0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    BI

Спермограма- ВАРНА
« -: Октомври 20, 2005, 12:09:13 pm »
Здравейте, момичета!

Съпругът ми си прави спермограма в Майчин дом във Варна, става дума за клиниката на д-р Яков. Изследването бе при д-р Александров, андролог.

Моля, да ми кажете дали някой си е правил там изследвания и дали сте чували отзиви относно достоверността конкретно на това изследване, там.

Благодрая ви.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2005, 12:29:34 pm »
Здрасти,BI !Нашата спермограма също е правена при Д-р Александров.Той се води за най-добрия във Варна.Инъче е хубаво да се повтори,защото показателите са променливи.А повече за спермограмите можеш да прочетеш в "Стерилитет при мъжа".Момичетата във форума имат много опит със всякакви изследвания по повод бебеправенето и при много от тях,спермограмите на мъжете им са били добри първоначално,а при следваща спермограма-неприятна изненада !  :evil:И всичко това,защото са ги правили на "грешно" място. Мисля,че не трябва да се притесняваш,Д-р Александров е добър избор.Момичетата говорят за "Майчин дом"-София,не за Варненския.Споко. 8)
*
Благодаря
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2005, 12:42:12 pm »
Здарсти Ели, пак съм БИ, но този път си изнамерих паролата и успях да се логна.
Та, благодаря ти. Много се радвам, че съм улучила. Но при какви обстоятелства се прави повторона спермограма?
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2005, 12:54:11 pm »
Ами обстоятелството е много просто : ако продължава да няма бебе :? Незная от колко време опитвате и на колко сте години /може и да си писала,но не съм видяла,сори :oops: /, ако при теб всичко е ОК и мине около година без резултат..незнам,то всеки си преценява след колко време,де.Когато решите,че е минало твърде много време е добре да се повтори,а междувременно можеш да го "подхранваш" /мъжът/ с витамини,Бирена мая,билки и т.н.-няма да навреди..Ако нямате време за губене,колкото по-скоро се открие проблем,толкова по -добре.А пък дай-боже да няма такъв :) И ние трябва да я повторим ама ще ми трябват няколко месеца (най-малко) само да го навия да отиде :roll: Инъче на теория,много ме бива! 8)  :wink:
*
:-)
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2005, 14:33:49 pm »
Там е работата, че нямаме много време.
Големичка съм :-(

БЛагодаря ти за отгвора.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2005, 19:26:04 pm »
Блага, извинявай, че ще се намеся в темата, но имам малко повече опит с варненските специалисти. За съжаление изключително горчив. Правихме спермограми при доц. Андонов, при д-р Сариев и при д-р Александров, т.е. Александров ни отказа и категорично ни прати за ин витро. Доц. Андонов ни заяви, че ние деца няма да имаме, след като в спермограмата по теста на Крюгер няма никакви изменения. Д-р Сариев се отнесе много добре с мъжа ми и му изписа цигапан, от което имаше сравнително добо подобрение на резултатите. А д-р Александров ни обясни, че аз съм набедила съпруга си за стерилен и няма нужда да прави нова спермограма. Така че бъди по-внимателна с него. Освен всичко друго и тримата са в екипи за ин витро и много често те пращат направо в тази улица, вместо да помогнат. За мой късмет с помощта на д.р Сариев и малко спокойствие скоро ще се радваме на първото си дете. Иначе като специалисти съм чувала и за двамата - Сариев и Александров хубави неща, но за Александров не съм много съгласна с тях.
Пожелавам ти късмет и дано всичко е наред!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2005, 21:32:07 pm »
Здравей,Ganka!Моля те,напиши нещо повече как точно ви е помогнал Д-р Сариев и къде преглежда ?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #7 -: Октомври 23, 2005, 19:45:13 pm »
Направи и двете спермограми, а също така предписа цигапан и даде становище по въпроса какво да правим. Преглежда също в Майчин дом - Варна. Може да го намерите там след предварително записване по телефона.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2005, 13:11:55 pm »
Благодаря ти Гани,

ще го имам в предвид.
Re: Спермограма- ВАРНА
« Отговор #9 -: Декември 09, 2005, 20:37:54 pm »
моят съпруг си прави спермограма в м.ц.Олимед-резултатите бяха добри,а после си направихме и изследване за спермални антитела в  лаборатория статус.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #10 -: Декември 09, 2005, 20:49:38 pm »
risa,къде правихте антителата?И какво се взема за изследване-кръв ли?Може ли без да те е пратил лекар и колко струва ?
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #11 -: Декември 09, 2005, 22:16:21 pm »
БЛАГА,кога е правена спермограмата при александров?защото преди месец ние правихме при него но вече не беше в майчин дом и ходихме в клиника "Кисьови",която се намира до гарата.аз лично иначе съм доволна от него,защото поне видях какво е реалното положение,понеже се оказа че първата спермограма е била със завишени показатели.за спермогами или александров или сариев от майчин дом.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #12 -: Декември 09, 2005, 22:23:53 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
защото преди месец ние правихме при него но вече не беше в майчин дом.


