0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #600 -: Септември 19, 2009, 14:49:17 pm »
Имам 3 мнения от 3 специалиста от различни клиники и още малко време да сондирам мнения.
Ами не знам какво да ти кажа. Ти решаваш кое е най-добре за теб. Важно е да имаш доверие и на лекаря си. Прочете ли темата, към която ти дадох линк? Има интересна информация, може да ти помогне да решиш.
Аз лично съм против фенестрацията, но това си е мое мнение. И е продиктувано от ред причини. При всеки е индивидуално, зависи от случая и останалите фактори, освен проблема ПКЯ. И аз имам ПКЯ, но нямам пък тръби и се налага ин витро. Ако бях направила фенестрация, както бях посъветвана от един лекар преди време, рискувах да дам лош отговор при стимулацията. Затова ти казвам, че при всеки е различно. Ако искаш, дай повече инфо по твоя случай. Така по-лесно ще могат да ти отговорят момичетата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #601 -: Септември 19, 2009, 16:03:15 pm »
На 24г съм,хормоните вече са ми ок,цикъла ми е на 31-32 дни,веднъж направих нормални фоликули(месец след неуспени стимулации),но не се спукаха с Прегнил.От 7 месеца пия Сиофор,от 3 съм на диета(свалих 7.5% от теглото си и продължавам ),поне през вечер правя дълги разходки.Имах висок пролактин - свален е от 2 месеца.В крайна сметка на 8 ден страхотни фоликули(почти нямаше кисти),на 14 почти не пораснали и яйчниците отново като пчелна пита.
Обесниха ми и за още 1 вариант-стимулация с инжекции и инсе след нея,но струва доста пари ,с който аз не разполагам в момента ,а и има съмнения за сраствания в тръбите и затова клоня към лапаро.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #602 -: Септември 19, 2009, 16:23:19 pm »
Значи щом има съмнения за проблем в тръбите, лапарото е задължително. Според мен, оператора, който ти го прави трябва на място да прецени какво да прави, разбира се, след като сте обсъдили предварително възможните варианти и тяхното решение и ти си дала своето съгласие за действие. Ако нещо не е наред с тръбите, но може да се отсрани проблема - добре. Но ако не дай боже не може, отиваш към вариант ин витро. В такъв случай, мисля, че фенестрацията не е желателна. Затова, оператора ще прецени на място.
Аз не се опитвам да те откажа да правиш лапаро :D - напротив. Просто помисли много добре за тази фенестрация.

Виж, понеже се изместваме малко от темата вече, мисля че е по-добре да преместим дискусията в темата за фенестрация. Нека не оспамваме тук! Пиши там, ако искаш, ще ти отговоря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #603 -: Септември 22, 2009, 23:53:30 pm »
Някоя от вас правила ли е лапаро през касата в Пловдив или Плевен?Къде ,при кой оператор и доплащахте ли нещо?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #604 -: Септември 23, 2009, 10:42:51 am »
В Пд много малко доктори правят оперативна лапароскопия. Ако не се лъжа Д-р Даскалов и Селенци, но за последните не мога да дам мнение. Иначе диагностична мисля че във ВМИ правят.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #605 -: Септември 24, 2009, 11:09:18 am »
На 29.11. отивам за лапаро, и колкото и грубо да прозвучи пропуснах да попитам лекаря, какво трябва да си нося освен изследванията, имам предвид пижама и нещо такова. Та въпроса ми е някой може ли да ми каже какво да си взема?
