0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма- ВАРНА
« Отговор #20 -: Декември 20, 2005, 16:27:37 pm »
е, той неможе да покрива всички сфери, нали:) добър е като ембриолог и по отношение на спермограмите,както и при лапарото.....всеки си има предимства и недостатъци:)но е добре да потърси и друго мнение, заек.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #21 -: Декември 20, 2005, 18:13:40 pm »
Ами аз обясних още в началото, че по принцип Александров си е ужасно странен като лекар. Може и да е ужасяващо добър ембриолог, ама като човек и лекар, дето се занимава със спермограми хич го няма. На нас даже не ни обърна внимание и ни каза, че съм набедила мъжа си, че е виновен. Не искаше да ни направи изследване и толкоз. Не че не ни прати и там за in витро, при положение, че моята лична гинеколожка го помоли за консултация и обясни какво е правено до сега. Ама както и да. Търси друг лекар, заек :roll:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #22 -: Декември 20, 2005, 20:12:51 pm »
Абе, този Александров явно е странна птица. На дълго и нашироко ми обяснява за лапароскопиите и при кого мога да отида и да не се доверявам на кой де е. Беше ми казал, че без лапаро или цветна снимка не може изобщо да се говори за диагностика на причината за стерилитета. Изобщо явно за всеки лекар могат да се дадат и положителни и отрицателни отзиви.
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #23 -: Декември 20, 2005, 22:31:31 pm »
Незнам, на мен пък д-р Александров ми допадна като лекар и човек. Не съм забелязала да е комерсиален. Дори точно обратното. Онези добри отзиви, които чух за него се затвърдиха, още след 2-рата среща. Бих му се доверила напълно, а относно ин витро, аз съм на 25г. и дума неще да  споменем. Казва, че няма да стигна до там. Сега правим стимулация с Клостил, защото имам проблеми с овуто, ако беше комерсиален, щеше да ме навива за инсе, а той напротив, съвсем искрено ми обясни, че когато мъжкият фактор е ОК, няма смисъл от това. Преди да отида при него, бях много разо4арована и отчаяна от една прословута лекарка при която изгубих година и половина. Заек, ще ти кажа едно според мен Д-р Александров "не е твоя доктор", не ти е допаднал, но това означава ли, че е некадърен?! Пожелавам ти успех, да си попаднеш на лекаря!
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #24 -: Декември 21, 2005, 09:52:14 am »
Мисля 4е това което Заека пише са пълни глупости или става въпрос за друг Александров или си измисля и най некадарния лекар му е ясно че  дали са запушени тръбите не може да се види на видиозон а пък и от къде на къде ще ти препоръчва ин витро след като резултатите от спермограмата ви са добри и запушени тръби няма. 8O И не е естествено че парите отиват в неговия джоб все пак става въпрос за държавна болница :x А относно спермограмите преди да отидем при него бяхме ходили на 3 места и резултатите бяха едни и същи на всякаде(за съжаление)
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #25 -: Декември 21, 2005, 10:10:54 am »
Цитат на: tigra
Мисля 4е това което Заека пише


Само да уточня, че тоя заек не съм аз, а девойка с ник "Zaek"
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #26 -: Декември 21, 2005, 10:33:02 am »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: tigra
Мисля 4е това което Заека пише


Само да уточня, че тоя заек не съм аз, а девойка с ник "Zaek"


Хе-хе-хе, ясно е като бял ден, Зайо. Споко, ясно, че няма да ходиш във Варна чак. :lol:
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #27 -: Декември 21, 2005, 10:35:29 am »
Ама то щото мнението на другия заек остана на предната страница на темата, затова ;)

Иначе какво пречи да се разходя до Варна  :D
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #28 -: Декември 21, 2005, 11:14:37 am »
Зайо, изобщо не съм помислила, че можеш да напишеш подобни неща, преди да прочета мнението още -  знаех, че е друг заека. :)
Колкото до лапароскопията - действително в малка част от случаите директно може да реши проблеми, но пък това за момента е най-добрият и точен метод за диагностика на проблемите, свързани с репродуктивната система на жената - яйчници, тръби, матка.
По отношение на противоречивите мнения, които прочетох за д-р Александров - всеки има право и на второ и трето лекарско мнение, след като едно не го удовлетворява и устройва - това е правилната стратегия. За мен този лекар е много добър и като специалист и като човек.
*

    Anonymous

Спермограма- ВАРНА
« Отговор #29 -: Декември 21, 2005, 16:50:28 pm »
Цитат на: tigra
Мисля 4е това което Заека пише са пълни глупости или става въпрос за друг Александров или си измисля и най некадарния лекар му е ясно че  дали са запушени тръбите не може да се види на видиозон а пък и от къде на къде ще ти препоръчва ин витро след като резултатите от спермограмата ви са добри и запушени тръби няма. 8O И не е естествено че парите отиват в неговия джоб все пак става въпрос за държавна болница :x А относно спермограмите преди да отидем при него бяхме ходили на 3 места и резултатите бяха едни и същи на всякаде(за съжаление)

Тигра, не виждам причина да пиша "пълни глупости" или да "си измислям", както казваш. Става въпрос за д-р Александров от АГ болница Варна, а не за друг. И това, което пиша е абсолютната истина, за съжаление! Аз също се учудих на констатациите му, но са си факт. Факт е, че ме прегледа на видеозон и каза, че всичко е ОК и не вижда запушени тръби; факт е, че отрече напълно лапароскопията, т.к. е операция и не се разрешават проблемите чрез нея; факт е, че каза - единствин изход - ин витро, като отрече каквото и да било лечение.
Много бих искала да не е вярно, но уви...
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #30 -: Декември 21, 2005, 18:13:40 pm »
Според мен нещо не сте се разбрали с доктора! На мен също  д-р Александров ми каза, че при ехографията има белези, които предполагат проблем с тръбите, но те не дават истинска информация. На мен също ми каза, че е по4ти е сигурен, 4е нямам запушени тръби, но сме си говорили, че ако искам трябва да направя цветна снимка или лапаро. А за комерсиалност, тигра право ти казва, че Д-р Александров едва ли взема големи пари от ин витро, все пак клиниката не е лично негова.  :goodluck:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #31 -: Декември 22, 2005, 16:40:47 pm »
Явно става дума за един и съ6ти доктор. Определено си избира пациенти и според това как изглеждат си ре6ава какво да ги прави. И аз не съм супер доволна от него, но е факт, 4е някои моми4ета са го обожествили. А колкото до това какви пари им влизат в джобовете - някои от лекарите във Варна имат ли4но у4астие в клиниката с пари и техника. Така 4е са си ли4но заинтересовани да вземат достатъ4но от тея процедури.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Момичета, бременна съм!
« Отговор #32 -: Декември 28, 2005, 10:31:29 am »
Здравейте момичета!

Бременна съм вече!
В шестата седмица!

Ето малко повече за моята история - дано да съм ви за насърчение:

Аз съм на 37, омъжих се на 30 и след две години с мъжа ми спряхме да се пазим, но...нищо. Минаха се доста годинки. Аз все не исках да ходя по лекари. Освен това и двамата не сме били свръх нетърпеливи да имаме деца- можех и така да си продължа. Но все пак реших да си направя изследвания - най-вече заради родителите - нали ги знаете...все питат, потпитват, досаждат...

И така почнахме с изследванията - хормонални, кръвни, сперма и т.н. Оказа се, че нямаме сериозен проблем, но бебето не става.
Доц.Маркова /от Варна/ ми предписа цветна снимка. Направхи я тази цветна снимка - на нея се вижда че тръбите са тънки и завити, но все пак не са запушени.

Та трябваше да отида на лекар след последната менструцаия /след снимката/ и реших преди да отида на преглед да си направя един тест. Купих си и го направих, като изчаках към 8 минути. През това време си правих кафе и т.н., защото нищо не очаквах. Но като го отварям...какво да видя - ДВЕ ЧЕРТИ! Не повярвах на очите си. Помислих си, че сигурно е грешен. Изтичах и си купих втори. Направих го на ЕКС  Същият резултат! реших, че трябва да си направя и трети. Този път си купих от по-обикновения - с лентичката. Резултатът беше не съвесм категоричен. Казах си - ето, знаех си аз.

Така че, вече поохладена отидох на преглед. Разказах на лекарката моите премеждия и тя каза: "Ей сега ще разберем!" Сложи ме на видеозона и...."Ами да, бременна сте!" ....Просто не беше за вярване, след толкова време...

Та така... Мисля си, че цветната снимка ми се отрази добре. А и бях чула подобно нещо от моя приятелка, която забременяла след цветна снимка. Дали е вярно - не зная... Но силно ви я препоръчвам  И...правете секс, не бебета.  

Пожелавам ви същата радост!

PS Забравих да кажа, че бях с МНОГО нередовен цикъл - винаги повече от 36 дни и дори прескачах някои месеци /ако въобще може да се каже "месец"/. А също единият ми яйчник беще кистозен и почти три пъти уголемен. Е , не зная дали това е сериозен проблем.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #33 -: Декември 28, 2005, 11:21:09 am »
Честито Блага! Чудесна коледна новина!
Лека бременност и едно сладко бебче!  :bighug:  yahoo_17  yahoo_17  yahoo_17
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #34 -: Декември 28, 2005, 11:52:04 am »
Блага, ЧЕСТИТО!!!

