакви спомени, че бяхте казвали нещо за него, но какво точно беше...?
Днес ходихме на преглед. Продължаваме с Nisita спрей, но освен него ни изписаха и Проспан. Гърдичките са чисти, гърлото е спокойно, проблема идва от секрета в нослето.

Лека и спокойна вечер Ви желая!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #107 -: Ноември 14, 2007, 23:32:17 pm »
Сиропчето е отхрачващо и много добро.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #108 -: Ноември 15, 2007, 04:13:13 am »
Здравейте д-р Бърди!

Обръщам се отново към вас с въпрос относно 2 годишното ми момченце. До сега никога не му бях поставяла противогрипна ваксина и е боледувал само един път от грип,с който го заразих аз. Януари месец тръгва на ясла, а има и малко братче на 8 месеца, така че при поредното посещение при педиатъра и след убеждения от негова страна, направих ваксини и на двамата. Три дена след това детето се разболя. И болестта продължава вече 10 дена. Симптомите са мокра кашлица (чисти гърди), силна хрема, а от 2 дена и растройство.
Тъй като ми казаха, че след месец трябва да заведа децата за повторно слагане на ваксината искам да задам следните въпроси:
Възможно ли е тя да е била причината за болестта на детето или е съвпадение на събитията?
Какво става ако ваксината не бъде повторена?

Другото, което исках да попитам е дали препоръчвате приемането на имуностимуланти или други медикаменти преди постъпване в детско заведение ако се касае за абсолютно здраво дете?

Благодаря ви предварително. И благодаря, че отново сте с нас, макар и на друго място  :balk_46:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #109 -: Ноември 15, 2007, 10:43:06 am »
Това вероятно е аденовирус, освен ако разстройството не е предизвикано от лекарства.
Ваксината не причинява заболяване.
Може да повторите-това е обичайната практика. Аз обаче задържам втората доза и я правя през м Януари, ако детето боледува често. Ако не боледува, не правя втора доза.

Не работя и не препоръчвам "имуностимулатори". Не вярвам че изобщо имат ефект.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    feel_u

  • *
  • 5
  • Мама-аниматорка
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #110 -: Ноември 15, 2007, 14:48:04 pm »
Здравейте д-р Бърди!

Запекът е овладян /психологическия проблем го преодоляхме/, но Денис е от 1 седмица с кашлица /според докторката му смесена/, гнойни секрети, който се стичат в гърлото, имаше и 2 дни разстройство и температура 38,2-38,4, но не я поддържаше и от няколко дни е без Т.

Тъй като кашлицата и хремата продължават, въпреки че намаляха, взехме секрет от носа и от гърлото, резултатът излезе днес. В секрета от носа е открит стрептокок, в гърления няма нищо. Много ми се иска да минем без антибиотик, тъй като миналата зима имахме много проблеми с чести АБ, даже и запекът го отдават на това. Ще ми препоръчате ли нещо? Чувала съм, че използват назален крем Бактробан, но не съм наясно дали стрептококът се влияе от него... Утре имам час при личната, тя засега държи на АБ, но ако можем да го избегнем, ще съм по-спокойна. Благодаря Ви.

P.S. Забравих да пиша, че взима Синупрет, Инфлуцид и Мукоплант за отхрачване.

До скоро!

Аз и "кека" /ловеца/

Едно щуро аниматорско лято http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=10764&AlbumId=105456
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #111 -: Ноември 15, 2007, 15:15:08 pm »
Стрептокока е една от най-опасните находки.
Нужно е да се лекува с АБ. Подберете по Антибиограма нужното-но не Бисептол,Азитромицин,Кларицид. 10 дневно лечение, не 5!
Изследвайте се и всички в контакт с детето-може да сте носители,без да го знаете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    feel_u

  • *
  • 5
  • Мама-аниматорка
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #112 -: Ноември 15, 2007, 15:21:59 pm »
Благодаря Ви!

Пак тръгваме по наклонената на бактериалните кошмари, дано поне да запазим баланс и да не се случи миналогодишната история....

Хубав ден, д-р Бърди! Още веднъж благодаря!

