0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« -: Октомври 11, 2007, 16:26:46 pm »
Здравейте,
оказа се че и аз се записвам в клуба на имунологичните причини.
Това са изследванията ми:
CD3+T CELLS 75% /61-85%/
CD3+CD4+T CELLS 46% /34-59%/
CD3+CD8+T CELLS 27% /19-36%/
CD19+B CELLS 8% /6-15%/
CD3-CD16+56+NK CELLS 15% /7-26%/
CD3+CD16+56+NKT CELLS 7% /2-10%
CD56+CD16+NK CELLS - 16% /под 12%/
ИгА 1,63 /0,8-2,85%/
Анти-нуклеарни антитела (ANA)-ELISA 0.45 /под 1 отр./
Анти кардиолипинови антитела (ACL) 7.6 /под 10 отр./

Препоръка и заключение: Повишен процент на CD56+CD16+NK клетъчна субпопулация. Препоръчва се имуномодулираща терапия преди АРТ:
- при инсеминации: Triovit - 1капсула дневно; Pentoxyphillin - 2*400мг дневно / 2 месеца
- при in Vitro: 40 ампули IVIG - 10 дни преди овулация;  40 ампули IVIG - 10 дни преди ЕТ

Всички коментари, както и лични патила с тези НК клетки ще са ми много полезни. Имате ли подобрение след вливанията?
IVIG имуновенин ли е? ЕТ - трансфер ли е?
Въобще не съм наясно, а и четейки само се обърках повече  :oops:
Час в клиниката имам чак на 31ви и до тогава ще се образовам с ваша помощ.

Благодаря за търпението, че стана досадно дълго...
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2007, 16:58:14 pm »
Всички коментари, както и лични патила с тези НК клетки ще са ми много полезни. Имате ли подобрение след вливанията?
IVIG имуновенин ли е? ЕТ - трансфер ли е?
В подфорума има доста обсъждания по въпроса, погледни ги.
На въпроса-IVIG е имуновенин, ЕТ - ембриотрансфер, по принцип така ги назначават вливанията 7-10 дни преди овулация или ембриотрансфер.
Имат действие 28 дни и след + тест се прави отново вливане.
Обикновено се предписват 30 ампули.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2007, 17:26:56 pm »
благодаря alia_alia
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2007, 13:14:09 pm »
Мими  :bighug:
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2007, 15:03:34 pm »
Здравейте,
оказа се че и аз се записвам в клуба на имунологичните причини.

 Ех, Мидж, толкова се радвам, че се записваш във форума  :D :D, а за клуба - ще те видим :D

Имунологично ми изглеждаш много прилично :D Моите НК клетки все към 17 ги изследвах. След едно вливане на 30 ампули рекох да ги проверя и бяха станали 21 8O Обаче, понеже преди поглеждах някои американски форуми, има доста случаи след вливане да се повишават, въпреки това да се получи бременност (която, да кажем, не се е получила без вливане). Може да има нещо общо с реакцията на организма, ако се получи забременяване, знам ли. Относно препоръчваното количество за вливане - има норма колко грама на кг тегло,  (ама сега не я помня :oops:) - в интернет почти във всички статии по въпроса я пише. Масово предписваните 30 ампули тук са доста под тази норма.

Още един път, толкова се радвам, че се появи :D :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2007, 15:30:08 pm »
Здравейте, милички! Много се радвам, че не сте ме забравили.
Фрешо, точно теб чаках да се включиш, и Лили разбира се, защото вие сте си 99% имунолози вече. Благодаря!
Мари, на теб и малкото съкровище една голяма  :bighug:

