0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ин-витро без стимулация?
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2005, 11:21:58 am »
Цитат на: bubata
след малко ще съм там и ще погледна
после ще ви кажа

Мерси, ще чакаме с нетърпение!  :D

Огънче, аз нали съм си късогледа, та не съм го забелязала даже тоя ценоразпис.   :?   Утре ще го разгледам по-отблизо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Апел
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2005, 11:24:04 am »
момичета, имам две забележки към вас:

1. моля, не разводнявайте темата на питащия със странични въпроси! това е в разрез с Интернет етикета. ако постингът ви е по друг въпрос - пуснете нова тема!

2. постоянно се пита за цени и от пациентки, които ходят в съответния център. аз не разбирам, защо ви е страх да попитате на място какви са цените там, където ходите?? това е нормалното поведение, в крайна сметка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2005, 11:24:08 am »
Цитат на: bubata
след малко ще съм там и ще погледна
после ще ви кажа

Ха, аз преди малко дойдох  от  там и към 2pm пак ще ходя в Центъра. Ама как само се разминаваме, их?! Поне се надявам да видя Грация след трансфера.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Апел
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2005, 11:26:49 am »
Цитат на: jam
момичета, имам две забележки към вас:

1. моля, не разводнявайте темата на питащия със странични въпроси! това е в разрез с Интернет етикета. ако постингът ви е по друг въпрос - пуснете нова тема!

2. постоянно се пита за цени и от пациентки, които ходят в съответния център. аз не разбирам, защо ви е страх да попитате на място какви са цените там, където ходите?? това е нормалното поведение, в крайна сметка...

Права си мацка. Трябва да се засрамим. Извинявам се на Джорджи.

Re: Апел
« Отговор #24 -: Октомври 19, 2005, 11:27:08 am »
Цитат на: jam
момичета, имам две забележки към вас:

1. моля, не разводнявайте темата на питащия със странични въпроси! това е в разрез с Интернет етикета. ако постингът ви е по друг въпрос - пуснете нова тема!

2. постоянно се пита за цени и от пациентки, които ходят в съответния център. аз не разбирам, защо ви е страх да попитате на място какви са цените там, където ходите?? това е нормалното поведение, в крайна сметка...

Права си Джам, извинявайте момичета.  :oops:
Аз лично попитах, защото сега чета, че имало и инвитро на нестимулиран цикъл.
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #25 -: Октомври 19, 2005, 15:10:59 pm »
В ценоразписа на МЦРЗ пише, че инвитро на естествен цикъл е 1,100 лева, а икси - 1,400 лева.
Аз лично също много симпатизирам на идеята. Още помня, преди време в Дир-а една мацка, с ник Теодора мисля, беше пуснала статия от английския печат, според която именно става "модерно". Беше се разгоряла и сериозна дискусия по статията.
Ако не сполучим с инсеминациите, аз лично смятам това да опитам.
Благодаря ти, Бени!







Ин-витро без стимулация?
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2005, 15:15:08 pm »
Благодаря Фреши,
А можеш ли да дадеш линк към тази статия? Би било интересно да я прочетем.  :idea:
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #27 -: Октомври 19, 2005, 15:18:25 pm »
Пфу, нямам полезния навик да си пазя линкове. (Лали направо ми взима акъла, като отговори на някой въпрос: виж тук). Беше и преди повече от година. Но сигурно в нета ще намериш нещо, ако имаш повечко време за search. Не знам в history-то на Проблемно забременяване в Дир дали може да се измъкне. Аз нямам достъп до Дир-а :evil:
Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Ин-витро без стимулация?
« Отговор #28 -: Октомври 19, 2005, 15:34:34 pm »
Аз съм влизала там, но търсачката им е ужасно тромава и в повечето случи нямам нерви да я изчаквам.  :evil:
Е, няма страшно, ще питам доктора утре, а и мога да потърся с Google.
Поздрави  :D
*

    meshko106

Ин-витро без стимулация?
« Отговор #29 -: Октомври 20, 2005, 12:04:51 pm »
Цитат на: StefiZ
Инвитрото на естествен цикъл не струва няколко хилядарки, напротив, самата процедура е три пъти по-евтина, а за лекарста не плащаш нищо, така че цялата работа излиза към 1000 лв., колкото всъщност в някой клиники може да ти струва инсеминацията...
И аз съм за тази процедура :D


