0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    BI

Спермограма- ВАРНА
« -: Октомври 20, 2005, 12:09:13 pm »
Здравейте, момичета!

Съпругът ми си прави спермограма в Майчин дом във Варна, става дума за клиниката на д-р Яков. Изследването бе при д-р Александров, андролог.

Моля, да ми кажете дали някой си е правил там изследвания и дали сте чували отзиви относно достоверността конкретно на това изследване, там.

Благодрая ви.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2005, 12:29:34 pm »
Здрасти,BI !Нашата спермограма също е правена при Д-р Александров.Той се води за най-добрия във Варна.Инъче е хубаво да се повтори,защото показателите са променливи.А повече за спермограмите можеш да прочетеш в "Стерилитет при мъжа".Момичетата във форума имат много опит със всякакви изследвания по повод бебеправенето и при много от тях,спермограмите на мъжете им са били добри първоначално,а при следваща спермограма-неприятна изненада !  :evil:И всичко това,защото са ги правили на "грешно" място. Мисля,че не трябва да се притесняваш,Д-р Александров е добър избор.Момичетата говорят за "Майчин дом"-София,не за Варненския.Споко. 8)
*
Благодаря
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2005, 12:42:12 pm »
Здарсти Ели, пак съм БИ, но този път си изнамерих паролата и успях да се логна.
Та, благодаря ти. Много се радвам, че съм улучила. Но при какви обстоятелства се прави повторона спермограма?
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2005, 12:54:11 pm »
Ами обстоятелството е много просто : ако продължава да няма бебе :? Незная от колко време опитвате и на колко сте години /може и да си писала,но не съм видяла,сори :oops: /, ако при теб всичко е ОК и мине около година без резултат..незнам,то всеки си преценява след колко време,де.Когато решите,че е минало твърде много време е добре да се повтори,а междувременно можеш да го "подхранваш" /мъжът/ с витамини,Бирена мая,билки и т.н.-няма да навреди..Ако нямате време за губене,колкото по-скоро се открие проблем,толкова по -добре.А пък дай-боже да няма такъв :) И ние трябва да я повторим ама ще ми трябват няколко месеца (най-малко) само да го навия да отиде :roll: Инъче на теория,много ме бива! 8)  :wink:
*
:-)
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2005, 14:33:49 pm »
Там е работата, че нямаме много време.
Големичка съм :-(

БЛагодаря ти за отгвора.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2005, 19:26:04 pm »
Блага, извинявай, че ще се намеся в темата, но имам малко повече опит с варненските специалисти. За съжаление изключително горчив. Правихме спермограми при доц. Андонов, при д-р Сариев и при д-р Александров, т.е. Александров ни отказа и категорично ни прати за ин витро. Доц. Андонов ни заяви, че ние деца няма да имаме, след като в спермограмата по теста на Крюгер няма никакви изменения. Д-р Сариев се отнесе много добре с мъжа ми и му изписа цигапан, от което имаше сравнително добо подобрение на резултатите. А д-р Александров ни обясни, че аз съм набедила съпруга си за стерилен и няма нужда да прави нова спермограма. Така че бъди по-внимателна с него. Освен всичко друго и тримата са в екипи за ин витро и много често те пращат направо в тази улица, вместо да помогнат. За мой късмет с помощта на д.р Сариев и малко спокойствие скоро ще се радваме на първото си дете. Иначе като специалисти съм чувала и за двамата - Сариев и Александров хубави неща, но за Александров не съм много съгласна с тях.
Пожелавам ти късмет и дано всичко е наред!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2005, 21:32:07 pm »
Здравей,Ganka!Моля те,напиши нещо повече как точно ви е помогнал Д-р Сариев и къде преглежда ?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #7 -: Октомври 23, 2005, 19:45:13 pm »
Направи и двете спермограми, а също така предписа цигапан и даде становище по въпроса какво да правим. Преглежда също в Майчин дом - Варна. Може да го намерите там след предварително записване по телефона.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2005, 13:11:55 pm »
Благодаря ти Гани,

ще го имам в предвид.
Re: Спермограма- ВАРНА
« Отговор #9 -: Декември 09, 2005, 20:37:54 pm »
моят съпруг си прави спермограма в м.ц.Олимед-резултатите бяха добри,а после си направихме и изследване за спермални антитела в  лаборатория статус.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #10 -: Декември 09, 2005, 20:49:38 pm »
risa,къде правихте антителата?И какво се взема за изследване-кръв ли?Може ли без да те е пратил лекар и колко струва ?
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #11 -: Декември 09, 2005, 22:16:21 pm »
БЛАГА,кога е правена спермограмата при александров?защото преди месец ние правихме при него но вече не беше в майчин дом и ходихме в клиника "Кисьови",която се намира до гарата.аз лично иначе съм доволна от него,защото поне видях какво е реалното положение,понеже се оказа че първата спермограма е била със завишени показатели.за спермогами или александров или сариев от майчин дом.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #12 -: Декември 09, 2005, 22:23:53 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
защото преди месец ние правихме при него но вече не беше в майчин дом.


