0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Храна и напитки след трансфер
« -: Октомври 19, 2007, 15:42:56 pm »
Ами горе долу разбрах за физическата активност, но има ли някакво значение какво ядеш и пиеш след трансфера. Четох мита за ананаса, повече течности и пр. Ами някой да каже дали има някаква диета и дали трябва да се лиша от 100гр, бяло вино които от време на време си позволявам.
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 15:45:49 pm от nadin4i »
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2007, 16:12:09 pm »
Аз лично не се лиших от моята 1 бира. За диета също незнам.Яденето на риба знам,че е много полезно,но по-принцип не само в случая.Много спокойствие и честно да ти кажа това си е мое мнение всичко е божа работа.Но най добре говори с док.Успех
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2007, 16:21:05 pm »
Яденето на риба знам,че е много полезно,но по-принцип не само в случая.

Само да не е риба тон.

lb2f
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2007, 16:21:33 pm »
А кафе? :lol:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2007, 16:23:01 pm »
Надинчи ,на мен ми дадоха листовка с забранени и по-малко забранени неща..
В забранени бяха :алкохол ,цигари ,успокоителни и преспивателни лекарства,горещи бани ,тампони ,секс
Неща които да избягваш са :кафе,сол и солени храни ,вдигане на тежки неща....
За начина на хранене ...препоръчително беше да се пие много вода и да се храниш леки храни богати на цеолоза .Трябва да се избегне да се запечеш и да се напъваш в тоалетната ,а храните които спомагат за образуване на газове също трябва да се избягват в началото след трансфера ....
В деня преди трасфера трябва да си ходила до тоалетна ,а ако си се запекла се препоръчва рициново масло и късмет на трасфера .......носи си вода за трасфера!
Май това беше ....срам не срам всичко си написах. :lol:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2007, 16:28:13 pm »
Яденето на риба знам,че е много полезно,но по-принцип не само в случая.

Само да не е риба тон.
Да така е за риба тон. :balk_103:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2007, 16:34:26 pm »
След първото ИКСИ препоръката ми беше - не си променяй навиците, доколкото е възможно, това само допълнително ще те стресира, и ще намали шансовете за успех.

Така че момичета, правете така, че да се чувствате добре, а не натоварени психическси  по една или друга причина!!!!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2007, 16:36:23 pm »
След първото ИКСИ препоръката ми беше - не си променяй навиците, доколкото е възможно, това само допълнително ще те стресира, и ще намали шансовете за успех.

Така че момичета, правете така, че да се чувствате добре, а не натоварени психическси  по една или друга причина!!!!
И на мен така ми казаха след първото икси, но все пак се чудя дали по едно кафенце е вредно сутрин, понеже не мога без него. :lol:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2007, 16:53:06 pm »
Защо без риба тон? :oops:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2007, 16:56:16 pm »
Защо без риба тон? :oops:

Защото съдържа живак.

lb2f
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2007, 17:02:48 pm »
Мила и аз си мислех че не мога без кафенцето си сутрин ...но уви мога .Не съм пила кафе от деня на трасфера(четох че пречело на имплантирането и реших да не рискувам излишно ) ,а сега смятам да питам за разрешение за да почна да си пивам пак любимото кафе сутрин ако не вреди на плода ..... :P
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2007, 17:07:37 pm »
Мила и аз си мислех че не мога без кафенцето си сутрин ...но уви мога .Не съм пила кафе от деня на трасфера(четох че пречело на имплантирането и реших да не рискувам излишно ) ,а сега смятам да питам за разрешение за да почна да си пивам пак любимото кафе сутрин ако не вреди на плода ..... :P
Благодаря ти все пак, и аз след трансфера едва остисках без кафенце, но знаеш ли тия 10 дни бях като болна. Не пия ли кафе сутрин цял ден ме боли главата. :(
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2007, 17:12:59 pm »
Радвам се,че повдигнахте тая тема,момичета!Аз също съм чела,че в началото на бременността,по принцип, трябва да се приема растителна храна,богата на целулоза,плодове,зеленчуци и никакви отрови от рода на захар,сол,кафе,алкохол.Та реших да спазвам всичко това до кризата.След което бях дълбоко порицана в клиниката,защото ми е паднало кръвното неясно от какво.Така,че казаха да пия кафе и кола задължително.Незнам вече кое е правилно.Пия насила това кафе,не ми върви никак...Явно не трябва съвсем да променяме хранителните си навици,за да не стреснем организма,но пък и не трябва да прекаляваме с каквото и да било.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2007, 17:16:48 pm »
- без недобре сварено месо или непреминало термична обработка месо;
- без меки сирена - камамбер, бри, фета и т.н.;
- без непастьоризирано мляко;
- без компромиси в хигиената при хранене - задължително измиване на плодове, зеленчуци, ръце, прибори.
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 17:28:14 pm от cygnus »
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2007, 17:52:43 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

- без недобре сварено месо или непреминало термична обработка месо;
- без меки сирена - камамбер, бри, фета и т.н.;
- без непастьоризирано мляко;
- без компромиси в хигиената при хранене - задължително измиване на плодове, зеленчуци, ръце, прибори.