Аз нещо се разтревожих, че много модерни станаха тези НК клетки и ми се струва, че 100% от изследваните момичета имат нужда от терапия, което статистически е меко казано странно  :balk_132: затова ми се щеше да се заформи някаква дискусия по темата. Чудя се, например, има ли поне един изследван без отклонение в някой от показателите??? Вие като "доктори", какво ще кажете?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2007, 15:59:43 pm »
ааа има и такива :)
преди няколко дена баракуда се похвали
не си спомвям само темата в която беше писала
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 16:13:16 pm »
Щом ще се хвалим - да се похваля и аз с липса на НК клетки. За сметка на антифосфолипидните. :D
Мидж, предполагам, че ще се разминеш с един интралипид. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2007, 16:14:57 pm »
Аз нещо се разтревожих, че много модерни станаха тези НК клетки и ми се струва, че 100% от изследваните момичета имат нужда от терапия, което статистически е меко казано странно  :balk_132: затова ми се щеше да се заформи някаква дискусия по темата. Чудя се, например, има ли поне един изследван без отклонение в някой от показателите???
Моето мнение е, че тези изследвания се пускат основно от жени с дългогодишен стерилитет и/или спонтанни аборти, а понеже с БГ тези изследвания се правят от около 2-3 години, нормално е доста голяма част от тях да имат точно тези проблеми(т.е. всичко друго са отхвърлили като проблем или излекували)
Моята логика е такава, може и да не е вярно. :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2007, 16:16:40 pm »
Цитат
Щом ще се хвалим - да се похваля и аз с липса на НК клетки. За сметка на антифосфолипидните.

И аз съм така. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2007, 16:31:05 pm »
Благодаря! Това е чудесно, значи теорията ми не се потвърждава. Отново се връщам в правата вяра и започвам да вярвам на докторите  :D
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2007, 18:36:11 pm »
айде и аз да се разпиша... :oops:
незнам дали за успокоение или не...ама ...
имам един мисед в 10 сед. и много се надявах "зайчето" да изкочи при имунологичните ...да ама не...
аз много не разбирам от тях /даже хич/...ама ето как изглеждат всички тези цифри и букви....:)
CD3+T cells - 81% /61-85%/
CD3+CD4+T cells - 57% /34-59/
CD3+CD8+T cells - 23% /19-36%/
CD19+B cells - 5% /6-15%/
CD3-CD16+56+NK cells - 11% /7-26%/
CD3+CD16+56+NKT cells - 3% /2-10%/
CD56+CD16+NK cells - 8% /<12%/

анти-нуклеарни антитела /АНА/ - ELISA -0.5 index  /<1отр.; 1-2-гранично; >1.2полож
Анти SSA/Ro/ - 3.5 U/ml /<15-отр.;15-25гранич. >25 полож/
Анти SSA/La/ -2.2 U/ml /<15-отр.;15-25гранич;>25 полож/
Анти кардиолипинови антитела /ACL/ -5.3IU/ml /<10отр.;>10полож./

ИгА 1.03  /0.80-2.85/ - това май е имуноглобулина

дълго стана, а и бая се измъчих докато ги препиша....

незнам вече какво да мисля, кое е по-добро...
да го няма проблема или да се открие и да се бори срещу него ?!?!
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2007, 18:41:45 pm »
Един от показателите е понижен
Какво казаха за това
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2007, 19:15:43 pm »
Един от показателите е понижен
Какво казаха за това

нищо  :(
какво значи това?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2007, 19:17:16 pm »
Един от показателите е понижен
Какво казаха за това

нищо  :(
какво значи това?

Нищо! Не го мисли, медицината не е математика. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #15 -: Октомври 12, 2007, 19:25:45 pm »
  :balk_80:

:balk_81:
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2007, 18:39:43 pm »
Съгласна съм със съждението на Аля :D

Мидж, и аз знам за доста момичета с нормален показател :D А за заплетени случаи като нашите мисля, че не са за пренебрегване тези показатели. Иначе, разбира се, има много забременели жени с НК клетки над 12, нищо не е абсолютно. Но ние е добре да си подобрим шансовете.
Междудругото, има теория, че също така трябва да се изследват HLA typing и според стойностите на DQ alpha на двамата партньори има по-благоприятни и по-неблагоприятни комбинации (това е ДНК изследване и теорията е, че при определени съвпадения ембрионът не може да излъчва към майката ДНК сигнала на бащата, щото той е същия, и организмът на майката получава по-скоро сигнал за собствена абнормална тъкан, не се изграждат нормалните защитни тела за ембриона и имунитета на майката го унищожава. Тази комбинация може да има значение според това доколко НК клетките пречат. Междудругото, след като се запознах с тази теория, много скоро с изненада установих, че при нас може да се приложи едно към едно, след като си направихме изследването и се оказа, че съм от типа най-много предразположен към автоимунни заболявания, и след няколко месеца такова ми се отключи 8O а и с мъжа ми не сме благоприятна комбинация).