Преди месец ни пратиха при Александров за спермограма в АГ и доколкото разбрах от любимия - там я е правил. Беше безкрайно недоволен от "залепените на стената снимки" и явно изживяването не е било никак приятно. В Майчин дом правят ли се спермограми? Има ли разлика в цената :?:  

Защото след време ще се наложи да повторим, не искам да мъжа да го подлагам на унизителни условия отново :?
Re: Спермограма- ВАРНА
« Отговор #13 -: Декември 09, 2005, 22:31:29 pm »
изследванията за антитела ги правихме в медико0диагностична лаборатория "статус",тел-052/615505.взема се кръв и от двамата.цената е по 20лв. на човек.резултатите стават за няколко дена.нашите бяха в норма и не съм имала причина да се съмнявам в тях
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #14 -: Декември 09, 2005, 23:00:04 pm »
Мерси,риса !Ще се обадя и ще ги питам за повече инфо.
*

    dendy

Спермограма- ВАРНА
« Отговор #15 -: Декември 09, 2005, 23:58:19 pm »
Цитат на: ironic_
Цитат на: BLACK_ROSE
защото преди месец ние правихме при него но вече не беше в майчин дом.


Преди месец ни пратиха при Александров за спермограма в АГ и доколкото разбрах от любимия - там я е правил. Беше безкрайно недоволен от "залепените на стената снимки" и явно изживяването не е било никак приятно. В Майчин дом правят ли се спермограми? Има ли разлика в цената :?:  

Защото след време ще се наложи да повторим, не искам да мъжа да го подлагам на унизителни условия отново :?


Можеш да направиш акто мен, аз му занесох материала в стерилно шишенце. Аз също се притеснявах за милото и предложих да го направим вкъщи. Беше трудно, но предполагам,че сам в клиниката ще е немислимо.
*

    zaek

zaek
« Отговор #16 -: Декември 20, 2005, 15:34:57 pm »
Здравейте, нека споделя и аз.
Тъй като съм на 34 г. и възрастта ми напредва, а от около 1  година и  нещо правим опити за бебе,  реших да тръгна по доктори.
Моя позната акушерка от АГ ми препоръча д-р Александров и ходих при него.
Първото, което даде е сперматограма на съпруга ми. Прави я при него в клиника "Кьосеви" , като аз занесох материала в пластмасово контейнерче. Материалът не трябва да се държи повече от 15-20 мин. Изследването излезе след 10 мин. и беше добро.
След това д-р Александров  прегледа мен на вагинален видеозон и каза,  че не виждал запушени тръби. Решението за него беше, че трябва да си правя ин-витро. Добре де, но на ман не ми бяха правили никакви изследвания, освен за хламидии. Като го попитах не трябва ли да си мина по каналния ред - хормонални изследвания, проследяване на овулацията и т.н., ми каза, че тъй като възрастта ми била напреднала не трябвало да се бавя.  Единственото решение било инвитрото.
Страшно ме ядоса това, защото лекарите вече май гледат само комерсиалната страна на нещата, а не хуманната.
Естествено, че като правиш инвитро парите отиват в неговия джоб, а те не са никак малко.
Личният ми лекар ме посъветва да отида при ендокринолог за хормонални изследвания, а не при гинеколог и то точно по тази причина, защото са станали като мафия.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #17 -: Декември 20, 2005, 15:51:08 pm »
заек,озадачи ме това тове изказване :
Цитат
След това д-р Александров прегледа мен на вагинален видеозон и каза, че не виждал запушени тръби.
за да се разбере дали са запушени или не тръбите се прави цветна снимка или лапароскопия.няма как с вагинален ехограф да се види това нещо.може единствено да се види дали се визуализират обемни процеси в яйчниците-в смисъл дали има кисти или не.[/b][/i][/color]
*

    Anonymous

Спермограма- ВАРНА
« Отговор #18 -: Декември 20, 2005, 16:02:24 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
заек,озадачи ме това тове изказване :
Цитат
След това д-р Александров прегледа мен на вагинален видеозон и каза, че не виждал запушени тръби.
за да се разбере дали са запушени или не тръбите се прави цветна снимка или лапароскопия.няма как с вагинален ехограф да се види това нещо.може единствено да се види дали се визуализират обемни процеси в яйчниците-в смисъл дали има кисти или не.[/b][/i][/color]