Да се намеся с личен опит. Прави се инвитро на спонтанен цикъл. Моят лекар даже ми обясни, че в Скандинавските страни това вече се превръща в предпочитан вариант, тъй като се избягват рисковете на многоплодната бременност. таксата за процедурата е 1050лв, но не минава без лекарства. Използват се много малки дози, първо за да блокират твоя организъм и после за да се развие все пак яйцеклетката и да порасне достатъчно. В зависимост от необходимото количество лекарства изчислих, че сумата за тях е минимум 600лв и максимум 1000, т.е. 1 такова инвитро излиза между 1600 и 2000 лв. Лекарствата се почват някъде на 7 ден от цикъла. Иначе плюсовете са, че се избягват всички възможни странични ефекти от стимулацията с огромни дози хормони, пункцията на 1 яйцеклетка е много лека манипулация и организмът няма да изживее никакъв стрис. Рисковете се състоят в това, че винаги съществува вероятност да не извадят яйцеклетка, но в 80% от случаите вадят. Останалото мисля, че е въпрос на късмет и ако на  1 бебе му е писано да се роди сега, то ще се роди с 1 яйцеклетка, ако не е и с 7 няма да стане. Божа работа. Всеки сам си преценява плюсовете и минусите. Разбира се има значение и каква е причината да се прибегне до инвитро. Този вариант на спонтанен цикъл е много подходящ за случаи с неизяснен стерилитет. Пожелавам много успех на всички ви и стискам палци.
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #30 -: Октомври 20, 2005, 12:29:03 pm »
Когато правих ин-витро във бившата Тина Киркова имаше една жена която я бяха стимулирали само със Клостил.Това й беше 3-и опит и каза, че искала да опита по евтин вариант(10лв за лекарства + 600лв процедура - тогава беше толкова). Извадиха й 5 яйцеклетки годни за оплождане. Та жената вече роди момченце  :D
Не знам как е в клиниката на д-р Владимиров, но на другите места цената на стимулацията не влияе на цената на манипулацията т.е тя си е една й съща каквато й стимулация да се избере.
Поздрави и успех на момичетата минаващи през АРТ  :D
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #31 -: Октомври 20, 2005, 13:18:10 pm »
Цитат на: meshko106
но не минава без лекарства. Използват се много малки дози, първо за да блокират твоя организъм и после за да се развие все пак яйцеклетката и да порасне достатъчно.


Така е, не съм казала, че ще е съвсем без лекраства, но се започва лека стимулация вече, когато се е образувал доминантен фоликул, т.е. леко се подпомага само, затова 7 ден ми се струва много рано, може би ако жената е със спонтанна ранна овулация. :)
А ти при доктор Владимиров ли ходиш и нестимулирано ивитро ли ще правиш?
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #32 -: Октомври 20, 2005, 13:27:30 pm »
Момичета благодаря за отговорите и на Лали че е отцепила темата :-) Все пак след темата за хиперстимулациите някак си този вариант ми изглежда по-човешки.
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #33 -: Октомври 20, 2005, 14:28:22 pm »
Цитат на: missy
Не знам как е в клиниката на д-р Владимиров, но на другите места цената на стимулацията не влияе на цената на манипулацията т.е тя си е една й съща каквато й стимулация да се избере.


В сайта на МЦРЗ пише, че на естествен цикъл ин-витро/икси струва 1,100/1,400 лева, а със стимулация - 2,100/2,400 лева.
Благодаря ти, Бени!







*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #34 -: Октомври 20, 2005, 14:34:44 pm »
В клиниката на д-р Владимиров инвитрото на нестимулуран цикъл е 1050 лв., за икси незнам :)
опс.. Със стимулация незнам, но е там някъде към 2000 и нещо :wink:
*

    meshko106

Ин-витро без стимулация?
« Отговор #35 -: Октомври 20, 2005, 15:13:47 pm »
Така е, не съм казала, че ще е съвсем без лекраства, но се започва лека стимулация вече, когато се е образувал доминантен фоликул, т.е. леко се подпомага само, затова 7 ден ми се струва много рано, може би ако жената е със спонтанна ранна овулация. :)
А ти при доктор Владимиров ли ходиш и нестимулирано ивитро ли ще правиш?[/quote]

Да, при д-р Владимиров. Моят цикъл е бил на 26-27 дни и спонтанна овулация обикновенно на 12-13 ден, така че предполагам, че като ми е казал ден 7 е бил съобразен с моя случай. Обсъждахме точна вариант за нестимулирано инвитро. Поздрави :)
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #36 -: Октомври 20, 2005, 15:22:55 pm »
И аз на там съм се насочила, защото проблема ми е в тръбите, иначе си произвеждам достатъчно фоликули :D
Успех мешко :D
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #37 -: Октомври 20, 2005, 15:22:59 pm »
Да се отчета и аз. Бях при доктора. Цената е 1050 лева, но нищо не пишеше за лекарствата за стимулация.
Но пък мен ме отчаяха, че инвитро на естествен цикъл се правело само под 35 години. Та за сега ще пробваме дали НЗОК ще ни отпусне парите. И май надеждата вече си отива и не знам въобще има ли смисъл да се подлагам и на това или да приключвам с опитите.  :(
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #38 -: Октомври 20, 2005, 15:26:11 pm »
За съжаление май е така, защото все пак се разчита на 1-2 яйцеклетки и се предполага, че при по-млади жени вероятността да е некачествена е по-малка :oops:
*
Ин-витро без стимулация?
« Отговор #39 -: Октомври 20, 2005, 15:30:17 pm »
e zashto samo na pod 35 godishnite??? Az ne vijdam logika, ako si ovulirash.
a drugoto za koeto se setih e, che punkciqta na 1 folikulche se pravi bez upoika, koeto osven che smykva cenata, e mnogo shtadqshto za organizma.