0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #940 -: Юли 08, 2010, 00:57:37 am »
Може би има предвид Шейново?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #941 -: Юли 08, 2010, 14:24:43 pm »
Здравейте момичета и моята лапароскопия мина всичко е наред тръбите са проходими.Операцията е лека не се страхувайте.Благодарна съм на д-р Илиев и екипа му както и на медецинските сестри в клиниката на д-р Попов които бяха много мили с мен.Успех на всички на които им предстои лапаро.  :D

много хубаво, че всичко е минало и то добре :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #942 -: Юли 10, 2010, 12:50:36 pm »
Става въпрос за МБАЛ 'Хаджи Димитър' в Сливен
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #943 -: Юли 29, 2010, 14:35:59 pm »
Здравейте момичета!Може ли да се прави лапароскопия на 1-и ден от менструацията.,или ден преди менструацията???Пада се точно тогава да ми я правят,но не знам кога точно ще ми дойде?Лапарото ми е след обяд-ами ако ми дойде вечерта след него,или по време на него-не е ли лошо на такъв ден???И не искат да ми я отложат операцията(диагностична)-казаха да чакам деня да видят ако ми дойде-тогава да определят др.дата.
   
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #944 -: Юли 29, 2010, 14:43:16 pm »
Лапароскопия не се прави по време на цикъл. Най-подходящият период е след менструация, преди овулацията. Добре е да е сигурно, че няма бременност все пак. Щом сте се разбрали да смените датата, ако ти дойде, не виждам проблем. Друг е въпросът, че според мен е по-добре да се изчака да мине цикъла.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #945 -: Юли 29, 2010, 14:45:19 pm »
zyza ,по-напред в темата бях писала, моята лапароскопия беше в последните дни от цикъла. Пих оргаметрил дори, за да го отложим с няколко дни. Спрях да го пия в деня преди лапароскопията и цикъла ми дойде на втория ден след това.
Говори си с лекаря дали не може да го забавите малко с лекарства.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #946 -: Юли 29, 2010, 21:44:36 pm »
Благодаря ти Попчо за отговора!Говорих и нищо не отлагат,а пък за хапчета да не говорим тук в Англия-избягват ги.И аз се чудех как да го забавя цикъла-ама и без рецепта не мога да ги купя хапчетата.Най-лошото е,че ако не ми е дошло-да не би да ми дойде на операционната маса-тогава незнам как се процедира(освен да е неуспешно тогава и язък дето ще са ме надупчили)!Те тук са направо луди,викат ми откъде знам че ще ми дойде(ще кажиш аз падам от небето и не си знам цикъла)!
   
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #947 -: Юли 29, 2010, 21:52:20 pm »
Лапароскопия не се прави по време на цикъл. Най-подходящият период е след менструация, преди овулацията. Добре е да е сигурно, че няма бременност все пак. Щом сте се разбрали да смените датата, ако ти дойде, не виждам проблем. Друг е въпросът, че според мен е по-добре да се изчака да мине цикъла.
Успех!
Благодаря ти и на теб за отговора!Да няма проблем-само дето е мн.рисковано да не ми дойде по време на лапарото-и те като им казах нещат да ме разберат,и викат че ако я отложат,ще е за мн.късна дата и затова трябвало сега да видим дали ще ми дойде!
   
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #948 -: Юли 30, 2010, 01:36:12 am »
Ами не знам какво да ти кажа. Дано всичко мине добре. Не знам какви са практиките във Великобритания. Аз имах предвид в България как се процедира обикновено. Аз лично имам 2 лапароскопии - една диагностична и една оперативна.
Явно навсякъде си имат рязлични виждания. Но ми стана интересно, че лекарите в Англия се учудват откъде знаеш кога ще ти дойде. Вярно, че не винаги може да се предвиди с точност, но обикновено жената си познава тялото и си ги знае тези неща.
Успех ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #949 -: Август 28, 2010, 10:03:02 am »
Здравейте,много съм притеснена,предстои ми лапароскопия на 01.09.2010 в плевен при проф.Горчев.Имам ендометриоза и киста на яйчника,моля ви кажете ми как протича лапароскопията.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #950 -: Август 28, 2010, 10:09:33 am »
Клеопатра не съм правила лапарото си в Плевен, но ще ти кажа, че няма нищо страшо  :D Процедурата е под пълна упойка. Като се събудиш ще имаш една дупчица под пъпа и две отляво и дясно в областта на яйчниците. Най-вероятно на следващия ден ще те изпишат. Аз на 01.09. правя 1 година от моята лапароскопия. Белезите вече не си личат, а на пъпчето даже бях сложила обеца  :lol: Сега ми се наложи да я махна де поради видими в подписа ми причини. Не се притеснявай, настрой се позитивно. Всичко ще бъде наред! Успех!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #951 -: Август 28, 2010, 10:36:42 am »
Клеопатра не съм правила лапарото си в Плевен, но ще ти кажа, че няма нищо страшо  :D Процедурата е под пълна упойка. Като се събудиш ще имаш една дупчица под пъпа и две отляво и дясно в областта на яйчниците. Най-вероятно на следващия ден ще те изпишат. Аз на 01.09. правя 1 година от моята лапароскопия. Белезите вече не си личат, а на пъпчето даже бях сложила обеца  :lol: Сега ми се наложи да я махна де поради видими в подписа ми причини. Не се притеснявай, настрой се позитивно. Всичко ще бъде наред! Успех!