Преди месец ни пратиха при Александров за спермограма в АГ и доколкото разбрах от любимия - там я е правил. Беше безкрайно недоволен от "залепените на стената снимки" и явно изживяването не е било никак приятно. В Майчин дом правят ли се спермограми? Има ли разлика в цената :?:  

Защото след време ще се наложи да повторим, не искам да мъжа да го подлагам на унизителни условия отново :?
Re: Спермограма- ВАРНА
« Отговор #13 -: Декември 09, 2005, 22:31:29 pm »
изследванията за антитела ги правихме в медико0диагностична лаборатория "статус",тел-052/615505.взема се кръв и от двамата.цената е по 20лв. на човек.резултатите стават за няколко дена.нашите бяха в норма и не съм имала причина да се съмнявам в тях
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #14 -: Декември 09, 2005, 23:00:04 pm »
Мерси,риса !Ще се обадя и ще ги питам за повече инфо.
*

    dendy

Спермограма- ВАРНА
« Отговор #15 -: Декември 09, 2005, 23:58:19 pm »
Цитат на: ironic_
Цитат на: BLACK_ROSE
защото преди месец ние правихме при него но вече не беше в майчин дом.


Преди месец ни пратиха при Александров за спермограма в АГ и доколкото разбрах от любимия - там я е правил. Беше безкрайно недоволен от "залепените на стената снимки" и явно изживяването не е било никак приятно. В Майчин дом правят ли се спермограми? Има ли разлика в цената :?:  

Защото след време ще се наложи да повторим, не искам да мъжа да го подлагам на унизителни условия отново :?


Можеш да направиш акто мен, аз му занесох материала в стерилно шишенце. Аз също се притеснявах за милото и предложих да го направим вкъщи. Беше трудно, но предполагам,че сам в клиниката ще е немислимо.
*

    zaek

zaek
« Отговор #16 -: Декември 20, 2005, 15:34:57 pm »
Здравейте, нека споделя и аз.
Тъй като съм на 34 г. и възрастта ми напредва, а от около 1  година и  нещо правим опити за бебе,  реших да тръгна по доктори.
Моя позната акушерка от АГ ми препоръча д-р Александров и ходих при него.
Първото, което даде е сперматограма на съпруга ми. Прави я при него в клиника "Кьосеви" , като аз занесох материала в пластмасово контейнерче. Материалът не трябва да се държи повече от 15-20 мин. Изследването излезе след 10 мин. и беше добро.
След това д-р Александров  прегледа мен на вагинален видеозон и каза,  че не виждал запушени тръби. Решението за него беше, че трябва да си правя ин-витро. Добре де, но на ман не ми бяха правили никакви изследвания, освен за хламидии. Като го попитах не трябва ли да си мина по каналния ред - хормонални изследвания, проследяване на овулацията и т.н., ми каза, че тъй като възрастта ми била напреднала не трябвало да се бавя.  Единственото решение било инвитрото.
Страшно ме ядоса това, защото лекарите вече май гледат само комерсиалната страна на нещата, а не хуманната.
Естествено, че като правиш инвитро парите отиват в неговия джоб, а те не са никак малко.
Личният ми лекар ме посъветва да отида при ендокринолог за хормонални изследвания, а не при гинеколог и то точно по тази причина, защото са станали като мафия.
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #17 -: Декември 20, 2005, 15:51:08 pm »
заек,озадачи ме това тове изказване :
Цитат
След това д-р Александров прегледа мен на вагинален видеозон и каза, че не виждал запушени тръби.
за да се разбере дали са запушени или не тръбите се прави цветна снимка или лапароскопия.няма как с вагинален ехограф да се види това нещо.може единствено да се види дали се визуализират обемни процеси в яйчниците-в смисъл дали има кисти или не.[/b][/i][/color]
*

    Anonymous

Спермограма- ВАРНА
« Отговор #18 -: Декември 20, 2005, 16:02:24 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
заек,озадачи ме това тове изказване :
Цитат
След това д-р Александров прегледа мен на вагинален видеозон и каза, че не виждал запушени тръби.
за да се разбере дали са запушени или не тръбите се прави цветна снимка или лапароскопия.няма как с вагинален ехограф да се види това нещо.може единствено да се види дали се визуализират обемни процеси в яйчниците-в смисъл дали има кисти или не.[/b][/i][/color]


Да, това го научих, но в последствие. Каза ми, че това, което вижда е, че нямам запушени тръби. Отрече лапароскопията, тъй като било операция без разрешаване на проблем (какъвто и да било той) и не ми я препоръча. Това, което според него е единственото разрешение на проблема било ин-витрото. Нямало смисъл от нищо друго...
*
Спермограма- ВАРНА
« Отговор #19 -: Декември 20, 2005, 16:08:04 pm »
С една дума - зарежи го този доктор