Брей, каква дълга скоба направих...
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2007, 17:59:01 pm »
В този ред на мисли, когато попитх една от имуноложките за HLA типизирането /тогава изобщо не подозирах че имаме и тубарен фактор/, тя ми отговори, че това е по-скоро "подправка" към пакета изследвания и че принципно е твърде наивно да се твърди че там би бил проблема на N-годишен стерилитет. Типизирането се правело от както се прави и бъбречна трансплантация на донор/ресипиент. Та това ме разубеди да го правим.

А, аз пък да попитам мацките с АФА:
мацки, от първото икси насам менстуалното ми кървене е различно от преди време, аз съм с кратък към оскъден мензис принципно, а сега съвсем: цапа ми 1 ден, нормално кървене на следващия и на 3 ден отново зацапване?! Бързото съсирване има ли пръст, имам чуството че пада само лигавица?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2007, 13:57:11 pm »
   Еvro,
 не че съм много компетентна, но за сравнение да ти кажа, че аз съм с АФА, но моят цикъл е 6-7дни, като 2,3,4 ден е ужасно обилен, случвало ми се е за тези три дни да не ми стигат един пакет с превръзки. Та не знам дали има връзка бързото съсирване с цикъла  8O

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2007, 14:14:35 pm »
Евро, при мен също се получи промяна в цикъла, аналогична на твоята. Не смятам, че АФА имат нещо общо. По-скоро от стимулацията дойде.
Даже се смея в лабораторията, че, откакто съм на фраксипарин, кръвта ми се съсирва по-бързо.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2008, 09:09:53 am »
Момичета здравейте! Тъй като и аз съм с повишен % НК клетки (16%) и ще правим инсе, ми предписаха 30 ампули интравенозен гамаглобалин. А по-принцип ми казаха, че завишените НК не пречат на забременяването, а на задържането. Та въпросът ми е, всъщност тези ампули ще помогнат инсето да е успешно, тоест да задържа евентуално плода ли? И има ли вероятност след това, ако е неуспешно инсето, НК клетките пак да се завишат?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2008, 10:58:37 am »
Игълче,те ампулите действат само около два месеца.При успешно инсе сигурно ще ти се влеят още два пъти по време на бременноста ,за да се задържат нивата на НК клетките по-ниски.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2008, 15:53:22 pm »
Мерси Пуканка! :bighug:
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #23 -: Февруари 08, 2008, 09:33:35 am »
Как се чувства човек след вливането - отпаднал или просто нищо не усещащ. :ask:
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2008, 11:57:57 am »
Аз нищо не усетих :)
Успех!
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #25 -: Февруари 08, 2008, 14:45:42 pm »
Аз имам 5 вливания на имуновенин. При първото ми стана много лошо, кръвното ми падна, но не бях яла. При останалите имаше леко замайване.
Добре е някой да дойде да те прибере. Не препоръчвам шофиране.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2008, 15:29:14 pm »
Ох, аз утре ще правя първото и много съм притеснена, White, трябва ли да закуся?
И още, защо толкова много вливания и по колко ампули на вливане ?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2008, 15:34:03 pm »
Здравейте, аз нямах никакви странични ефекти. На мен ми казаха да си ям, пия, нормален режим да спазвам, без особености.
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 16:14:42 pm от midge »
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #28 -: Февруари 08, 2008, 15:38:45 pm »
Браво midge, от тук нататък чакаме само хубави новини.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2008, 15:52:54 pm »
Мари, задължително хапни нещо. Можеш и нещо за там да си вземеш. И без това се лежи 4-5 часа. :D
При мен вливанията са преди второто ИКСИ и после преди и след третото - успешно. АФА трябваше да влязат в норма и следяхме всеки месец.
Първия път бяха 30 ампули. Втория имах назначени 40, но ги вляхме в два последователни дни по 20 и следващите две вливания бяха от по 40 ампули наведнъж.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #30 -: Февруари 08, 2008, 16:17:09 pm »
Благодаря, Мари! Аз имах 40 ампули назначени и ми ги вляха в два поредни дни по 20бр. Вземи си нещо за четене, че е поне 3 часа процедурата.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2008, 16:29:44 pm »
Ааааааааааа че ще взема, ще взема, ма ние сме модерни бе имаме си ТВ, къде шъ са мерите вие с нащта болница, нищо че до преди 3 седмици, немахме гинеколог. :lol: :lol:
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2008, 16:36:53 pm »
Добре де, Уайт, за АФА не е ли фраксито, пък имуновенина за НК клетките :ask:
Вече тотално се обърках :dontknow:
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2008, 16:41:23 pm »
Аз съм и на фраксипарин и отделно вливания. НК клетките са ми ОК. Слушам доц. Конова и засега грешка няма. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2008, 16:49:35 pm »
White, то се е видяло, че ще те здъфкам от въпроси. midge, извинявай че ползвам твоята темичка.
Та White, ти как биеш фраксито. При предната ми бременност, си поставях всеки ден, също така и аспирин. Стената на шийката ми започна да  кърви. Този път ще се доуточним допълнително /дано стигнем до там/ ще бъде или през ден или през два дни.
Много мина, малко остана, успех до края. Ти ми вдъхваш много кураж, така не се отчайвам, че и аз имам шансове.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2008, 16:53:47 pm »
Фраксипаринът ми е 0.3. Всеки ден слагам. Аспиринът ми го спря д-р Стаменов в 16 г.с. и доц. Конова се съгласи. Не съм имала никакви проблеми с кървене, дори при взимане на кръв няма промяна в кръвосъсирването. Тромбоцитите ми са около 200 (трябва да се следят внимателно да не падат!).
Трябва да спра фраксипарина 7 дни преди термин и после да го слагам още поне 7 дни след раждането.
Задавай си смело въпросите. Аз така я докарах дотук. :wink:
Много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2008, 16:56:58 pm »
Аз съм и на фраксипарин и отделно вливания. НК клетките са ми ОК. Слушам доц. Конова и засега грешка няма. :wink:

Мерси, аз съм и с АФА и с НК клетки и със същата терапия и аспирин. Само дето при мен тея НК пусто много завишени бе :(
 
И аз много питам, нали за един и същи край се борим  :)
Успех мила!
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2008, 17:05:47 pm »
А тромбоцитите какво показват, на колко време пускаш изследвания, за да ги следиш и какво точно изследване?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2008, 17:46:38 pm »
Те са част от ПКК. Пусках на месец-месец и половина. Когато са много ниски май се разреждат инжекциите, но не съм много в час. :?
Григчо, при мен след второто вливане АФА скочиха двойно.След третото спаднаха почти до горна реф граница и доц. Конова каза, че при това положение (тези стойности и три вливания по време на бременността) можем да спрем с имуновенина.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2008, 20:15:27 pm »
Добре, че попитах.  8OАз съм с ниско кръвно и ще гледам да закуся добре и ще си купя шоколад, ако ми прилошее.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2008, 11:08:08 am »
Здравейте, момичета.
На мен скоро ми откриха повишени НК клетки (изследвахме ги след като направих спонтанен аборт), само че при мен пише CD3-CD16+56+ Все още не съм се консултирала с Доц. Конова, но  възнамерявам това да стане в най-скоро време. Бихте ли ми казали дали има някакво значение по кое време на цикъла се прави вливането?
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2008, 20:30:17 pm »
Днес мина моето вливане. yani4ka_83 вливането се прави в последния ден от цикъла.
Иначе се настроих, че ще гадно и т.н., но издържах цял ден. Даже ми дадоха обяд и си полежах доста :lol: Много ме болеше главата и ми беше леко замаено, но предполагам, че утре ще съм по-добре.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #42 -: Февруари 11, 2008, 20:38:56 pm »
eagle, не е съвсем така, на мен например първото ми вливане съвпадна с първия ден от стимулацията т.е. 5 ден от цикъла. Явно Конова  преценява според конкретния случай.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #43 -: Февруари 12, 2008, 10:00:23 am »
Благодаря за отговорите. Аз незнам кога трябва да ми е последния ден от цикъла, тъй като напоследък не е от най-редовните. Може би още тази седмица ще запиша час при Доц. Конова.
 Имам още един въпрос: освен завишени НК клетки имам и завишени ТАТ. Ако съм разбрала правилно завишените НК са следствие от завишените ТАТ. В такъв случай ако ТАТ влязат в норма, ще намалеят ли и НК клетките?
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #44 -: Февруари 12, 2008, 11:42:25 am »
eagle, не е съвсем така, на мен например първото ми вливане съвпадна с първия ден от стимулацията т.е. 5 ден от цикъла. Явно Конова  преценява според конкретния случай.
Ами Mary да и на мен ми беше 5 ден от цикъла. Стимулацията ми от клостилбегит е от 3-8 ден на цикъла. Аз съм при Даскалов в Пловдив и следвам схемата, начертана от него. Но наистина всичко е индивидално и всеки лекар си преценява.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #45 -: Февруари 12, 2008, 11:59:15 am »
