0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какво ще готвя тази вечер?
« -: Октомври 31, 2007, 12:24:20 pm »
Здравейте!
Предлагам нова тема!
Сигурна съм, че има и други като мен, които вече си смучат от пръстите како ще готвят довечера.
Моя мъж цял живот е свикнал да живее с 2 жени (майка му и баба му) и е малко капризен не толкова какво ще готвя, а смисъл, че не яде вчерашно, нито пък 2 поредни дни едно и също.
Затова предлагам който има желание да казва през деня какво мисли да готви за вечеря, а ако е нещо сложно да му пише рецептата в закованата тема "Вкусотии" и да дава линка.
Сигурна съм, че като се чудя какво да готвя за вечеря, вс енещо от изброените от другите момичета ще ми хареса!


Аз започвма първа.Ми тая вечер мисля да сме на спагети!Аз ги правя по мой си начин, с всичко, което имам в хладилника и сос.Рецепта не си струва да пускам в другата тема, защото няма такава :oops:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2007, 12:28:10 pm »
  :lol: :lol: :lol:  Тъкмо с Роузи-Анна си обменяхме рецепти на лични по повод какво ще готвим днес,и ти-хоп-нова темичка!Браво!Аз с удоволствие ще я следя!Мама винаги ми е казвала:"Не е трудно да сготвиш една манджа,трудно е да измислиш какво ще готвиш."
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2007, 12:30:03 pm »
   Мама винаги ми е казвала:"Не е трудно да сготвиш една манджа,трудно е да измислиш какво ще готвиш."

Жекова, влюбих се в майка ти! :lol:Колко е права жената!
Между впрочем именно заради тебе се навих да пусна такава темичка! :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2007, 12:34:28 pm »
 Да,Мимка,видях с малко закъснение!Между другото,и аз вчерашно не ям!А пък и с мъж кулинар,трябва да съм на ниво-разнообразна и вкусна храна.

 П.П.Роузи да пусне рецептата за питките,че звучи доста апетитно,аз ще ги меся довечера.
 
 Хайде момичета,почвайте да се вихрите!
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 12:36:20 pm от Жекова »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2007, 12:48:03 pm »
 Ето от мен една много бърза и лесна рецепта.И внимание-доста калорична!/Специално за мъжлето на Мимка,че е доста слабичък  :D/:

 Изпържват се няколко филийки/с яйца-знаете как се правят/.Желателно е да са четвъртити.Нареждат се в тавичка.Сварява се пилешко месо,обезкостява се и се разстила върху филийките.Настъргва се с кашкавал и се запича.Това е!

 Подходящ сос за това ястие/също калорийна бомба/:
  2с.л.майонеза,2с.л.кисело мляко,1с.л. горчица.
 
 Да ви е сладко!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2007, 13:28:08 pm »
Моя мъж ...... е малко капризен не толкова какво ще готвя, а смисъл, че не яде вчерашно, нито пък 2 поредни дни едно и също.
 

Мимка имаме още една допирна точка! :lol:

Благодаря ти за хубавата темичка! :P Честичко ще я посещавам, защото аз всеки ден готвя нещо различно и все се чудя от предната вечер какво ще е за следващата. Само когато готвя супа или нещо от сорта, не мога да преценя колко да сготвя и остава и за другия ден /тормоз за мъжлето/ :lol:

Аз лично тази вечер съм в "отпуск", щото мойто е нощна смяна, а за себе си не готвя - най-много да си приготвя полуготови спагети.
И за да не съм безучастна, ще кажа какво беше снощи: ПИЛЕ ФРИКАСЕ.
Готвя го по обичайния начин, но поне два пъти съм чувала съпруга ми да прави забележка на майка си, че не го прави както трябва и да се научи от мен /ура! снахата надминава свекървата :lol:/

Да пиша ли рецептата?
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 13:31:25 pm от eli_v »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2007, 13:42:21 pm »
 Пиши,пиши.Аз рядко се доверявам на рецепти в книга,предпочитам изпитани и споделени.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2007, 13:56:48 pm »
И за да не съм безучастна, ще кажа какво беше снощи: ПИЛЕ ФРИКАСЕ.
Готвя го по обичайния начин, но поне два пъти съм чувала съпруга ми да прави забележка на майка си, че не го прави както трябва и да се научи от мен /ура! снахата надминава свекървата :lol:/

Мале, Ели, ние първата година каква картинка бяхме-аз готвя.Той яде, ама вика-Абе баба го прави по друг начин.Ми баба му 30 години е била главен готвач в хижата на Партията (опа, пак на политика отиваме  :oops:).Аз една година мълчах и гледах следващия път да го направя 'като на баба'.Една вечер бях правила задушен заек.И какво мислите следва?Обичайната реплика-Баба го прави еди как си и става много вкусно!
Дойде ми в повече.Хванах йенската тенджера и всичкото съдържание в кофичката за дворните гадове на майка ми.Нашия човек онемя, нищо не каза.От тогава се случва да казва когато сме в баба му-Бабо, що не пробваш да сложиш еди какво си, Мимито слага и става много вкусно! :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 14:04:11 pm от Мимка »
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2007, 14:01:48 pm »
Мимка, едно хип хип ура за темичката.
Днес съм измислила една леща да му завъртя :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2007, 14:02:50 pm »
Пиле фрикасе
Сварявам пилешко месо в подсолена вода. Понякога отделям костите, понякога ползвам цели парчета.
Запържвам 3 супени лъжици брашно. Слагам от пилешкия бульон и бъркам непрекъснато, за да не стане на бучки. Добавям прясно мляко.
Отделно разбивам 2-3 яйца с няколко лъжици кисело мляко.
Когато поизстине кашичката, изсипвам яйцата с киселото мляко.
/Ако много бързам и нямам време да чакам да поизстине, отделям белтъците от жълтъците и слагам само жълтъците, за да не се пресече./
Добавям лъжица маргарин, малко лимонов сок и скилидка чесън на кашичка.
Сол не слагам, защото преди това съм сложила докато ври пилето.

Слагам от пилешкото месо в чиния, сипвам сос върху него. За по-естетичен вид, може да добавите стръкче магданоз.
Да ви е сладко!


P.S. Рецепти много мога да дам, но само не ме питайте за грамажи, милилитри и др., щото вече съм натрупала доста стаж по професия готвач  :wink: и готвя "на око" :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2007, 14:16:47 pm »
ТЕЛЕШКИ ДЖОЛАН С ЗЕЛЕНЧУЦИ
Моето любино същество умира за него :D
Сварявам го в т. под налягане, слагам лук,морков,картоф,чушка,доматено пюре ако имам целина - още по-добре или бамя..., подправки по желание, за да стане по вкусно и по гъсто прибавям запръжка от червен пипер и една с.л. брашно ( не че съм фен на пърженето, но това е несравнимо като краен резултат) и пресен магданоз накрая и... вкусна селска "манджичка" казва моята племенница :P

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2007, 14:43:59 pm »
Относно фрикасето пробвалили сте Маги фикс за пиле Бешамел?Става върховно даже и моя мъж дето не обича бели сосове взе че го хареса.Друг е въпроса че щерката не го куса ама тя не е по манджите.На нея и дай пържени картофи,кюфтета,таратор ей такива работи.
У нас претенции относно вчерашната манджа няма така че тази вечер ще си доядем яхнийката от вчера.Онази вечер пък правих празеник ама с тесто не с кори за баница.Така сладко си го хапнахме с моя двамата-малката не обичала такова не че го е кусала ама такова заключение направи.За утре не знам какво ще е ще го мисля като му дойде реда.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2007, 14:49:43 pm »
Момичета дайте рецепта за домашни кори за баница, че моето съкровище реве за вита баница и ще трябва в скоро време да му направя...

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2007, 14:58:47 pm »
margarete, аз у дома смао вита я правя баницата, но никога не съм я правила с домашни кори, само с Белла и става страхотна1Сигурно си е другичко с домашните, но както казах преди малко на Мини- аз не съм по месенето, точенето и прочее  :oops:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2007, 15:25:15 pm »
Мимка, супер темичка. :hungry:
Идеята е супер, обменяме информация и всеки ще си хареса нещо от менюто на другите.
Аз днес ще правя говежди шницели. От лесно, по-лесно, пък и много вкусно. Взех пресни говежди шницели от Била (много са хубави, препоръчвам ви ги). Леко ги овалвам в брашно, за да не пръска и ги запържвам. Гарнитура от салата (китайско зеле и моркови) и задушени картофи с копър и чесън. Днес е Вси Светии според католиците и мисля да направя тиквен фенер и да изпека тиква за десерт. Не е лошо да си създадем празнично настроение по средата на седмицата :)
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2007, 15:58:15 pm »
Ние Хелоуин-а го празнувахме в неделя, затова вечерта ми беше толкова тежко от тиквата  :oops:
През седмицата нямам време да готвя, и затова все нещо по-бързо, но много рядко полуфабрикати. Не съм им фен. Скоро пробвахме спагетите на "Маги", извинявайте, това никакъв сос не беше, а някаква помия...Съжалих, че не си го напарвих сама, ама...
Та днес сме на пилешко на фурна с гарнитура от задушени в микровълновата карфиол и морков.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2007, 16:47:40 pm »
Мимка, много хубава тема  :balk_47:

Аз днес ще правя говежди шницели. От лесно, по-лесно, пък и много вкусно. Взех пресни говежди шницели от Била (много са хубави, препоръчвам ви ги). Леко ги овалвам в брашно, за да не пръска и ги запържвам. Гарнитура от салата (китайско зеле и моркови) и задушени картофи с копър и чесън.
Aelia, още сега ще отскоча да купя шницели, благодаря за идеята  :balk_602:

Милото днес ми каза, че иска супа топчета и аз това ще готвя :)
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2007, 16:49:45 pm »
Спанак с ориз на фурна.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2007, 16:53:37 pm »
По препоръка на Жекова пускам рецептата за питките,които намерих в нета.
Стават страхотни. Тестото е подходящо за питки/пица

Вкусни питки

ПРОДУКТИ
30 гр мая
2 суп.л мед
1 суп.л сол
з суп.л олио
0.500 гр брашно
250 мл топла вода

Маята и меда се разтапят във водата. След това се добавят и другите продукти. Меси се меко тесто. Оставя се да втаса 10-15 мин. След това се оформят топки, пъхвам вътре сиренце или кашкавал. Пак втасват за малко и са готови за печене.
След като ги извадя от фурната, с малка четка ги намазвам отгоре с олио премесено с червен пипер и чубрица.

 
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 08:04:30 am от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2007, 18:32:23 pm »
Аз я сколасах вече!
Де да можеше всяка вечер да минава номера със спагети....

Това отгоре е чили сос, майонеза и топено сирене!



Ако се чудите що толкова рано, чакам мъжо всеки момент (оабди се, че тръгва), а той се прибира гладен като вълк!
Аз почнах без него, нищо, че към 9-10 пак ще огладнея!
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 18:34:17 pm от Мимка »