Да, това го научих, но в последствие. Каза ми, че това, което вижда е, че нямам запушени тръби. Отрече лапароскопията, тъй като било операция без разрешаване на проблем (какъвто и да било той) и не ми я препоръча. Това, което според него е единственото разрешение на проблема било ин-витрото. Нямало смисъл от нищо друго...
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #19 -: Декември 20, 2005, 16:08:04 pm »
С една дума - зарежи го този доктор
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #20 -: Декември 20, 2005, 16:27:37 pm »
е, той неможе да покрива всички сфери, нали:) добър е като ембриолог и по отношение на спермограмите,както и при лапарото.....всеки си има предимства и недостатъци:)но е добре да потърси и друго мнение, заек.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #21 -: Декември 20, 2005, 18:13:40 pm »
Ами аз обясних още в началото, че по принцип Александров си е ужасно странен като лекар. Може и да е ужасяващо добър ембриолог, ама като човек и лекар, дето се занимава със спермограми хич го няма. На нас даже не ни обърна внимание и ни каза, че съм набедила мъжа си, че е виновен. Не искаше да ни направи изследване и толкоз. Не че не ни прати и там за in витро, при положение, че моята лична гинеколожка го помоли за консултация и обясни какво е правено до сега. Ама както и да. Търси друг лекар, заек :roll:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #22 -: Декември 20, 2005, 20:12:51 pm »
Абе, този Александров явно е странна птица. На дълго и нашироко ми обяснява за лапароскопиите и при кого мога да отида и да не се доверявам на кой де е. Беше ми казал, че без лапаро или цветна снимка не може изобщо да се говори за диагностика на причината за стерилитета. Изобщо явно за всеки лекар могат да се дадат и положителни и отрицателни отзиви.
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #23 -: Декември 20, 2005, 22:31:31 pm »
Незнам, на мен пък д-р Александров ми допадна като лекар и човек. Не съм забелязала да е комерсиален. Дори точно обратното. Онези добри отзиви, които чух за него се затвърдиха, още след 2-рата среща. Бих му се доверила напълно, а относно ин витро, аз съм на 25г. и дума неще да  споменем. Казва, че няма да стигна до там. Сега правим стимулация с Клостил, защото имам проблеми с овуто, ако беше комерсиален, щеше да ме навива за инсе, а той напротив, съвсем искрено ми обясни, че когато мъжкият фактор е ОК, няма смисъл от това. Преди да отида при него, бях много разо4арована и отчаяна от една прословута лекарка при която изгубих година и половина. Заек, ще ти кажа едно според мен Д-р Александров "не е твоя доктор", не ти е допаднал, но това означава ли, че е некадърен?! Пожелавам ти успех, да си попаднеш на лекаря!
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #24 -: Декември 21, 2005, 09:52:14 am »
Мисля 4е това което Заека пише са пълни глупости или става въпрос за друг Александров или си измисля и най некадарния лекар му е ясно че  дали са запушени тръбите не може да се види на видиозон а пък и от къде на къде ще ти препоръчва ин витро след като резултатите от спермограмата ви са добри и запушени тръби няма. 8O И не е естествено че парите отиват в неговия джоб все пак става въпрос за държавна болница :x А относно спермограмите преди да отидем при него бяхме ходили на 3 места и резултатите бяха едни и същи на всякаде(за съжаление)
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #25 -: Декември 21, 2005, 10:10:54 am »
Цитат на: tigra
Мисля 4е това което Заека пише


Само да уточня, че тоя заек не съм аз, а девойка с ник "Zaek"
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #26 -: Декември 21, 2005, 10:33:02 am »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: tigra
Мисля 4е това което Заека пише


Само да уточня, че тоя заек не съм аз, а девойка с ник "Zaek"


Хе-хе-хе, ясно е като бял ден, Зайо. Споко, ясно, че няма да ходиш във Варна чак. :lol:
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #27 -: Декември 21, 2005, 10:35:29 am »
Ама то щото мнението на другия заек остана на предната страница на темата, затова ;)

Иначе какво пречи да се разходя до Варна  :D
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #28 -: Декември 21, 2005, 11:14:37 am »
Зайо, изобщо не съм помислила, че можеш да напишеш подобни неща, преди да прочета мнението още -  знаех, че е друг заека. :)
Колкото до лапароскопията - действително в малка част от случаите директно може да реши проблеми, но пък това за момента е най-добрият и точен метод за диагностика на проблемите, свързани с репродуктивната система на жената - яйчници, тръби, матка.
По отношение на противоречивите мнения, които прочетох за д-р Александров - всеки има право и на второ и трето лекарско мнение, след като едно не го удовлетворява и устройва - това е правилната стратегия. За мен този лекар е много добър и като специалист и като човек.
*

    Anonymous

Спермограма- ВАРНА
« Отговор #29 -: Декември 21, 2005, 16:50:28 pm »
Цитат на: tigra
Мисля 4е това което Заека пише са пълни глупости или става въпрос за друг Александров или си измисля и най некадарния лекар му е ясно че  дали са запушени тръбите не може да се види на видиозон а пък и от къде на къде ще ти препоръчва ин витро след като резултатите от спермограмата ви са добри и запушени тръби няма. 8O И не е естествено че парите отиват в неговия джоб все пак става въпрос за държавна болница :x А относно спермограмите преди да отидем при него бяхме ходили на 3 места и резултатите бяха едни и същи на всякаде(за съжаление)

Тигра, не виждам причина да пиша "пълни глупости" или да "си измислям", както казваш. Става въпрос за д-р Александров от АГ болница Варна, а не за друг. И това, което пиша е абсолютната истина, за съжаление! Аз също се учудих на констатациите му, но са си факт. Факт е, че ме прегледа на видеозон и каза, че всичко е ОК и не вижда запушени тръби; факт е, че отрече напълно лапароскопията, т.к. е операция и не се разрешават проблемите чрез нея; факт е, че каза - единствин изход - ин витро, като отрече каквото и да било лечение.
Много бих искала да не е вярно, но уви...
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #30 -: Декември 21, 2005, 18:13:40 pm »
Според мен нещо не сте се разбрали с доктора! На мен също  д-р Александров ми каза, че при ехографията има белези, които предполагат проблем с тръбите, но те не дават истинска информация. На мен също ми каза, че е по4ти е сигурен, 4е нямам запушени тръби, но сме си говорили, че ако искам трябва да направя цветна снимка или лапаро. А за комерсиалност, тигра право ти казва, че Д-р Александров едва ли взема големи пари от ин витро, все пак клиниката не е лично негова.  :goodluck:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #31 -: Декември 22, 2005, 16:40:47 pm »
Явно става дума за един и съ6ти доктор. Определено си избира пациенти и според това как изглеждат си ре6ава какво да ги прави. И аз не съм супер доволна от него, но е факт, 4е някои моми4ета са го обожествили. А колкото до това какви пари им влизат в джобовете - някои от лекарите във Варна имат ли4но у4астие в клиниката с пари и техника. Така 4е са си ли4но заинтересовани да вземат достатъ4но от тея процедури.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Момичета, бременна съм!
« Отговор #32 -: Декември 28, 2005, 10:31:29 am »
Здравейте момичета!

Бременна съм вече!
В шестата седмица!

Ето малко повече за моята история - дано да съм ви за насърчение:

Аз съм на 37, омъжих се на 30 и след две години с мъжа ми спряхме да се пазим, но...нищо. Минаха се доста годинки. Аз все не исках да ходя по лекари. Освен това и двамата не сме били свръх нетърпеливи да имаме деца- можех и така да си продължа. Но все пак реших да си направя изследвания - най-вече заради родителите - нали ги знаете...все питат, потпитват, досаждат...

И така почнахме с изследванията - хормонални, кръвни, сперма и т.н. Оказа се, че нямаме сериозен проблем, но бебето не става.
Доц.Маркова /от Варна/ ми предписа цветна снимка. Направхи я тази цветна снимка - на нея се вижда че тръбите са тънки и завити, но все пак не са запушени.

Та трябваше да отида на лекар след последната менструцаия /след снимката/ и реших преди да отида на преглед да си направя един тест. Купих си и го направих, като изчаках към 8 минути. През това време си правих кафе и т.н., защото нищо не очаквах. Но като го отварям...какво да видя - ДВЕ ЧЕРТИ! Не повярвах на очите си. Помислих си, че сигурно е грешен. Изтичах и си купих втори. Направих го на ЕКС  Същият резултат! реших, че трябва да си направя и трети. Този път си купих от по-обикновения - с лентичката. Резултатът беше не съвесм категоричен. Казах си - ето, знаех си аз.

Така че, вече поохладена отидох на преглед. Разказах на лекарката моите премеждия и тя каза: "Ей сега ще разберем!" Сложи ме на видеозона и...."Ами да, бременна сте!" ....Просто не беше за вярване, след толкова време...

Та така... Мисля си, че цветната снимка ми се отрази добре. А и бях чула подобно нещо от моя приятелка, която забременяла след цветна снимка. Дали е вярно - не зная... Но силно ви я препоръчвам  И...правете секс, не бебета.  

Пожелавам ви същата радост!

PS Забравих да кажа, че бях с МНОГО нередовен цикъл - винаги повече от 36 дни и дори прескачах някои месеци /ако въобще може да се каже "месец"/. А също единият ми яйчник беще кистозен и почти три пъти уголемен. Е , не зная дали това е сериозен проблем.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #33 -: Декември 28, 2005, 11:21:09 am »
Честито Блага! Чудесна коледна новина!
Лека бременност и едно сладко бебче!  :bighug:  yahoo_17  yahoo_17  yahoo_17
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #34 -: Декември 28, 2005, 11:52:04 am »
Блага, ЧЕСТИТО!!!

Много, много радост и здраве за цялото ти семейство през Новата година!!!