Нещо ми се мотае спомен, че е добре вливането да се направи на първия "чист" ден, но водещо е колко дни преди трансфер - т.е. зависи доста от индивидуалността на цикъла. Май доц.Конова ми каза, че може и към края на М, щото при мен цикълът е дългичък.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #46 -: Февруари 12, 2008, 12:25:13 pm »
Момичета и аз да питам нещо. И на мен ще ми правят вливане понеже имам доста завишени НК клетки 26%. Първият месец ще е интралипид. Понеже съм в Център Надежда, ако има някой който да си е правил там такова вливане може ли да ми каже колко дни преди това трябва да си запазя час понеже разбрах, че трябва предварително да се запазва час за реанимацията на Клиника Малинов и дали аз ще си купувам материала за вливане или те го предоставят, а аз си го плащам. Аз ще попитам и д-ра, но се притеснявам да не е в последния момент. Благодаря ви предварително.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #47 -: Февруари 12, 2008, 13:54:35 pm »
Вливането на интралипид няма нужда от реанимация. Това важи за имуновенина.
Обади се в клиниката на Силвия и се разберете с нея за час. Питай, дали те могат да ти доставят интралипида или да си го търсиш сама.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #48 -: Февруари 12, 2008, 14:34:16 pm »
Благодаря ти White за бързия отговор :-)
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #49 -: Март 12, 2008, 17:11:37 pm »
Аз пак се върнах с въпроси  :D

След неуспешно икси при терапия с имуновенин се питам дали първата предложена /Triovit - 1капсула дневно; Pentoxyphillin - 2*400мг дневно/ е допустима и при инвитро. Естествено въпроса ми е породен най-вече от цената на имуновенин терапията - тотал 1060лв на опит, което няма да мога да си позволя. Ще се консултирам с клиниката, но ще съм много благодарна ако споделите и вашето мнение.

Копирам препоръката от първата стр:
Препоръка и заключение: Повишен процент на CD56+CD16+NK клетъчна субпопулация. Препоръчва се имуномодулираща терапия преди АРТ:
- при инсеминации: Triovit - 1капсула дневно; Pentoxyphillin - 2*400мг дневно / 2 месеца
- при in Vitro: 40 ампули IVIG - 10 дни преди овулация;  40 ампули IVIG - 10 дни преди ЕТ

*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #50 -: Март 13, 2008, 16:46:07 pm »
Midge и аз съм объркана доста по повод на тези НК клетки и резултатите от тези вливания. При мен след неуспешно инвитро и направени имнунологични се откриха 26% НК клетки. Терапията която ми назначиха е следната: 1-ви месец хапчета пентокси.. (Агапурин);2-ри месец вливане на интралипид;3-ти месец по време на инвитро процедура вливане на IVIG. Не знам и аз кое е заменимо с кое и кое как влияе?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #51 -: Март 14, 2008, 09:21:07 am »
kremm ти къде прави изследванията и при кой доктор си? точно това ме озадачава, че при 26 завишение при теб е интралипид + имуновенин, а при мен при 16 завишение е 2 цикъла имуновенин. аз ги правих при имунолозите в клиника Малинов, а съм пациентка на д-р Стаменов.
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #52 -: Май 19, 2008, 15:02:21 pm »
Здравейте момичета,

