0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #60 -: Ноември 11, 2007, 13:15:44 pm »
Благодаря ви от сърце! Ще пиша пак... :?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #61 -: Ноември 11, 2007, 23:47:11 pm »
Вчера, събота, сутринта моето дете /3 г.1 м./ се оплака, че "стаята се върти, дивана се върти". Уплаших се много, досега никога не се бе случвало подобно нещо. През нощта в петък срещу събота спа много лошо, плака, пробужда се. Аз мислех, че е защото не бе акал два дни и го боли коремчето. Сутринта се изака, а световъртежът бе после. Няма разстройство и повръщане. Има хрема и кашлица, няма температура.
Ходихме до Педиатрията. Там ни прегледаха и установиха ринофарингит, гърдите чисти, кръвно нормално. Проследи с очи с пръста на лекарката, не залиташе като го накараха да ходи и тича. Лекарката каза, че може да е от възпаление в ухото, вследствие хремата и препоръча да отидем в Исул на преглед при УНГ. Ходихме, той установи, че има леко зачервяване на мембраната при едното ухо, предписа капки. Но каза, че е малко вероятно да е от това световъртежа. Но пък каза, че е от общата интоксикация на организма от инфекцията и не е нещо сериозно.
Сега детето е добре, весел е, жизнен, храни се с апетит, няма температура, само носът му тече и кашля. Но на мен ми е ужасно притеснено, да не би причината да е друга и да не сме предприели достатъчно мерки. Какво да правя? Да изисквам ли още прегледи и при какъв лекар? Каква може да е причината?
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #62 -: Ноември 12, 2007, 00:39:46 am »
Да, може да е от отит. Но не само, разбира се.
Детските отити се лекуват с АБ-капките не са основно, нито първо, нито единствено средство.
Тоест, ако детето има отит-трябва да се даде АБ.

"...Но каза, че е малко вероятно да е от това световъртежа. Но пък каза, че е от общата интоксикация на организма от инфекцията."
->Това фактически не е вярно и затова не мога да се съглася. От ниско кръвно налягане-може. Ниско кръвно налягане, вследствие "интоксикацията"? Може. Но:"...Няма разстройство и повръщане. Има хрема и кашлица, няма температура. ...кръвно нормално."

Проследете след излекуване на отита.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 01:31:57 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #63 -: Ноември 12, 2007, 00:54:44 am »
Здравейте, Бърди
Преди около 2 седмици се консултирах с вас на "старото място", тогава синът ми беше с кашлица, хрема и висока темп, която се опитвахме да свалим 4 дена. Тогава се разминахме с антибиотик. По същото време се появи и първият му кътник. Тези дни детето си изглеждаше напълно здраво, хранеше се, спеше с изключение на 1 събуждане нощем към 5 за хранене. Вчера вечерта изведнъж вдигна температура- 39 градуса, без да има други симптоми,Дадох Нурофен, след няколко часа през нощта пак имаше-давах Панадол ,днес преди обяд пак- този път Нурофен. Оттогава досега не е вдигал, още няма други симптоми. Възможно ли е това да се дължи на появата на втори кътник, или да чакам и друго? Възможно ли е от зъб-39 темп? Само температуропонижаващо ли да давам?
Благодаря!
Здравейте, Бърди!
Защо ме подминахте? Моето питане беше на предишната страница! Надявах се да получа по-скоро съвет от вас, пък вече втори ден...уви! :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #64 -: Ноември 12, 2007, 01:23:02 am »
Не, не е от зъбки това.
Не отговорих защото не знам от какво е това-нужен е преглед и оценка на видяното.
А не ми се иска да изказвам "предположения"...
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 01:30:50 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #65 -: Ноември 12, 2007, 01:28:52 am »
Здравейте, доктор Birdie! Отново търся съвет от Вас. Става въпрос за сина ми - почти 4 годишен, който от началото на октомври влачи отит. Всичко започна с ходене на детска градина и едни хреми. При една такава хрема го заведох на УНГ, за да му провери сливиците, вкл. и третата, която от две години насам е увеличена, но никога не е сздавала проблем. Тогава се оказа, че ушите му са леко зачервени, изписаха капки, капахме, ходихме на контролен преглед - всичко беше добре. Седмица - две по-късно една нощ той се събужда с рев и каза, че го боли едното ухо, пак на УНГ и пак капки в двете уши. От две седмици сме спрели капките за уши и противоалергичните, миналият понеделник бяхме на контр. преглед - пак всичко беше добре. Тази нощ отново се събуди с болки в едното ухо, днес обиколих три града, за да разбера че няма дежурен УНГ, върнахме се при джи - пи - то, погледа му ушите и пак поредното зачервявяне. Сега се лекуваме с фуроталгин,ериус и Зинат, защото вдигна и лека температура. В понеделник пак ще ходим при УНГ / да уточня, че вероятно енай-добрият в града и каза, че сливиците му са хипертрофирали, но не са болни и третата според него не  за вадене/. Въпроса ми е какви са тези рецидивиращи отити? Лечението ли не е достатъчно или не е адекватно? Третата сливица ли трябва да вадим? Казват ми да го спра от градина, а той ходи с огромно желание! Моля посъветвайте ме!
Дълбока благодарност!

