0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #80 -: Юни 17, 2012, 16:57:14 pm »
И аз да споделя за кафето - много го обичах и не си представях живота си без кафе. При първото ни ИКСИ намалих кафето от 3/ ден на 1/ ден и то с мляко. Интересното беше, че на 7-ми ден от ЕТ спря да ми се пие кафе изобщо /забременях/. После пиех кафе рядко, но и до днес съм само на 1 кафе на ден.
За ананаса за пръв път чувам, но ще го пробвам непременно, както и пилешката супичка.
Знам, че не е добре да се хапват череши, сини сливи и грозде и други плодове и зеленчуци с люспи в големи количества - предизвикват издуване и газове. По време на първата ми бременност това не го знаех и един ден ме вкараха в МД с ужасни болки, а то - бях се "набумкала" със сини
сливи  osi_16.
Е, ако чак толкова ви се приядат тези плодове - хапнете си, но 2-3-5, не повече, за да не направите беля.
Препоръчаха ми да пия минимум по 2 литра вода на ден. 
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #81 -: Юни 17, 2012, 17:35:41 pm »
Това за черешите за 1 път го чувам  8O аз пък ги ям като луда, но не ме подуват, нито болки ми пресизвикват, знам само, че трябва да се избягват вечер т.к са и диуретик :D


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #82 -: Юни 17, 2012, 18:12:51 pm »
И ако ги ядете по правилото на разделното хранене, т.е не за десерт, а половин час преди хранене или 3 часа след хранене - няма проблем! Но това важи за всички плодове всъщност. Също така дините и пъпешите не трябва да се смесват с нищо друго - яжте ги самостоятелно - за да нямате стомашни проблеми  .... :wink:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #83 -: Юни 18, 2012, 10:04:08 am »
Моят трансфер беше на 07.06.Единственото за което ме предупредиха,беше да намаля кафето/максимум по 1 сутрин/ и да не консумирам какаови изделия и шоколад.Аз и до момента си позволявам 1 кафе сутрин, но с доста мляко в него.И ми стига за деня.Преди пиех по 3-4 кафета на ден.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #84 -: Юни 18, 2012, 10:08:51 am »
И ако ги ядете по правилото на разделното хранене, т.е не за десерт, а половин час преди хранене или 3 часа след хранене - няма проблем! Но това важи за всички плодове всъщност. Също така дините и пъпешите не трябва да се смесват с нищо друго - яжте ги самостоятелно - за да нямате стомашни проблеми  .... :wink:

Не, не ги консумирам по този начин, нито съм на разделно хранене! Явно всичко си опира до организъм :D


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #85 -: Юли 04, 2012, 19:47:45 pm »
http://www.edna.bg/zdravoslovno/syveti/avokado-za-po-uspeshno-in-vitro-4627160
Днес попаднах на тази статия. Имате ли мнения за авокадото? (Рибата я изключвам - по начало не я обичам).
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #86 -: Юли 04, 2012, 22:03:41 pm »
Авокадото има много витамин Е и витамин А затова е добре да се консумира за хубава лигавица.
Незнам дали вярваш в идеята, че според формата на плода и препоръките му за съответния орган, та авокадото е с форма като на матка (утроба); смокините ги препоръчват за подобряване на качаството на сперматозоидите; маслините - за по-хубави яйцеклетки и т.н :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #87 -: Юли 05, 2012, 23:49:10 pm »
Olivia, благодаря ти.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #88 -: Юли 06, 2012, 09:18:34 am »
След моя трансфер - март месец - нямаше особено разнообразие на плодове и зеленчуци, а в магазина до нас имаше промоция  :lol: на авокадо... и май почти всеки ден ядях салата с авокадо...при това сама си я хапвах, защото моите мъже не го харесват :) не знаех, че било полезно, но явно и организма ми си го е искал за да подпомогне имплантацията ... сега мога да кажа, че е имало ефект :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #89 -: Юли 09, 2012, 17:07:05 pm »
От моя позната знам, че не трябва да се яде магданоз, семки,фъстъци,лешници и подобни.Главното е да се поемат много течности и белтъци.
 А колкото до съвета на доктора да не се вдига тежко се има в предвид да не се напъваме-примерно като да преместиш диван или пък да вдигнеш тежък куфар. Някои дами съвсем се вманиачават и повече от вилицата не вдигат.  :lol:
Колкото по натурално и близко до ежедневието живеем толкова по голям е шанса ни.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #90 -: Юли 11, 2012, 14:16:37 pm »
От моя позната знам, че не трябва да се яде магданоз, семки,фъстъци,лешници и подобни.Главното е да се поемат много течности и белтъци.

За белтъчините съм съгласна. И на мен ми го казаха от първата клиника, където правих опит. Дори ме караха някакъв белтъчен прах да си купувам, но аз им казах, че изкуственяци не ям. Всеки ден до теста ядях по едно яйце. Бях започнала да кудкудякам вече.
Втория път дори и без яйцата стана.  :lol:

Защо горепосочените не трябва да се ядат? Какво е обяснението?

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #91 -: Юли 12, 2012, 14:33:40 pm »
Tezi ot semeystvo yadki precheli na embriona da se zahvane. A magdanoza dori tuk go izpolzvat kato anti bebe- praviat promivki s nego . Doktora mi kaza 4e vsi4ko moje da se yade no po malko i bez cigari i alkohol..

От модератор: Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 09:33:11 am от lemon »
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #92 -: Юли 15, 2012, 14:08:44 pm »
За пръв път чувам, че ядките пречели на имплантацията.
Виж, за последното съм почти съгласна - без цигари, алкохол, а бих добавила без кафе или с минимално количество.

Знам, че всяка от нас иска да стане от първия път, но определено не трябва да се преувеличава с храните, които не трябва да се поемат, или неуспешният опит да се отдава на такива.

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #93 -: Юли 18, 2012, 16:36:02 pm »
ето още една статия, може да е полезна :)

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=5277
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #94 -: Юни 07, 2015, 07:29:09 am »
Момичета имам много газове след трансфера,само да хапна нещо(независимо какво)и ми се образувят газове,дажи и след като пия вода.Вредбо ли това и с какво е вредно?Какво да ям за да нямам газове!
   
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #95 -: Август 02, 2015, 20:45:58 pm »
Без бобови, не прекалявай със сурови зеленчуци и плодове, салати. Без газирано.
Чай от мента помага, но провери дали не е противопоказен при бременност, че не помня вече.
  09.11.2007
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #96 -: Септември 05, 2015, 09:43:49 am »
Здравейте и от мен!

Скоро и на мен ми предстои започване на стимулация и затова се записвам в темата.





Бореща се за една мечта.