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 11:10:51 am от danito-pileto »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #606 -: Септември 24, 2009, 11:18:12 am »
Пижама изобщо забрави - нощничка. Но всичко зависи от самата клиника. По добре се обади и питай.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #607 -: Септември 24, 2009, 13:18:55 pm »
На мен ми бяха казали 2 бр.пижама??? 2бр.чехли и тоалетни принадлежности.И по пътя на логиката за мен беше нормално да си нося нощница.Затова си имах и от двете.В крайна сметка така и не ги използвах защото ме облякоха с някакви техни престилки.А за чехлите вземи си едни домашни и едни за баня.За пет часа преди опер.ме накараха да се изкъпя три пъти и преди изписването пак.Успех мила.И както ти казва Peshecs най добре питай там.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #608 -: Септември 24, 2009, 15:26:14 pm »
Много ви благодаря. Да май е най добре да се обадя. :wink:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #609 -: Септември 24, 2009, 21:58:41 pm »
наистина мила е най-добре да питаш в самата болница. При мен примерно трябваше да се носят мн. излишни неща за които дори и не предполагах. Примерно дават ти храна, но трябва да носиш прибори. Чаша задължително! Т. хартия, то е ясно, мокри кърпи, нощница /с моята си нощница влизах в операционна, което си е супер странно имайки предвид, че всичко трябва да е стерилно и пр./, чаршафи и тн. тн.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #610 -: Септември 24, 2009, 22:07:47 pm »
В Малинов си носих само четката за зъби и чехли.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #611 -: Септември 25, 2009, 10:37:40 am »
Аз ще бъда в Майчин дом, там доколкото ми обясни лекаря ще бъда с тяхна, но все пак мисля да си взема моя нощница, а за тоалетните принадлежности, там работата е ясна.Да видим какво ще стане. :balk_91:
Малко съм притеснена от резолтата обаче, но за това ще му мислим после. Хубав ден сладурковци :P
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #612 -: Септември 25, 2009, 20:27:25 pm »
Благодаря, Zuzuni.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #613 -: Септември 30, 2009, 15:10:36 pm »
Привет на всички! Доста се порових ,но тъй като не успях даанамеря нужната ми информация ,мола ви за съдействие. Препоръча ми лекуващия лекар да направя  лапароскопия, тъй като имам хламидийна инфекция и искаше да диагностицираме състоянието на тръби и тн. Иначе правихме хидротубация ,която показа двустранно проходими тръби. Но тази хламидия обърква всичко. Та въпросът ми е - къде ,в коя ДОБРА клиника в София мога да си направя лапароскопия по НЗОК?Моля ви ,споделете опит и ме насочете към добър специалист който работи с касата!!!
Благодаря ви предварително! :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #614 -: Септември 30, 2009, 16:39:32 pm »
 Здравей raya07 !
Аз моите лапароскопии съм ги правила при д-р Попов в Шейново!Трябва ти направление от личен лекар,което носиш при подготовката за влизане в болница.Мисля,че всички в Шейново работят с касата.
Успех!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #615 -: Септември 30, 2009, 19:36:37 pm »
Здравей raya07 !
Аз моите лапароскопии съм ги правила при д-р Попов в Шейново!Трябва ти направление от личен лекар,което носиш при подготовката за влизане в болница.Мисля,че всички в Шейново работят с касата.
Успех!
И аз съм правила там лапароскопия по ЗК , но се доплащат някои неща. НАй-добре е да си запишеш първо час при д-р ПОпов и той ще ти каже дали има нужда от лапаро , след като ти е правена хидротубация и не са установени проблеми. А и е желателно , дори мисля задължително да излекувате хламидйната инфекция преди каквато и да била интервенция! ПОтърси и друго мнение ,защото дори да е лека манипулация лапароскопията не е обикновен преглед...нали?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #616 -: Октомври 02, 2009, 18:32:08 pm »
Благодаря за отговорите и съвета ,момичета!Ще взема още едно мнение ,защото все се надявам да не се стига до лапаро...Всъщност колко време е престоят в болницата при тази операция?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #617 -: Октомври 02, 2009, 23:45:17 pm »
Благодаря за отговорите и съвета ,момичета!Ще взема още едно мнение ,защото все се надявам да не се стига до лапаро...Всъщност колко време е престоят в болницата при тази операция?
Ако е само диагностична още на другия ден те изписват! Ако е оперативна може да останеш още една нощ! Късмет!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #618 -: Октомври 03, 2009, 09:46:26 am »
Благодаря за отговорите и съвета ,момичета!Ще взема още едно мнение ,защото все се надявам да не се стига до лапаро...Всъщност колко време е престоят в болницата при тази операция?

зависи дали е оперативна или диагностична,от лекаря ти,от състоянието.
Аз бях с оперативно и бях 5 дни в болница общо.Първият ден ме приеха и ми правиха изследвания,на вторият ден ме оперираха и пренощувах в реанимацията.Аз бях с дренаж и стоях още 2 дни ,заради него - като го махнаха и си тръгнах.
Но като цяло си тръгват още на същият или на другия ден.От познатите ми ,само аз съм била 5 дни.Момичето от моята стая отиде да пуши на терасата 2 часа след лапароскопията.
<br />
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #619 -: Октомври 03, 2009, 10:00:32 am »
Благодаря за отговорите и съвета ,момичета!Ще взема още едно мнение ,защото все се надявам да не се стига до лапаро...Всъщност колко време е престоят в болницата при тази операция?
Моята беше оперативна приеха ме сутринта в 6.00 ч., в 08.00 ми беше операцията и на другия ден в 10.00 ч. ме изписаха. Възстанових се много бързо.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]