Благодаря много ileini дай боже жсичко да мине успешно,а има ли някой който е правил при д-р Горчев.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #952 -: Септември 03, 2010, 14:01:26 pm »
Момичета,искам да попитам някой правил ли е лапароскопия поради не пукане на фоликул и какво стана след това имаше ли бременност.Лекарят при когото ходих ми препоръча да направим лапароск.за да ми надупчат яйчниците уж за по лесно пукане,но не ми дава 100%успеваемост да го спукам и след нея.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #953 -: Септември 03, 2010, 14:17:04 pm »
Ооо, това да не е Д-р Минев?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #954 -: Септември 03, 2010, 14:46:27 pm »
Не миличка,Александров от  клиника Щерев.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #955 -: Септември 03, 2010, 15:49:22 pm »
за да ми надупчат яйчниците уж за по лесно пукане,
Това надупчване на яй-те се нарича фенистрация.Лично аз не бих се подложила на такава процедура защото впоследствие води до изчерпване на яйчниковия резерв.Успех каквото и да решиш.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #956 -: Септември 03, 2010, 16:05:26 pm »
Момичета,искам да попитам някой правил ли е лапароскопия поради не пукане на фоликул и какво стана след това имаше ли бременност.

Марси, а колко месеца ти е проследено с УЗД, че не пукаш фоликулите. Сигурно ли е, че не са единични случаи, пробвахте ли с Прегнил, Овитрел. За фенестрацията /ако е това, което ти е предложено/ и аз съм чувала, че са стари методи на работа.
По слънчевата страна на улицата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #957 -: Септември 03, 2010, 16:11:10 pm »
Кедар,пробвохме и с прегнил не стана.Два месеца проследявахме дали се пукат.Докторът ми каза да си избера или фенестрация или инвитро.Нз какво да правя?Каза ми,че други варианти нямам  :balk_145:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #958 -: Септември 03, 2010, 18:20:12 pm »
Докторът ми каза да си избера или фенестрация или инвитро.

marsi, док. ти е казал така, защото фенестрацията съществува и той е трябвало да ти я даде като възможност. Не е редно в тази ситуация да ти каже "само инвитро", най-малкото, защото може да бъде обвинен в корист. Но предполагам (само предполагам, няма как да съм сигурна!), че ако му поискаш съвет, би те насочил към инвитрото. Може да го попиташ все пак.

Казвам това като човек, минал през две инвитро процедури. Не са нито толкова страшни, нито толкова натоварващи. За финансирането има фонд. Ако аз трябваше да избирам за себе си, бих избрала инвитро пред фенестрация (говоря само за себе си!). Инвитрото е по-прекия и по-сигурния път до крайната цел.

Виж, в твоя случай, диагностична лапароскопия има смисъл. Тя е нещо друго. Но да дупчиш, после да чакаш да се възстановиш, после да чакаш ще стане или няма да стане. И какъв ще е ефекта, не е ясно... Аз не бих рискувала.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #959 -: Септември 03, 2010, 18:25:56 pm »
Миличка,благодаря ти за отговора!Незнам мисля,първо малко да се успокоя и тогава да реша какво ще правя!Съгласна съм с тебе за инвитрото,но докторът ми каза,че трябва да имам 4 неупешни инсемин.за да мога да кандидатствам по програмата,а аз на дали ще преживея още два неуспешни опита.