Аз и "кека" /ловеца/

Едно щуро аниматорско лято http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=10764&AlbumId=105456
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #113 -: Ноември 15, 2007, 17:23:58 pm »
Здравейте докторе,
надявам се при вас да е слънчево и приятно, не както при нас - снежно и студено. :D Отдавна не съм ви тормозила с въпроси, но от скоро положението е нетърпимо и не знам как да се справя с този проблем. От една седмица сина ми заспива много трудно вечер, върти се, вика, спори, бори се с играчката си за сън. Спането му продължава обикновено  до 3-3.10 сутринта /лягането е не по-късно от 22.00 ч./. Събужда се с писъци и силен рев, като това състояние трае около 30-40 минути. Реве доста силно, продължително, стига до задавяне от рев и позиви за повръщане. Не разпознава никой от нас, не реагира на успокояване, след дълго люлеене или разходка из жилището успяваме да го успокоим. Не иска биберон, не иска вода, чай, шише. Всички опити да му се предложи нещо такова са придружени с още по-силни ревове. Имаме да изкараме още няколко зъба, но не виждам никакви признаци за появата им. Няма температура. Не спим на горещо, не е облечен дебело. От същото това време вечер отказва и млякото си и след "борба" с него си го пие и изпива цялото. Намали също така спането през деня до час - час и нещо, а вчера спа само 40 минути, като се събуди по същия начин - ревейки. На какво може да се дължи това състояние и какво мога евентуално да направя?
Благодаря предварително!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #114 -: Ноември 15, 2007, 17:25:26 pm »
@feel_u

Няма "кошмари", ако подберете умно АБ и проведете нужното лечение.
Ако бяхте почнали с клизмите всеки ден, тогава кошмарите биха били "гарантирани". Добре че не го направихте.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #115 -: Ноември 15, 2007, 17:29:42 pm »
Здравейте докторе,
надявам се при вас да е слънчево и приятно, не както при нас - снежно и студено. :D Отдавна не съм ви тормозила с въпроси, но от скоро положението е нетърпимо и не знам как да се справя с този проблем. От една седмица сина ми заспива много трудно вечер, върти се, вика, спори, бори се с играчката си за сън. Спането му продължава обикновено  до 3-3.10 сутринта /лягането е не по-късно от 22.00 ч./. Събужда се с писъци и силен рев, като това състояние трае около 30-40 минути. Реве доста силно, продължително, стига до задавяне от рев и позиви за повръщане. Не разпознава никой от нас, не реагира на успокояване, след дълго люлеене или разходка из жилището успяваме да го успокоим. Не иска биберон, не иска вода, чай, шише. Всички опити да му се предложи нещо такова са придружени с още по-силни ревове. Имаме да изкараме още няколко зъба, но не виждам никакви признаци за появата им. Няма температура. Не спим на горещо, не е облечен дебело. От същото това време вечер отказва и млякото си и след "борба" с него си го пие и изпива цялото. Намали също така спането през деня до час - час и нещо, а вчера спа само 40 минути, като се събуди по същия начин - ревейки. На какво може да се дължи това състояние и какво мога евентуално да направя?
Благодаря предварително!
Ако го оставите сам да заспи, кога си ляга сам?
Не е нужна борба за млякото вечер. Не иска-не иска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #116 -: Ноември 15, 2007, 17:33:06 pm »

Ако го оставите сам да заспи, кога си ляга сам?
Не е нужна борба за млякото вечер. Не иска-не иска.

В смисъл? Ние го къпем и след млякото го оставям в леглото. Не го приспивам, не се занимавам с него. Оставям го и излизам от стаята. Само че в последно време това заспиване трае около час. А за млякото - той блъска шишето и след определен период от 5-6 минути сам си го взема и го изпива.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #117 -: Ноември 15, 2007, 18:17:07 pm »
Докторе, ето пак съм аз :oops:

Искам да попитам 5мл от Проспан-а нормална доза ли е за възрастта на Вики, защото в листовката пише 2,5мл, а нашата педиатърка ни предписва по 5мл?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #118 -: Ноември 15, 2007, 18:35:04 pm »

Ако го оставите сам да заспи, кога си ляга сам?
Не е нужна борба за млякото вечер. Не иска-не иска.

В смисъл? Ние го къпем и след млякото го оставям в леглото. Не го приспивам, не се занимавам с него. Оставям го и излизам от стаята. Само че в последно време това заспиване трае около час. А за млякото - той блъска шишето и след определен период от 5-6 минути сам си го взема и го изпива.
Понякога късната баня превъзбужда децата.
Малко е малък за да заспива съвсем сам... . Някой деца го възприемат кат откъсване от майката и реагират с кошмари вечер. От друга страна е опасността от вредни навици. Нещо по средата?
Блъска защото го давате и реагира. Когато оставите нещата спокойни сам си го взема-тогава никой не го принуждава.

Мисля че при този тип деца нежно приспиване би било от полза, макар че се привиква към това...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #119 -: Ноември 15, 2007, 18:36:17 pm »
Докторе, ето пак съм аз :oops:

Искам да попитам 5мл от Проспан-а нормална доза ли е за възрастта на Вики, защото в листовката пише 2,5мл, а нашата педиатърка ни предписва по 5мл?
Да. С 2.5 мл нищо не може да се постигне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.