0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #180 -: Юли 31, 2008, 16:15:10 pm »
Здравей те момичета .Аз си правих лапарото на 18 01 2008гд диагностично . Преди него ми правиха цветна снимка и 1та ми траба беше запушена ,и нямах оволация и затова си направих операцията.След лапарото докито ми каза че съм имала много сраствания  и ме е направена пункция на яйчниците .На 07 07 2008гд си правя 2ра цветна снимка и там излезе че и 2 те трави са ми запушени и докито взе да дига рамене .Във вторник ходих в Плевен при д-р Бързашки и той каза че трябва да се направи отново лапаро да се  видят в какво състояние са ми трабите,и ми каза че до сега не е виждал така да се прави лапаро даже се очуди като видя епикризата.Та там пише Лява траба -перисалпингеални сраствания.Направи се лапароскопски адхезиолизис,дебридман салпингонеостомиа в ляво .И така аз нищо не разбрах само че ще се подложа на ново на лапаро . Така е като се доверявам на некадърници . Ако някоия от вас знае нещо по въпроса или за д-р Бързашки и за клиниката в която работи ми пише предварително ви благодаря
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #181 -: Юли 31, 2008, 16:40:38 pm »
Здравей те момичета.Аз си правих лапарото на 18.01.2008гд.Искам да питам какво пише на вашета епикриза .Ще ви напиша каква е написано на моята .Лява тръба -перисалпингеални сраствания .Направи се лапароскопски адхезиолизис,дебридман салпингонеостомиа в ляво.Тогава моят лекар ми каза че всичко е ок, но уви на 07.07.2008гд си направих цветна снимка и се останови че и двете траби са ми запушени .Сега отидох при друг лекар в Плевен той каза че трябва да се направи отново лапаро и като погледна епикризата каза кой са тези доктори които правят такива лапароскопий.Сега съм много объркана и незная какво да правя. Моля ви пишете какво пише на вашите епикризи благодаря ви предварително.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #182 -: Август 01, 2008, 10:18:23 am »


Тогава моят лекар ми каза че всичко е ок, но уви на 07.07.2008гд си направих цветна снимка и се останови че и двете траби са ми запушени .

Цветната снимка при лекаря,който прави лапароскопията ли беше?
Аз не мога да разшифровам епикризата ти,но за лекар това не е проблем. В проблем се превръща,когато всеки следващ отрича направеното от  предходния.
При мен се получи подобна ситуация.
Направи конскултация със специалист отново, трябва да си наясно със ситуацията.
Диагнозата двустранно непроходими тръби аз лично трудно я преглътнах.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #183 -: Август 01, 2008, 10:58:45 am »
Здравей миличка.Да същия д-р които прави лапарото.Сега съм се насочила към Плевен при д-р Бързашки.С една дума той каза че нищо не е направено.В четвъртък съм при него и ъдоколкото разбрах ще правя на ново лапаро ,за да види в какво състояние са ми тръбите и какво може да направи.Също пропуснах да кажа че преди лапарото ми правиха ЦС и тогава излезе че едната е проходима а другата пропусна леко.По това време нямах и оволация и за това д-р реши да ме оперира за да направи пункция на яйчниците.Та сега вече има оволация но са ми запушени тръбите и немага да си овесня как стана така .Затова момичета не се доверявайте на некадърници .Първия път като се подложих на лапарото минах по здравната каса и нищо не платих е ето резолтата само са отчели деинос .Сега ще си платя пък дано да има файда от цялата работа.Четох из нета за Бързашки че се занимава със стерилитета и е добър в тази облас.Ще пробвам там и ако нищо не стане ще се насоча към София.При д-р Стаменов съм си записала час но за догодина.Ако нещо искаш да питаш пиши .Успех на всички .javascript:void(0);javascript:void(0);javascript:void(0);
:bori_009:
:bori_010:
:bori_015:
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #184 -: Август 01, 2008, 12:01:48 pm »
Е,това вече си е странен казус-три манипулации с три различни диагнози!
Дано лекаря,който си избрала внесе яснота по въпроса и не се налага да ползваш часа си при д-р Стаменов.
Късмет!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #185 -: Август 06, 2008, 09:42:13 am »
Здравейте, момичета!
Така се радвам, че го има този сайт и форума към него! Изчетох цялата тема и сякаш страха ми от лапаро намаля, но все пак си е притеснение. На 23.07.2008г. в Плевен д-р Емин ми постави диагноза двустранен хидросалпингс и честно казано бях шокирана! Наистина трудно се преглъща новината, че трябва да ти отстранят и двете тръби. Уж си имах само киста на левия яйчник, а изведнъж.... честитка. Направо свят ми се зави! До вечерта не можех да асимилирам какво точно се случва с мен. Все си мислех, че ще се събудя и всичко ще се окаже един кошмарен сън, но уви.... Тъй като съм малко недоверчива, нищо че диагнозата е поставена от добър лекар, реших да чуя и второ мнение и си записах час при д-р Ефтимова в Болница Токуда. На 13.08. съм на преглед при нея. Аз си знам, че задължително ще мина през лапарото заради кистата, но тези мои тръби някак ми е трудно да го приема! Вече не знам какво още може да ми се случи, но 11 години са си доста чакане за бебче...
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #186 -: Август 06, 2008, 09:53:00 am »
Здравей Megi_78,
И на мен д-р Емин ми постави тази диагноза. Отидох при друг д-р да се разберем за лапарото с пълното съзнание, че трябва да се отстранят двете тръби. Оказа се обаче, че при направената от д-р Емин хистеросалпингография /това описано просто е ЦС, но с УЗИ/ не е най-точния метод. Според д-ра, който ще ми прави лапарото, е трябвало от самото начало да си направя ЦС, но с ренген, а не с УЗИ, защото не се вижда достатъчно точно дали имам киста или хидросалпингс. Двете снимки наистина са диагностичен метод, но с ренгена се вижда много по-ясно и дори на 100% дали тръбите пропускат или не, докато при снимката с УЗИ не е много сигурно.
Та сега чакам да дойде време за лапарото. Само така ще може да се каже със сигурност какво ми има. Аз все пак си вярвам, че ще ми махнат тръбите, защото вече 8 години се мъчим, но ....
Така че не се отчайвай. Винаги има надежда, може все пак да имаш киста. Успех!


