0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #640 -: Октомври 29, 2009, 09:02:36 am »
благодаря на всички които ми отговориха сега обаче незнам дали да званя на доктора защото той не ми каза никакъв час за операцията а само датата дали трябва да мусе обадя да го питам за час?
Според мен отиваш рано в болницата, а като ти дойде редът ще те викнат. Аз чаках от 6:30ч., а операцията ми стана в 15:00ч. Но все пак е най-добре да се чуете с доктора, защото преди самата операция се пускат разни изследвания, така че предполагам още предния ден ще те приемат в болницата.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #641 -: Октомври 29, 2009, 09:07:30 am »
благодаря на всички които ми отговориха сега обаче незнам дали да званя на доктора защото той не ми каза никакъв час за операцията а само датата дали трябва да мусе обадя да го питам за час?
shoni_s направо отиваш в болницата, като те приемат ти правят изследвания и лапароскопията най-вероятно ще е на другия ден. Доктора прави разпределение на операциите, но за всичко го информират акушерките. И да му се обадиш друго няма да ти даде като информация.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #642 -: Октомври 29, 2009, 09:08:31 am »
Мимичета за какви изледвания говорите,на мен нищо не са ми пускалииии  :? :? :?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #643 -: Октомври 29, 2009, 09:13:10 am »
Мимичета за какви изледвания говорите,на мен нищо не са ми пускалииии  :? :? :?
Прецакали са те  :lol:  :lol:  :lol:
Спокойно нали всичко е минало. Изследвания се пускат, за да се види дали си физически здрава, дали ще понесеш упойката и т.н. По разказа ти мноооого добре си понесла упойката :) хи-хи :)
Иначе ако те интересува какви изследвания се правят преди лапаро - на мен ми правиха ехограф, кръвно налягане, кардиограма, тест за чувствителност на упойките, кръвни изследвания, слушаха ми дробовете и гърдите, правиха ми някакво "туширане" на влагалището (2 пъти) и след всички тези минава интернист, за да се произнесе дали можеш да постъпиш за операция, т.е. дали си здрав, за да я понесеш.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #644 -: Октомври 29, 2009, 09:56:10 am »
ЕЕе crow при теб са се "постарали"  :wink:.
В Тутракан пускат кръвни изследвания, влагалищни промивки, клизма, въпроси от анестезиолог, май имаше и кардиограма (това съм го забравила, че минаха повече от 2 години).

iskra.p.dimitrova по принцип във всяка болница като постъпиш ти пускат поне ПКК.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #645 -: Ноември 09, 2009, 17:36:11 pm »
Здравейте,мили момичета!
Моля някоя от вас да ми помогне. Имам планирано лапаро за другия месец/записано още през октомври/. За съжаление обаче цикъла малко ми закъсня и сега се оказва,че в деня на лапарото ще ми е 23 ден от МЦ. Някоя от вас правила ли е на този ден,нали уж се прави в първата половина на цикъла?!Притеснявам се да не би да се отложи за по-следващия месец,а не мога да се свържа с докторката ми по телефона,за да я попитам!
Благодаря ви предварително!! :thankyousign:

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #646 -: Ноември 09, 2009, 17:41:47 pm »
Ами незнам мила,моята беше на 14 ден от цикъла ми,продължавай да се опитваш да се свържеш с док.той най добре ще ти каже .Успех и дано не се отложи че знам колко е гадно да чакаш  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #647 -: Ноември 09, 2009, 18:52:56 pm »
mgold, струва ми се че не винаги е от значение в коя половина от МЦ е лапароскопията. При теб какво налага тази интервенция?
 Моята лапароскопия беше на 17 ден от МЦ, аз през цялото време си мислех, че би трябвало да ми е минала овулацията, но след лапароскопията доктора ми каза, че фоликула е бил пред спукването си (но все пак е бил неспукан). Така, че имаше вероятност и да е след овулацията ми. Но мисля, че различните лекари си имат различна теория за това по кое време да се прави тази операция. И все пак може би се прави преди овулацията, за да няма вероятност да си бременна и да се навреди на евентуален ембрион. Така си мисля ... Дано някой, който е наясно защо толкова се държи на лапароскопия преди овулацията да се включи.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #648 -: Ноември 09, 2009, 19:12:45 pm »
Здравейте,мили момичета!
Моля някоя от вас да ми помогне. Имам планирано лапаро за другия месец/записано още през октомври/. За съжаление обаче цикъла малко ми закъсня и сега се оказва,че в деня на лапарото ще ми е 23 ден от МЦ. Някоя от вас правила ли е на този ден,нали уж се прави в първата половина на цикъла?!Притеснявам се да не би да се отложи за по-следващия месец,а не мога да се свържа с докторката ми по телефона,за да я попитам!
Благодаря ви предварително!! :thankyousign:
При мен беше в последните дни от цикъла, дори пих лекарства за да го отложим с няколко дни.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #649 -: Ноември 10, 2009, 10:12:51 am »
Момичета, много ви благодаря за бързите отговори!! :D
Странно, давате ми различни отговори, опитвам се да се свържа все още с д-рката ми и ако не успея,ще ходя днес лично до клиниката :? /пациентак съм на клиника Малинов/.
Иначе аз съм за ин витро и тъй като имам една непроходима тръба, ми казаха, че е по-добре да се види да няма някакъв проблем с нея и да се отстрани евентуално преди процедурата, защото може да увреди ембрионите при наличие нанинфекция например...
Като си записвах час, само ми казаха да не съм в цикъл в момента, нищо повече, а преди 3 год. са ми правили пак оперативна LSC и тогава бях непосредствено след края на МЦ!?
 :balk_80:

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #650 -: Ноември 10, 2009, 10:22:08 am »
Щом така са ти казали, значи това е най-доброто за теб. те познават случая ти и те преценят.
 Успех :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #651 -: Ноември 10, 2009, 10:59:29 am »
Щом така са ти казали, значи това е най-доброто за теб. те познават случая ти и те преценят.
 Успех :)
Благодаря  :bighug:

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #652 -: Ноември 10, 2009, 11:07:07 am »
mgold , аз съм в същата клиника, при същия лекар и моята лапароскопия беше за същото нещо. Бях на преглед 2 седмици преди лапароскопията, със същите въпроси, д-р Персенска ми каза че няма значение на кой ден от цикъла съм, само трябва да няма кървене.
Може да опиташ да се свържеш на спешния телефон.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #653 -: Ноември 10, 2009, 11:24:55 am »
mgold , аз съм в същата клиника, при същия лекар и моята лапароскопия беше за същото нещо. Бях на преглед 2 седмици преди лапароскопията, със същите въпроси, д-р Персенска ми каза че няма значение на кой ден от цикъла съм, само трябва да няма кървене.
Може да опиташ да се свържеш на спешния телефон.
pop4o,ти ме успокои,да знаеш.... :)И аз мислех,че няма никакъв проблем,но нали все искаме да сме изрядни и да изпълняваме точно заръките на докторите....какво да се парви. Отивам на датата,пък каквото стане :wink:
Много ти благодаря!!!
 :thankyousign:

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #654 -: Ноември 10, 2009, 16:37:08 pm »
Здравейте имам проблем в продьлжение на една година ми правиха лапароскопий те са две и са правени от д-р Нецов в прословутата клиника на д-р Мазнейкова не ходете там в никакав случаи. След две лапаро като втората беше преди месец положението е трагично пак кисти пак сраствания.Отидох при д-р Филипов в Мед.академия неговото мнение е че пак трябва да се прави лапаро аз незнам какжо да правя дали да му се доверя незнам нищо за него препорача ми го приятелка.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #655 -: Ноември 10, 2009, 18:03:50 pm »
Аз правих първото си лапаро при Филипов и не съм особено доволна. Отношението му е много кофти, не обръща никакво внимание. Изобщо не дойде да ми каже какво е станало по време на лапарото. Казал 2-3 думи на мъжа ми в коридора, когато излязъл от операционната. После го гоних 5 дена да ми каже какво да правим по-нататък. Разрови малко тук, описала съм историята.
Само ще кажа, че не е видял хидросалпинкс, който съм имала и на двете тръби. Предложи ми коремна операция за пластика на практически неспасяеми тръби. Едната беше с унищожен фимбриален апарат, което значи, че е безполезна. А той твърдеше, че въпросната операция ми давала по-голям шанс от ин витрото 8O Добре че не го послушах!
По принцип за него бях чувала хубави неща, много близка приятелка на майка ми му е добра позната. Тя ни свърза с него и имаше много добро мнение за него като специалист. Е, аз не останах впечатлена и повече там не бих стъпила :?
Направи си изводите. Успех каквото и да решиш! Ако имаш въпроси, пиши ми на лични!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #656 -: Ноември 13, 2009, 19:53:11 pm »
здравейте момичета отдавна не съм се включвала защото чаках да мине лапарото но уви не ме огря обявиха грипна епидемия и всичко се отложи все още няма насрочени дати има и други с отложени лапароскопии
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #657 -: Ноември 20, 2009, 14:50:59 pm »
здравейте! имам насрочена лапароскопия за вторник, но имам леки болки в гърлото, въпросът ми е мога ли да пия антибиотик точно преди лапарото или ще пречи по някакъв начин на упойки и такива неща ...?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #658 -: Ноември 20, 2009, 14:57:28 pm »
здравейте! имам насрочена лапароскопия за вторник, но имам леки болки в гърлото, въпросът ми е мога ли да пия антибиотик точно преди лапарото или ще пречи по някакъв начин на упойки и такива неща ...?
Най-добре се консултирай с лекаря, който ще ти прави лапарото. Предполагам няма да е проблем да му се обадиш по телефона, за да го питаш.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #659 -: Ноември 20, 2009, 14:59:12 pm »
здравейте! имам насрочена лапароскопия за вторник, но имам леки болки в гърлото, въпросът ми е мога ли да пия антибиотик точно преди лапарото или ще пречи по някакъв начин на упойки и такива неща ...?
Пробвай с мед и сода. Мажи си гърлото през 3--40 мин. с тази смес. И преди моето лапаро, ме дразнеше гърлото, но мед и сода ми помогна. Пази се да не се разболееш. За прием на АБ преди операцията, не мога да помогна ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.