Относно д-р Александров:

Сигнус: "По отношение на противоречивите мнения, които прочетох за д-р Александров - всеки има право и на второ и трето лекарско мнение, след като едно не го удовлетворява и устройва - това е правилната стратегия. За мен този лекар е много добър и като специалист и като човек."

Денди: "Незнам, на мен пък д-р Александров ми допадна като лекар и човек. Не съм забелязала да е комерсиален. Дори точно обратното. Онези добри отзиви, които чух за него се затвърдиха, още след 2-рата среща. Бих му се доверила напълно, а относно ин витро, аз съм на 25г. и дума неще да споменем. Казва, че няма да стигна до там. Сега правим стимулация с Клостил, защото имам проблеми с овуто, ако беше комерсиален, щеше да ме навива за инсе, а той напротив, съвсем искрено ми обясни, че когато мъжкият фактор е ОК, няма смисъл от това."

Подкрепям 1:1 Сигнусчето и Денди!!! И като лекар, и като човек е мн добър, същевременно има своите силни и не дотам силни страни, като всеки. Може би най-некомерсиалният лекар, при това брилянтен специалист, при който съм попадала, за който съм чувала. Здрав да е и все така да ни помага!

Успех на всички ни!
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #35 -: Декември 28, 2005, 20:13:27 pm »
Цитат на: BLUEMOON
Блага, ЧЕСТИТО!!!

Много, много радост и здраве за цялото ти семейство през Новата година!!!


Относно д-р Александров:


 Здрав да е и все така да ни помага!

Успех на всички ни!


 :balk_63:
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #36 -: Декември 28, 2005, 22:08:26 pm »
Цитат на: Ganka
но е факт, 4е някои моми4ета са го обожествили..

Миличка не мисля, че някой го е обожествил :) просто има доволни и недоволни, всеки е прав за себе си, както и всеки има право на избор къде да отиде. Аз лично ценя доктора, защото не е комерсиален, интересува се от пациентите си и най-важното НЕ ме изпраща на следваща процедура преди да сме открили неуспеха за предходната.  
Цитат на: Ganka
А колкото до това какви пари им влизат в джобовете - някои от лекарите във Варна имат ли4но у4астие в клиниката с пари и техника. Така 4е са си ли4но заинтересовани да вземат достатъ4но от тея процедури.

Бъди сигурна, че въпросният лекар НЯМА лично участие в клиниката с пари.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #37 -: Декември 28, 2005, 23:21:49 pm »
Цитат на: missy

 Аз лично ценя доктора, защото не е комерсиален, интересува се от пациентите си и най-важното НЕ ме изпраща на следваща процедура преди да сме открили неуспеха за предходната.  


Мила, харесвам те ужасно много, но тук не съм съгласна с теб по простата при4ина, 4е с мен не е бил никак внимателен и ме изпрати директно за ин витро, а ти знае6, 4е съм бременна и то по естествен път без намесата на българските лекари и въпреки техните усилия. Ли4ната ми гинеколожка го помоли за консултация, 4акахме го 1 4ас да благоволи да ни обърне внимание при положение, 4е седе6е до нас в коридора и не даде и признак, 4е 6те влезе да преглежда който и да било и накрая след като влязохме при него каза на мъжа ми, 4е съм го набедила за виновен, за6тото не мога да забременя и той на направените спермограми не вярва. Питахме го, може ли вие да направите нови - не, 6тото нямало смисъл. Най-добре да ходим да правим ин витро. Е аз на това не му викам "интересува се от пациентите". Вярно е, всеки има право на мнение по въпроса - за съжаление моето не е никак добро.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #38 -: Декември 29, 2005, 09:07:09 am »
Мен пък ми писна да чета половинчати истини здраво украсени ...  И какви са тези лоши спермограми, които спрягаш, на мъж, от който после си забременяла естествено. Ако всички бяха с такива спермограми половината нямаше да сме тук ... Изобщо не ми се връзва цялата тази история, но ти си имаш право на мнение.
Знаеш ли, че съм прочела за повече момичета (по касата), които са  забременели преди да направят ин витрото, от колкото след като са го направили?
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #39 -: Декември 29, 2005, 09:09:44 am »
Цитат на: Ganka
. Питахме го, може ли вие да направите нови - не, 6тото нямало смисъл. Най-добре да ходим да правим ин витро.