Нужно е да махнете третата сливица.
Нужно е също да се обсъди наличието на алергичен ринит, да се направят посявки на носен и фарингеален секрет. Ако детето наистина има алергичен ринит, за тези упорити случаи на ринит, назалните КС препарати помагат много. Ако започнете лечение с назален КС препарат може да ползвате успоредно и Гаразон (Гарамат)-тези капки за уши са единствените които при реактивно зачервено тъпанче (не тежък отит с излив или перфорация!) дават стабилен резултат за да се прекъсне този порочен кръг.
Нужно е да ваксинирате с "Превенар".
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 15:02:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #66 -: Ноември 12, 2007, 14:30:13 pm »
Благодаря Ви много, докторе! Но искам да уточня, че при предните две възпаления на ушите му вземаха кръв, за да видят утайка и левкоцити и всичко беше нормално. Антибиотик за ушите не е пил до сега, само капки и то комбинирани за очи, нос.По какво се разбира дали ринита е алергичен, не му тече носа постоянно. А секрет вземах предният път - носен и беше отрицателен. От ангини и др. такива не е боледувал. Имам чувството, че това е неизлекуван отит, а с тези капки някак замазват цялата работа, защото състоянието му се влошава, първият път изобщо нямаше болка и зачервявянето беше много слабо, вторият път имаше болка, но за кратко, а сега цяла нощ и половин ден го боля.
Тази ваксина естествено неговото джи пи не я знае, а тя не се ли слага на определено време и    защо разбрах че в България я няма.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 15:13:45 pm от kim76 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #67 -: Ноември 12, 2007, 15:03:11 pm »
Хм... отит с капки не се лекува!
Ако детето продължава да има наличен отит, моля незабавно да дадете АБ-Аугментин или Дурацеф са най-подходящи. 10 дневно лечение, в три дози дневно. НЕ Бисептол,Сумамед,Суметролим, Кларицид! Два-три дена след началото на лечението прегледайте ушичките за да се убедите че АБ работи!

Само 1 доза "Превенар" ще Ви е нужна!
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 15:04:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #68 -: Ноември 12, 2007, 15:17:52 pm »
пие Зинат /цефалоспорин / - подходящ ли е? Пие го 2 пъти по 7 мл.
а противоалергичното защо е?
и задължително трябва и в ушите да се капят капки - УНГ все с макситрол го лекува
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 15:21:49 pm от kim76 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2007, 15:22:14 pm »
Вижте ушичките-ако няма напредък-сменете АБ!
Може да ползвате успоредно с АБ "Гаразон"("Гарамат"). Много са добри и резултатни в съчетание с АБ!!

Кое "противоалергично"? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #70 -: Ноември 12, 2007, 19:03:32 pm »
Ами противоалергичното беше ериус - таблетки, но понеже до скоро ги е пил УНГ ми каза да неги давам пак. Сега се върнахме от преглед - според УНГ само лявото е възпалено и то пак слабо, изписа ми цилоксан капки, а отделно 10 дни ще пие Зинат АБ на 12 ч. по 1 табл. от 250 мг.
Въпреки, че според мен това е неизлекуван от преди това отит, по вина на УНГ, сега попитах и за третата сливица и евентуално отстраняване. Според него и трите сливици са си добре, но ако продължава да прави отити ще я вадим. В тази връзка се чуда, четейки по такива форуми, че първо се прави опит да се лекува тази трета сливица, а ние никога не сме го правили.
Благодаря Ви много, д-р Birdie за отделеното внимание!
Пожелавам Ви много здраве!
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 19:07:04 pm от kim76 »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #71 -: Ноември 12, 2007, 20:03:46 pm »
Здравейте, докторе! Днес заведохме дъщеря ми на УНГ, според когото проблемът е третата сливица. Дъщерями е на 2 г. и 5 месеца и още е малка за вадене. Изписа й капки Лимфомиозот за свиване на сливицата и след 15 дни ни вика на преглед за измерване. Изписа още Ериус сироп и капки Тобрадекс за нослето. Според него детето няма коклюш и ни препоръча засега да изчакаме с изследването, но за бактериите да направим. И сега се чудя дали да отлагам изследването за коклюша :(.
Все още не съм имала време да се информирам за третата сливица от нета, но докато се извади как се решават проблемите? От какво се дължи този непрекъснат секрет в гърлото, който предизвиква кашлянето? Междудругото вчера изкарахме кошмарна нощ, давене и като резултата повръщане. Иначе докторът каза, че като понамалее кашлицата спокойно може да ходи на ясла, какво е вашето мнение?
Още веднъж ви благодаря от сърце!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #72 -: Ноември 12, 2007, 20:05:17 pm »
@kim76

Внимание!

Стана ясно че Зинат не работи!
Давате го доста време и досега отита би трябвало да е ликвидиран.Няма да имате по-добър резултат, ако след два-три дена няма ефект!
Моля обсъдете смяна с Аугментин или Дурацеф. Предпочитам първото, ако детето не е алергично към него.

