0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #40 -: Ноември 09, 2007, 20:11:20 pm »
Трябва да заведете и обсъдите с детски хирург това...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2007, 00:25:58 am »
здравейте доктор birdie
качих снимки на пъпките, ако имате възможност да ги погледнете ще съм мн благодарна..
http://picbg.net/album_folder.php?u_id=88254zsLV&f_id=5210
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #42 -: Ноември 10, 2007, 00:32:34 am »
Здравейте Бърди, кореспондирахме си в БГ мама с вас, относно моята дъщера която е на 1,11 месеца. Незная дали тук трябва да си задам въпроса, но тази сутрин детенцето имаше кръв на пликченцата, а по срамните устнички имаше следи от кръв, много съм изплашена от какво може да е, не е ли прекалено малка за нещо акова.Това беше сутринта повече не е имало. Благодаря ви предварително.

Галина 12.12.2005                                   Мая 15.05.2007
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #43 -: Ноември 10, 2007, 00:33:10 am »
@gregre
От кога датира това?
Само по тези места, или по други има?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #44 -: Ноември 10, 2007, 00:34:16 am »
Здравейте Бърди, кореспондирахме си в БГ мама с вас, относно моята дъщера която е на 1,11 месеца. Незная дали тук трябва да си задам въпроса, но тази сутрин детенцето имаше кръв на пликченцата, а по срамните устнички имаше следи от кръв, много съм изплашена от какво може да е, не е ли прекалено малка за нещо акова.Това беше сутринта повече не е имало. Благодаря ви предварително.
Трябва да я заведете да я видят.... не може да се каже откъде е тази кръв.
Защо не се обадите на педиатъра си?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #45 -: Ноември 10, 2007, 00:39:14 am »
тези са от септември и бяха такива по стъпалата, а по тялото бяха от другия вид на 2-рата снимка, но за съжеление не се виждат...сега няма и не мога да ги снимам, но винаги са ситни като настръхнали понякога черевени понякога се сливат с цвета на кожата
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #46 -: Ноември 10, 2007, 00:40:27 am »
Защото сме от няколко дена в Мадрид и все още нямаме педиатърhttp://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=224695.0 ето и темата в която сте ме съветвали.
« Последна редакция: Ноември 10, 2007, 00:42:25 am от kar4ita »

Галина 12.12.2005                                   Мая 15.05.2007
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2007, 00:52:55 am »
Защото сме от няколко дена в Мадрид и все още нямаме педиатърhttp://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=224695.0 ето и темата в която сте ме съветвали.