Хммм, много интересно изказване, защото едно от задължителните условия (поне когато си подаваш документите в ЗК) е наличието не само на една, но дори на две спермограми :?:  :?:
*
Re: zaek
« Отговор #40 -: Декември 29, 2005, 09:12:42 am »
Цитат на: zaek
Страшно ме ядоса това, защото лекарите вече май гледат само комерсиалната страна на нещата


Би ли споделила тук чесно със нас, д-р Александров колко пари ти взе на теб за преглед след като го обвиняваш в комерсиалност  :?:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #41 -: Декември 29, 2005, 09:18:40 am »
Блага, честито. Късмет и успех.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #42 -: Декември 29, 2005, 11:32:11 am »
Аз ще използвам темата да изкажа голямата си благодарност към д-р Александров за това което направи за нас преди седмица.Той е не само добър лекар ;но и човек преди всичко.Лошите неща идват толкова бързо ;а аз съм благодарна че точно в този момент именно
д-р Александров беше до мен.Да кажа също че не ми беше пойскан нито лев.
Има различни лекари и различни проблеми.Всеки е доволен  най-вече от лекаря при който е забременял;но това не значи че останалите са по-малко добри.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #43 -: Декември 29, 2005, 13:52:16 pm »
Цитат на: cygnus
Мен пък ми писна да чета половинчати истини здраво украсени ...  И какви са тези лоши спермограми, които спрягаш, на мъж, от който после си забременяла естествено. Ако всички бяха с такива спермограми половината нямаше да сме тук ... Изобщо не ми се връзва цялата тази история, но ти си имаш право на мнение.
Знаеш ли, че съм прочела за повече момичета (по касата), които са  забременели преди да направят ин витрото, от колкото след като са го направили?


Ами моите не са здраво украсени - лекарката ми, мъжа ми също могат да го потвърдят. Това, 4е при теб има някакъв резултат е похвално - при мен не. Колкото до спермограмите - има направени 10 общо. Много пъти съм обяснявала какви са и какво са ни казали разли4ните специалисти. Единствения 4овек на които повярвах безрезервно беше немския лекар, който ни прегледа и ми каза истината в о4ите без даже и да стане дума за пари. Колкото до това, 4е съм забременяла естествено от мъжа си, на който казаха, 4е деца ако има - няма да са негови, мисля 4е има не една история тук специално в тоя форум, за моми4ета дето то4но така са забременели. Но всеки си има мнение за нещата, а и знае какво е преживял. А това никой не може да оспори...

И тук така...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #44 -: Декември 29, 2005, 13:56:56 pm »
Цитат на: peta
Цитат на: Ganka
. Питахме го, може ли вие да направите нови - не, 6тото нямало смисъл. Най-добре да ходим да правим ин витро.

Хммм, много интересно изказване, защото едно от задължителните условия (поне когато си подаваш документите в ЗК) е наличието не само на една, но дори на две спермограми :?:  :?:


Имаме общо поне 10 спермограми, но искахме от него след като не вярва на тях - да направи нова и сам да види резултатите, тогава да даде мнение. А ина4е имаме 3 неуспешни инсеминации. В същата тая клиника, дето толкова се хвали.

Нови думи - об6то, съ6тата...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #45 -: Декември 29, 2005, 14:28:30 pm »
Цитат на: Ganka
той на направените спермограми не вярва.


Е да де пак нещо не мога да разбера-хем уж ви е казал, че не вярва на направените спермограми, хем не ще да направи нова. :?:  :?: Аз да ти кажа за пръв път чувам някой да иска да си направи спермограма, да си плаща и да му отказват.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #46 -: Декември 29, 2005, 15:10:09 pm »
Ами за съжаление беше така. Ние искахме, но ни отказа въобще да се занимава с нас. Мъжа ми излезе бесен от там и искаше да го бие. До такава степен се беше ядосал. И аз съм на мнение, 4е е странно, но това е положението. Не искаше.

Налага се да редактирам, когато някой е писал 6 вместо ш, защото не се чете. Какво ще кажете за думи като бе6е или въоб6те? 4 вместо ч се разбира, но 6 - не!

little_rabbit
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #47 -: Декември 29, 2005, 16:16:53 pm »
Цитат на: Ganka
Може и да е ужасяващо добър ембриолог, ама като човек и лекар, дето се занимава със спермограми хич го няма


Мила, стига с тези глупости - мислиш ли, че ако го нямаше в спермограмите щеше да бъде ембриолог и тяхната клиника щеше да дава такива резултати. Това е просто нелепо и смешно

Цитат на: Ganka
На нас даже не ни обърна внимание и ни каза, че съм набедила мъжа си, че е виновен. Не искаше да ни направи изследване и толкоз


Ами май найстина ти си го набедила :wink:  нали преди това имаш пак бременност завършила за съжаление със спонтанен :(  - нещата са си ставали - нали един плувец прави цялата работа :) . И не мисля, че билките който след това са му били изписани (не знам колко време ги е пил), са довели до желания резултат. И доколкото си спомням Вие не сте били пациенти нито на лекаря, нито на клиниката, а просто сте били на консултация при него. До колкото знам ти не си имала направени никакви изследвания. Той си е дал мнението, а на Вас, че не ви е харесало не ви спира да отидете при друг. Факт е, че след това си забременяла отново спонтанно - май найстина си го набедила човека :wink:
Въпроса е, че има жени със много по сериозни проблеми и не би трябвало да се внасят заблуди

