0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2007, 11:08:07 am »
Ами аз днес се върнах на работа. Чувствам се доста добре. Хапвам си също толкова добре. Пия кафе без кофеин и има много хубав вкус, почти същия :lol:Пия си и по една чашка с бира от време на време.
А за Малена.. тъй като спора се отвори около това което ми каза за храните и напитките, май без да искам я изкарах жената виновна. Каза го в смисъл че няма нужда основно да си променям начина на живот и тъй като мога да си навредя ако взема да спазвам диети и прочие.
И подкрепям Петя74 че Малена е много отговорна спрямо работата си и много добър човек. Аз от нея само добро съм видяла досега.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2007, 11:17:44 am »
 :balk_5:
Цитат
Хапвам си също толкова добре. Пия кафе без кофеин и има много хубав вкус, почти същия Пия си и по една чашка с бира от време на време.
то4но така мили4ка вземаи си кквото ти душа иска.4е няколко дущици носиш.прегращам те и мнооооого те целувам.да се пазиш и да се похвалиш скоро 4е ве4е не понасяш някои храни и напитки :balk_21:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2007, 11:21:37 am »
Цитат на: petq74 да се пазиш и да се похвалиш скоро 4е ве4е не понасяш някои храни и напитки [/quote
Дай боже! И ти също че иначе са разпраяме!! :bighug:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #43 -: Октомври 22, 2007, 11:29:43 am »
 :bighug: :bighug: :bighug: :youwoman:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #44 -: Октомври 22, 2007, 13:43:58 pm »
Аз също немога да кажа нищо лошо за Мели,но това си е мое мнение.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2007, 16:55:24 pm »
Петя, лично аз не коментирам нито работата, нито качествата, нито заслугите на тази жена, изобщо не я познавам, а дори и да я познавах, пак нямаше да коментирам. Забележката ми е по повод реплика, която не бива да идва от устата на човек с медицинско образование (и затова попитах дали е акушерка). А защо мисля така - cygnus е дала линк към темата. Трябва да се внимава какво се пие и какво се яде, това е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2007, 17:27:24 pm »
мели,  имам предвид  Малена/color]
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2007, 17:29:52 pm »
Цитат
"хм туй са глупости"
под това жената е имала в предвид да не се притрисаме и да изпадаме в маниакални састояния а да си хапваме и пииваме каквото ни се иска,както се разбира в самото изре4ение по-нататак а се полу4и следното
Цитат
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?
ставаще вапрос за храната а не за незнанието на някои или за разпространените явления ,което прави това изказване коментар.поне аз така го виждам.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2007, 17:36:57 pm »
Цитат
"хм туй са глупости"
под това жената е имала в предвид да не се притрисаме и да изпадаме в маниакални састояния а да си хапваме и пииваме каквото ни се иска,както се разбира в самото изре4ение по-нататак а се полу4и следното
Цитат
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?
ставаще вапрос за храната а не за незнанието на някои или за разпространените явления ,което прави това изказване коментар.поне аз така го виждам.

И аз това имах предвид, Петя - че е добре, когато не знаеш нещо, а не да го наричаш глупост (което за мен е впечатлаващо разпространено явление у нас - отричането на познание, което не ни е известно). И пак казвам - не, не бива да се хапва и пийва всичко, защото това понякога може да коства бременноста. Не бива да се отрича това предупреждение, нито да се класифицира като глупост. А някак не ми се вижда правилно от незнание на простички неща (като опасността от листериоза в меките сирена) да се губят толкова изстрадани бременности.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2007, 17:42:44 pm »
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас.
Мели, толкова си права...


*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2007, 17:48:15 pm »
мели извиняваи ако не сам се изказала правилно.не стааваше вапрос за меки сирена или изобшо за някакав списак с храни които тя е отхварлила.то е много ясно какво нетрябва да се яде.такива листовки дават по4ти вси4ки гинеколози ставаше вапрос за нешо допалнително изван ве4е известните храни.всяка от нас се страхува и иска да знае пове4е както и да баде информирана навреме ако има допалнения.но и прекаленото притеснение било за добро води до лоши последици.та вси4ко това е казано за да се успокои а не да се вманиа4ава.още веднаж за да не се разбере погрешно неставаше вапрос за ве4е известните забранени храни или разни списаци с такива. :balk_64:и се извинявам на вси4ки моми4ета 4е малко разводнихме темата :?
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #51 -: Октомври 28, 2007, 17:08:12 pm »
Както всички тук,така и мен ме вълнуваше какво трябва и какво не трябва да се консумира след трансфера.Мнението на доц.Маркова е,че не трябва да се променя начина на живот..Каза ми,че трябва само да не бягам,да не скачам,да не вдигам тежко,малко повече да си почивам..но не да се залежавам.За храната..никакви ограничения,никакви забрани.Така че хапвам си каквото ми се яде,пия си сутрин кафето..,дори след самия трансфер/тъй като останах вечерта в болницата/с момичетата пихме по една биричка. :D  При първият си опит се бях лишила от доста неща...и...... :( Сега опитвам така.... :D :D :D  Ако имам късмет,ще забременея,ако не....може би следващият път. :wink: :wink: :wink:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #52 -: Октомври 28, 2007, 17:14:40 pm »
 :balk_46: :balk_46: :balk_46: :balk_46: :balk_46:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #53 -: Октомври 28, 2007, 17:27:09 pm »
Между другото,тъй като всеки има право на мнение и се отвори тук темата за Малена...Аз също смятам,че тя е един добър професионалист.Може да е малко грубичка на моменти,но поне си знае работата.А за нас не е ли по-важно да имаме професионалист насреща си..??? Но всеки има различно виждане и нямаме право да се сърдим на хора с различно мнение от нашето. :wink: :wink: :wink:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #54 -: Октомври 28, 2007, 18:54:52 pm »
Аз не съм коментирала професионалните й качества, а черта от характера.
Нещо, което не може да се промени за съжаление.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #55 -: Февруари 14, 2008, 16:09:34 pm »
Tя е само акушерка ,а самочувсрвието и е на мозъчен хирург.Харесвам хора,които не се възприемат прекалено насериозно и това по добре се отразява на професионалните им успехи.По този повод-когато срещнах  Мели установих ,4е все още има доктори ,които не са забравили,че медицината е хуманна професия  и имат желание да се развиват непрекъснато като специалисти.Това не е четка ,когато се срещнах с нея тя ми помогна по най -безболезнения начин да схвана истинското ни състояние.За разлика от някои други неини колеги ,които не са чували за медицинска етика.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #56 -: Февруари 15, 2008, 15:35:23 pm »
Цитат
когато се срещнах с нея тя ми помогна по най -безболезнения начин да схвана истинското ни състояние.
аз пак то4но това харесвам наи-много в нея,4е е директна и пряма.Немога да понасям другата краиност които за да ми кажат нещо ме обикалят 15 пати докато кажат.Губят ми времето,парите и нервите
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #57 -: Април 12, 2008, 11:56:48 am »
Извинявам се, че подновявам темата, но каква е историята за ананаса, не разбрах?  8O :D


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #58 -: Април 12, 2008, 12:05:05 pm »
Стари градски легенди ако питаш мен, но винаги изяждам по 1 кутия след ЕТ! :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #59 -: Април 13, 2008, 01:18:39 am »
Цитат
Стари градски легенди ако питаш мен, но винаги изяждам по 1 кутия след ЕТ!
Този път и аз ще пробвам :Dс ананас
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...