0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #60 -: Септември 27, 2008, 14:13:44 pm »
Мили момичета,аз също имам завишени НК клетки-26%. Предстои среща с доц.Конова и терапия.Днес бях при моето АГ и той ми говори,че не е убеден в ползата от терапията с вливките,няма гаранция,че няма да се повтори "кухо яйце",поне не може НК клетките да се считат за причина.
Има ли някакво тестване за алергичност към продуктите,под лекарско наблюдение ли става вливането,странични реакции.
Ще съм благодарна за отзиви за вливания във Варна.
  Тестване за алергична реакция се прави при вливането на Имуновенин, първата ампула ти я вливат отделно и наблюдават за реакция. Задължително вливането се прави под лекарско наблюдение. Странични реакции при мен лично не е имало, но все пак на последното вливане не се чувствах много добре. Но аз го отдавам на факта, че при такова количество течност, което се влива в организма /макар и за 4-5часа/ се натоварва до някъде и сърцето и самата кръвоносна система.

  Успех!!!

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2008, 11:48:55 am »
Ефирче, дали установи нещо за понижения показател?
Ще се радвам да споделиш някаква информация - последно и при мен е абсолютно същата стойност.
Grace , съжалявам , че чак сега влизам и виждам въпроса ти! :oops:
За съжаление ,, не , още нямам отговор на този въпрос , очаквам при контролата , която мисля да правя скоро , да получа и отговор.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2008, 14:27:10 pm »
А някой , дали е наясно за какво е отговорна всяка популация от НК клетки.
Питам ви , защото при мен има ,бих го нарекла , парадокс.
CD3+CD16+56+NKT CELLS 1% /2-10%
CD56+CD16+NK CELLS - 13% /под 12%/

В случея има и стойност под нормата , какво ще да е? 8O
Аз също съм с препоръки за вливане .
  При мен е абсолютно същата стойност на CD3+CD16+56+NKT cells-1%.Имам и други занижени показатели в изследването,но в обяснението към резултата за тях  е написано -без съществени отклонения от референтните граници.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2008, 15:04:59 pm »
При мен е абсолютно същата стойност на CD3+CD16+56+NKT cells-1%.Имам и други занижени показатели в изследването,но в обяснението към резултата за тях  е написано -без съществени отклонения от референтните граници.
Е то хубаво , ама ще ми се да знам на какво се дължат НЕсъществените отклонения и защо за 1% отклонение нагоре предписват вливания , а  същото отклонение надолу е несъществено?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2008, 15:09:56 pm »
Привет, година по-късно направих контрола и CD56+CD16+NK cells е 10% при реф. граници <12%. Не съм правила никаква терапия през периода март до сега.
Преди ИКСИ (февруари) влях в 2 цикъла по 40 ампули имуновенин, но за съжаление тогава не правих контрола. Миналата година, по това време, същите клетки бяха 16% !?!?!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #65 -: Ноември 22, 2008, 12:10:16 pm »
 Не мислите ли , че трябва да се търси и причината за повишените NK, а не само да се правят вливания за тяхното понижаване?
 Моите бяха 18,04% след няколко вливания на Интралипид вече са 16%, но това не е някакво успокоително подобрение на ситуацията.Този месец вливахме и 40 ампули Имуновенин.
 Мисълта ми е , че с вливанията оправяме следствието - NK , но не и причината.
 Какви могат да бъдат причините за тяхното повишаване?
Триовит и Агапурин за NK-клетки ли се използват?
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 12:12:21 pm от fatalwoman »