0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #80 -: Ноември 12, 2007, 23:51:36 pm »
Може...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #81 -: Ноември 13, 2007, 09:47:56 am »
Привет, докторе!

Вики от два дни е със секрети в носа. Ден-два преди това, като че ли и беше леко запушен, но без секрет. В началото секрета беше по-воднист, но от вчера е жълтеникав, най-вече сутрин като стане. няма калица, Т или други симптоми. Засега не съм я водила на лекар, пръскам само сутрин и вечер Стеримар. На този етап това достатъчно ли е?

Желая Ви лек и усмихнат ден!
 :bighug:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #82 -: Ноември 13, 2007, 10:07:48 am »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #83 -: Ноември 13, 2007, 11:52:53 am »
Здравейте др. Бърди,
аз съм със случая с мом4енцето, което има повече от 2 седмици разстройство. Вие ми отговорихте следното
Цитат
Може ли да напишете преди проблемите с какво го хранихте точно?
Тези неща с "равновесието" на чревната флора са без смисъл неща...
Има ли някъде екземи, и или обриви?
НЕ давайте солети! и не правете диети на детето!

Иначе бих препоръчал посявка на изпражнения (и за вируси -Рота, например, ентеровируси). Хапва ли АМ отделно от кърменето? кремчета и/или каши с мляко?
Вие напоследък да сте хапвали ядки, овесени ядки, фъстъци, шоколад, какао, мляко с какао, бира в по-необичайни количества?

В петък занесох посявка в бактериологията, днес сутринта излезе резултатът, че няма вируси и бактерии, но има завишено наличие на candida albicans. Моля ви за  вашето мнение, независимо какво ще ми каже педиатърът! Това сериозно ли е и как се лекува? Нужно ли е да прилагам специален хранителен режим? Относно гъбичките се сещам, че пропуснах да спомена, че преди няколко седмици го лекувахме с пулмикорт, кортизонов препарат за инхалиране, срещу ларингит. Възможно ли е да е от това? А от водата в басейна (ходим на бебешко плуване)?
Относно въпросите ви, ям всекидневно овесени ядки, просто ги обожавам, малкият не е правил за 15 месеца никога разстройство. Ядки и бира употребявам много рядко и умерено, какао - не. Нани е опитвал АМ само в готови буркан4ета, още се кърми няколко пъти в денонощието, особено когато боледува. След три месеца тръгва на ясла и направо не  знам как ще функционира това с кърменето, изобщо няма намерения да се отбива...
Благодаря ви, че ви има!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #84 -: Ноември 13, 2007, 12:17:13 pm »
Моля,спрете овесените ядки-продукти от тях минават в кърмата и са причина за поява на колити при децата.

