0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Храна и напитки след трансфер
« -: Октомври 19, 2007, 15:42:56 pm »
Ами горе долу разбрах за физическата активност, но има ли някакво значение какво ядеш и пиеш след трансфера. Четох мита за ананаса, повече течности и пр. Ами някой да каже дали има някаква диета и дали трябва да се лиша от 100гр, бяло вино които от време на време си позволявам.
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 15:45:49 pm от nadin4i »
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2007, 16:12:09 pm »
Аз лично не се лиших от моята 1 бира. За диета също незнам.Яденето на риба знам,че е много полезно,но по-принцип не само в случая.Много спокойствие и честно да ти кажа това си е мое мнение всичко е божа работа.Но най добре говори с док.Успех
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2007, 16:21:05 pm »
Яденето на риба знам,че е много полезно,но по-принцип не само в случая.

Само да не е риба тон.

lb2f
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2007, 16:21:33 pm »
А кафе? :lol:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2007, 16:23:01 pm »
Надинчи ,на мен ми дадоха листовка с забранени и по-малко забранени неща..
В забранени бяха :алкохол ,цигари ,успокоителни и преспивателни лекарства,горещи бани ,тампони ,секс
Неща които да избягваш са :кафе,сол и солени храни ,вдигане на тежки неща....
За начина на хранене ...препоръчително беше да се пие много вода и да се храниш леки храни богати на цеолоза .Трябва да се избегне да се запечеш и да се напъваш в тоалетната ,а храните които спомагат за образуване на газове също трябва да се избягват в началото след трансфера ....
В деня преди трасфера трябва да си ходила до тоалетна ,а ако си се запекла се препоръчва рициново масло и късмет на трасфера .......носи си вода за трасфера!
Май това беше ....срам не срам всичко си написах. :lol:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2007, 16:28:13 pm »
Яденето на риба знам,че е много полезно,но по-принцип не само в случая.

Само да не е риба тон.
Да така е за риба тон. :balk_103:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2007, 16:34:26 pm »
След първото ИКСИ препоръката ми беше - не си променяй навиците, доколкото е възможно, това само допълнително ще те стресира, и ще намали шансовете за успех.

Така че момичета, правете така, че да се чувствате добре, а не натоварени психическси  по една или друга причина!!!!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2007, 16:36:23 pm »
След първото ИКСИ препоръката ми беше - не си променяй навиците, доколкото е възможно, това само допълнително ще те стресира, и ще намали шансовете за успех.

Така че момичета, правете така, че да се чувствате добре, а не натоварени психическси  по една или друга причина!!!!
И на мен така ми казаха след първото икси, но все пак се чудя дали по едно кафенце е вредно сутрин, понеже не мога без него. :lol:
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2007, 16:53:06 pm »
Защо без риба тон? :oops:
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2007, 16:56:16 pm »
Защо без риба тон? :oops:

Защото съдържа живак.

lb2f
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2007, 17:02:48 pm »
Мила и аз си мислех че не мога без кафенцето си сутрин ...но уви мога .Не съм пила кафе от деня на трасфера(четох че пречело на имплантирането и реших да не рискувам излишно ) ,а сега смятам да питам за разрешение за да почна да си пивам пак любимото кафе сутрин ако не вреди на плода ..... :P
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2007, 17:07:37 pm »
Мила и аз си мислех че не мога без кафенцето си сутрин ...но уви мога .Не съм пила кафе от деня на трасфера(четох че пречело на имплантирането и реших да не рискувам излишно ) ,а сега смятам да питам за разрешение за да почна да си пивам пак любимото кафе сутрин ако не вреди на плода ..... :P
Благодаря ти все пак, и аз след трансфера едва остисках без кафенце, но знаеш ли тия 10 дни бях като болна. Не пия ли кафе сутрин цял ден ме боли главата. :(
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2007, 17:12:59 pm »
Радвам се,че повдигнахте тая тема,момичета!Аз също съм чела,че в началото на бременността,по принцип, трябва да се приема растителна храна,богата на целулоза,плодове,зеленчуци и никакви отрови от рода на захар,сол,кафе,алкохол.Та реших да спазвам всичко това до кризата.След което бях дълбоко порицана в клиниката,защото ми е паднало кръвното неясно от какво.Така,че казаха да пия кафе и кола задължително.Незнам вече кое е правилно.Пия насила това кафе,не ми върви никак...Явно не трябва съвсем да променяме хранителните си навици,за да не стреснем организма,но пък и не трябва да прекаляваме с каквото и да било.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2007, 17:16:48 pm »
- без недобре сварено месо или непреминало термична обработка месо;
- без меки сирена - камамбер, бри, фета и т.н.;
- без непастьоризирано мляко;
- без компромиси в хигиената при хранене - задължително измиване на плодове, зеленчуци, ръце, прибори.
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 17:28:14 pm от cygnus »
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2007, 17:52:43 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

- без недобре сварено месо или непреминало термична обработка месо;
- без меки сирена - камамбер, бри, фета и т.н.;
- без непастьоризирано мляко;
- без компромиси в хигиената при хранене - задължително измиване на плодове, зеленчуци, ръце, прибори.

и така  :lol: :lol: :lol: Аааа, да! и няма да напомням на милото за ананаса, че при първия опит ме изтормози :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2007, 17:56:44 pm »
Защо без риба тон? :oops:

Защото съдържа живак.

Сериозно ли? :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2007, 17:59:02 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

И няма да гушкаш улични котки вече !!! Поради риска от токсоплазмоза :) Че мъжът ми ще ти се кара ;)
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2007, 18:27:50 pm »
Абе девойки аз вас да ви питам нещо... хубаво си разсъждаваме - това не трябва, онова не трябва... Ама пък чак толкова да се пазим ... Незнам, аз честно си казвам, като и ако стигна до втори опит, ще си пия кайвето, ще си хапвам каквото ми се хапва, като спазвам следните препоръки, поради риска от листериоза:

И няма да гушкаш улични котки вече !!! Поради риска от токсоплазмоза :) Че мъжът ми ще ти се кара ;)
Вие ме разбивате :balk_47: :balk_47: :balk_47:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2007, 18:30:44 pm »
Цитат
Явно не трябва съвсем да променяме хранителните си навици,за да не стреснем организма,но пък и не трябва да прекаляваме с каквото и да било.
мисля 4е при всеки е разли4но.както самата процедура така и на4ина на живот след трансвера.на мен ми казаха с риск да стана сериозен конкурент на заиците да ям зеле и миркови и да забравя вси4ки глезотии,тестени храни сладки и т.н.отворих еи такива о4и 8Oнали уж бременните трябва да си угаждат и да опитват каквото им се прияде.да ама не не било така и си  трагнах с една торба зелен4ук след трансвера :?не 4е спазвах стриктно препораката но всеки ден се ма4ех с пар4е зеле :x
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Храна и напитки след трансфер
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2007, 18:33:55 pm »
Дръще се естествено и бъдете весели.