0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин-витро без стимулация?
« -: Октомври 19, 2005, 07:55:21 am »
Клиа зададе следният въпрос:

"Тази тема породи един въпрос у мен - възможно ли е да се прави инвитро с някаква по-слаба форма на стимулация или без такава - въобще практикува ли се такова нещо? Знам че инсе се прави на естествен цикъл, но как е при инвитрото?"
/Извинявам се, че изтрих мнението на Клиа при разделянето на темата :oops: /



Може, но когато влагаш няколко хиляди лева е много рисковано само с една яйцеклетка.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2005, 08:36:26 am »
ami sega e mnogo moderno ICSI ili invitro na estestven cikyl, pone moq lekar e mnogo zapalen, kazwa che qicekletkite sa mnogo dobri. Toi ima teoriq, che trqbwa da se vodi statistika za uspewaemost na 1 qicekletka, e tazi poluchena ot estestven cikyl bila s nai- golqma uspewaemost.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2005, 08:40:34 am »
Е, да - със сигурност естествената е най-добра.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2005, 08:52:51 am »
Инвитрото на естествен цикъл не струва няколко хилядарки, напротив, самата процедура е три пъти по-евтина, а за лекарста не плащаш нищо, така че цялата работа излиза към 1000 лв., колкото всъщност в някой клиники може да ти струва инсеминацията...
И аз съм за тази процедура :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2005, 09:00:42 am »
Аз съм останала с впечатление, че е около 2500 лв самата процедура.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2005, 09:01:55 am »
Стефи ме е изпреварила :) то затова е инвитро на естествен или  спонтанен цикъл.Аз лично бих опитала,ако не се получи и този път.Много ми се иска да спестя този стрес които изживявам по време на стимулацията.Говорих с моите лекари ,казаха ми,че е доста рисковано,но пък според мен си заслужава да се опита. :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2005, 09:10:06 am »
Абсолютно съм съгласна, че е най-добре, ако човек опита на естествен цикъл.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2005, 09:15:00 am »
Цитат на: Lali
Аз съм останала с впечатление, че е около 2500 лв самата процедура.


Така е Лали, цената е такава, но на стимулираното инвитро, при това на естествен цикъл е доста по-евтина, което е и логично де, все пак се обработва една яйцеклетка, един зародиш и т.н., а не 15 например :)
Според мен, когато лекуващия лекар прецени, че това е възможно, наистина си струва да се опита 8)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2005, 09:18:40 am »
Е, незнам, не съм компетентна.
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2005, 10:12:06 am »
Цитат на: StefiZ
Инвитрото на естествен цикъл не струва няколко хилядарки, напротив, самата процедура е три пъти по-евтина, а за лекарста не плащаш нищо, така че цялата работа излиза към 1000 лв., колкото всъщност в някой клиники може да ти струва инсеминацията...
И аз съм за тази процедура :D

А знаете ли къде у нас се практикува инвитро на естествен цикъл? Тази възможност изглежда доста приемлива, а и доста по-щадяща.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2005, 10:25:54 am »
Във всяка клиника по стерилитет можеш да се договориш с лекаря.
Обаче незнам дали точно така стоят нещата.
Ако разпиташ - пиши тук.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2005, 10:31:57 am »
здравейте,
аз мисля, че цената е една и съща независимо дали е стимулиран или не цикъла(като изключим лекарствата разбира се), защото сумата не се променя от това колко яйцеклетки са извадили - дали 3 или 15.Може и да бъркам де.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2005, 10:32:02 am »
Съгласна съм с Лали, и аз не съм разпитвала, но предполагам, че във всяка клиника се практикува. Аз лично съм планирала да го правя при д-р Владимиров, така че той със сигурност прави инвитро на нестимулиран цикъл, когато прецени, че е подходяща процедура за конкретния случай.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2005, 10:35:17 am »
Цитат на: bubata
здравейте,
аз мисля, че цената е една и съща независимо дали е стимулиран или не цикъла(като изключим лекарствата разбира се), защото сумата не се променя от това колко яйцеклетки са извадили - дали 3 или 15.Може и да бъркам де.


Незнам и аз не съм компетентна по въпроса, това си бяха чисто мои разсъждения, защото със сигурност цената на самата процедура е по-евтина т.е. стимулирано 2500, не стимулирано 1000 лв., изобщо не включвам никакви лекраства и в двата случая, говоря само за цената на клиниката.
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2005, 10:48:12 am »
Цитат на: StefiZ
Съгласна съм с Лали, и аз не съм разпитвала, но предполагам, че във всяка клиника се практикува. Аз лично съм планирала да го правя при д-р Владимиров, така че той със сигурност прави инвитро на нестимулиран цикъл, когато прецени, че е подходяща процедура за конкретния случай.

Благодаря Стефи, и аз ходя от скоро при д-р Владимиров. Значи може да го питам и за такъв вариант. А знаеш ли от какво зависи решението му и какви са цените в този случай?
Разбира се, че ще пиша, ако имам нова информация. Утре и без това имаме час да говорим по резултатите от изследванията до тук.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2005, 11:12:14 am »
Цитат на: bubata
здравейте,
аз мисля, че цената е една и съща независимо дали е стимулиран или не цикъла(като изключим лекарствата разбира се), защото сумата не се променя от това колко яйцеклетки са извадили - дали 3 или 15.Може и да бъркам де.

Цената на инвитро или икси на стимулиран и нестимулиран цикъл е РАЗЛИЧНА. Пише го в ценорасписа пред кабинета на д-р Владимиров.
За другите клиники не мога да кажа. Всяка си има своя политика. В едните се доплаща при повтаряне на инсето в един цикъл, а при други не. Трябва да се пита.

Ин-витро без стимулация?
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2005, 11:16:03 am »
Цитат на: oganche
Цитат на: bubata
здравейте,
аз мисля, че цената е една и съща независимо дали е стимулиран или не цикъла(като изключим лекарствата разбира се), защото сумата не се променя от това колко яйцеклетки са извадили - дали 3 или 15.Може и да бъркам де.

Цената на инвитро или икси на стимулиран и нестимулиран цикъл е РАЗЛИЧНА. Пише го в ценорасписа пред кабинета на д-р Владимиров.
За другите клиники не мога да кажа. Всяка си има своя политика. В едните се доплаща при повтаряне на инсето в един цикъл, а при други не. Трябва да се пита.

Благодаря Огънче,
А можеш ли да кажеш каква е разликата горе-долу?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2005, 11:17:03 am »
Цитат на: pkoprinkova
Значи може да го питам и за такъв вариант. А знаеш ли от какво зависи решението му и какви са цените в този случай?

На стената, от дясно на кабинета, хората са закачили ценоразпис на АРТ процедурите.

*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2005, 11:18:20 am »
след малко ще съм там и ще погледна
после ще ви кажа
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2005, 11:21:51 am »
Цитат на: pkoprinkova

Благодаря Огънче,
А можеш ли да кажеш каква е разликата горе-долу?

Ох, ами не си спомням. Бубата ще каже.