0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #480 -: Декември 09, 2007, 21:49:06 pm »
Чили кон карне :lol:

Дай рецепта на това екзотичното. :wink:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #481 -: Декември 09, 2007, 22:08:03 pm »
Чили кон карне :lol:

Дай рецепта на това екзотичното. :wink:
И на мен ми изглежда интересно бих го пробвала!!! :wink:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #482 -: Декември 10, 2007, 06:56:49 am »
Чили кон карне :lol:

Дай рецепта на това екзотичното. :wink:

Chile Con Carne
Продукти:
- 1 голяма глава лук
- половинка кайма
- 1 консерва царевица
- 1 консерва червен боб
- 4-5 чушки (аз специално, за по-бързо и лесно ползвам на мама бурканчетата с готови запържени чушки :wink:)
- сол, черен пипер, табаско (или лют червен пипер), млян кимион (задължително), и там каквато друга мерудия лютивичка се сетите за мръвка
- Дълбок тиган

Приготовление:
- Чушките се нарязват на средношироки ленти и се запържват в тигана
- Вадят се да се отцедят, и на тяхно място се слага нарязанаия на кубчета лук
- Като поомекне лука, се слага и каймата и се запържва.
- След като каймата е почти запържена, се връщат чушките, добавят се царевицата и боба, подправките, оставя се още 5-10 минутки да покъкри и се похапва :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #483 -: Декември 10, 2007, 11:06:06 am »
За довечера съм измислила сарми - с лозови листа и с кайма.
Отдавна не съм правила, а много ги обичаме.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #484 -: Декември 10, 2007, 12:22:32 pm »
Чили кон карне :lol:

Дай рецепта на това екзотичното. :wink:

Chile Con Carne
Продукти:
- 1 голяма глава лук
- половинка кайма
- 1 консерва царевица
- 1 консерва червен боб
- 4-5 чушки (аз специално, за по-бързо и лесно ползвам на мама бурканчетата с готови запържени чушки :wink:)
- сол, черен пипер, табаско (или лют червен пипер), млян кимион (задължително), и там каквато друга мерудия лютивичка се сетите за мръвка
- Дълбок тиган

Приготовление:
- Чушките се нарязват на средношироки ленти и се запържват в тигана
- Вадят се да се отцедят, и на тяхно място се слага нарязанаия на кубчета лук
- Като поомекне лука, се слага и каймата и се запържва.
- След като каймата е почти запържена, се връщат чушките, добавят се царевицата и боба, подправките, оставя се още 5-10 минутки да покъкри и се похапва :lol: :lol:

Благодаря. :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #485 -: Декември 10, 2007, 19:18:10 pm »
Ние сме на телешки пържолки с много подправки и соев сос.Моите за гарнитура пожелаха зелена салата.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #486 -: Декември 10, 2007, 19:44:20 pm »
 Ние хапнахме картофена запеканка и таратор.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #487 -: Декември 10, 2007, 23:50:57 pm »
Тази вечер ние сме на спагети   :)  Бързо, лесно и вкусно  ;)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #488 -: Декември 11, 2007, 10:29:15 am »
пиле с картофки на фурна и зеленчукова супичка :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #489 -: Декември 11, 2007, 10:47:16 am »
Аз последно време позарязах готвенето, мъжа ми действаше там  :wink:, обаче за тази вечер ще изпека пилешки бутчета и пържени картофки. Не иска много занимавка  :oops:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #490 -: Декември 11, 2007, 10:57:58 am »
 Ей сега метнах един боб да се вари,отдавна не бях правила.Но сигурно по-късно ще добавя и още нещо/друга манджа/ ,че май само боб е много постно. :D
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #491 -: Декември 11, 2007, 13:43:52 pm »
Жековааа, пържолки или кюфтенца(а може и двете  :?). :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #492 -: Декември 11, 2007, 14:02:18 pm »
И кебапчетаааааа,че пържоли и кюфтета много постно. :lol:
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 15:07:02 pm от Жекова »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #493 -: Декември 11, 2007, 15:05:35 pm »
Току що "набих" едни пържолки и ги удавих в "марината" :lol: Не че нямам кисело зеле с прасе и малко дроб с лук и вино. Но това е от неделя. Сега ще видя как ще мия чинии, че ми е запушена мивката в кухнята - мъка, мъка.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #494 -: Декември 11, 2007, 15:11:23 pm »
Момичета, помагайте :) свекито ми даде заешко месо. То хубаво, но аз никога не съм готвила такова нещо  :oops:   Някоя от вас може ли да ми помогне с рецепта  :oops:
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 15:14:25 pm от Котарана »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #495 -: Декември 11, 2007, 15:34:12 pm »
Момичета, помагайте :) свекито ми даде заешко месо. То хубаво, но аз никога не съм готвила такова нещо  :oops:   Някоя от вас може ли да ми помогне с рецепта  :oops:

Ами аз често готвя заешко. По принцип заешкото е по-сухо месо.
По-вкусно и по-сочно става, ако се маринова, както и ако се запържи преди приготвянето му.
Мариновам по следния начин: 3-4 супени лъжици балсамов оцет, 10-тина с.л. вода, Маги Унисос, сол, чесън на прах. Оставям го няколко часа.
Та аз обикновено го готвя така: Маринованото заешко месо изцеждам добре. Запържвам от двете страни. Слагам го в гювеч. В същата мазнина запържвам лук, моркови и чесън. Слагам ги и тях в гювеча заедно с мазнината. Добавям подправки - бял пипер, чубрица, розмарин, малко червен пипер, Маги Унисос, натрошен бульон на Маги - пиле или Костиля, сол. Слагам и малко водичка и го пека в гювеча.
Ако нямаш гювеч по същия начин става в тавичка, отгоре с фолио.

По-дребните късчета месо като ребра, кожата от гърдите и др. сварявам и ги ползвам за друго ядене - напр. с грах.

« Последна редакция: Декември 11, 2007, 15:36:31 pm от eli_v »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #496 -: Декември 11, 2007, 15:38:38 pm »
Котарана, можеш и по ловджийски - мариноваш както ти е писала Ели, след това запържваш малко лук, морков, гъбки, маслини, бекон и добавяш от Ънкъл Бенс - сладко кисел или което обичате повече и след това изсипваш всичко в гювеч, захлюпваш и го оставяш да покъкри докато омекне месото. Може да сервираш с добавено картофено пюре :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #497 -: Декември 11, 2007, 15:42:42 pm »
торта от кайма - на моя мъж с вълчи разум, много му хареса  :eat:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #498 -: Декември 11, 2007, 16:05:54 pm »
И ние много често готвим заешко - гледаме си ги в къщи. Любимата ми рецепта е :

Заек попска яхния

Нарязваме заекът на порции. Ако е див го слагаме да киснев смес от оцет и вода, към която се прибавя 1 глава лук, нарязана на филийки. След това късовете месо се измиват хубаво и се подсушават. Запържват се до зачервяване в няколко лъжици олио и масло. В оригиналната рецепта се слага и малко сланина, нарязана на дребно, но аз не слагам. Изваждаме запърженото месо в чиния, а в останалата мазнина запържваме 5-6 глави лук, нарязан на филийки, прибавяме 1 супена лъжица брашно, позапържваме и него и разреждаме с 1 чаша бяло вино и 1 чаша вода. Като възври сосът, посоляваме, прибавяме месото, 1 лъжичка захар, 1 парче канела(по желание), 2 дафинови листа, 20-25 малки лукчета(арпаджик) и 5-6 глави чесън. Досваряваме на тих огън, като гледаме да получим умерено гъст сос. Приятен апетит!
Аз довечера съм самичка и за това си купих едно млекце с плодове и мюсли, но ако не ме домързи ще си направя малка картофена пица.
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 13:17:07 pm от mishanta »

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #499 -: Декември 11, 2007, 16:13:03 pm »
Душе я кажи как правиш картофената пица?