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #187 -: Август 06, 2008, 11:31:15 am »
Здравей, Maxi! Аз киста си имам със сигурност от доста време  :oops: Проблема е, че нещо не ми се вярва това с тръбите. Миналата година Септември правих цветна снимка и тогава всичко беше прекрасно - идеално проходими тръби! А сега като ходих при д-р Емин, което ми е трето посещение, ми постави диагноза хидросалпингс на двете маточни тръби, а прегледа беше с вагинален ехограф! В друга тема тук попитах дали е възможно да се види хидросалпингс по този начин и ми отговориха, че ако е голям се вижда. Затова реших да поискам второ мнение и се насочих към д-р Ефтимова - да видим какво ще ми каже тя. Д-р Емин беше категоричен, че трябва да направя лапаро за кистата, при което да отстранят и двете тръби. Каза го толкова спокойно сякаш ще трябва да ми подрежат косата с 2 см. Освен това препоръча да го направя в Света Марина при проф.Горчев. Сигурна съм, че това е най-доброто място за такава манипулация, но 1300 лв. са си доста пари и при положение, че след това ще правим ин-витро - просто няма да издържа финансово! Поради тази причина избрах Токуда, защото работи със ЗК, а и съм чувала само хубави неща!
А кога ще бъде твоето лапаро и къде?
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #188 -: Август 06, 2008, 13:13:48 pm »
ОООххххх! Просто нямам думи кое е вярно и кое не, но ето малка хронология:
- първи преглед с вагинален ехограф в спец. клиника - двустранно запушени тръби, хидросалпингса се виждал и трябва час по-скоро да ги махна. Шокът беше огромен и ми трябваха доста месеци, за да преглътна тази новина.
- в Плевен - хистеросалпингография - резултат едната тръба е нагъната и пропуска, другата е запушена
- в Тутракан - ще правя лапаро, за да се види все пак какво ми има. Д-ра изказа съмнение, че само едната тръба е запушена и то поради някаква киста. За другата се съмнява.
Та ето само как от няколко посещения и прегледи вече не знам какво ми има на тръбите.
Лапарото ще го правя в Тутракан, защото ми е много наблизо и може да е по ЗК. Пък каквото стане.


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #189 -: Август 07, 2008, 15:35:16 pm »
Момичета искам да питам-3-ти ден от лапарото ми е и понеже леко кървя забравих да питам доки колко време ще продължи.А и кога трябва да ми дойде? :)

Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #190 -: Август 08, 2008, 10:33:18 am »
Здравей миличка.Не се петеснявай най много 5 дета ще ти цапа.На мене след лапарото ми закасня 7 дена това е нармално.Ако искаш нешо питай аз съм на среща.При тебе какво ти правиха и за какво ти беше назначено лапарото и каде. Чао за сега и пиши .  :blowingdust: :blowingdust:
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #191 -: Август 08, 2008, 20:12:51 pm »
ОООххххх! Просто нямам думи кое е вярно и кое не, но ето малка хронология:
- първи преглед с вагинален ехограф в спец. клиника - двустранно запушени тръби, хидросалпингса се виждал и трябва час по-скоро да ги махна. Шокът беше огромен и ми трябваха доста месеци, за да преглътна тази новина.
- в Плевен - хистеросалпингография - резултат едната тръба е нагъната и пропуска, другата е запушена
- в Тутракан - ще правя лапаро, за да се види все пак какво ми има. Д-ра изказа съмнение, че само едната тръба е запушена и то поради някаква киста. За другата се съмнява.
Та ето само как от няколко посещения и прегледи вече не знам какво ми има на тръбите.
Лапарото ще го правя в Тутракан, защото ми е много наблизо и може да е по ЗК. Пък каквото стане.
Maxi,правилно си се насочила,за д-рБойчев има доста писано можеш да го прелистишржела я ти успех :crossfingers:
*
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #192 -: Август 09, 2008, 12:26:26 pm »
Момичета,май е най правилно да си задам въпроса тук.А той е,че тези дни включвам ги като цяла седмица би трябвало да бъда в овулация,но ми е 5-ти ден след лапаро  и незнам дали мога да имам контакти.Доки каза да не се пазя,просто когато се почувствам готова тогава,но все пак да чуя и няколко мнения по въпроса.А, пък не ми се ще да пропускам целия месец.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #193 -: Август 09, 2008, 12:57:08 pm »
Не кървиш ли след лапарото,аз кървих цяла седм.,беше ми надут корема,имах много газове и хич не ми беше до секс,но ти ако си готова и се чустваш добре не пречи,при мен беше оперативна и горе долу 2 седм.не мислих за секс,после вече се чуствах ОК,но мисля,че всичко е индивидуално,когато си добре без да се насилваш заради овулацията.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #194 -: Август 09, 2008, 13:17:54 pm »
Не кървиш ли след лапарото,аз кървих цяла седм.,беше ми надут корема,имах много газове и хич не ми беше до секс,но ти ако си готова и се чустваш добре не пречи,при мен беше оперативна и горе долу 2 седм.не мислих за секс,после вече се чуствах ОК,но мисля,че всичко е индивидуално,когато си добре без да се насилваш заради овулацията.
Имам малко кървене,но то е по 1-2 капки на ден.Дори ползвам ежедневни превръзки.Иначе други оплаквания нямам,но психически страхът си е голяма работа. :).Благодаря ти Марина.

Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #195 -: Август 09, 2008, 14:21:07 pm »
Момичета,май е най правилно да си задам въпроса тук.А той е,че тези дни включвам ги като цяла седмица би трябвало да бъда в овулация,но ми е 5-ти ден след лапаро  и незнам дали мога да имам контакти.Доки каза да не се пазя,просто когато се почувствам готова тогава,но все пак да чуя и няколко мнения по въпроса.А, пък не ми се ще да пропускам целия месец.
Парси,мила,ами те канците ще ги махнат на 7-8 ден,не те ли е страх
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #196 -: Август 09, 2008, 14:36:10 pm »
Парси,мила,едва 5 ден,ами те конците ги махат на 7-8 ден.Е,може да са само 4,но после пак трябва пазене.И в куремната кухина оставят течност,която да предотврати бъдещи сраствания,от което коремчето ти е леко подуто,поскоро го чувстваш като тежест,която до дни се резорбира.но толкова рано :bed:,незная,малко е рисковано.Пък и каква гледка-няколко дни след като ми махнаха конците ходех с 3лепенки и бикини,ама то голяма еротика.
Ние правихме секс,чак след 15 дни,даже мъжо го беше страх,да не ме боли,та мнаго внимателно.
При всеки е индивидуално,зависи от организма,но пък щом бушуват хормони :goodluck: :balk_600:
*
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #197 -: Август 09, 2008, 15:08:05 pm »
В крайна сметка и аз реших да изчакам.Ами то не толкова хормони бушуват колкото един месец да не изпусна сакън.Конците ще ги махат в Понеделник.Благодаря ви момичета.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #198 -: Август 11, 2008, 09:37:13 am »
Мерси Disi, аз за доктора съм много спокойна. Сега обаче ме притеснява друго: лапарото ми е за 18ти август, т.е. няколко дни след цикъла. Да, ама точно този месец взе че ми закъсня. Даже още никакъв го няма пустия цикъл. Та се чудя някой знае ли точно до кой ден от цикъла се прави лапаро. Дали да отменям датата или....?


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #199 -: Август 11, 2008, 09:50:31 am »
Здравей,на мен ми казаха,че се прави не по-късно от 10-тия чист ден ,тоест като ти свърши може и на следващия ден.Моята лапароскопия беше на 7-мия чист ден.На теб много рано са ти дали дата,мен док.ме извика ,като ми дойде цъкълът и според него ми насрочи датата за лапароскопията.Успех ти желая,дано всичко мине успешно.
« Последна редакция: Август 11, 2008, 09:52:16 am от marina75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"