0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #920 -: Юни 05, 2010, 23:44:10 pm »
Там се насочих защото ми е най близко не зная колко са добри специалистите благодаря за съвета все пак но ако при снимката се покаже проблем ще трябва и лапаро след това.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #921 -: Юни 07, 2010, 10:29:02 am »
pepi_31, важно е ЦС да се направи от добър специалист, за да може да ти я разчете и правилно, в противен случай може да попаднеш в омагьосания кръг на лекарите - да си плащаш, да правиш едно и също изследване по 2 пъти, да си губиш времето и нервите.
Такива специалисти има само в клиниките по репродуктивно здраве, не обикновени гинеколози!!!


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #922 -: Юни 07, 2010, 12:07:55 pm »
Лапароскопията мисля да я направя в МБАЛ ,Хаджи Димитир, Сливен,но доста се страхувам има още време да си помисля.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #923 -: Юни 08, 2010, 16:11:40 pm »
Явно си решила да се довериш на сляпо. Настоявай да имаш запис на операцията поне. Успех.
     
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #924 -: Юни 08, 2010, 17:59:21 pm »
pepi_31, момичетата вече са ти го казали, но и аз да си кажа - не прави лапаро без цветна снимка. Това, което си писала за спазъма при снимката - на мен ми биха някакво лекарство, за да няма спазъм.
И аз чакам за лапаро, но при мен има цветна снимка и мнение на трима лекари, че трябва да се направи.

26.09.2019
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #925 -: Юни 09, 2010, 00:28:13 am »
Благодаря момичета за съветите ще говоря с лекаря за цветна снимка.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #926 -: Юни 09, 2010, 10:57:46 am »
Да споделя и аз моят горичив опит - правих ЦС без упойка в "Малинов" (т.к. имам преди това 3 снимки и бях наясно каква е болката). Явно съм получила спазъм - тръбите ми излязоха непроходими на снимката. Направихме 3 непуспешни опита!!! Миналата седмица при лапароскопия се оказа, че едната ми тръба е била все проходима, но много нагъната, със сакове, задържащи течност. Опитите ни са били обречени не неуспех.
Та, моят съвет е - правете ЦС, но с упойка!!! Иначе рискувате да получите неправилна диагноза!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #927 -: Юни 09, 2010, 16:00:12 pm »
и аз правих цветна снимка без упойка, но колкото и да беше силна болката - издържа се.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #928 -: Юни 15, 2010, 12:31:22 pm »
Момичета, мене през април ме оперираха (лапароскопия) за премахване на шоколадова киста. Слава Богу беше само това, тръбите и яйчниците са си ОК. Назначиха ми лечение с Лукрин Депо - 3 месеца, вече съм на 2-та инжекция. Но нещо се притеснявам, наболява ме яйчника, от който са махнали кистата, една тъпа болка, това са вече 2 месеца след лапарото.Дали някое момиче е било така, моля ви да споделите? Благодаря! Желая Ви късмет! :P
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #929 -: Юни 21, 2010, 09:37:19 am »
 Здравейте!
 Лапороскопия в гр.София или в "Лайф"гр.Бургас?Допускам,че повечето мнения ще са "за" София.Каква е цената на интервенцията?
 Вътре маточна инсеменация след лапороскопия ли се прави или може и без нея?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #930 -: Юни 21, 2010, 10:13:12 am »
pateto_yake, незнам за тази болница "лайф" в Бургас, не съм я чувала и не мога да изкажа мнение, но по принцип по-добрите специалисти са в София. По принцип лапароскорията се поема от здравната каса, но ако искаш избор на екип се плаща допълнително - в зависимост от това коя болница ще избереш. Доколкото знам цените в Майчин дом са 450 лв., Шейново - 800. Незнам дали има промяна. Това е, което аз мога да ти кажа.
Вътрематочна инсеминация се прави по ред причини, най-вече при проблеми със спермогравата на партньора. Незнам какви са вашите проблеми - сподели малко повече за да ти кажем...
Успех!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #931 -: Юни 25, 2010, 22:21:09 pm »
Здравейте,предстои ми лапароскопия,но не мога да избера лекар,на който да се доверя.Аз съм от Пазарджик и разбрах че в болница"Здраве"също правят лапароскопии.Моля ако има момичета,които са правили там лапаро или в Пловдив да пишат.Предпочитам клиника,която работи със здравната каса :help1:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #932 -: Юни 26, 2010, 23:55:14 pm »
Пловдив - по частните клиники правят оперативни лапара Торакс и Селена. В Торакс мисля се поема нещо от Касата. Попитай на място.
Не си спомням другаде освен Весела, на времето да се правят оперативни лапароскопии. Информирай се преди да започнеш. Диагностинчните са добри, но ако се налага да се пипне нещо (я тръба, я киста, я миомка) - ще правите втора. Избора на оператор е важен!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #933 -: Юни 27, 2010, 00:44:02 am »
Оперативна ще бъде за миомен възел и поликистозен яйчник,но съм много объркана къде да я направя и при кой лекар
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #934 -: Юни 28, 2010, 08:37:21 am »
Само не давай да ти фенистрират "поликистозния яйчник". Обикновенно в дъжавните болници влизат лапароскопски, а оперират с коремна. Така че наистина се информирай преди за избереш. В смисъл, не че кой знае какво чудо коремната, но възстановяването и "щетите" са значително по-малки в полза на лапароскопията.
Миоми по-малки от 2 см не се пипат, твоята колко е?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #935 -: Юни 28, 2010, 11:27:53 am »
Изборът на лекар е особено важен, особено за оперативна лапароскопия. Ама изключително важен. Повече от клиниката и от цената. Защото спестените пари няма да върнат и поправят грешките направени от не дотам умел лекар. А ако той си има някакви собствени виждания за това какво трябва или не трябва да се направи и не ги обсъди подробно с теб, става ..... Или фенистрация, която е напълно излишна, или "видяхме, но не бяхме го обсъдили и затворихме, но ако решиш ще те резнем пак". Наистина е лека като преживяване, но много важна операция. Много внимателно избери оператора.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #936 -: Юли 03, 2010, 01:43:40 am »
моята е 2.5см,но прогестерона ми е 2,14 и за това искат да ми направят лапароскопията
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #937 -: Юли 03, 2010, 16:15:51 pm »
Зависи от местоположието и, 2.5 не е голяма миома.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #938 -: Юли 07, 2010, 10:11:17 am »
Здравейте момичета и моята лапароскопия мина всичко е наред тръбите са проходими.Операцията е лека не се страхувайте.Благодарна съм на д-р Илиев и екипа му както и на медецинските сестри в клиниката на д-р Попов които бяха много мили с мен.Успех на всички на които им предстои лапаро.  :D
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #939 -: Юли 07, 2010, 22:20:58 pm »
Здравейте момичета и моята лапароскопия мина всичко е наред тръбите са проходими.Операцията е лека не се страхувайте.Благодарна съм на д-р Илиев и екипа му както и на медецинските сестри в клиниката на д-р Попов които бяха много мили с мен.Успех на всички на които им предстои лапаро.  :D
Д-р Попов има клиника?