Да, надявам се за другите неща всичко да е наред.
Защо не я заведете в някоя дежурна болница? това би трябвало да се уточни!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2007, 00:54:10 am »
тези са от септември и бяха такива по стъпалата, а по тялото бяха от другия вид на 2-рата снимка, но за съжеление не се виждат...сега няма и не мога да ги снимам, но винаги са ситни като настръхнали понякога черевени понякога се сливат с цвета на кожата
Това по краката вероятно са гъбички.
Може да намажете с Дактакорт...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #49 -: Ноември 10, 2007, 14:57:24 pm »
Здравейте докторе! Искам да попитам нормално ли при вирусен фарингит да държи тем.39-40 вече два дена,повръща постояно и се оплаква че го болят очичките,лекарката каза да спирам остилококциума и изопрнозина който ни беше изписала.Днес вече не издържах и му дадох течен аналгин по капка на кг.,сега спи и няма тем.,ами ако пак вдигне 40 какво да правя,да не е пък нещо друго.Много съм притеснена и ще съм ви благодарна ако ми отговорите.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #50 -: Ноември 10, 2007, 16:28:04 pm »
Здравейте, Бърди
Преди около 2 седмици се консултирах с вас на "старото място", тогава синът ми беше с кашлица, хрема и висока темп, която се опитвахме да свалим 4 дена. Тогава се разминахме с антибиотик. По същото време се появи и първият му кътник. Тези дни детето си изглеждаше напълно здраво, хранеше се, спеше с изключение на 1 събуждане нощем към 5 за хранене. Вчера вечерта изведнъж вдигна температура- 39 градуса, без да има други симптоми,Дадох Нурофен, след няколко часа през нощта пак имаше-давах Панадол ,днес преди обяд пак- този път Нурофен. Оттогава досега не е вдигал, още няма други симптоми. Възможно ли е това да се дължи на появата на втори кътник, или да чакам и друго? Възможно ли е от зъб-39 темп? Само температуропонижаващо ли да давам?
Благодаря!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2007, 16:29:15 pm »
Забрявих да уточня , че той е на 1 год и 1 мес!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #52 -: Ноември 10, 2007, 18:51:22 pm »
Здравейте отново, докторе! Вече съм ужасно притеснена и объркана и не знам какво да правя, всеки лекар тук ти казва различно и изписва различно :( :( :(! Само да ви припомня, дъщерями е на 2г. и 5 м. и от един месец се борим с кашлица и хрема. Откриха и златни стрептококи и пи Далацин С, надявам се да се сетите за случая!Все още я мажа с бактробан, антибиотика го приключи преди 5 дни. Кашлицата й беше понамаляла, кашляше само сутрин като се събуди около 10-15 минути и повече не. От два дена обаче нещата пак се влошиха, вчера например цяла нощ кашля, днес почти цял ден, нослето пак е пълно със сополи, все още гъсти, не се стичат напред.Днес извиках вкъщи педиатър, която каза да я изследваме за магарешка кашлица 8O и направо се побърках. Отделно заяви, че златните стрептококи били много упорити, най-вероятно не са излекувани, антибиотика не помагал, защото се превръщал в храна на бактериите. Ако се изключи с изследване магарешката кашлица трябвало да се повиши имунитета на детето, за да се справи със стрептококите. И сега вече не знам какво да правя, къде вече да я водя, дайте съвет! Първо, ще отида за изследване на магарешката кашлица, но ако се отхвърли, тогава какво тормози детето и как да процедирам.Извинете за дългия пост, но съм ужасно объркана. Други оплаквания детето няма, чисти гърди, ушите са добре, няма температура, жизенана, храни се, ако не кашля много точно в този момент :wink:! Забравих да напиша, че е ваксинирана срещу коклюш! Ходи на ясла от една седмица и се чувства много добре там :D!
Благодаря ви много!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2007, 20:03:59 pm »
Здравейте, доктор Birdie! Отново търся съвет от Вас. Става въпрос за сина ми - почти 4 годишен, който от началото на октомври влачи отит. Всичко започна с ходене на детска градина и едни хреми. При една такава хрема го заведох на УНГ, за да му провери сливиците, вкл. и третата, която от две години насам е увеличена, но никога не е сздавала проблем. Тогава се оказа, че ушите му са леко зачервени, изписаха капки, капахме, ходихме на контролен преглед - всичко беше добре. Седмица - две по-късно една нощ той се събужда с рев и каза, че го боли едното ухо, пак на УНГ и пак капки в двете уши. От две седмици сме спрели капките за уши и противоалергичните, миналият понеделник бяхме на контр. преглед - пак всичко беше добре. Тази нощ отново се събуди с болки в едното ухо, днес обиколих три града, за да разбера че няма дежурен УНГ, върнахме се при джи - пи - то, погледа му ушите и пак поредното зачервявяне. Сега се лекуваме с фуроталгин,ериус и Зинат, защото вдигна и лека температура. В понеделник пак ще ходим при УНГ / да уточня, че вероятно енай-добрият в града и каза, че сливиците му са хипертрофирали, но не са болни и третата според него не  за вадене/. Въпроса ми е какви са тези рецидивиращи отити? Лечението ли не е достатъчно или не е адекватно? Третата сливица ли трябва да вадим? Казват ми да го спра от градина, а той ходи с огромно желание! Моля посъветвайте ме!
Дълбока благодарност!
« Последна редакция: Ноември 10, 2007, 20:05:43 pm от kim76 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #54 -: Ноември 10, 2007, 20:39:56 pm »
Здравейте докторе! Искам да попитам нормално ли при вирусен фарингит да държи тем.39-40 вече два дена,повръща постояно и се оплаква че го болят очичките,лекарката каза да спирам осцилококциума и изопрнозина който ни беше изписала.Днес вече не издържах и му дадох течен аналгин по капка на кг.,сега спи и няма тем.,ами ако пак вдигне 40 какво да правя,да не е пък нещо друго.Много съм притеснена и ще съм ви благодарна ако ми отговорите.
Трудно е да се отговори на този въпрос без да са уточнени подробности от прегледа.
Посявка на фарингеален секрет би била от полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #55 -: Ноември 10, 2007, 20:43:50 pm »
Здравейте отново, докторе! Вече съм ужасно притеснена и объркана и не знам какво да правя, всеки лекар тук ти казва различно и изписва различно :( :( :(! Само да ви припомня, дъщерями е на 2г. и 5 м. и от един месец се борим с кашлица и хрема. Откриха и златни стрептококи и пи Далацин С, надявам се да се сетите за случая!Все още я мажа с бактробан, антибиотика го приключи преди 5 дни. Кашлицата й беше понамаляла, кашляше само сутрин като се събуди около 10-15 минути и повече не. От два дена обаче нещата пак се влошиха, вчера например цяла нощ кашля, днес почти цял ден, нослето пак е пълно със сополи, все още гъсти, не се стичат напред.Днес извиках вкъщи педиатър, която каза да я изследваме за магарешка кашлица 8O и направо се побърках. Отделно заяви, че златните стрептококи били много упорити, най-вероятно не са излекувани, антибиотика не помагал, защото се превръщал в храна на бактериите. Ако се изключи с изследване магарешката кашлица трябвало да се повиши имунитета на детето, за да се справи със стрептококите. И сега вече не знам какво да правя, къде вече да я водя, дайте съвет! Първо, ще отида за изследване на магарешката кашлица, но ако се отхвърли, тогава какво тормози детето и как да процедирам.Извинете за дългия пост, но съм ужасно объркана. Други оплаквания детето няма, чисти гърди, ушите са добре, няма температура, жизенана, храни се, ако не кашля много точно в този момент :wink:! Забравих да напиша, че е ваксинирана срещу коклюш! Ходи на ясла от една седмица и се чувства много добре там :D!
Благодаря ви много!
Вие ли бяхте писали че от антибиограмата микроба е чувствителен на Далацин?
Контролни посявки правихте ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #56 -: Ноември 10, 2007, 21:38:48 pm »
Да, точно така, антибиограмата показваше, че бактерията е силно чувствителна на Далацин. А за контролната посявка лекарката така й не пожела да вземе секрет, тъй като била безсмислена, защото резултатите ставали след 5 дни и тя дотогава щяла да си изпие антибиотика :o. И дори резултатът да е отрицателен на контролата, това не означавало, че нямало вече бактерии 8O. Спокойно можеш да полудееш тук :(!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #57 -: Ноември 10, 2007, 21:54:37 pm »
Без посявка нищо не знаем и не можем да предприемем. Затова е важно-има ли остатъчни микроби, на тях ли се дължи обострянето, или?