В момента детето е добре? или?
Тази кандида вероятно е с кожен произход...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #85 -: Ноември 13, 2007, 13:16:20 pm »
В момента детето е по-добре от миналата седмица, но не е здрав. Все още пълни много по-често памперсите от нормалното, 5/6/7 пъти на ден, включително и през нощта, като всеки път се напъва и звучи като разстройство. Вече не е толкова течно и жълто-зеленикаво като през миналите две седмици, има по-кафеникав цвят, но не е съвсем твърда консистенция. Иначе той е по-жизнен и игрив, но се уморява бързо и спи повече, над два часа, а понякога дори по два пъти на ден (макар че вече беше свикнал по един път).
Добре, ще спра овесените ядки, корнфлейксът също ли? Какво да му давам на детето, за да не натоварвам стомахчето му?
Кожен обрив получи съвсем лек, малки ситни червени пъпчици по корема и гърба, и едно петънце на ръчичката, след като бихме ваксината за шарките, това беше на 26 септември. След всяка ваксинация досега му се е получавала кожна реакция, отмина от само себе си. След това се разболя от ларингит, внезапно вдигна висока температура и му падна гласът, започна една гърлена кашлица. Предписаха му пулмикорт за инхалиране. Две седмици, след като оздравя, се получи това разстройство, имаше два дни и висока Т, стигна до 39,6, но нея я свалих със свещички и повече не се появи. В момента има много зачервено дупе заради честото пълнене на памперса, но никъде другаде няма екзема или кожен обрив. Това е картината!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #86 -: Ноември 14, 2007, 08:03:33 am »
Здравейте,доктор Бърди!Тази сутрин голямата ми дъщеря се събуди с Т39.Таткото каза,че към 4 часа я пипнал,бузките и нослето били студени и той увеличил радиатора.После,когато той става за работа(5:30),я завил с неговите завивки.Половин час по-късно,тя се събуди и премерих температура 39.Не кашля,няма хрема,каза само,че я боли челото.Дадох HEXALGIN,защото обикновенно трудно сваля висока Т.Изпоти се 2 пъти и заспа.Не и премерих Т-та,но на пипане беше хладна.Въпроса ми е:възможно ли е това да е от претопляне или е тръгнала инфекция?(доколкото може да прецените от разстояние)Ще я заведа и на лекар,ако пак има Т,но докато дойде някоя баба да гледа бебето,ми се иска да чуя и Вашето мнение.Благодаря и лек ден!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #87 -: Ноември 14, 2007, 10:23:40 am »
В момента детето е по-добре от миналата седмица, но не е здрав. Все още пълни много по-често памперсите от нормалното, 5/6/7 пъти на ден, включително и през нощта, като всеки път се напъва и звучи като разстройство. Вече не е толкова течно и жълто-зеленикаво като през миналите две седмици, има по-кафеникав цвят, но не е съвсем твърда консистенция. Иначе той е по-жизнен и игрив, но се уморява бързо и спи повече, над два часа, а понякога дори по два пъти на ден (макар че вече беше свикнал по един път).
Добре, ще спра овесените ядки, корнфлейксът също ли? Какво да му давам на детето, за да не натоварвам стомахчето му?
Кожен обрив получи съвсем лек, малки ситни червени пъпчици по корема и гърба, и едно петънце на ръчичката, след като бихме ваксината за шарките, това беше на 26 септември. След всяка ваксинация досега му се е получавала кожна реакция, отмина от само себе си. След това се разболя от ларингит, внезапно вдигна висока температура и му падна гласът, започна една гърлена кашлица. Предписаха му пулмикорт за инхалиране. Две седмици, след като оздравя, се получи това разстройство, имаше два дни и висока Т, стигна до 39,6, но нея я свалих със свещички и повече не се появи. В момента има много зачервено дупе заради честото пълнене на памперса, но никъде другаде няма екзема или кожен обрив. Това е картината!
За обрива под памперса може да ползвате "Дакаткорт".
Няма нужда от други ограничения в храненето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #88 -: Ноември 14, 2007, 10:25:14 am »
Здравейте,доктор Бърди!Тази сутрин голямата ми дъщеря се събуди с Т39.Таткото каза,че към 4 часа я пипнал,бузките и нослето били студени и той увеличил радиатора.После,когато той става за работа(5:30),я завил с неговите завивки.Половин час по-късно,тя се събуди и премерих температура 39.Не кашля,няма хрема,каза само,че я боли челото.Дадох HEXALGIN,защото обикновенно трудно сваля висока Т.Изпоти се 2 пъти и заспа.Не и премерих Т-та,но на пипане беше хладна.Въпроса ми е:възможно ли е това да е от претопляне или е тръгнала инфекция?(доколкото може да прецените от разстояние)Ще я заведа и на лекар,ако пак има Т,но докато дойде някоя баба да гледа бебето,ми се иска да чуя и Вашето мнение.Благодаря и лек ден!
Заведете детето да го прегледат... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #89 -: Ноември 14, 2007, 13:05:22 pm »
Привет!