и така  :lol: :lol: :lol: Аааа, да! и няма да напомням на милото за ананаса, че при първия опит ме изтормози :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2007, 17:56:44 pm »
Защо без риба тон? :oops:

Защото съдържа живак.

Сериозно ли? :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2007, 17:59:02 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

И няма да гушкаш улични котки вече !!! Поради риска от токсоплазмоза :) Че мъжът ми ще ти се кара ;)
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2007, 18:27:50 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

И няма да гушкаш улични котки вече !!! Поради риска от токсоплазмоза :) Че мъжът ми ще ти се кара ;)
Вие ме разбивате :balk_47: :balk_47: :balk_47:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2007, 18:30:44 pm »
Цитат
Явно не трябва съвсем да променяме хранителните си навици,за да не стреснем организма,но пък и не трябва да прекаляваме с каквото и да било.
мисля 4е при всеки е разли4но.както самата процедура така и на4ина на живот след трансвера.на мен ми казаха с риск да стана сериозен конкурент на заиците да ям зеле и миркови и да забравя вси4ки глезотии,тестени храни сладки и т.н.отворих еи такива о4и 8Oнали уж бременните трябва да си угаждат и да опитват каквото им се прияде.да ама не не било така и си  трагнах с една торба зелен4ук след трансвера :?не 4е спазвах стриктно препораката но всеки ден се ма4ех с пар4е зеле :x
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2007, 18:33:55 pm »
Дръще се естествено и бъдете весели.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2007, 18:37:00 pm »
откачих нещо и правя глупости.Живейте си  живота и него мислете много.Знам, трудно е но каузата е една.
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2007, 19:04:55 pm »
След първото ИКСИ препоръката ми беше - не си променяй навиците, доколкото е възможно, това само допълнително ще те стресира, и ще намали шансовете за успех.

Така че момичета, правете така, че да се чувствате добре, а не натоварени психическси  по една или друга причина!!!!
И на мен така ми казаха след първото икси, но все пак се чудя дали по едно кафенце е вредно сутрин, понеже не мога без него. :lol:
можеш да си пиеш кафенце сутрин,просто мини на безкофеиново+малко млекце :wink:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2007, 19:52:45 pm »
На мен пък след първото Икси ми казаха да ям много млечни продукти(кис.мляко, сирене)- за какво незнам :?
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2007, 19:57:56 pm »
Е вече съвсем се обърках, най добре да си карам както си знам. Аз и без това няма да спирам работа и ще си карам по естествения ритъм на живот, е без чистене, прахосмукачки и местене на мебели, но за диетата не знам... Ще се опитам повече да пия течности, да хапвам супички, и сок от ананас.. :lol:е не мога вързах се, знам че е тъпо ама ако все пак помага, пък и аз го обичам! А за чашката с винце ни що не казахте?
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #24 -: Октомври 19, 2007, 20:00:48 pm »
Надинчи,прочетох,че утре си на трансфер.За протокола,попитай и ти какво препоръчва твоя лекар.Ще бъде интересно.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #25 -: Октомври 19, 2007, 21:58:41 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

И няма да гушкаш улични котки вече !!! Поради риска от токсоплазмоза :) Че мъжът ми ще ти се кара ;)

Хихихии, ти що мислиш, че не съм си признала на моя  :lol: :lol: :lol: Тържествено обещавам - няма  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2007, 21:59:26 pm »
[quoteА за чашката с винце ни що не казахте][/quote]питала сам-може.аз не сам се лишавала веднаж седми4но по една 4ашка ми идва много добре.бири4ка сащо може
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #27 -: Октомври 19, 2007, 22:39:26 pm »
И аз мисля,че нетрябва да си променяме навиците и така и направих,като естественно се съобразявах и не съм прекалявала с нищо,но и не се лиших от нищо докато не взе да ми става лошо 1 седмица след теста - просто спрях и кафенца и всичко!Е докато ми премина в края на 3-ят месец.Сега всичко си е както си беше!Яжте и пиите каквото ви се прииска докато ви харесва без тези,които Сигнус ви е изброила - аз така направих
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2007, 10:18:25 am »
Ами питах, Малена само каза "хм туй са глупости" и за яденето и за пиенето, значи извода е яжте и пийте всичко което е здравословно и повече течни храни, за да няма напъване при... абе на изхода.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2007, 10:36:21 am »
Надинчи, тези храни нямат пряка връзка към имплантацията и състоянието след трансфера, но е проблем, ако заради тях човек се зарази за първи път с листериоза или токсоплазмоза. Това не важи конкретно за бременни след ин витро, а за всички в начална бременност - един вид това са универсални препоръки! Успех, миличка!

П. П. Вижте и тази тема, в нея има много коментари: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7849.0;all
« Последна редакция: Октомври 21, 2007, 10:39:21 am от cygnus »
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2007, 12:03:43 pm »
Аз се вслушвах в тялото си - ядях каквото ми се ядеше като избягвах посочените от Сигнус храни. И ананас ядох.  :oops: Имах страхотен апетит - случвало се е да изям по 2 банички на закуска.  8O Кафето не съм го спирала, но то само ми опротивя около 5-6 дни след трансфера (не съм кафеджийка - пия по едничко сутрин заради ниското кръвно).
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2007, 13:56:50 pm »
Ами питах, Малена само каза "хм туй са глупости" и за яденето и за пиенето, значи извода е яжте и пийте всичко което е здравословно и повече течни храни, за да няма напъване при... абе на изхода.

Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2007, 14:05:53 pm »
Ами питах, Малена само каза "хм туй са глупости" и за яденето и за пиенето, значи извода е яжте и пийте всичко което е здравословно и повече течни храни, за да няма напъване при... абе на изхода.
Ми то за Малена всичко е глупост  :lol: :lol: :lol:
Осен да манекенства по етажа и да крещи, незнам друго кво прави

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2007, 18:06:45 pm »
Цитат
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?
Цитат
Ми то за Малена всичко е глупост   
Осен да манекенства по етажа и да крещи, незнам друго кво прави
:balk_77:изобщо несам сагласна с това.ако беш така нямаше да е там.това е ли4ното ми мнение изградено на няколко годишни наблюдения.много всеотдаина в работата си и много организирана.лошо е 4е не оценявате труда на хората.това е егоисти4но.не се сардете но тове е ли4ното ми мнение
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2007, 20:14:03 pm »
Нека бъда егоист, но това си е мое мнение.
Както ти казваш, че имаш мнение така и аз имам,
както ти имаш наблюдения,
така и аз имам.



Защо винаги се получава така ,
че някои като има различно мнение от другите,
трябва да бъде нападан????
« Последна редакция: Октомври 21, 2007, 20:17:24 pm от alkata »

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2007, 20:21:27 pm »
Малена е акушерка, нали?

Май е такава. :D
В интерес на истината се държи доста надменно. :wink:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2007, 20:47:18 pm »
Цитат
Защо винаги се получава така ,
че някои като има различно мнение от другите,
трябва да бъде нападан????
каде тук видяхте нападки неразбрах.защо някои се сарди когато друг несподеля мнението и вижданията ви?казах 4е е егоисти4но да не се оценява труда защото това са хора които ни помагат да стигнем до заветната цел.никои с нищо не ни е длажен а и ние сами сме отишли при тях за помощ.а и едва ли и на вас ще ви стане приятно ако правите или работите нещо за някои а тои не го оценя.не си мислете 4е ви нападам просто несподелям мнението ви което е много разли4но.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2007, 09:00:42 am »
Не е лошо човек да има самочувствие, но тя малко преиграва.

никои с нищо не ни е длажен а и ние сами сме отишли при тях за помощ.

Да, сами сме отишли, но пък си плащаме.
Така, че малко по-вече човечност няма да е излишна.


А сега по темата.
Не пиех газирани напитки, ядях киви и овесени ядки.
Избягвах да ям боб и зеле.
Пийвах си по 1 кафенце сутрин.

И май достаааааа лежах(не правете като мен).
Едва ли това е причина за неуспех, но вече не знам какво да си мисля.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2007, 09:49:28 am »
И аз съм на мнение, че нетрябва да променяме коренно начина си на живот след трансфер с цел да не създаваме стресови ситуации за организма.Ям си без да се замислям.Ходя си и на работа.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2007, 10:32:02 am »
според мен няма рецепта.и при всяка жена както и при всяка бременност е разли4но.трябва да се пробва от вси4ко но с мярка и каквото ти се иска.организма сам си показва какво му е нужно.така 4е следваите насоките на организма си тои знае а вие само го подпомагаите с плодове, зелен4уци и природосаобразни храни.но в никакав слу4аи не им робуваите.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2007, 11:08:07 am »
Ами аз днес се върнах на работа. Чувствам се доста добре. Хапвам си също толкова добре. Пия кафе без кофеин и има много хубав вкус, почти същия :lol:Пия си и по една чашка с бира от време на време.
А за Малена.. тъй като спора се отвори около това което ми каза за храните и напитките, май без да искам я изкарах жената виновна. Каза го в смисъл че няма нужда основно да си променям начина на живот и тъй като мога да си навредя ако взема да спазвам диети и прочие.
И подкрепям Петя74 че Малена е много отговорна спрямо работата си и много добър човек. Аз от нея само добро съм видяла досега.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2007, 11:17:44 am »
 :balk_5:
Цитат
Хапвам си също толкова добре. Пия кафе без кофеин и има много хубав вкус, почти същия Пия си и по една чашка с бира от време на време.
то4но така мили4ка вземаи си кквото ти душа иска.4е няколко дущици носиш.прегращам те и мнооооого те целувам.да се пазиш и да се похвалиш скоро 4е ве4е не понасяш някои храни и напитки :balk_21:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2007, 11:21:37 am »
Цитат на: petq74 да се пазиш и да се похвалиш скоро 4е ве4е не понасяш някои храни и напитки [/quote
Дай боже! И ти също че иначе са разпраяме!! :bighug:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #43 -: Октомври 22, 2007, 11:29:43 am »
 :bighug: :bighug: :bighug: :youwoman:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #44 -: Октомври 22, 2007, 13:43:58 pm »
Аз също немога да кажа нищо лошо за Мели,но това си е мое мнение.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2007, 16:55:24 pm »
Петя, лично аз не коментирам нито работата, нито качествата, нито заслугите на тази жена, изобщо не я познавам, а дори и да я познавах, пак нямаше да коментирам. Забележката ми е по повод реплика, която не бива да идва от устата на човек с медицинско образование (и затова попитах дали е акушерка). А защо мисля така - cygnus е дала линк към темата. Трябва да се внимава какво се пие и какво се яде, това е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2007, 17:27:24 pm »
мели,  имам предвид  Малена/color]
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2007, 17:29:52 pm »
Цитат
"хм туй са глупости"
под това жената е имала в предвид да не се притрисаме и да изпадаме в маниакални састояния а да си хапваме и пииваме каквото ни се иска,както се разбира в самото изре4ение по-нататак а се полу4и следното
Цитат
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?
ставаще вапрос за храната а не за незнанието на някои или за разпространените явления ,което прави това изказване коментар.поне аз така го виждам.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2007, 17:36:57 pm »
Цитат
"хм туй са глупости"
под това жената е имала в предвид да не се притрисаме и да изпадаме в маниакални састояния а да си хапваме и пииваме каквото ни се иска,както се разбира в самото изре4ение по-нататак а се полу4и следното
Цитат
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?
ставаще вапрос за храната а не за незнанието на някои или за разпространените явления ,което прави това изказване коментар.поне аз така го виждам.

И аз това имах предвид, Петя - че е добре, когато не знаеш нещо, а не да го наричаш глупост (което за мен е впечатлаващо разпространено явление у нас - отричането на познание, което не ни е известно). И пак казвам - не, не бива да се хапва и пийва всичко, защото това понякога може да коства бременноста. Не бива да се отрича това предупреждение, нито да се класифицира като глупост. А някак не ми се вижда правилно от незнание на простички неща (като опасността от листериоза в меките сирена) да се губят толкова изстрадани бременности.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2007, 17:42:44 pm »
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас.
Мели, толкова си права...


*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2007, 17:48:15 pm »
мели извиняваи ако не сам се изказала правилно.не стааваше вапрос за меки сирена или изобшо за някакав списак с храни които тя е отхварлила.то е много ясно какво нетрябва да се яде.такива листовки дават по4ти вси4ки гинеколози ставаше вапрос за нешо допалнително изван ве4е известните храни.всяка от нас се страхува и иска да знае пове4е както и да баде информирана навреме ако има допалнения.но и прекаленото притеснение било за добро води до лоши последици.та вси4ко това е казано за да се успокои а не да се вманиа4ава.още веднаж за да не се разбере погрешно неставаше вапрос за ве4е известните забранени храни или разни списаци с такива. :balk_64:и се извинявам на вси4ки моми4ета 4е малко разводнихме темата :?
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #51 -: Октомври 28, 2007, 17:08:12 pm »
Както всички тук,така и мен ме вълнуваше какво трябва и какво не трябва да се консумира след трансфера.Мнението на доц.Маркова е,че не трябва да се променя начина на живот..Каза ми,че трябва само да не бягам,да не скачам,да не вдигам тежко,малко повече да си почивам..но не да се залежавам.За храната..никакви ограничения,никакви забрани.Така че хапвам си каквото ми се яде,пия си сутрин кафето..,дори след самия трансфер/тъй като останах вечерта в болницата/с момичетата пихме по една биричка. :D  При първият си опит се бях лишила от доста неща...и...... :( Сега опитвам така.... :D :D :D  Ако имам късмет,ще забременея,ако не....може би следващият път. :wink: :wink: :wink:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #52 -: Октомври 28, 2007, 17:14:40 pm »
 :balk_46: :balk_46: :balk_46: :balk_46: :balk_46:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #53 -: Октомври 28, 2007, 17:27:09 pm »
Между другото,тъй като всеки има право на мнение и се отвори тук темата за Малена...Аз също смятам,че тя е един добър професионалист.Може да е малко грубичка на моменти,но поне си знае работата.А за нас не е ли по-важно да имаме професионалист насреща си..??? Но всеки има различно виждане и нямаме право да се сърдим на хора с различно мнение от нашето. :wink: :wink: :wink:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #54 -: Октомври 28, 2007, 18:54:52 pm »
Аз не съм коментирала професионалните й качества, а черта от характера.
Нещо, което не може да се промени за съжаление.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #55 -: Февруари 14, 2008, 16:09:34 pm »
Tя е само акушерка ,а самочувсрвието и е на мозъчен хирург.Харесвам хора,които не се възприемат прекалено насериозно и това по добре се отразява на професионалните им успехи.По този повод-когато срещнах  Мели установих ,4е все още има доктори ,които не са забравили,че медицината е хуманна професия  и имат желание да се развиват непрекъснато като специалисти.Това не е четка ,когато се срещнах с нея тя ми помогна по най -безболезнения начин да схвана истинското ни състояние.За разлика от някои други неини колеги ,които не са чували за медицинска етика.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #56 -: Февруари 15, 2008, 15:35:23 pm »
Цитат
когато се срещнах с нея тя ми помогна по най -безболезнения начин да схвана истинското ни състояние.
аз пак то4но това харесвам наи-много в нея,4е е директна и пряма.Немога да понасям другата краиност които за да ми кажат нещо ме обикалят 15 пати докато кажат.Губят ми времето,парите и нервите
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #57 -: Април 12, 2008, 11:56:48 am »
Извинявам се, че подновявам темата, но каква е историята за ананаса, не разбрах?  8O :D


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #58 -: Април 12, 2008, 12:05:05 pm »
Стари градски легенди ако питаш мен, но винаги изяждам по 1 кутия след ЕТ! :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #59 -: Април 13, 2008, 01:18:39 am »
Цитат
Стари градски легенди ако питаш мен, но винаги изяждам по 1 кутия след ЕТ!
Този път и аз ще пробвам :Dс ананас
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #60 -: Април 13, 2008, 11:55:00 am »
Хайде дайте повече инфо де  :D Какви са тези легенди? Какво се  предполага да направи ананаса? Какво по-специално съдържа, дето го няма в никой друг плод?  8O


Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #61 -: Април 13, 2008, 14:49:45 pm »
Ако ще ядете ананаси, вземете си истински поне :)
Не, че тези от консервите не са хубави, ама
другите са по хубави - поне за мен де  :lol:
За легендите не знам, аз съм го яла ей така,
не е било свързано с опитите.

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #62 -: Април 13, 2008, 14:57:56 pm »
Аз точно това щях да пиша вчера, че пресен ананас разбирам да помогне по някакаъв начин (какъвто и да е той), но консервираният едва ли има съхранени витамини и естествени свойства.  :D


Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #63 -: Януари 11, 2012, 22:10:35 pm »
Отдавна не е писано тук и се надявам да няма проблем,че ще задам въпроса си тук.Той малко или много е свързан с темата.Питането ми е следното...Имали храна която да е полезна за мъжа когато проблема е мъжки фактор.Т.е която да помогне за по-голяма успеваемост,да подобри качеството да се изразя и аз не знам как вече..
Моля ако не е за тази тема дайте линк,ако някъде е коментирано и не съм видяла за което се извинявам...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #64 -: Януари 12, 2012, 04:36:32 am »
Ето виж тук има няколко съвета за диетата на мъжа-общо взето е хубаво да се наблегне на здравословното хранене,антиоксидантите ,цинк,фолиева киселина,вит Ц..алкохола,кафето и мазните,бързи храни никак не са за препоръчване,даже бих казала са забранени,пусто му на моя мъж не мога да му обясня че дори една бира  вреди ..
http://www.whattoexpect.com/preconception/fertility-foods-for-men.aspx
http://www.babycenter.com/0_dads-to-be-diet-changes-to-boost-your-fertility_4188.bc
http://b4tea.blogspot.com/2011/05/fertility-boosting-foods-for-men.html
http://www.msnbc.msn.com/id/15389873/ns/health-diet_and_nutrition/t/guys-eat-fruits-veggies-improve-fertility/
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #65 -: Януари 12, 2012, 08:32:00 am »
Ето виж тук има няколко съвета за диетата на мъжа-общо взето е хубаво да се наблегне на здравословното хранене,антиоксидантите ,цинк,фолиева киселина,вит Ц..алкохола,кафето и мазните,бързи храни никак не са за препоръчване,даже бих казала са забранени,пусто му на моя мъж не мога да му обясня че дори една бира  вреди ..
http://www.whattoexpect.com/preconception/fertility-foods-for-men.aspx
http://www.babycenter.com/0_dads-to-be-diet-changes-to-boost-your-fertility_4188.bc
http://b4tea.blogspot.com/2011/05/fertility-boosting-foods-for-men.html
http://www.msnbc.msn.com/id/15389873/ns/health-diet_and_nutrition/t/guys-eat-fruits-veggies-improve-fertility/

много ти благодаря за бързия отогвор,ще се опитам да го накарам поне малко да спазва всичко... :youwoman:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #66 -: Януари 13, 2012, 23:18:10 pm »
И аз от името на Мели да кажа: "Ако пуши, веднага да спира."

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #67 -: Януари 14, 2012, 08:20:25 am »
Аз пък да добавя за вълшебната бърканица с мед.  :wink: Точната рецепта ми убягва, но я има във форума - голям буркан мед, пшеничен зародиш 200 гр и още нещо беше....  :oops: Мъжът ми вече на трети колега я дава и резултатите са налице. 
  09.11.2007
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #68 -: Януари 14, 2012, 10:15:10 am »
Аз пък да добавя за вълшебната бърканица с мед.  :wink: Точната рецепта ми убягва, но я има във форума - голям буркан мед, пшеничен зародиш 200 гр и още нещо беше....  :oops: Мъжът ми вече на трети колега я дава и резултатите са налице. 
.

дай ни точната рецепта,аз съм пробвала мед и орехи,това дори и да не помогне в никакъв случей не вреди...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #69 -: Януари 14, 2012, 11:17:50 am »
Ето я рецептата:
1 буркан мед (желателно е да не е захаросан, за да се обърка добре сместа)
200гр. смлени орехи
50гр. пчелен прашец
100гр. пшеничен зародиш
Всичко това се обърква и се приема по 1с.л сутрин на гладно.
Можеш да добавиш и суров сусам към сместа.
При нас не даде кой знае какви резултати,но пък съставките са толкова хубави че няма как да навреди,моя мъж все още си взема по една лъжица сутрин на гладно защото му харесва :lol:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #70 -: Януари 14, 2012, 14:53:13 pm »
ще пробваме,всичките съставки са полезни,аз исках да попитам и друго,обикновена риба може ли да се яде,скумрия или някаква такава подобна,зашото нали роба тон неможе.аз не ,че съм фен на рибата,но знам,че е полезна...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #71 -: Януари 14, 2012, 21:37:34 pm »
Рибата е полезна ,но внимавай каква подбираш поради високото съдържание на живак в някой . :wink:

http://www.americanpregnancy.org/pregnancyhealth/fishmercury.htm
http://www.bb-team.org/articles/962_ribata-i-neynite-sastavki


Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #72 -: Януари 14, 2012, 21:49:06 pm »
аз се пообърках,мисля да не ям изобщо риба докато всичко не е наред,да ми е спокойно
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #73 -: Януари 14, 2012, 22:00:32 pm »
 :lol: :lol: :lol:
Спокойно ,не се шашкай толкова,хапвай си рибка ,но изключи скумрията,риба тон ,риба меч ..Може да  вземеш също така за теб и съпруга ти добавки с Омега 3-6-9 или рибено масло.
Ако си решила да спазвате някакъв хранителен режим и да приемате добавки за подобряване на яйцеклетките и  спермограмата имай в предвид че са необходими най малко 2-3 месеца за да има някакъв ефект,така че започвайте от сега :wink:
« Последна редакция: Януари 14, 2012, 22:17:55 pm от Mikona »
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #74 -: Януари 14, 2012, 22:31:16 pm »
:lol: :lol: :lol:
Спокойно ,не се шашкай толкова,хапвай си рибка ,но изключи скумрията,риба тон ,риба меч ..Може да  вземеш също така за теб и съпруга ти добавки с Омега 3-6-9 или рибено масло.
Ако си решила да спазвате някакъв хранителен режим и да приемате добавки за подобряване на яйцеклетките и  спермограмата имай в предвид че са необходими най малко 2-3 месеца за да има някакъв ефект,така че започвайте от сега :wink:

Благодаря ти,ще ги взема..поошаках се малко спор няма,от скоро почна да чета повече и явно ми е дошло малко в повече
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #75 -: Юни 15, 2012, 10:37:37 am »
здравейте,вчера приключиха при мен процедурите,и сега чакам с надежда резултат.моята лекарка ми каза,че мога да пия и ям каквото си искам включително и кафе,но някак си от от това което съм чела тук го отпивам със страх,а не би трябвало защото лекаря знае най-добре,някой който има успешно инвитро и е пил кафе да сподели ако може по-колко кафенце е пил,аз мисля,че с повече мляко всичко ще е ок

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #76 -: Юни 15, 2012, 10:43:04 am »
Аз пък този път спрях кафето  :P и странно изобщо не ми липсва ... може би и заради това, че не пия (но преди пиех по едно средно дълго и само сутрин) спя през деня :)


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #77 -: Юни 15, 2012, 10:45:27 am »
tanyalv, диетата е все едно си бременна и дано си. Пиех по едно кафе на ден в началото, а след това и него спрях. Сурови (не добре обработени) меса, яйца избягвай. Меки сирена също.

krasavicata, дано от друго ти се спи  :wink:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #78 -: Юни 15, 2012, 10:51:40 am »
Моята докторка ме посъветва да наблягам на белтъчна храна. Аз послушно изпълних заръката, но от 2-3 дни си позволявам и малко по-разнообразна храна. Относно кафето - сутрин си правя голяма чаша студено мляко с мнооого малко нескафе.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #79 -: Юни 15, 2012, 11:21:45 am »
tanyalv,аз бих те посъветвала да се лишиш от кафето за няколко дена-поне до деня на теста,също така от шоколад и какаови изделия,пикантни тежки храни,полуфабрикати и меки сирена.След всички мъки и усилия през които се минава покрай един опит аз лично смятам че всичко което може да навреди е редно да се спре.Относно мита за ананаса тук в клиниката ми всеки път след трансфер ми напомнят че е хубаво да приемам в първите дни  поне веднъж на ден пилешка супичка и да  пия сок от 1  пресен анасан на ден но не повече от 3дена след трансфер(бил полезен в първите дни ,но после не трябвало да се приема след 3тия ден :wink:)не го разбирам много това с ананаса,но и няма да лъжа че всеки път съм си пийвала в деня преди трансфера и последващите го  :lol:  Последният ми опит ходих и при един прословут тайландски професор на акупунктура,който работи съвместно с няколко ин витро клиники  и той ми каза абсолютно същото за ананаса и за пилешката супа,което ме очуди,но явно за да съветват за прием на определени храни и забрани на други си имат своите  основания...е не знам дали се дължи на определен режим който съм спазвала ,според мен е въпрос на късмет но  и при трите ми опита на ананас и пилешка супа :lol: имах бременност.Успех !
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #80 -: Юни 17, 2012, 16:57:14 pm »
И аз да споделя за кафето - много го обичах и не си представях живота си без кафе. При първото ни ИКСИ намалих кафето от 3/ ден на 1/ ден и то с мляко. Интересното беше, че на 7-ми ден от ЕТ спря да ми се пие кафе изобщо /забременях/. После пиех кафе рядко, но и до днес съм само на 1 кафе на ден.
За ананаса за пръв път чувам, но ще го пробвам непременно, както и пилешката супичка.
Знам, че не е добре да се хапват череши, сини сливи и грозде и други плодове и зеленчуци с люспи в големи количества - предизвикват издуване и газове. По време на първата ми бременност това не го знаех и един ден ме вкараха в МД с ужасни болки, а то - бях се "набумкала" със сини
сливи  osi_16.
Е, ако чак толкова ви се приядат тези плодове - хапнете си, но 2-3-5, не повече, за да не направите беля.
Препоръчаха ми да пия минимум по 2 литра вода на ден. 
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #81 -: Юни 17, 2012, 17:35:41 pm »
Това за черешите за 1 път го чувам  8O аз пък ги ям като луда, но не ме подуват, нито болки ми пресизвикват, знам само, че трябва да се избягват вечер т.к са и диуретик :D


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #82 -: Юни 17, 2012, 18:12:51 pm »
И ако ги ядете по правилото на разделното хранене, т.е не за десерт, а половин час преди хранене или 3 часа след хранене - няма проблем! Но това важи за всички плодове всъщност. Също така дините и пъпешите не трябва да се смесват с нищо друго - яжте ги самостоятелно - за да нямате стомашни проблеми  .... :wink:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #83 -: Юни 18, 2012, 10:04:08 am »
Моят трансфер беше на 07.06.Единственото за което ме предупредиха,беше да намаля кафето/максимум по 1 сутрин/ и да не консумирам какаови изделия и шоколад.Аз и до момента си позволявам 1 кафе сутрин, но с доста мляко в него.И ми стига за деня.Преди пиех по 3-4 кафета на ден.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #84 -: Юни 18, 2012, 10:08:51 am »
И ако ги ядете по правилото на разделното хранене, т.е не за десерт, а половин час преди хранене или 3 часа след хранене - няма проблем! Но това важи за всички плодове всъщност. Също така дините и пъпешите не трябва да се смесват с нищо друго - яжте ги самостоятелно - за да нямате стомашни проблеми  .... :wink:

Не, не ги консумирам по този начин, нито съм на разделно хранене! Явно всичко си опира до организъм :D


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #85 -: Юли 04, 2012, 19:47:45 pm »
http://www.edna.bg/zdravoslovno/syveti/avokado-za-po-uspeshno-in-vitro-4627160
Днес попаднах на тази статия. Имате ли мнения за авокадото? (Рибата я изключвам - по начало не я обичам).
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #86 -: Юли 04, 2012, 22:03:41 pm »
Авокадото има много витамин Е и витамин А затова е добре да се консумира за хубава лигавица.
Незнам дали вярваш в идеята, че според формата на плода и препоръките му за съответния орган, та авокадото е с форма като на матка (утроба); смокините ги препоръчват за подобряване на качаството на сперматозоидите; маслините - за по-хубави яйцеклетки и т.н :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #87 -: Юли 05, 2012, 23:49:10 pm »
Olivia, благодаря ти.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #88 -: Юли 06, 2012, 09:18:34 am »
След моя трансфер - март месец - нямаше особено разнообразие на плодове и зеленчуци, а в магазина до нас имаше промоция  :lol: на авокадо... и май почти всеки ден ядях салата с авокадо...при това сама си я хапвах, защото моите мъже не го харесват :) не знаех, че било полезно, но явно и организма ми си го е искал за да подпомогне имплантацията ... сега мога да кажа, че е имало ефект :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #89 -: Юли 09, 2012, 17:07:05 pm »
От моя позната знам, че не трябва да се яде магданоз, семки,фъстъци,лешници и подобни.Главното е да се поемат много течности и белтъци.
 А колкото до съвета на доктора да не се вдига тежко се има в предвид да не се напъваме-примерно като да преместиш диван или пък да вдигнеш тежък куфар. Някои дами съвсем се вманиачават и повече от вилицата не вдигат.  :lol:
Колкото по натурално и близко до ежедневието живеем толкова по голям е шанса ни.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #90 -: Юли 11, 2012, 14:16:37 pm »
От моя позната знам, че не трябва да се яде магданоз, семки,фъстъци,лешници и подобни.Главното е да се поемат много течности и белтъци.

За белтъчините съм съгласна. И на мен ми го казаха от първата клиника, където правих опит. Дори ме караха някакъв белтъчен прах да си купувам, но аз им казах, че изкуственяци не ям. Всеки ден до теста ядях по едно яйце. Бях започнала да кудкудякам вече.
Втория път дори и без яйцата стана.  :lol:

Защо горепосочените не трябва да се ядат? Какво е обяснението?

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #91 -: Юли 12, 2012, 14:33:40 pm »
Tezi ot semeystvo yadki precheli na embriona da se zahvane. A magdanoza dori tuk go izpolzvat kato anti bebe- praviat promivki s nego . Doktora mi kaza 4e vsi4ko moje da se yade no po malko i bez cigari i alkohol..

От модератор: Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 09:33:11 am от lemon »
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #92 -: Юли 15, 2012, 14:08:44 pm »
За пръв път чувам, че ядките пречели на имплантацията.
Виж, за последното съм почти съгласна - без цигари, алкохол, а бих добавила без кафе или с минимално количество.

Знам, че всяка от нас иска да стане от първия път, но определено не трябва да се преувеличава с храните, които не трябва да се поемат, или неуспешният опит да се отдава на такива.

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #93 -: Юли 18, 2012, 16:36:02 pm »
ето още една статия, може да е полезна :)

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=5277
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #94 -: Юни 07, 2015, 07:29:09 am »
Момичета имам много газове след трансфера,само да хапна нещо(независимо какво)и ми се образувят газове,дажи и след като пия вода.Вредбо ли това и с какво е вредно?Какво да ям за да нямам газове!
   
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #95 -: Август 02, 2015, 20:45:58 pm »
Без бобови, не прекалявай със сурови зеленчуци и плодове, салати. Без газирано.
Чай от мента помага, но провери дали не е противопоказен при бременност, че не помня вече.
  09.11.2007
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #96 -: Септември 05, 2015, 09:43:49 am »
Здравейте и от мен!

Скоро и на мен ми предстои започване на стимулация и затова се записвам в темата.





Бореща се за една мечта.