Весели празници !
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #48 -: Декември 29, 2005, 19:04:48 pm »
Missy, определено си объркала човека. За съжаление имам аборт по лекарско предписание, понеже плода беше увреден. Имам уплътнение на левия яйчник и двурога матка. Освен това съм пациентkа на тази клиника още от самото начало, в което съм започнала с опитите за забременяване. Моята лична гинеколожка работи там и понеже имаме проблеми и след всички изследвания, които ми е направила нещата не се получаваха, тя реши, че може да се консултира с него. Точно понеже смяташе, че е добър лекар и след като му обясни какви изследвания са ни направени и на двамата. Споделих мнението си как аз се почуствах след срещата с него. Мисля, че за това е форума, а не за да ме нападате, че съм набедила някой. Отношение като неговото - не бях виждала. Смятам, че съм разглезена, защото съм лекарско дете и до сега не са се отнасяли с мен с пренебрежение и нежелание за помощ. А да не говорим, че обидиха лекарката, която ме лекува като некомпетентна и не свършила си работата. Което меко казано, за хора, които работят на едно място не е прилично. Така че Missy, сори, не набеждавам никoй. Говоря какво ми се е случило лично на мен с този лекар. Това е мое лично мнение и личен опит.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #49 -: Декември 29, 2005, 19:53:08 pm »
Никой не те напада мила  :) Всеки има право на собствено мнение, както и от всеки лекар има доволни и недоволни пациенти. Ако на теб въпросният лекар не ти е помогнал, то на десетки други е. Важното тук е да се създаде обективна и реална представа за лекаря
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #50 -: Декември 30, 2005, 01:56:12 am »
Цитат на: Ganka
Смятам, че съм разглезена, защото съм лекарско дете

 :D  :wink:  :lol:
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #51 -: Декември 30, 2005, 11:25:44 am »
Осмелявам се да отбележа, че според д-р Александров няма мъж, който да не може да има деца... Даже имат тризнаци направени със сперматозоиди извадени от урината или нещо такова..Това показва, че наистина са много добри. Според това, което разбрах от разговора си лично с него се оказва, че всяка жена може да забременее нормално от мъж дори и с 1 млн сперматозоиди в целия обем.  Според него причината е винаги в жената...Това е положението. Просто защитава мъжкото съсловие със зъби и  нокти, а спермограмите ги прави за 10 минути максимум...Не казвам, че е лош ембриолог-много е добър, но просто споделям това, което той каза. Не се карайте. В случая всички сте прави  :wink: .
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #52 -: Декември 30, 2005, 11:33:37 am »
на мен ми каза същото нещо-в смисъл че макар и с лошите показатели на моя-можем да имаме дете по нормалния начин,но може да чакаме година още,може и 10 да станат.ние си решаваме дали да се подлагам на инсета и след това на икси.а колкото до спермограмите-да,бързо стават,спомена ми че имал някаква камера или нещо такова и много бързо и точно се работело с нея.разбрахме се и като направя снимката да му я занеса да я види и да помислим какво да правим-така и мисля да направя.
Включване
« Отговор #53 -: Декември 30, 2005, 12:37:06 pm »
Цитат на: Tutto
Според него причината е винаги в жената...Това е положението. Просто защитава мъжкото съсловие със зъби и  нокти, а спермограмите ги прави за 10 минути максимум...


Искам и аз да се включа. Не за да защитавам или обвинявам, а просто да споделя.

Засега единствената правена спермограма (не разширена) от нас е при Александров. Приятелят ми каза, че я е направил за 10 мин, с някакъв "обикновен микроскоп" и се чудеше дали така набързо може да се направи вярно изследване. Не знам по принцип с каква апаратура трябва да се прави. Концентрацията беше 10 млн/мл. Заключението му беше "Добре е", а после ми беше леден душ в Дира Tutto Bene да ми каже, че сме направо за ИКСИ.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #54 -: Декември 30, 2005, 12:52:22 pm »
Съжалявам мила. Попринцип когато показателите са такива се предлага икси на двоиката. Сама можеш да провериш това в нашия сайт има публикувани критериите според СЗО. А и според НЗОК можеш да кандидатстваш с тази спермограма за икси по касата.
Ами ...
« Отговор #55 -: Декември 30, 2005, 13:18:42 pm »
Ами поразстроих се тогава, но никой не ни е виновен. Само ужасната му професия, че работи в нечовешки стрес и безсъние. Веднъж да спре с нея, всичко ще е окей, но още не е дошло времето.