Докторе, Nisita спрей до колко пъти на ден може да се впръсква? До колкото разбирам от листовката (че е само на немски) за деца над 2 год. може и по 2 впръсквания 3 пъти ден.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #90 -: Ноември 14, 2007, 13:33:33 pm »
2 впръсквания 3 пъти ден.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #91 -: Ноември 14, 2007, 16:59:30 pm »
Здравейте докторе!
Сина ми е почти на 17 месеца.Вече трета седмица е със запушен нос.В началото имаше обилна водниста хрема,после минахме през гъста,жълто зеленикава и преди няколко дена спря.Снощи обаче,забелязах наново секрет-прозрачен,пенест.
Няма Т или кашлица.Водих го на лекар няколко пъти-всичко било наред и хремата сама трябвало да се изчисти.На въпроса ми за колко време-повдигат рамене.
Притеснявам се най много за това,че имам чувството ,че се мъчи страшно много с това дишане.Няколко пъти дори отказва да се храни,заради дишането.Когато спи обаче,забелязах,че диша през носа.Понякога хърка,а понякога диша съвсем спокойно.
Майка ми настоява за антибиотик,ама аз не съм много склонна.
Кажете,мислите ли,че тази продължителност от повече от 20 дена,налага вземането на АБ?
И последно ще напиша,че преди месец ни откриха трета(силно увеличена)сливица.Имаме консултация със специалист чак на края на ноември.
Благодаря ви предварително и ще чакам вашия отговор с нетърпение! :)
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #92 -: Ноември 14, 2007, 17:22:16 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Тази сутрин голямата ми дъщеря се събуди с Т39.Таткото каза,че към 4 часа я пипнал,бузките и нослето били студени и той увеличил радиатора.После,когато той става за работа(5:30),я завил с неговите завивки.Половин час по-късно,тя се събуди и премерих температура 39.Не кашля,няма хрема,каза само,че я боли челото.Дадох HEXALGIN,защото обикновенно трудно сваля висока Т.Изпоти се 2 пъти и заспа.Не и премерих Т-та,но на пипане беше хладна.Въпроса ми е:възможно ли е това да е от претопляне или е тръгнала инфекция?(доколкото може да прецените от разстояние)Ще я заведа и на лекар,ако пак има Т,но докато дойде някоя баба да гледа бебето,ми се иска да чуя и Вашето мнение.Благодаря и лек ден!
Заведете детето да го прегледат... .
 

Здравейте пак!Пиша Ви,защото педиатъра изписа Sumetrolim,а знам,че Вие не го "харесвате".Освен това каза да даваме Panadol и Hexalgin за Т-та.Гърдите са чисти,но гърлото е малко червено.Към 15:30 часа пак вдигна Т39,2 и дадох HEXALGIN,сега е добре и жизнена.Според Вас какво да е лечението?Благодаря предварително!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #93 -: Ноември 14, 2007, 18:02:28 pm »
Здравейте докторе!
Сина ми е почти на 17 месеца.Вече трета седмица е със запушен нос.В началото имаше обилна водниста хрема,после минахме през гъста,жълто зеленикава и преди няколко дена спря.Снощи обаче,забелязах наново секрет-прозрачен,пенест.
Няма Т или кашлица.Водих го на лекар няколко пъти-всичко било наред и хремата сама трябвало да се изчисти.На въпроса ми за колко време-повдигат рамене.
Притеснявам се най много за това,че имам чувството ,че се мъчи страшно много с това дишане.Няколко пъти дори отказва да се храни,заради дишането.Когато спи обаче,забелязах,че диша през носа.Понякога хърка,а понякога диша съвсем спокойно.
Майка ми настоява за антибиотик,ама аз не съм много склонна.
Кажете,мислите ли,че тази продължителност от повече от 20 дена,налага вземането на АБ?
И последно ще напиша,че преди месец ни откриха трета(силно увеличена)сливица.Имаме консултация със специалист чак на края на ноември.
Благодаря ви предварително и ще чакам вашия отговор с нетърпение! :)
Нещата са комплексни. И третата сливица играе роля.
Ако наистина имате трета сливица и хремата е над 10 дена, добре би било е да вземете АБ. Една посявка на секрет би била от полза, ако живеете в Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #94 -: Ноември 14, 2007, 18:03:25 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Тази сутрин голямата ми дъщеря се събуди с Т39.Таткото каза,че към 4 часа я пипнал,бузките и нослето били студени и той увеличил радиатора.После,когато той става за работа(5:30),я завил с неговите завивки.Половин час по-късно,тя се събуди и премерих температура 39.Не кашля,няма хрема,каза само,че я боли челото.Дадох HEXALGIN,защото обикновенно трудно сваля висока Т.Изпоти се 2 пъти и заспа.Не и премерих Т-та,но на пипане беше хладна.Въпроса ми е:възможно ли е това да е от претопляне или е тръгнала инфекция?(доколкото може да прецените от разстояние)Ще я заведа и на лекар,ако пак има Т,но докато дойде някоя баба да гледа бебето,ми се иска да чуя и Вашето мнение.Благодаря и лек ден!
Заведете детето да го прегледат... .
 

Здравейте пак!Пиша Ви,защото педиатъра изписа Sumetrolim,а знам,че Вие не го "харесвате".Освен това каза да даваме Panadol и Hexalgin за Т-та.Гърдите са чисти,но гърлото е малко червено.Към 15:30 часа пак вдигна Т39,2 и дадох HEXALGIN,сега е добре и жизнена.Според Вас какво да е лечението?Благодаря предварително!
Диагнозата е? от прегледа, имам пред вид... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #95 -: Ноември 14, 2007, 18:38:20 pm »
Ами,каза вирусна инфекция с леко зачервено гърло.Няма апетит,не е яла почти нищо днес,не кашля.Сега е жизнена,казва,че нищо не я боли.


Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #96 -: Ноември 14, 2007, 18:39:20 pm »
Благодаря Ви много,докторе!
За съжаление не живея в Бг и въобще не  знам дали правят посявки тук:( Ще си запиша час за лекар и дано успея да го убедя да ни даде АБ.
Благодаря Ви още веднъж!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #97 -: Ноември 14, 2007, 18:46:34 pm »
Здравейте докторе,

искам да ви попитам отново за ваксината Превенар, както и за две други ваксини Менинго А+С и Menjugate. Та, въпроса ми е дали се препокриват?
По нагоре бяхте написал, че ако не се сложи Превенар може да се сложи ваксина срещу минингокок тип С. Менинго А+С такава ваксина ли е? Питам, защото евентуално може да се намери в Бг.

Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #98 -: Ноември 14, 2007, 19:02:29 pm »
Благодаря Ви много,докторе!
За съжаление не живея в Бг и въобще не  знам дали правят посявки тук:( Ще си запиша час за лекар и дано успея да го убедя да ни даде АБ.
Благодаря Ви още веднъж!
Не правят посявки, по принцип.
Обсъдете за АБ-изтъкнете че детето е така повече от седмица без промяна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #99 -: Ноември 14, 2007, 19:04:59 pm »
Здравейте докторе,

искам да ви попитам отново за ваксината Превенар, както и за две други ваксини Менинго А+С и Menjugate. Та, въпроса ми е дали се препокриват?
По нагоре бяхте написал, че ако не се сложи Превенар може да се сложи ваксина срещу минингокок тип С. Менинго А+С такава ваксина ли е? Питам, защото евентуално може да се намери в Бг.

Благодаря
Превенар и Менжугейт са нови ваксини.
Менинго А+С е полизахардина вероятно ваксина. Полизахаридните ваксини не се препоръчват за деца под 2-3 годинки.
Менжугейт и Превенар са две различни ваксини,за различни неща, и се ползват успоредно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.