0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« -: Октомври 11, 2007, 16:26:46 pm »
Здравейте,
оказа се че и аз се записвам в клуба на имунологичните причини.
Това са изследванията ми:
CD3+T CELLS 75% /61-85%/
CD3+CD4+T CELLS 46% /34-59%/
CD3+CD8+T CELLS 27% /19-36%/
CD19+B CELLS 8% /6-15%/
CD3-CD16+56+NK CELLS 15% /7-26%/
CD3+CD16+56+NKT CELLS 7% /2-10%
CD56+CD16+NK CELLS - 16% /под 12%/
ИгА 1,63 /0,8-2,85%/
Анти-нуклеарни антитела (ANA)-ELISA 0.45 /под 1 отр./
Анти кардиолипинови антитела (ACL) 7.6 /под 10 отр./

Препоръка и заключение: Повишен процент на CD56+CD16+NK клетъчна субпопулация. Препоръчва се имуномодулираща терапия преди АРТ:
- при инсеминации: Triovit - 1капсула дневно; Pentoxyphillin - 2*400мг дневно / 2 месеца
- при in Vitro: 40 ампули IVIG - 10 дни преди овулация;  40 ампули IVIG - 10 дни преди ЕТ

Всички коментари, както и лични патила с тези НК клетки ще са ми много полезни. Имате ли подобрение след вливанията?
IVIG имуновенин ли е? ЕТ - трансфер ли е?
Въобще не съм наясно, а и четейки само се обърках повече  :oops:
Час в клиниката имам чак на 31ви и до тогава ще се образовам с ваша помощ.

Благодаря за търпението, че стана досадно дълго...
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2007, 16:58:14 pm »
Всички коментари, както и лични патила с тези НК клетки ще са ми много полезни. Имате ли подобрение след вливанията?
IVIG имуновенин ли е? ЕТ - трансфер ли е?
В подфорума има доста обсъждания по въпроса, погледни ги.
На въпроса-IVIG е имуновенин, ЕТ - ембриотрансфер, по принцип така ги назначават вливанията 7-10 дни преди овулация или ембриотрансфер.
Имат действие 28 дни и след + тест се прави отново вливане.
Обикновено се предписват 30 ампули.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2007, 17:26:56 pm »
благодаря alia_alia
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2007, 13:14:09 pm »
Мими  :bighug:
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2007, 15:03:34 pm »
Здравейте,
оказа се че и аз се записвам в клуба на имунологичните причини.

 Ех, Мидж, толкова се радвам, че се записваш във форума  :D :D, а за клуба - ще те видим :D

Имунологично ми изглеждаш много прилично :D Моите НК клетки все към 17 ги изследвах. След едно вливане на 30 ампули рекох да ги проверя и бяха станали 21 8O Обаче, понеже преди поглеждах някои американски форуми, има доста случаи след вливане да се повишават, въпреки това да се получи бременност (която, да кажем, не се е получила без вливане). Може да има нещо общо с реакцията на организма, ако се получи забременяване, знам ли. Относно препоръчваното количество за вливане - има норма колко грама на кг тегло,  (ама сега не я помня :oops:) - в интернет почти във всички статии по въпроса я пише. Масово предписваните 30 ампули тук са доста под тази норма.

Още един път, толкова се радвам, че се появи :D :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2007, 15:30:08 pm »
Здравейте, милички! Много се радвам, че не сте ме забравили.
Фрешо, точно теб чаках да се включиш, и Лили разбира се, защото вие сте си 99% имунолози вече. Благодаря!
Мари, на теб и малкото съкровище една голяма  :bighug:

Аз нещо се разтревожих, че много модерни станаха тези НК клетки и ми се струва, че 100% от изследваните момичета имат нужда от терапия, което статистически е меко казано странно  :balk_132: затова ми се щеше да се заформи някаква дискусия по темата. Чудя се, например, има ли поне един изследван без отклонение в някой от показателите??? Вие като "доктори", какво ще кажете?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2007, 15:59:43 pm »
ааа има и такива :)
преди няколко дена баракуда се похвали
не си спомвям само темата в която беше писала
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 16:13:16 pm »
Щом ще се хвалим - да се похваля и аз с липса на НК клетки. За сметка на антифосфолипидните. :D
Мидж, предполагам, че ще се разминеш с един интралипид. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2007, 16:14:57 pm »
Аз нещо се разтревожих, че много модерни станаха тези НК клетки и ми се струва, че 100% от изследваните момичета имат нужда от терапия, което статистически е меко казано странно  :balk_132: затова ми се щеше да се заформи някаква дискусия по темата. Чудя се, например, има ли поне един изследван без отклонение в някой от показателите???
Моето мнение е, че тези изследвания се пускат основно от жени с дългогодишен стерилитет и/или спонтанни аборти, а понеже с БГ тези изследвания се правят от около 2-3 години, нормално е доста голяма част от тях да имат точно тези проблеми(т.е. всичко друго са отхвърлили като проблем или излекували)
Моята логика е такава, може и да не е вярно. :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2007, 16:16:40 pm »
Цитат
Щом ще се хвалим - да се похваля и аз с липса на НК клетки. За сметка на антифосфолипидните.