След две неуспешни донорски инсеминации се оказва, че и аз съм с имунологичен проблем. Ето и моите резултати:

T sells/CD3+/ 72% реф.граници 61-85%
Helper T cells /CD3+CD4+/ 45% реф.граници 34-59%
Supressor/cytotoxic T sells /CD3+CD8+/ 27% реф. граници 19-36%
B sells /CD 19+/ 9% реф. граници 6-15%
Total NK sells /CD3-CD16+56+/ 19% реф.граници 7-26%
CD56+CD16+NK cells 18%реф. граници <12%
NKT cells /CD3+CD16+56+/ 5% реф.граници 2-10%

Антинуклеарни антитела 0,44 риф. до 1,0
Антифосфолипидни антитела IgG 2.59 U/ml  реф. до 10 U/ml
                          IgM 1.76 U/ml реф. до 10 U/ml
Антиспермални антитела 8,25 U/ml реф. до 60 U/ml

Препоръчва се имуномодулираща терапия с Триовит 1 табл. дневно и Агапурин 1+2табл./100mg/ 2 месеца; Интралипид 20% i.v. /4 ml в 250ml физ.р-ор бавна капкова инфузия/ 10 дни преди овулация и контрол на NK 3-4 седмица след вливането.

Само да подчертая, че изследванията са правени в Клиника Малинов.

Знам че има доста изписано по въпроса, но просто искам да чуя Вашето мнение. Много ми е болно, защото утре мислехме да правим поредното донорско инсе, а сега трябва да чакаме още 2 месеца. Ще Ви бъда благодарна, ако споделите Вашето мнение на базата на тези изследвания.

Благодаря Ви предварително.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #53 -: Май 19, 2008, 18:04:26 pm »
Здравейте момичета.След прегледа при д.Алескандров от Варна съм направо :balk_160:,седя в къщи и се ровя :balk_172:,много е готин доки,ама сега в главата ми е каша.Отидох при него за да направим някоя др.инсеминация,пък тогава да мислим за инвитро,със всички изледвания,като трябваше да влея интралипид по препоръка но доц.Конова,НК клетки -29%,другото добре.Доки вика няма смисъл от инсе,спермограмата ви е добре,инсе=секс,не е за теб.Добре ,ама какво да правя с тези НК,да вливам ли,пък той ми вика,че до момента нямало данни, че тези НК клетки влияят пряко на плода,биле завишени от хашимотото.Та седя в къщи и :ask:до Нова година ако не забременея ме чака инвитро,така се разбрахме с доки.какво мислите за цялята тази ситуация?
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #54 -: Май 30, 2008, 12:39:29 pm »
А някой , дали е наясно за какво е отговорна всяка популация от НК клетки.
Питам ви , защото при мен има ,бих го нарекла , парадокс.
CD3+CD16+56+NKT CELLS 1% /2-10%
CD56+CD16+NK CELLS - 13% /под 12%/

В случея има и стойност под нормата , какво ще да е? 8O
Аз също съм с препоръки за вливане .
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #55 -: Юни 18, 2008, 22:34:39 pm »
На мен имуноложката ми ги обясни подробно,ама е доста трудно да ги запомниш всичките...Те се разглеждат не само комплексно ами и всяко С едиколко си.

Можеш да напишеш в Гугъла и ще ти излезнат статии ,ако то се чете ...
При твоя случай,тези вторите пазителите на първо ниво...Засичат веднага нередностите /за съжаление и повишаването на белтъка приемат като болест/ точно това,което на нас ни пречи,защото при бременност има точно такова завишаване
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #56 -: Септември 25, 2008, 13:49:43 pm »
Ефирче, дали установи нещо за понижения показател?
Ще се радвам да споделиш някаква информация - последно и при мен е абсолютно същата стойност.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #57 -: Септември 26, 2008, 11:38:10 am »
Здравейте, момичета,
интересувам се дали някой е получавал някакви странични ефекти от вливанията на имуноглобулин и интралипид (нямам предвид свръхалергичната реакция, за която пише в протокола, който подписваш преди вливането). Наясно ли е някой, какво всъщност се случва в организма ни след такова вливане?
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #58 -: Септември 26, 2008, 13:24:40 pm »
Етерна,аз съм вливала Имуновенин,но слава Богу нямах никакви странични реакции от него.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #59 -: Септември 26, 2008, 20:54:25 pm »
Мили момичета,аз също имам завишени НК клетки-26%. Предстои среща с доц.Конова и терапия.Днес бях при моето АГ и той ми говори,че не е убеден в ползата от терапията с вливките,няма гаранция,че няма да се повтори "кухо яйце",поне не може НК клетките да се считат за причина.
Има ли някакво тестване за алергичност към продуктите,под лекарско наблюдение ли става вливането,странични реакции.
Ще съм благодарна за отзиви за вливания във Варна.


Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #60 -: Септември 27, 2008, 14:13:44 pm »
Мили момичета,аз също имам завишени НК клетки-26%. Предстои среща с доц.Конова и терапия.Днес бях при моето АГ и той ми говори,че не е убеден в ползата от терапията с вливките,няма гаранция,че няма да се повтори "кухо яйце",поне не може НК клетките да се считат за причина.
Има ли някакво тестване за алергичност към продуктите,под лекарско наблюдение ли става вливането,странични реакции.
Ще съм благодарна за отзиви за вливания във Варна.
  Тестване за алергична реакция се прави при вливането на Имуновенин, първата ампула ти я вливат отделно и наблюдават за реакция. Задължително вливането се прави под лекарско наблюдение. Странични реакции при мен лично не е имало, но все пак на последното вливане не се чувствах много добре. Но аз го отдавам на факта, че при такова количество течност, което се влива в организма /макар и за 4-5часа/ се натоварва до някъде и сърцето и самата кръвоносна система.

  Успех!!!

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2008, 11:48:55 am »
Ефирче, дали установи нещо за понижения показател?
Ще се радвам да споделиш някаква информация - последно и при мен е абсолютно същата стойност.
Grace , съжалявам , че чак сега влизам и виждам въпроса ти! :oops:
За съжаление ,, не , още нямам отговор на този въпрос , очаквам при контролата , която мисля да правя скоро , да получа и отговор.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2008, 14:27:10 pm »
А някой , дали е наясно за какво е отговорна всяка популация от НК клетки.
Питам ви , защото при мен има ,бих го нарекла , парадокс.
CD3+CD16+56+NKT CELLS 1% /2-10%
CD56+CD16+NK CELLS - 13% /под 12%/

В случея има и стойност под нормата , какво ще да е? 8O
Аз също съм с препоръки за вливане .
  При мен е абсолютно същата стойност на CD3+CD16+56+NKT cells-1%.Имам и други занижени показатели в изследването,но в обяснението към резултата за тях  е написано -без съществени отклонения от референтните граници.
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2008, 15:04:59 pm »
При мен е абсолютно същата стойност на CD3+CD16+56+NKT cells-1%.Имам и други занижени показатели в изследването,но в обяснението към резултата за тях  е написано -без съществени отклонения от референтните граници.
Е то хубаво , ама ще ми се да знам на какво се дължат НЕсъществените отклонения и защо за 1% отклонение нагоре предписват вливания , а  същото отклонение надолу е несъществено?
*
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2008, 15:09:56 pm »
Привет, година по-късно направих контрола и CD56+CD16+NK cells е 10% при реф. граници <12%. Не съм правила никаква терапия през периода март до сега.
Преди ИКСИ (февруари) влях в 2 цикъла по 40 ампули имуновенин, но за съжаление тогава не правих контрола. Миналата година, по това време, същите клетки бяха 16% !?!?!
Re: повишен % CD56+CD16+NK CELLS
« Отговор #65 -: Ноември 22, 2008, 12:10:16 pm »
 Не мислите ли , че трябва да се търси и причината за повишените NK, а не само да се правят вливания за тяхното понижаване?
 Моите бяха 18,04% след няколко вливания на Интралипид вече са 16%, но това не е някакво успокоително подобрение на ситуацията.Този месец вливахме и 40 ампули Имуновенин.
 Мисълта ми е , че с вливанията оправяме следствието - NK , но не и причината.
 Какви могат да бъдат причините за тяхното повишаване?
Триовит и Агапурин за NK-клетки ли се използват?
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 12:12:21 pm от fatalwoman »