Много, много радост и здраве за цялото ти семейство през Новата година!!!


Относно д-р Александров:

Сигнус: "По отношение на противоречивите мнения, които прочетох за д-р Александров - всеки има право и на второ и трето лекарско мнение, след като едно не го удовлетворява и устройва - това е правилната стратегия. За мен този лекар е много добър и като специалист и като човек."

Денди: "Незнам, на мен пък д-р Александров ми допадна като лекар и човек. Не съм забелязала да е комерсиален. Дори точно обратното. Онези добри отзиви, които чух за него се затвърдиха, още след 2-рата среща. Бих му се доверила напълно, а относно ин витро, аз съм на 25г. и дума неще да споменем. Казва, че няма да стигна до там. Сега правим стимулация с Клостил, защото имам проблеми с овуто, ако беше комерсиален, щеше да ме навива за инсе, а той напротив, съвсем искрено ми обясни, че когато мъжкият фактор е ОК, няма смисъл от това."

Подкрепям 1:1 Сигнусчето и Денди!!! И като лекар, и като човек е мн добър, същевременно има своите силни и не дотам силни страни, като всеки. Може би най-некомерсиалният лекар, при това брилянтен специалист, при който съм попадала, за който съм чувала. Здрав да е и все така да ни помага!

Успех на всички ни!
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #35 -: Декември 28, 2005, 20:13:27 pm »
Цитат на: BLUEMOON
Блага, ЧЕСТИТО!!!

Много, много радост и здраве за цялото ти семейство през Новата година!!!


Относно д-р Александров:


 Здрав да е и все така да ни помага!

Успех на всички ни!


 :balk_63:
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #36 -: Декември 28, 2005, 22:08:26 pm »
Цитат на: Ganka
но е факт, 4е някои моми4ета са го обожествили..

Миличка не мисля, че някой го е обожествил :) просто има доволни и недоволни, всеки е прав за себе си, както и всеки има право на избор къде да отиде. Аз лично ценя доктора, защото не е комерсиален, интересува се от пациентите си и най-важното НЕ ме изпраща на следваща процедура преди да сме открили неуспеха за предходната.  
Цитат на: Ganka
А колкото до това какви пари им влизат в джобовете - някои от лекарите във Варна имат ли4но у4астие в клиниката с пари и техника. Така 4е са си ли4но заинтересовани да вземат достатъ4но от тея процедури.

Бъди сигурна, че въпросният лекар НЯМА лично участие в клиниката с пари.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #37 -: Декември 28, 2005, 23:21:49 pm »
Цитат на: missy

 Аз лично ценя доктора, защото не е комерсиален, интересува се от пациентите си и най-важното НЕ ме изпраща на следваща процедура преди да сме открили неуспеха за предходната.  


Мила, харесвам те ужасно много, но тук не съм съгласна с теб по простата при4ина, 4е с мен не е бил никак внимателен и ме изпрати директно за ин витро, а ти знае6, 4е съм бременна и то по естествен път без намесата на българските лекари и въпреки техните усилия. Ли4ната ми гинеколожка го помоли за консултация, 4акахме го 1 4ас да благоволи да ни обърне внимание при положение, 4е седе6е до нас в коридора и не даде и признак, 4е 6те влезе да преглежда който и да било и накрая след като влязохме при него каза на мъжа ми, 4е съм го набедила за виновен, за6тото не мога да забременя и той на направените спермограми не вярва. Питахме го, може ли вие да направите нови - не, 6тото нямало смисъл. Най-добре да ходим да правим ин витро. Е аз на това не му викам "интересува се от пациентите". Вярно е, всеки има право на мнение по въпроса - за съжаление моето не е никак добро.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #38 -: Декември 29, 2005, 09:07:09 am »
Мен пък ми писна да чета половинчати истини здраво украсени ...  И какви са тези лоши спермограми, които спрягаш, на мъж, от който после си забременяла естествено. Ако всички бяха с такива спермограми половината нямаше да сме тук ... Изобщо не ми се връзва цялата тази история, но ти си имаш право на мнение.
Знаеш ли, че съм прочела за повече момичета (по касата), които са  забременели преди да направят ин витрото, от колкото след като са го направили?
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #39 -: Декември 29, 2005, 09:09:44 am »
Цитат на: Ganka
. Питахме го, може ли вие да направите нови - не, 6тото нямало смисъл. Най-добре да ходим да правим ин витро.

Хммм, много интересно изказване, защото едно от задължителните условия (поне когато си подаваш документите в ЗК) е наличието не само на една, но дори на две спермограми :?:  :?: