0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1100 -: Декември 15, 2010, 13:00:35 pm »
Моето беше лапаро с хистеро. Беше преди ову.
Около 10 дни ми кървя, като постепенно от кървисто стана слуз с червени нишки.
Сега пък чакам да ми дойде, а вече ми закъснява 3 ден. Болки след лапарото и притеснения имах за гръдния кош, който ми беше като натъртен, като все едно имам мускулна треска.Пих аулин и всичко мина.
А пък със свалянето на конците /всъщност след 2-3 дни/ и забравих, че съм била оперирана.

И при мен лапарос  с хистеро и ми кървя доста  и ми и закъсня четири дни,аз бях с лепенки стояха ми седмица и после ги свалих и на едно място имах конец които ос6те не е е паднал,казаха че ще падне сам ама кога и аз не знам
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1101 -: Декември 15, 2010, 14:10:51 pm »
А да ви попитам,на кой месец след операцията започнахте ин-витро процедура?

Лапароскопията ми беше на 1ви Юни, на 5ти Юни ми поставиха блокажа (бях по дълъг протокол) - все още не ми бяха махнали конците, започнах стимулацията на 28ми Юни.
Успех!!!  :hug2:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1102 -: Декември 15, 2010, 14:28:12 pm »
На мен ми казаха, янеари да направя биопсия, имунологични и следва опит на ЕЦ.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1103 -: Декември 16, 2010, 14:21:33 pm »
veseto_81, здравей, как си? Мина ли лапароскопията, всичко наред ли е ?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1104 -: Декември 17, 2010, 17:42:06 pm »
Днес се прибрах. Всичко е наред, но операцията е била доста тежка - почти 4 часа, за да се спасят яйчника и тръбата.Резултат - отстранена двукамерна 6 см.ендометриозна киста от ляв яйчник  и още една 2 см. от десния. Отстранени сраствания с тръба и черва. И тук е моментът да благодаря на д-р Ненов от Шейново, който се е измъчил с толкова дълга операция, за да ми запази яйчника.Страхотен специалист и човек, горещо препоръчвам! Сега започвам Лукрин - възможно най - скоро, за да се сейства бързо. Тръбите са проходими, макар, че доктора каза, че трябва да разчитам повече на лявата! Ако някой има въпроси - нека пита. :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1105 -: Декември 18, 2010, 14:45:01 pm »
здравейте момичета мина и моята лапароскопия с огромния страх когото го имаме всички пренъснаха ми и двете тръби в клиника малинов и полип в матката за мое очудване нямах волки след операцията влагодарение на екипа на клиника малинов на шести ден махнахме конците малко ме понаболява но това да е за самата операция нищо нетрябва само едни чехли а аз се помъкнах с цял сак дават ти всичко от което се нуждаеш на сутринта пиеш кафе  ядеш кроасан и те изписват надявам се третото ми инвитро и първо в малинов да успешно и последно дано 2011г ни донесе дългоочакваните бебета аз вярвам много  любов и детски усмивки пожелавам на всички нас и екипа на клиника малинов  :lol: :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1106 -: Декември 18, 2010, 23:30:02 pm »
Извинете, има едни знаци, дето им викат пунктуационни или още точки и запетаи, моля, ползвайте ги! 
Благодаря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1107 -: Януари 09, 2011, 00:24:23 am »
Привет на всички!
Мина месец от моята лапароскопия с хистеро и още имам жестоки болки в корема и краста.Потърсих доктор и ми откри пак  мехур с течност 10 см.Каза,че е вьзможно да е от течността, с която се пьлни матката или нещо подобно. Вече ще се побъркам.В България сам си и звънях на френския ми доктор,които каза да не се притеснявам като се върна да ида при него.Сега чакам и се тъпча с обезболяващи.Направо сам отчаяна osi_7
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1108 -: Януари 13, 2011, 22:40:13 pm »
Здравейте, момичета! Днес бях на контролен преглед - засега всичко е ок. :) Но да пита нещо, че при доктора забравих - знаете ли колко време след лапаро може а се спортува? Става дума за фитнес ( коремни преси, упражнения за краката и таза ). :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1109 -: Януари 14, 2011, 14:17:23 pm »
Аз се пазих 1 месец, после си спортувах.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1110 -: Януари 14, 2011, 19:48:18 pm »
Mомичета,
моята лапароскопия беше на 12.01. Направи ми я др. Александров във Варна.
На всички, на които им предстои искам най-чистосърдечно да кажа, че не е страшно. Аз през цялото време бях "истински мъж", но като ми казаха, че ще ме свалят за операция така се разплаках, очите ми станаха реки. Плаках в предоперационна ... и ей така ми боднаха една инжекция. След 10-ина мин бях на операционната маса и ме връзваха. После се събудих в реанимация. Понесох много добре упойката. Раната не боли. И най--важното : оказа се, че всичко ми е наред.
Сега си имам запис на коремните органи и го гледам с интерес:)
Успех на всички, на които им предстои.
Не се тревожете: наиситна не е страшно.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1111 -: Януари 23, 2011, 22:01:28 pm »
Здравейте! :)
Реших да драсна няколко реда в темата, цял ден си блъскам главата и се чудя какво да правя. Накратко - имам час за лапароскопия следващата седмица, по-точно за фенестрация на яйчниците. Вчера разговарях с двама лекари, които категорично се изказаха против, не и преди да се опитат други методи за лечение. Сега съм в недоумение какво да правя, моля ви да ми дадете съвет...
Наясно съм с плюсовете и минусите на лапарото, притесняват ме единствено възможните негативни последици като нова поява на кисти и т.н.
Предварително благодаря за всякакви мнения и споделени впечатления.
П.П. Мисля да си запиша час за консултация и с д-р Даскалов, чувала съм само добри отзиви за него.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1112 -: Януари 23, 2011, 22:25:22 pm »
Не прави фенестрация според мен. Това е вече остарял и отричан метод. Мисля, че е по-добре да се опитат всички други възможности, преди да се пристъпи към този, в краен случай. Имаше някъде тема за фенестрацията. Там имаше мнения на момичета, които са правили. Отзивите са противоречиви и индивидуални, разбира се. Не знам дали ще ти помогне да решиш, но няма да е зле да прегледаш темата. Съвременната медицина все пак вече отрича фенестрацията като метод, не само заради слабата ефективност, но и заради възможните негативни последици, които изобщо не са за пренебрегване. Поразиите, които може да докара при едно евентуално ин витро, по-добре да се спестят. А особено, ако жената вече е над 30-35 години, си мисля, че хич не е препоръчително да се фенестрират яйчниците. Това може да ускори намалянето на резерва.

П.С Ето въпросната тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=16998.0
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 22:32:10 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1113 -: Януари 23, 2011, 22:33:36 pm »
sixsens , благодаря за бързия и изчерпателен отговор. :)
Именно последиците при евентуално ин витро и изчерпването на яйчниковия резерв бяха основните причини "против". На 35 съм почти, мислех че лапарото ще ми спести време, но явно е нож с две остриета.

Темата за фенестрацията я изчетох наскоро, познавам и момичета, при които имаше успех след такава интервенция, но все повече се убеждавам, че е редно да се допитам до още един специалист и тогава да реша окончателно.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1114 -: Януари 23, 2011, 23:04:45 pm »
Здравейте! :)
Реших да драсна няколко реда в темата, цял ден си блъскам главата и се чудя какво да правя. Накратко - имам час за лапароскопия следващата седмица, по-точно за фенестрация на яйчниците. Вчера разговарях с двама лекари, които категорично се изказаха против, не и преди да се опитат други методи за лечение. Сега съм в недоумение какво да правя, моля ви да ми дадете съвет...
Наясно съм с плюсовете и минусите на лапарото, притесняват ме единствено възможните негативни последици като нова поява на кисти и т.н.
Предварително благодаря за всякакви мнения и споделени впечатления.
П.П. Мисля да си запиша час за консултация и с д-р Даскалов, чувала съм само добри отзиви за него.

Serendipity,

Моето мнение е също против  фенестрация на яйчниците.
Идеята да направиш консултация с д-р Даскалов е чудесна, ще получиш адекватно мнение и съвет.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1115 -: Януари 23, 2011, 23:07:52 pm »
Ами в твоя слуай, предвид годините, тази фенестрация може да ти загуби повече време, отколкото да спечели. Не е задължително, разбира се, но аз не бих рискувала. Има ли друг проблем при вас освен яйчниците?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1116 -: Януари 23, 2011, 23:22:39 pm »
deep, благодаря и на теб за споделеното мнение. Последната ми надежда е д-р Даскалов, за когото все повече жени се изказват много ласкаво.
sixsens, в момента съм сама и ще ползвам донор при всички случай. Засега няма установен друг проблем. Аз тази лапароскопия може да се каже, че на своя глава си я самоназначих, с надеждата да спестя време, както казах... И цветна снимка не ми е правена скоро, дано не е възникнал проблем.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1117 -: Януари 24, 2011, 02:12:02 am »
Ами ако няма проблем с яйчниците, защо ще правиш лапаро? Ако и тръбите са наред, инсеминация е добър вариант. Щом ще ползваш донор, значи при всички положения ще правиш АРТ. В такъв случай, определено смятам, че фенестрация не бива да правиш. Особено ако се наложи и лека стимулация все пак. Чуй още едно мнение, наистина.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1118 -: Януари 24, 2011, 08:40:37 am »
Serendipity,
Аз също съм против фенестрацията. Всички лекари,специалисти с които съм говорила преди моето лапаро споделиха негативното си мнение за фенестрацията (при мен проблема беше друг, но благодарение на форумната ми интелигентност аз не спирах да повтарям, че не искам да ми се прави това-да се презастраховам).
Може и да си писала по-горе, но какъв е проблема при теб, ПКЯ?
Опитахте ли друг метод?
И аз бих потърсила друго мнение ...
Успех!
 
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1119 -: Януари 24, 2011, 09:42:09 am »
орхидея, проблемът при мен е ПКЯ, засега друго не е открито. Лошото е, че познавам и жени, при които фенестрацията даде положителен резултат, и такива, които след няколко месеца пак бяха с кисти.
Затова исках да чуя и вашето мнение, благодаря на всички ви, че поговорихте с мен. Реших да откажа засега лапарото и да се посъветвам с още поне един специалист.