0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #540 -: Октомври 26, 2007, 23:06:49 pm »
докторе,

прочетох отговора Ви, че е неправилно да се капе Вигантол направо в устата. защо е неправилно и какъв е правилният начин? по кое време на деня, колко преди хранене? в кои сезони и до каква възраст?

Противно на това, което смятат в Бг, Вит Д не се влияе от приема на храна. Тоест, капките се поставят в млякото. Помислете само... АМ е обогатено на Вит Д, нали?
Ако имаше проблем с резорбцията му, щяха ли да обогатяват млякото? щом като в него Вит Д няма да се усвоява?

пак руски "патенти"... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #541 -: Октомври 26, 2007, 23:28:53 pm »
Вит Д е мастно разтворим витамин до колкото знам, на мен педиатърката ми беше казала сутрин в лъжичка с кърма, не директно капките в лъжичката, манчо :wink:

Да споделя за успокоение на Лан най-вече и в подкрепа на казаното от доктора. Моята дъщеря се научи да сяда на 6 м., съвсем сама, без да съм полагала никакви усилия, просто я оставях на одеало на земята, пролази на 9.5 м., проходи на 10.5 м., без проходилки и тем подобни, НО се научи да се обръща на почти 7м., което е прекалено късно според всички книжки и разбирания. Ами ела да я видиш сега :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #542 -: Октомври 26, 2007, 23:49:47 pm »
а защо не давате вече Вигантол? чела съм, че се дава през зимните месеци до 3годишна възраст. аз почнах пак да давам.
д-р Бърди какво счита?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #543 -: Октомври 26, 2007, 23:52:35 pm »
Стеф, мастноразтворим е, да. в мазна среда е, капките са доста мазни. има и други компоненти в тях за правилното усвояване.

никога не съм се вглеждала в книжните норми за развитие. задържане на главата, заглеждане, обръщане, сядане, пълзене, прохождане...някак съм изумително спокойна. много вярвам на детето си и своя инстинкт. смятам, че девиациите могат да се забележат от един наблюдателен, информиран родител. е, това че от 3 месеца ходи, но държейки пръста ми и с пълно нежелание да го пусне леко ме дразни, но...мъже
Бърди, моля да ме извините за сексисткото изказване :D
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #544 -: Октомври 26, 2007, 23:52:44 pm »
ами и аз ще давам, докторката ми каза и тази зима по 1 капка :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #545 -: Октомври 26, 2007, 23:53:08 pm »
Тук много рядко се дава Вит Д. Дотолкова, че няма специален препарат за деца, освен "One-Alpha". С толкова слънце- днес бе 18 градуса...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #546 -: Октомври 27, 2007, 00:00:48 am »
Докторе, влизам само да ви кажа, че имах неприятна среща от третия вид с едно същество в детско отделение- да знаете, че детето ми ще е болно, защото я кърмя и не давам попарка и млечна кухня и ще я хване рахит, защото не давам витамин Д.
По същество- детето направи спазъм на белия дроб, бях афектирана и направих грешката да вляза в болницата с нея, слава на Бога се измъкнахме, сега се лекуваме със 4 мл Сумамед дневно, Флудитек 3х2 1/2 мл и Ериус- 2 мл дневно, правим по три инхалации днес и утре и в неделя две с вентолин в специализиран кабинет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #547 -: Октомври 27, 2007, 00:06:37 am »
ами и аз ще давам, докторката ми каза и тази зима по 1 капка :)

бре, нашата каза: нали не даваш вече 8O

Бърди, ние тук да даваме ли?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #548 -: Октомври 27, 2007, 00:07:31 am »
Тук много рядко се дава Вит Д. Дотолкова, че няма специален препарат за деца, освен "One-Alpha". С толкова слънце- днес бе 18 градуса...
Извинявам Ви се, че ще се намеся, но при Вас е рай с това слънце. :lol: Тук в момента е 6 градуса, мъгла и отвратително. В такива ситуации просто си мисля, че е необходимо може би да се дава Витамин Д :? По въпроса за флуора, четох, че не препоръчвате, да обаче тук ни го дават и дозата е 0.25 мг. Та в този случай какво да правя? Да се доверя на немските лекари или не?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #549 -: Октомври 27, 2007, 00:16:26 am »
За другите страни може да се дава поддържащата доза Вит Д дневно, а не лечебната.
Тук не даваме флуор... има много противоречиви неща за този флуор... Аз лично не давам и не ползвам. А давах преди години...

Немската Педиатрия е най-добрата в Европа... и в редица неща- най-добрата световно. Имам пред вид и немски-говорящия регион в Европа... ;)
« Последна редакция: Октомври 27, 2007, 00:18:18 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #550 -: Октомври 27, 2007, 00:19:07 am »
За другите страни може да се дава поддържащата доза Вит Д дневно, а не лечебната.
Тук не даваме флуор... има много противоречиви неща за този флуор... Аз лично не давам и не ползвам. А давах преди години...
Каква е поддържащата доза? Съжалявам, че така питам, ама ми връчиха рецептата за Витамина, после ми го дадоха и никой нищо не каза за дозировката :x А за флуора? Ще ми обясните ли защо? Не Ви изпитвам, просто се опитвам да реша какво да правя :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #551 -: Октомври 27, 2007, 00:20:32 am »
Немската Педиатрия е най-добрата в Европа... и в редица неща- най-добрата световно. Имам пред вид и немски-говорящия регион в Европа... ;)
Мммм, от собствен опит мога да поспоря с Вас :wink: За сега си сверявам часовника по Вашата педиатрия :oops: Пък за немската... ще я видим по-нататък
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #552 -: Октомври 27, 2007, 00:27:50 am »
200 UI дневно, или 5 micrograms/дневно.
И затова е важно децата да ядат риба от 9-11 месец...

Смята се че флоура пер ос не може да се усвои точно в зъбите и следователно ползата е минимална, ако има такава. Смята се също че флуорната паста по ефект превъзхожда флуора пер ос. Аз лично смятам че въпроса със здравината на зъбките е:

*генетичен
*добра стоматологична помощ за децата- ако не ползват упойки, както когато аз бях малък, и ме "стържеха" с часове, за какво желание да се посещава зъболекар изобщо може да става въпрос? А посещенията, прегледите и зъболечението са много важни.
*ограничаване на сладките храни до разумното, навици за миене на зъбките, изхвърляне на биберона след 12м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #553 -: Октомври 27, 2007, 00:29:36 am »
Немската Педиатрия е най-добрата в Европа... и в редица неща- най-добрата световно. Имам пред вид и немски-говорящия регион в Европа... ;)
Мммм, от собствен опит мога да поспоря с Вас :wink: За сега си сверявам часовника по Вашата педиатрия :oops: Пък за немската... ще я видим по-нататък
Мерси :)
Но аз все в немски книжки се заглеждам... ;)
Американските за "информация" ги имам.
Немските-за четене и размисъл.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #554 -: Октомври 27, 2007, 00:53:20 am »
200 UI дневно, или 5 micrograms/дневно.
И затова е важно децата да ядат риба от 9-11 месец...

не съм добре с математиката :(
в капките с общо съсдържание 10 мл. пише:
1 мл. = 30 капки, съдържа 0,5 cholecalciferol, еквивалентен на 20 000 IU витамин Д.
колко капки дневно е това? 1?
риба яде задължително по два пъти седмично от 11 месец.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #555 -: Октомври 27, 2007, 01:11:05 am »
200 UI дневно, или 5 micrograms/дневно.
И затова е важно децата да ядат риба от 9-11 месец...
*генетичен
*добра стоматологична помощ за децата-
*ограничаване на сладките храни до разумното, навици за миене на зъбките, изхвърляне на биберона след 12м възраст.

Та значи в такъв случай, ако математиката ми не куца, при таблетки от 500 I.E. дозата трябва да е от около половин или четвъртинка таблетка? Защото това ни изписаха и това имам.
* Генетично - баща му има по-добрите зъби, да се надяваме, че гена е взел превес там :D
*Стоматологията ни е още в много далечна перспектива, но се надявам да са безболезнени срещите с нея :D
*сладко не получава изобщо, мием зъбите откакто се появиха два броя и то сутрин и вечер. Забелязвам даже, че му доставя удоволствие и вече има желание сам да го прави :D Виж биберона е трудна работа да го махнем :? Нощем си го търси и не мога по никакъв начин да го изхвърля от употреба :? Ето това ако стане, ще съм супер хипер доволна...

Мерси :)
Но аз все в немски книжки се заглеждам... ;)
Американските за "информация" ги имам.
Немските-за четене и размисъл.
Явно въпроса е в интерпретацията на прочетеното и личния подход към децата. Знаете, че имаме болезнен опит с тукашната интерпретация...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #556 -: Октомври 27, 2007, 09:12:30 am »
Привет ДОКТОРЕ!

Идвам от bg-mama.........!!! Продължавам да Ви чета и да се консултирам с Вас! Явно горчивите спомени от нашата "родина" продължават, но това добро , което правите ще остане и ще се разраства. Бог да Ви благослови!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #557 -: Октомври 27, 2007, 11:38:50 am »
200 UI дневно, или 5 micrograms/дневно.
И затова е важно децата да ядат риба от 9-11 месец...

не съм добре с математиката :(
в капките с общо съсдържание 10 мл. пише:
1 мл. = 30 капки, съдържа 0,5 cholecalciferol, еквивалентен на 20 000 IU витамин Д.
колко капки дневно е това? 1?
риба яде задължително по два пъти седмично от 11 месец.
Това са силно концентрирани форми, съдържащи около 660 IU в капка.
Много, прекалено много... максимум за поддържаща доза е 400 единици...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #558 -: Октомври 27, 2007, 11:40:46 am »
"Та значи в такъв случай, ако математиката ми не куца, при таблетки от 500 I.E. дозата трябва да е от около половин или четвъртинка таблетка? Защото това ни изписаха и това имам."
->Да... 200 IU /24 h.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #559 -: Октомври 27, 2007, 11:42:35 am »
Привет ДОКТОРЕ!

Идвам от bg-mama.........!!! Продължавам да Ви чета и да се консултирам с Вас! Явно горчивите спомени от нашата "родина" продължават, но това добро , което правите ще остане и ще се разраства. Бог да Ви благослови!
Да, за съжаление продължават...за голямо съжаление.
Говоря на гръцки, вече мисля даже на гръцки, а тъгувам "по български"...

Когато Бог е с нас, кой може да е против нас?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.