*трета сливица?
*алергичен ринит?
*хроничен синузит?

Може да направите изследване за коклюш, но това са специални изследвания. Добре е да ги направите с оглед Бг реалности. Иначе коклюш при (правилно) ваксинирани деца е рядкост.

Защо не се запознаете или свържете със знаещ и компетентен педиатър? Въпрос на средства ли е? или?... много ми е чудно всичко това, което става, по принцип... простете.
« Последна редакция: Ноември 11, 2007, 12:34:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #58 -: Ноември 11, 2007, 11:43:42 am »
Ох, докторе, от много отдавна не се занимавам със здравната каса тук. Винаги търся специалисти уж, препоръчани и ползващи се с доверие имена :(. И накрая това се получава :?. Още в понеделник ще заведа дъщеря ми за изследване за коклюш и ще настоявам и за гърлен секрет, за да видим как са бактериите. Явно и ще търся нов специалист УНГ предвид вашите предположения откъде може да идва проблема. Иначе детето пак кашля презнощта повече от час и откакто се е събудила буха периодично. Какво мога да й дам, за да й облегча малко състоянието - от сиропи и капки има ли смисъл? Само да ви кажа, че през последния месец съм й слагала три вида антибиотични капки в нослето :o.Благодаря ви много за отделеното време и за това, че ни помагате!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #59 -: Ноември 11, 2007, 12:37:42 pm »
Ох, докторе, от много отдавна не се занимавам със здравната каса тук. Винаги търся специалисти уж, препоръчани и ползващи се с доверие имена :(. И накрая това се получава :?. Още в понеделник ще заведа дъщеря ми за изследване за коклюш и ще настоявам и за гърлен секрет, за да видим как са бактериите. Явно и ще търся нов специалист УНГ предвид вашите предположения откъде може да идва проблема. Иначе детето пак кашля презнощта повече от час и откакто се е събудила буха периодично. Какво мога да й дам, за да й облегча малко състоянието - от сиропи и капки има ли смисъл? Само да ви кажа, че през последния месец съм й слагала три вида антибиотични капки в нослето :o.Благодаря ви много за отделеното време и за това, че ни помагате!
Може да направите следното:

*Да впръснете "Вентолин" шпрей 2-3 пъти дневно.
*Да вземете "Назонекс" (КС препарат е) и също да впръснете, но в нослето, два пъти днес дневно.

Утре направете изследванията...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.