0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #620 -: Октомври 03, 2009, 10:15:35 am »
Моята беше към 9 сутринта и в 4 следобяд си отидох,пак бях с оперативно но си се чувствах много добре.Успех :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #621 -: Октомври 06, 2009, 16:37:39 pm »
Много сте мили , благодаря ви за отговорите.Още едно въпросче обаче. Понеже проверих в Майчин дом и ми казаха ,че за избор на екип ще трябва да платя 450 лв, в Шейново как се цедира?Щом ще минамвам по ЗК колко приблизително ще платя допълнително и за какви манипулации? Може би изследвания и пр. Дано не ви се стори нетактично ,че се интересувам , но излишно е да ви казвам какви средстав отиват за ввсички тези прегледи,   изследвания и процедури. Та бихи искала да знам предварително . Благодаря още веднъж за отзивчивостта.  :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #622 -: Октомври 06, 2009, 17:42:48 pm »
raya07
Когато миналата година правих лапаро в Шейново избора на екип беше 800лв,а ако е без избор на екип е 150лв.Допълнително платих престоя в болницата- на ден по 3.50 (ако не се лъжа).Аз изследванията за ПКК,урина и хормони си ги платих,защото при мен стана много набързо и нямаше кога да взимам направление специално за изследванията.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #623 -: Октомври 06, 2009, 18:44:27 pm »
Само да кажа, че д-р Попов от Шейново оперира и във Вита. Незнам как е сега, но миналата година в тези 800 лв. /които платих всичко на всичко/ влизаше и изследванията, които ми направиха на място преди операцията, престоя в болницата /1 вечер/, че дори и закуска :D Единствено се наложи да доплатя 50 лв. за ендобег - консуматив, който се е наложило да използват по време на процедурата и който д-ра ми обясни, че се плаща допълнително. Ако сте решили точно при Попов да се оперирате не е лошо да помислите и за този вариант.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #624 -: Октомври 15, 2009, 09:27:05 am »
Момичета,здравейте!
Моля ви някоя от вас да сподели,ако е правила лапаро в "Надежда" дават ли диск или някакви снимки от операцията при изписването и изобщо дават ли ти нещо-протокол,епикриза....?
Имам правено лапаро преди 3 години в Майчин дом и тогава ми дадоха протокол плюс снимки от ендометриозните огнища преди и след отстраняването им.
Благодаря ви предварително! :thankyousign:
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 09:29:40 am от mgold »

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #625 -: Октомври 15, 2009, 14:09:38 pm »
mgold
Аз не съм правила там лапароскопия,но моя приятелка прави там - дават и протокол, и епикриза,и диск.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #626 -: Октомври 15, 2009, 17:05:53 pm »
Момечета , все още се  лутам къде да направя Лапораскапията- Шейново или Майчин дом.Но..... финансовия  момент е важен ,та се чудя , ако не е с избор на екип , за което се заплаща разбира се, как става  планирането на операцията ,при кой лекар да отида( например в Шейново) и към кого да се обърна за информациа относно  направлението от личния лекар,  изследванията и т. н. Неудобно ми е да си помисля дори камо  :? :? :?ли да питам , но все пак- това че няма да си избера екип би ли се отразило на качеството на отношението към мен и на самата операция в крайна сметка. Толкова се надявам  въпросът ми да е глупав!!!!! :? :?Благодаря ви отново за отзивчивостта и отговорите osi_1
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #627 -: Октомври 15, 2009, 17:20:15 pm »
mgold
Аз не съм правила там лапароскопия,но моя приятелка прави там - дават и протокол, и епикриза,и диск.
me4kata,
МНОГО ти благодаря! :)

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #628 -: Октомври 15, 2009, 18:05:47 pm »
mgold
Аз не съм правила там лапароскопия,но моя приятелка прави там - дават и протокол, и епикриза,и диск.
Но ако си поискаш. На мен не ми дадоха нищо, само подробно обяснение.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #629 -: Октомври 15, 2009, 18:17:45 pm »
mgold
Аз не съм правила там лапароскопия,но моя приятелка прави там - дават и протокол, и епикриза,и диск.
Но ако си поискаш. На мен не ми дадоха нищо, само подробно обяснение.
Ти ме уби просто!Как така няма да ти дадат,особено за епикризата са длъжни да я дадат на пациента.Поискай си я на всяка цена!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #630 -: Октомври 16, 2009, 09:57:06 am »
Цитат на: me4kata link=topic=19129.msg630307т ра#msg630307 date=1255604978
mgold
Аз не съм правила там лапароскопия,но моя приятелка прави там - дават и протокол, и епикриза,и диск.
Но ако си поискаш. На мен не ми дадоха нищо, само подробно обяснение.
Ти ме уби просто!Как така няма да ти дадат,особено за епикризата са длъжни да я дадат на пациента.Поискай си я на всяка цена!

Епикризата не се дава в деня на изписване. Аз лично още не съм си я взела, но и тя ми трябваше там. Ако си я потърсиш - ще ти я дадат разбира се!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #631 -: Октомври 23, 2009, 21:31:50 pm »
здравейте,аз ще си правя лапаро на 09.11.в тутракан при д-р Б.Бойчев но ми казаха че при самата операция вкарвали някаква тръба в гърлото и сега много ме е страх някой правил ли си е там лапаро?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #632 -: Октомври 23, 2009, 22:29:02 pm »
Хихи, спокойно. :D
Интубират те - това е практиката. Не се притеснявай, тогава ще си в дълбок, сладък сън. Важно е да се събудиш с добри новини, здрава, ремонтирана и готова за "подвизи"!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #633 -: Октомври 23, 2009, 22:29:37 pm »
Шони да не казвам при всички , но при почти всички операции под пълна упойка , вкарват тази тръба в трахеята. Спокойно. Нещо напълно нормално е. Ти изобщо няма да знаеш, че е била там. Може само после леко да ти дразни на гърлото, като одраскано, но не е нещо тревожно.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #634 -: Октомври 24, 2009, 23:05:12 pm »
Ами да си кажа честно аз,ако съм имала такава тръба то изобщо не съм разбрала,даже и на гърлото не ми е дращило  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #635 -: Октомври 26, 2009, 21:56:58 pm »
Моето лапаро беше при Бойчев. Не бях предварително предупредена за тръбата. След като се събудих усетих леко драскане на гърлото и тогава сестрите в интензивното ми казаха, че е от нея. Няма нищо обезпокояващо в това. Бъди спокойна! В сигурни ръце си :D
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #636 -: Октомври 28, 2009, 13:39:44 pm »
А аз усетих тръбата още докато беше в гърлото ми. После ме подканяха да дишам. Малко е стресиращо, но всичко трае малко време и е важен резултатът.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #637 -: Октомври 28, 2009, 13:59:01 pm »
Леле Гарче,ама и ти и Елито  8O така сте били е защо така,аз явно съм като пън и да искат немогат да ме сабудят   :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #638 -: Октомври 28, 2009, 14:17:04 pm »
Ами ти сигурно си ударила една биричка преди упойката  :lol:
Извинявам се за спама  :oops:
Да и аз усетих как ми вадят тръбата и как ми е трудно да си поема въздух.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #639 -: Октомври 29, 2009, 08:47:10 am »
благодаря на всички които ми отговориха сега обаче незнам дали да званя на доктора защото той не ми каза никакъв час за операцията а само датата дали трябва да мусе обадя да го питам за час?