Ако искате да добавите капки, Гаразон би бил най-подходящия избор.

Лично мнение... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #73 -: Ноември 12, 2007, 20:08:29 pm »
Здравейте, докторе! Днес заведохме дъщеря ми на УНГ, според когото проблемът е третата сливица. Дъщерями е на 2 г. и 5 месеца и още е малка за вадене. Изписа й капки Лимфомиозот за свиване на сливицата и след 15 дни ни вика на преглед за измерване. Изписа още Ериус сироп и капки Тобрадекс за нослето. Според него детето няма коклюш и ни препоръча засега да изчакаме с изследването, но за бактериите да направим. И сега се чудя дали да отлагам изследването за коклюша :(.
Все още не съм имала време да се информирам за третата сливица от нета, но докато се извади как се решават проблемите? От какво се дължи този непрекъснат секрет в гърлото, който предизвиква кашлянето? Междудругото вчера изкарахме кошмарна нощ, давене и като резултата повръщане. Иначе докторът каза, че като понамалее кашлицата спокойно може да ходи на ясла, какво е вашето мнение?
Още веднъж ви благодаря от сърце!

Тук се вади "третата"сливица веднага след диагностицирането и, особено пък и ако проблемите са тежки от нея.
Може да съчетаете Аериус с Назонекс (назален КС шпрей). От Назонекс ще имате бърз и добър резултат, освен ако няма Стрептокок/Стафилокок от посявките... .

Може да направите изследване за коклюш.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #74 -: Ноември 12, 2007, 22:06:00 pm »
Докторът ми обясни, че ако се извади толкова рано "третата сливица", можело пак да се появи и да се наложат нови опреации. Тук изчакват до 3 години доколкото разбрах. Благодаря ви много за съветите, ще купя и Назонекс! Доколкото разбрах, това са противоалергични лекарства, ако детето няма алергия, каъв е смисълът от тях, извинете ме за тъпия въпрос :oops:?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #75 -: Ноември 12, 2007, 22:08:34 pm »
Да, може да е от отит. Но не само, разбира се.
Детските отити се лекуват с АБ-капките не са основно, нито първо, нито единствено средство.
Тоест, ако детето има отит-трябва да се даде АБ.

"...Но каза, че е малко вероятно да е от това световъртежа. Но пък каза, че е от общата интоксикация на организма от инфекцията."
->Това фактически не е вярно и затова не мога да се съглася. От ниско кръвно налягане-може. Ниско кръвно налягане, вследствие "интоксикацията"? Може. Но:"...Няма разстройство и повръщане. Има хрема и кашлица, няма температура. ...кръвно нормално."

Проследете след излекуване на отита.
Благодаря много за отговора. Днес все пак посетихме детски невролог. Той отхвърли неврологичен проблем, но все пак каза като застраховка, че след като оздравее детето, трябва да се наблюдава и при поява на световъртеж и липса на друго заболяване да направим допълнителни изследвания. Дано е било вследствие инфекцията и не се наложи. Капките които слагаме в ушите са Фуроталгин. Подходящи ли са според вас?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #76 -: Ноември 12, 2007, 22:36:42 pm »
Докторът ми обясни, че ако се извади толкова рано "третата сливица", можело пак да се появи и да се наложат нови опреации. Тук изчакват до 3 години доколкото разбрах. Благодаря ви много за съветите, ще купя и Назонекс! Доколкото разбрах, това са противоалергични лекарства, ако детето няма алергия, каъв е смисълът от тях, извинете ме за тъпия въпрос :oops:?
"Третата сливица" е вид лимфна тъкан.
Тя е много чувствителна на алергични стимули,инфекции, и щом веднъж се уголеми, е много податлива самата тя на инфекции. Антиалергичните неща помагат тази тъкан да намали размера си (да регресира). За това се дават.

Назонекса като КС препарат с две-три приложения веднага дава този ефект, много по-бързо от антихистаминовите препарати.

Няма много достоверни данни за разлики в рецидивите, ако се вади преди и след 3 годинки. Въпроса тук е колко са изразени симптомите и колко голям е проблема.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #77 -: Ноември 12, 2007, 22:37:28 pm »
@krasssi1

Отит се лекува само с АБ.Ако има нужда от успоредно приложение на капки по мое лично мнение, по-добро от "Гаразон" (Шеринг-Плу) няма.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 22:39:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #78 -: Ноември 12, 2007, 22:41:20 pm »
Благодаря ви от сърце, докторе! Лека нечер!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #79 -: Ноември 12, 2007, 23:46:33 pm »
Не, не е от зъбки това.
Не отговорих защото не знам от какво е това-нужен е преглед и оценка на видяното.
А не ми се иска да изказвам "предположения"...

Бърди, тази вечер ми се изясни картината- след като нямаше висока темп от вчера сутринта, а тази нощ ниска-може би около 37, му излезе ситен обрив по гърдичките и по гръбчето. Потърсих информация от нета за шарките и стигам до извода, че най -вероятно това е розеолата/надявам се да е така/. За всеки случай утре ще го заведа на лекар, но знам , че е лека шарка и минава бързо.
Благодаря ви все пак!