0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #140 -: Ноември 13, 2007, 23:39:00 pm »
Добър вечер д-р Бърди,
Нека е спокойна и приятна за Вас. :)

Тъкмо се канех да Ви задам въпроси относно захранването, т. к. моята щерка е вече на 4ри мес и то ни предстои, когато открих вече отговора Ви.
В тази връзка
Казвате
Да, Бг мода е. И само!
Не може да срещнете в никоя Европейска страна педиатър да препоръчва бурканчета пред домашна кухня.
90% от ВСИЧКИ проблеми на Бг ките майки са предизвикани от тези бурканчета.

Ние живеем е Германия. Доколкото схванах Вие сте превърженик на немската педиатриа.
Точно днес, и точно в Германия, и точно от кабинета на немския  ни педиатър ни препоръчаха да започнем с бурканчетата, нямало значение дали ще е плод или зеленчук, нямало значение дали ще започнем само с един или с смес от няколко плод / зеленчуци.??????? Само да давам по няколко лъжички на ден. И първото нещо което ми казаха, когато попитах за захранването беше - Не давайте никакви каши до 6 м. възраст??????
А сега, къде е истината????
Освен това в Германия, бурканчетата с бебешки храни са приготвени от т. н. Био продукти и по специална технология, запазваши максимално витамините и полезните вещества.
Мислите ли, че ако аз купя обикновени продукти /не Био, защото Био-то в Германия се продава отделно/, с неясен произход, на днешния етап от живота, отглеждано с препарати и изкуствено, не едновремешните плодове и зеленчуци от градината на баба, за които знаем, че не са пръскани и не са торени,  ще бъде по-поезно за детето?
Не знам, аз не вярвам, Всичко днес ми изглежда толкова изкуствено отгледано....
Против кое в бурканчетата сте Вие всъщност, не можах да разбера? Защото са стерилизирани ли????
Просто в момента живо ме интерисува тази тема и съм в пълно недоумение, след изчетените много различни мнения, как да започна.
Защо не се започва според Вас със зеленчук??? Аз точно със зеленчуци мислех да захраня... морков, картоф, тиква.
Моето бебе се очертава като злоядо.... имам опасения, че след като опита следкия вкус на плодовите пюрета, може да откаже зеленчуковите???? Има ли такава опасност според Вас?

Благодаря Ви и спокойна вечер

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #141 -: Ноември 13, 2007, 23:52:25 pm »
Попаднали сте на случай...
Германците имат по специални захранвания. Те по принцип почват и по-рано.
Предпочитат точно това,което описвате-по лъжичка. Бурканчета само с плод/плодове или зеленчук не са толкова проблемни (макар че аз и тях не препоръчвам). По-голям проблем са широко разпространените в Бг странни неща от рода на "пуйка с извара".
Не виждам логика, щом има пресни неща да ползвате бурканчета... .
Правилото е да се започва с плод (пюре) в 16-17-18.

Кашите са много,много сладки. От тях се пълнее и по принцип са нежелателни.
Сега, не мисля че в Германия не можем да намерим изобилие от пресни плодове и зеленчуци. ;)не мисля че има почва за недоверие в това.
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 23:56:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #142 -: Ноември 14, 2007, 00:06:56 am »
Д-р Бърди,
Пресни плодове и зеленчуци в Германия, дал Господ :D. Как са отглеждани и колко са пълни с отрви и изкуственяци, е въпроса. Дали според Вас прекрасно оформените, лъскави и като по калъп изглеждащи домати, круши, тиквички..... и. т. н. и т. н. са нормално отгледани и расли????

Въпроса е коя от двете злини :D е по-малка.
А не разбрах, Ващето мнение, има ли опасност детето да откаже зленчуците, след сладкия вкус на плодовете. И какво да правя в такъв случай, т. е. ако започна с плодовете и се случи да ми откаже зеленчуците след това. Питам, защото с нейното ядене вече ми писна /един път яде 80гр, един път 130, друг път 180 :( :(, огладнява през различен  интервал от врем...нито режим, нито какво количество мляко да забъркам всеки път,  вече не знам :(/и не ми се рискува
Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #143 -: Ноември 14, 2007, 00:18:21 am »
Вижте, без доверие не може да се живее.
Мисля че техните продукти са много добри. Или поне имате много възможности за избор. Ако изберете един или два плода бурканче пак толкова зле няма да е...
Аз Ви предлагам да започнете с плод-зеленчуците ще ги хапва добре, ако почнете с морков и/или картоф.

Децата нямат "режим". Не е казарма това. Естествено е да ядат различно в различните часове... . ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #144 -: Ноември 14, 2007, 12:04:18 pm »
Здравейте докторе, интересуваме до кога бебетата трябва да пият преварена вода и каква вода да пият след това? Банан от кой месец е подходящо да се дава?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #145 -: Ноември 14, 2007, 12:26:03 pm »
Всичко зависи от местните дадености...
Банан може да дадете от 6-6.5 месец (обикновено 3 плод след ябълка,круша). Около 2-3 см в началото, а не цял.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #146 -: Ноември 14, 2007, 16:38:42 pm »
Д-р Бърди ще бъда благодарна да чуя Вашето мнение за състоянието на Боян.
Предварително се извинявам, че написаното ще е до голяма степен разбъркано, но като дойде ред да пиша си "гълтам граматиката". Оперирана съм от "Дар слово"

Та, от няколко дни Боян има хрема, страшно много му хърка нослето, но в частта която се вижда няма нищо, а аспиратора вади страхотни жълти сополи.
Явно тези сополи започнаха да слизат на долу и той започна да се дави и да повръща от тях. Педиатърката изписа Ксилометазолин, слагах ги три дни.
Днес го водих на консултация - гърдичките са чисти, гърлото е добре. Единствения проблем е хремата. Посъветваха ме да слагам още няколко дни от капките. Вие какво мислите?
За секрета, който има от очичките ми бяхте казали, че мога да ползвам Торбекс за 2-3 дни. Слагах го сутрин и вечер по една капка във всяко око. Докато го ползвахме всичко беше ОК, но като спрях секрета се върна. Педиатърката каза да слагам още няколко дни в очичките и в нослето по 1 капка сутрин и вечер, ако проблемът не изчезне ще ни прати на офталмолог. Вие какво мислите?
И последно - изписаха му прахчета Ентерол, по половин на ден, защото му е много рядко акото  :oops: Мислите ли, че това е проблем?
За 13 дни детето е наддало 740 грама, само на кърма е.
А, още нещо за акото - от няколко дни не всеки памперс е наакан, има по 2-3 само мокри. Като се случи така изхождането е много по обем, доста е звучно и с напъване.
Много се извинявам за обстоятелствения разказ и предварително благодаря за отговора.

П.П. Изписаха му и по половин ампула вит. Це на ден
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #147 -: Ноември 14, 2007, 17:12:16 pm »
Докторе, предварително се извинявам ако въпроса ми е задаван досега, но напоследък нямам никакво време и не мога да чета. От снощи малката е с хрема и кашля от това. Педиатърката каза само Виброцил и нищо друго, но хремата и кашлицата се засилват. Мога ли да давам Панадол сутрин и вечер примерно и трябва ли нещо за кашлицата?
Благодаря ви предварително. На 11 месеца е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #148 -: Ноември 14, 2007, 18:08:39 pm »
Д-р Бърди ще бъда благодарна да чуя Вашето мнение за състоянието на Боян.
Предварително се извинявам, че написаното ще е до голяма степен разбъркано, но като дойде ред да пиша си "гълтам граматиката". Оперирана съм от "Дар слово"

Та, от няколко дни Боян има хрема, страшно много му хърка нослето, но в частта която се вижда няма нищо, а аспиратора вади страхотни жълти сополи.
Явно тези сополи започнаха да слизат на долу и той започна да се дави и да повръща от тях. Педиатърката изписа Ксилометазолин, слагах ги три дни.
Днес го водих на консултация - гърдичките са чисти, гърлото е добре. Единствения проблем е хремата. Посъветваха ме да слагам още няколко дни от капките. Вие какво мислите?
За секрета, който има от очичките ми бяхте казали, че мога да ползвам Торбекс за 2-3 дни. Слагах го сутрин и вечер по една капка във всяко око. Докато го ползвахме всичко беше ОК, но като спрях секрета се върна. Педиатърката каза да слагам още няколко дни в очичките и в нослето по 1 капка сутрин и вечер, ако проблемът не изчезне ще ни прати на офталмолог. Вие какво мислите?
И последно - изписаха му прахчета Ентерол, по половин на ден, защото му е много рядко акото  :oops: Мислите ли, че това е проблем?
За 13 дни детето е наддало 740 грама, само на кърма е.
А, още нещо за акото - от няколко дни не всеки памперс е наакан, има по 2-3 само мокри. Като се случи така изхождането е много по обем, доста е звучно и с напъване.
Много се извинявам за обстоятелствения разказ и предварително благодаря за отговора.

П.П. Изписаха му и по половин ампула вит. Це на ден
Секрета от очите е свързан и с нослето. Без да се оправи нослето,секрета не може да спре.
С оглед даденостите в Бг е добре да направите посявка на носен секрет.
Може да ползвате "Тобрекс" за нослето.
Изпражненията на кърмените деца са точно такива, каквито ги описвате. Не виждам каква "диария" ще "лекувате"... . Просто може да изваждате 10 ина мл кърма в началото и после да поставяте детето на гърдата-така изпражненията ще се сгъстят и ще има по-малко газове.
От Вит Ц полза никаква.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #149 -: Ноември 14, 2007, 18:10:18 pm »
Докторе, предварително се извинявам ако въпроса ми е задаван досега, но напоследък нямам никакво време и не мога да чета. От снощи малката е с хрема и кашля от това. Педиатърката каза само Виброцил и нищо друго, но хремата и кашлицата се засилват. Мога ли да давам Панадол сутрин и вечер примерно и трябва ли нещо за кашлицата?
Благодаря ви предварително. На 11 месеца е.
Може да давате Панадол. Какво ще е подходящо за кашлицата зависи от прегледа и заключението от него-от какво и от къде е кашлицата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #150 -: Ноември 14, 2007, 18:19:32 pm »
Значи продължавам с Ксилометазолин и Тобрекс в нослето и Тобрекс в очетата.
Ще цедя, няма да давам Ентерол.
Носният  секрет в лаборатория ли трябва да се вземе или мога да го направя и аз у дома?
Може ли да се вземе такъв секрет докато използваме тези два вида капки?
И какво трябва да кажа в лабораторията, че искам посявка на носен секрет ли? Нещо друго?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #151 -: Ноември 14, 2007, 19:06:41 pm »
Да, носен секрет. В лабораторията се взема.
Ако нямате ефект от носните капки след ден,два, може да вземете секрет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #152 -: Ноември 14, 2007, 19:31:28 pm »
Много Ви благодаря!
Ще продължавам да пиша.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #153 -: Ноември 14, 2007, 20:28:24 pm »
Капнах и веднъж Виброцил и не и отпуши нослето.Даже ми се стори че и по зле стана Сутринта Тобрин свърши тази работа чудесно. Мога ли да и капя само Тобрин когато се запуши? Или какво е добро за отпушване на нослето? Благодаря ви.
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #154 -: Ноември 14, 2007, 20:43:45 pm »
Капнах и веднъж Виброцил и не и отпуши нослето.Даже ми се стори че и по зле стана Сутринта Тобрин свърши тази работа чудесно. Мога ли да и капя само Тобрин когато се запуши? Или какво е добро за отпушване на нослето? Благодаря ви.
 
Тобрин, тогава.
Това е 0.3% Тобрамицин ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #155 -: Ноември 14, 2007, 21:21:18 pm »
Лекарствено вещество: Tobramycin sulfate 4.58 mg еквивал. на 3.0 mg Tobramycin
Капки за очи. Благодаря ви.

Сега погледнах и кутииката, пише 0.3 % :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #156 -: Ноември 14, 2007, 23:18:42 pm »
И аз се включвам и тук. Прочетох написаното от вас за атопичния дерматит и искам да ви попитам тъй като никой ме ни е дал тази диагноза ще има ли проблем ако ползвам някой от посочените от вас хидратантни кремове ако не това е причината. По принцип личната ни лекарка не каза какъв е проблем,само че има лека алергична реакция от преобладаващото белтъчно хранене и да я мажа само с крем Здраве. Засега кожата й е по-спокойна,но все още има тези грапави петна по гърба и свивките на ръцете и крачетата,но вече не така зачервени. Бих се обърнала към друг лекар,но идея си нямам кого да потърся ,за да съм сигурна че ще ми даде компетентна информация. От Плевен съм. И друго бих искала да ви попитам - какво мислите за хомеопатията? Може ли да помогне и в кои случаи?
Освен това и двамата (близнаци на 1.1 г) имат хрема или по-точно течащи нослета. Секрета е много бистър ,няма други симптоми,само запушено носле и много секрети. Капя от два дена Виброцил и не намаляват. Колко дена мога да продължавам това и трябва ли да ги заведа на преглед? Давам и по половин-една ампула вит. Ц ,но видях,че изглежда не сте му голям привърженик?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #157 -: Ноември 14, 2007, 23:40:03 pm »
Лекарствено вещество: Tobramycin sulfate 4.58 mg еквивал. на 3.0 mg Tobramycin
Капки за очи. Благодаря ви.

Сега погледнах и кутииката, пише 0.3 % :oops:
Ок сме тогава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #158 -: Ноември 14, 2007, 23:46:18 pm »
@Djina

Ако ми пратите снимки ще мога да Ви дам мнение.
"...само че има лека алергична реакция от преобладаващото белтъчно хранене"
->Не ми е известно такова състояние, простете.
Не ползвам и не препоръчвам хомеопатия. Ползвам и препоръчвам много умерено и премислено използването на традиционните средства.

Една обикновена хрема минава сама за около 7-10 дена, по принцип.
От Вит Ц полза никаква-вие да виждате някаква? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #159 -: Ноември 14, 2007, 23:58:57 pm »
Определено и аз не виждам :) Май си е по-добре да им давам повече плодове. А за снимки и аз исках да ви попитам дали може да ви изпратя. Утре ще я снимам и ще ги пусна,но не знам точно къде?