И аз съм така. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2007, 16:31:05 pm »
Благодаря! Това е чудесно, значи теорията ми не се потвърждава. Отново се връщам в правата вяра и започвам да вярвам на докторите  :D
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2007, 18:36:11 pm »
айде и аз да се разпиша... :oops:
незнам дали за успокоение или не...ама ...
имам един мисед в 10 сед. и много се надявах "зайчето" да изкочи при имунологичните ...да ама не...
аз много не разбирам от тях /даже хич/...ама ето как изглеждат всички тези цифри и букви....:)
CD3+T cells - 81% /61-85%/
CD3+CD4+T cells - 57% /34-59/
CD3+CD8+T cells - 23% /19-36%/
CD19+B cells - 5% /6-15%/
CD3-CD16+56+NK cells - 11% /7-26%/
CD3+CD16+56+NKT cells - 3% /2-10%/
CD56+CD16+NK cells - 8% /<12%/

анти-нуклеарни антитела /АНА/ - ELISA -0.5 index  /<1отр.; 1-2-гранично; >1.2полож
Анти SSA/Ro/ - 3.5 U/ml /<15-отр.;15-25гранич. >25 полож/
Анти SSA/La/ -2.2 U/ml /<15-отр.;15-25гранич;>25 полож/
Анти кардиолипинови антитела /ACL/ -5.3IU/ml /<10отр.;>10полож./

ИгА 1.03  /0.80-2.85/ - това май е имуноглобулина

дълго стана, а и бая се измъчих докато ги препиша....

незнам вече какво да мисля, кое е по-добро...
да го няма проблема или да се открие и да се бори срещу него ?!?!
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2007, 18:41:45 pm »
Един от показателите е понижен
Какво казаха за това
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2007, 19:15:43 pm »
Един от показателите е понижен
Какво казаха за това

нищо  :(
какво значи това?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2007, 19:17:16 pm »
Един от показателите е понижен
Какво казаха за това

нищо  :(
какво значи това?

Нищо! Не го мисли, медицината не е математика. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #15 -: Октомври 12, 2007, 19:25:45 pm »
  :balk_80:

:balk_81:
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2007, 18:39:43 pm »
Съгласна съм със съждението на Аля :D

Мидж, и аз знам за доста момичета с нормален показател :D А за заплетени случаи като нашите мисля, че не са за пренебрегване тези показатели. Иначе, разбира се, има много забременели жени с НК клетки над 12, нищо не е абсолютно. Но ние е добре да си подобрим шансовете.
Междудругото, има теория, че също така трябва да се изследват HLA typing и според стойностите на DQ alpha на двамата партньори има по-благоприятни и по-неблагоприятни комбинации (това е ДНК изследване и теорията е, че при определени съвпадения ембрионът не може да излъчва към майката ДНК сигнала на бащата, щото той е същия, и организмът на майката получава по-скоро сигнал за собствена абнормална тъкан, не се изграждат нормалните защитни тела за ембриона и имунитета на майката го унищожава. Тази комбинация може да има значение според това доколко НК клетките пречат. Междудругото, след като се запознах с тази теория, много скоро с изненада установих, че при нас може да се приложи едно към едно, след като си направихме изследването и се оказа, че съм от типа най-много предразположен към автоимунни заболявания, и след няколко месеца такова ми се отключи 8O а и с мъжа ми не сме благоприятна комбинация).

Брей, каква дълга скоба направих...
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2007, 17:59:01 pm »
В този ред на мисли, когато попитх една от имуноложките за HLA типизирането /тогава изобщо не подозирах че имаме и тубарен фактор/, тя ми отговори, че това е по-скоро "подправка" към пакета изследвания и че принципно е твърде наивно да се твърди че там би бил проблема на N-годишен стерилитет. Типизирането се правело от както се прави и бъбречна трансплантация на донор/ресипиент. Та това ме разубеди да го правим.

А, аз пък да попитам мацките с АФА:
мацки, от първото икси насам менстуалното ми кървене е различно от преди време, аз съм с кратък към оскъден мензис принципно, а сега съвсем: цапа ми 1 ден, нормално кървене на следващия и на 3 ден отново зацапване?! Бързото съсирване има ли пръст, имам чуството че пада само лигавица?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2007, 13:57:11 pm »
   Еvro,
 не че съм много компетентна, но за сравнение да ти кажа, че аз съм с АФА, но моят цикъл е 6-7дни, като 2,3,4 ден е ужасно обилен, случвало ми се е за тези три дни да не ми стигат един пакет с превръзки. Та не знам дали има връзка бързото съсирване с цикъла  8O

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2007, 14:14:35 pm »
Евро, при мен също се получи промяна в цикъла, аналогична на твоята. Не смятам, че АФА имат нещо общо. По-скоро от стимулацията дойде.
Даже се смея в лабораторията, че, откакто съм на фраксипарин, кръвта ми се съсирва по-бързо.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери