0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2007, 18:37:00 pm »
откачих нещо и правя глупости.Живейте си  живота и него мислете много.Знам, трудно е но каузата е една.
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2007, 19:04:55 pm »
След първото ИКСИ препоръката ми беше - не си променяй навиците, доколкото е възможно, това само допълнително ще те стресира, и ще намали шансовете за успех.

Така че момичета, правете така, че да се чувствате добре, а не натоварени психическси  по една или друга причина!!!!
И на мен така ми казаха след първото икси, но все пак се чудя дали по едно кафенце е вредно сутрин, понеже не мога без него. :lol:
можеш да си пиеш кафенце сутрин,просто мини на безкофеиново+малко млекце :wink:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2007, 19:52:45 pm »
На мен пък след първото Икси ми казаха да ям много млечни продукти(кис.мляко, сирене)- за какво незнам :?
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2007, 19:57:56 pm »
Е вече съвсем се обърках, най добре да си карам както си знам. Аз и без това няма да спирам работа и ще си карам по естествения ритъм на живот, е без чистене, прахосмукачки и местене на мебели, но за диетата не знам... Ще се опитам повече да пия течности, да хапвам супички, и сок от ананас.. :lol:е не мога вързах се, знам че е тъпо ама ако все пак помага, пък и аз го обичам! А за чашката с винце ни що не казахте?
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #24 -: Октомври 19, 2007, 20:00:48 pm »
Надинчи,прочетох,че утре си на трансфер.За протокола,попитай и ти какво препоръчва твоя лекар.Ще бъде интересно.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #25 -: Октомври 19, 2007, 21:58:41 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

И няма да гушкаш улични котки вече !!! Поради риска от токсоплазмоза :) Че мъжът ми ще ти се кара ;)

Хихихии, ти що мислиш, че не съм си признала на моя  :lol: :lol: :lol: Тържествено обещавам - няма  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2007, 21:59:26 pm »
[quoteА за чашката с винце ни що не казахте][/quote]питала сам-може.аз не сам се лишавала веднаж седми4но по една 4ашка ми идва много добре.бири4ка сащо може
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #27 -: Октомври 19, 2007, 22:39:26 pm »
И аз мисля,че нетрябва да си променяме навиците и така и направих,като естественно се съобразявах и не съм прекалявала с нищо,но и не се лиших от нищо докато не взе да ми става лошо 1 седмица след теста - просто спрях и кафенца и всичко!Е докато ми премина в края на 3-ят месец.Сега всичко си е както си беше!Яжте и пиите каквото ви се прииска докато ви харесва без тези,които Сигнус ви е изброила - аз така направих
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2007, 10:18:25 am »
Ами питах, Малена само каза "хм туй са глупости" и за яденето и за пиенето, значи извода е яжте и пийте всичко което е здравословно и повече течни храни, за да няма напъване при... абе на изхода.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2007, 10:36:21 am »
Надинчи, тези храни нямат пряка връзка към имплантацията и състоянието след трансфера, но е проблем, ако заради тях човек се зарази за първи път с листериоза или токсоплазмоза. Това не важи конкретно за бременни след ин витро, а за всички в начална бременност - един вид това са универсални препоръки! Успех, миличка!

П. П. Вижте и тази тема, в нея има много коментари: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7849.0;all
« Последна редакция: Октомври 21, 2007, 10:39:21 am от cygnus »
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2007, 12:03:43 pm »
Аз се вслушвах в тялото си - ядях каквото ми се ядеше като избягвах посочените от Сигнус храни. И ананас ядох.  :oops: Имах страхотен апетит - случвало се е да изям по 2 банички на закуска.  8O Кафето не съм го спирала, но то само ми опротивя около 5-6 дни след трансфера (не съм кафеджийка - пия по едничко сутрин заради ниското кръвно).
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2007, 13:56:50 pm »
Ами питах, Малена само каза "хм туй са глупости" и за яденето и за пиенето, значи извода е яжте и пийте всичко което е здравословно и повече течни храни, за да няма напъване при... абе на изхода.

Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2007, 14:05:53 pm »
Ами питах, Малена само каза "хм туй са глупости" и за яденето и за пиенето, значи извода е яжте и пийте всичко което е здравословно и повече течни храни, за да няма напъване при... абе на изхода.
Ми то за Малена всичко е глупост  :lol: :lol: :lol:
Осен да манекенства по етажа и да крещи, незнам друго кво прави

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2007, 18:06:45 pm »
Цитат
Много е впечатляващо, когато някой нарича "глупост" това, което не знае. Забелязала съм, че е силно разпространено явление у нас. Малена е акушерка, нали?
Цитат
Ми то за Малена всичко е глупост   
Осен да манекенства по етажа и да крещи, незнам друго кво прави
:balk_77:изобщо несам сагласна с това.ако беш така нямаше да е там.това е ли4ното ми мнение изградено на няколко годишни наблюдения.много всеотдаина в работата си и много организирана.лошо е 4е не оценявате труда на хората.това е егоисти4но.не се сардете но тове е ли4ното ми мнение
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2007, 20:14:03 pm »
Нека бъда егоист, но това си е мое мнение.
Както ти казваш, че имаш мнение така и аз имам,
както ти имаш наблюдения,
така и аз имам.



Защо винаги се получава така ,
че някои като има различно мнение от другите,
трябва да бъде нападан????
« Последна редакция: Октомври 21, 2007, 20:17:24 pm от alkata »

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2007, 20:21:27 pm »
Малена е акушерка, нали?

Май е такава. :D
В интерес на истината се държи доста надменно. :wink:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2007, 20:47:18 pm »
Цитат
Защо винаги се получава така ,
че някои като има различно мнение от другите,
трябва да бъде нападан????
каде тук видяхте нападки неразбрах.защо някои се сарди когато друг несподеля мнението и вижданията ви?казах 4е е егоисти4но да не се оценява труда защото това са хора които ни помагат да стигнем до заветната цел.никои с нищо не ни е длажен а и ние сами сме отишли при тях за помощ.а и едва ли и на вас ще ви стане приятно ако правите или работите нещо за някои а тои не го оценя.не си мислете 4е ви нападам просто несподелям мнението ви което е много разли4но.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2007, 09:00:42 am »
Не е лошо човек да има самочувствие, но тя малко преиграва.

никои с нищо не ни е длажен а и ние сами сме отишли при тях за помощ.

Да, сами сме отишли, но пък си плащаме.
Така, че малко по-вече човечност няма да е излишна.


А сега по темата.
Не пиех газирани напитки, ядях киви и овесени ядки.
Избягвах да ям боб и зеле.
Пийвах си по 1 кафенце сутрин.

И май достаааааа лежах(не правете като мен).
Едва ли това е причина за неуспех, но вече не знам какво да си мисля.
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2007, 09:49:28 am »
И аз съм на мнение, че нетрябва да променяме коренно начина си на живот след трансфер с цел да не създаваме стресови ситуации за организма.Ям си без да се замислям.Ходя си и на работа.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2007, 10:32:02 am »
според мен няма рецепта.и при всяка жена както и при всяка бременност е разли4но.трябва да се пробва от вси4ко но с мярка и каквото ти се иска.организма сам си показва какво му е нужно.така 4е следваите насоките на организма си тои знае а вие само го подпомагаите с плодове, зелен4уци и природосаобразни храни.но в никакав слу4аи не им робуваите.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...