Аз проверих показателите още той като ми донесе изследването и много се учудих на заключението на Александров, това ми беше и повода да питам в Дира. Обичам всичко да ми е ясно. След това на консултацията при Маркова тя даде много по-адекватен коментар, каза нещата както са т.е. че картинката не е точно розова и показателите са под нормата. Засега преди да правим каквото и да е ще изчакаме да направим още една спермограма напролет, отделно и аз имам да си правя изследвания. Но важното е, че няма да оставя нещата така, пък и късмета от баницата ми е "Малко юначе ... "  :wink:
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #56 -: Декември 30, 2005, 14:11:03 pm »
Много съжалявам, че съм те разстроила, но по-добре човек да знае истината, а не да губи време в напразно лутане какво да прави и да се чуди защо не става.
А щом бебе ти се е паднало значи ще стане :wink: . Желая ти много здраве и любов и не се шашкай. Нещата се оправят.
:)
« Отговор #57 -: Декември 30, 2005, 14:48:02 pm »
Благодаря ти много!

И на теб желая много здраве и щастие през 2006 и занапред, да си обичана и глезена и да ти се сбъднат най-съкровенните мечти!  :pacifier:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #58 -: Декември 30, 2005, 21:29:52 pm »
винаги се настройвам подозрително към специалисти по всичко - е не знам как може едновременно да се изживяваш като добър гинеколог, ембриолог и андролог...
отделно, ако разказите на всички тук са верни, почвам да придобивам усещането, че въпросният лекар действа на настроения - днес така, утре иначе. днес е супер блестящ специалист, отзивчив, внимателен; утре - хм, не точно такъв, да се изразя меко....

хехе, това ми напомня на една история от книжките на Ерих Кестнер, дето бедно семейство с близнаци пращало единия близнак понеделник, сряда и петък, а другия близнак вторник и четвъртък на училище, щото имали само 1 чифт обувки... и учителят по математика се чудел защо детето през ден смята отлично, а през ден е двойкаджия  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #59 -: Декември 31, 2005, 09:06:55 am »
Джами, я се замисли хубаво, знам, че го можеш въпреки обстоятелствата  :wink: , че по-логично е не лекаря да е различен през ден, а просто пациентите да са му различни - с различни настроения, очаквания, представи, информация и емоционални състояния. По тази логика излиза, че всички от най-добрите  специалисти по стерилитет в България и в София и във Варна са и те така, защото за всички тях бях чувала отвратителни неща от много иточници, наред със суперлативите, но въпреки всичко стискам зъби и влизам в кабинета и винаги се оказва, че срещу мен стоят изключително разбрани хора и лекари. Няма да цитирам имена - те са ясни! Затова и изключително старателно претеглям и осмислям прочетеното по форумите. В крайна сметка всеки за себе си е прав.

Цитат на: jam
винаги се настройвам подозрително към специалисти по всичко - е не знам как може едновременно да се изживяваш като добър гинеколог, ембриолог и андролог...

Не знам дали е задължително, но поне до една голяма степен е редно да е така, когато се касае за лечение на стерилитет. Защо се ядосваш тогава на гинеколози, които не знаят за съществуването на спермалния анализ ами тъпчат с клостил, щото по подразбиране проблема е в жената? Или пък такива, които не подозират за имунологични проблеми ...
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #60 -: Декември 31, 2005, 09:11:44 am »
Цитат на: cygnus
Джами, я се замисли хубаво, знам, че го можеш въпреки обстоятелствата  :wink: , че по-логично е не лекаря да е различен през ден, а просто пациентите да са му различни - с различни настроения, очаквания, представи, информация и емоционални състояния. По тази логика излиза, че всички от най-добрите  специалисти по стерилитет в България и в София и във Варна са и те така, защото за всички тях бях чувала отвратителни неща от много иточници, наред със суперлативите, но въпреки всичко стискам зъби и влизам в кабинета и винаги се оказва, че срещу мен стоят изключително разбрани хора и лекари. Няма да цитирам имена - те са ясни! Затова и изключително старателно претеглям и осмислям прочетеното по форумите.

Точно така е!
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #61 -: Декември 31, 2005, 12:07:05 pm »
Зайо, разбира се, имала съм и обратните случаи - да се разочаровам .
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #62 -: Декември 31, 2005, 15:11:11 pm »
Искам и аз да кажа,че се бях настройла да очаквам всичко,когато за пръв път този месец отидох при Маркова-бой пред вратата,пренебрежение,лудница ...а излезе съвсем друго.Сякаш сънувах.Бях единствената пред кабинета,вратата дори беше открехната,а тя седеше и сякаш чакаше само мен.И ми обърна наистина много голямо внимание.Очарована съм от нея.Надявам се тя да е човека с помощта,на когото ще имам бебе.Направо вярвам в това повече от всякога.За съжаление ние с мъжът ми не правим почти нищо по-въпроса напоследък,но се надявам това да се промени.Така,че момичета,моя съвет е или по-точно, моето мнение е,че въпреки всички чути и прочетени мнения относно специалистите,всеки трябва сам да се увери така ли е или не.Лекарите също са хора и понякога е възможно да проявяват симпатии или неприязън към другите,колкото и недопустимо да изглежда...