0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #380 -: Октомври 18, 2007, 12:04:04 pm »
Здравейте, докторе!
Дъщеря ми повръща на фонтан веднага след кърмене вече два пъти за два дни, като вчера беше много неспокойна по време на кърмене.  На няколко пъти пускаше гърдата сякаш се е задавила и след няколко секунди продължаваше да яде. Само на кърма сме, но нямам предства колко изяжда. Винаги след ядене я държа да се оригне, но тя го прави много рядко. Миналата седмица също повърна на фонтан два пъти, но през ден. Също така, много често хълца. Как мислите, каква е причината - дали е гастро-езофагеален рефлукс или нещо друго? И какви мерки да взема, за да избегна в бъдеще повръщането?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #381 -: Октомври 18, 2007, 12:05:57 pm »
Вероятно вирусен ларингит...
Зъбките нямат нищо общо с имунитета.
Благодаря, а да ми препоръчате какво да изследвам и какво да правя в случай на ларингит ...
Следи се само детето за температура, кашлица, дихателни проблеми.
Не е нужно нещо друго по принцип и в началото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #382 -: Октомври 18, 2007, 12:12:24 pm »
Здравейте докторе, днес водих малката да я чуе педиатърката й заради нослето, каза, че било нормално, но ни предписа Виброцил, освен физ.разтвор. Какво ще ме посъветвате?
Аз не давам нищо, ако посявките са (-).
Понякога ползвам Тобрекс от 0.3% за два дена...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #383 -: Октомври 18, 2007, 12:15:04 pm »
Здравейте, докторе!
Дъщеря ми повръща на фонтан веднага след кърмене вече два пъти за два дни, като вчера беше много неспокойна по време на кърмене.  На няколко пъти пускаше гърдата сякаш се е задавила и след няколко секунди продължаваше да яде. Само на кърма сме, но нямам предства колко изяжда. Винаги след ядене я държа да се оригне, но тя го прави много рядко. Миналата седмица също повърна на фонтан два пъти, но през ден. Също така, много често хълца. Как мислите, каква е причината - дали е гастро-езофагеален рефлукс или нещо друго? И какви мерки да взема, за да избегна в бъдеще повръщането?

Изваждайте 10-15 мл мляко в началото. Това ще реши проблема, мисля, като първа стъпка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #384 -: Октомври 18, 2007, 12:17:13 pm »
Здравейте докторе, днес водих малката да я чуе педиатърката й заради нослето, каза, че било нормално, но ни предписа Виброцил, освен физ.разтвор. Какво ще ме посъветвате?

Приказка... :lol:Тези нашите педиатърки са учили в един курс да знаеш!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #385 -: Октомври 18, 2007, 12:36:42 pm »
Здравейте докторе, днес водих малката да я чуе педиатърката й заради нослето, каза, че било нормално, но ни предписа Виброцил, освен физ.разтвор. Какво ще ме посъветвате?
Аз не давам нищо, ако посявките са (-).
Понякога ползвам Тобрекс от 0.3% за два дена...
Ами не ни пусна посявка  :?, нямало нужда... Но май на своя глава ще ходя да я пусна.
Благодаря Ви.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #386 -: Октомври 18, 2007, 12:38:07 pm »
Здравейте, докторе!
Дъщеря ми повръща на фонтан веднага след кърмене вече два пъти за два дни, като вчера беше много неспокойна по време на кърмене.  На няколко пъти пускаше гърдата сякаш се е задавила и след няколко секунди продължаваше да яде. Само на кърма сме, но нямам предства колко изяжда. Винаги след ядене я държа да се оригне, но тя го прави много рядко. Миналата седмица също повърна на фонтан два пъти, но през ден. Също така, много често хълца. Как мислите, каква е причината - дали е гастро-езофагеален рефлукс или нещо друго? И какви мерки да взема, за да избегна в бъдеще повръщането?

Изваждайте 10-15 мл мляко в началото. Това ще реши проблема, мисля, като първа стъпка.

Ами аз изцеждам по 20 мл. от всяка гърда преди кърмене, за да се намали напрежението в гърдите.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #387 -: Октомври 18, 2007, 13:42:35 pm »
Здравейте докторе, днес водих малката да я чуе педиатърката й заради нослето, каза, че било нормално, но ни предписа Виброцил, освен физ.разтвор. Какво ще ме посъветвате?
Аз не давам нищо, ако посявките са (-).
Понякога ползвам Тобрекс от 0.3% за два дена...
Ами не ни пусна посявка  :?, нямало нужда... Но май на своя глава ще ходя да я пусна.
Благодаря Ви.

ами да, то и според моята нямало нужда от посявка  :x и когато реших да я пусна на своя глава се оказа, че бебка е със стафилококова инфекция в нослето ...  :(


*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #388 -: Октомври 18, 2007, 15:03:12 pm »
здравейте докторе,
искам да помоля отново за вашето мнение. Ако си спомняте преди 3 седмици Деси (1г.) беше болна, силно зачервено гърло, възпалено ухо и сополки, Т 5 дни- пихме АБ-Цивзил, всичко беше ок с изключение на носа, който продължаваше да тече. Третирах само с физиологичен разтвор, защото посявките от носен и гърлен секрет бяха отрицателни. Т.е. 10 дни всичко ок докато в петък вечерта вдигна доста висока Т - 39.4, в събота съвсем ниска, в неделя няма, понеделник няма и вчера отново 37.8, която свали сама за около 40-50 мин., не съм й давала антиперетици, следобед вдигна 38.7, дадох нурофен, но след 20 мин. нямаше и помен от температурата (едва ли лекарството може да подейства толкова бързо).
Водихме детето при детски специалист УНГ в събота и във вторник, всичко с изключение на носа е ок. От вчера вече и носа е доста по-добре, но гласа й пресипна.
Урина от вчера чиста, чакаме стерилна.
На какво според Вас може да се дължи това състояние? Водихме я къде ли не, повечето лекари казват вирус, нашата педиатърка искаше стерилна урина, за да изключим евентуално уроинфекция.
Снощи със съпруга ми се ровихме из нета, сигурно ми е смешен въпроса, но възможно ли е да е вирусна пневмония, която не се чува на слушалка. Детето не кашля.
Вече незнам какво да мисля, много съм притеснена :(
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #389 -: Октомври 18, 2007, 15:56:19 pm »
Здравейте докторе, ние продължаваме с проблемите с нослето. В петък ни излиза втората посявка, но до тогава незнам какво да правя - сополките дотолкова я дразнят, че понякога отказва да яде - ядосва се, плаче, бута биберона. Досега й слагах Бактробан, но днес вече е 10-ти ден и трябва да го спирам. Иначе преди почиствах с физиологичен разтвор, а от три дена със Стеримар, но сополки не мога да извадя. Преди го правех с клечка с памук, но започна да има мъничко кръвчица и вече не смея, за да не й разраня повече нослето. Моля Ви напишете ми какво да предприема, поне до петък, когато излезнат резултатите. Благодаря Ви предварително.
Може да ползвате Олинт спокойно- от 0.05%.

Докторе, на капките за нос "Олинт" 0,05% пише, че са за деца от 2 до 6 годинки, а ние сме на 2 месеца и половина. Да слагам ли въпреки това?


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #390 -: Октомври 18, 2007, 16:07:48 pm »
Здравейте докторе, ние продължаваме с проблемите с нослето. В петък ни излиза втората посявка, но до тогава незнам какво да правя - сополките дотолкова я дразнят, че понякога отказва да яде - ядосва се, плаче, бута биберона. Досега й слагах Бактробан, но днес вече е 10-ти ден и трябва да го спирам. Иначе преди почиствах с физиологичен разтвор, а от три дена със Стеримар, но сополки не мога да извадя. Преди го правех с клечка с памук, но започна да има мъничко кръвчица и вече не смея, за да не й разраня повече нослето. Моля Ви напишете ми какво да предприема, поне до петък, когато излезнат резултатите. Благодаря Ви предварително.
Може да ползвате Олинт спокойно- от 0.05%.

Докторе, на капките за нос "Олинт" 0,05% пише, че са за деца от 2 до 6 годинки, а ние сме на 2 месеца и половина. Да слагам ли въпреки това?
Дени, аз слагах, но само по 1 капка във всяка ноздра 2 пъти дневно, точно защото ме беше страх, че са за по-голямо дете. Но въпреки това имаше ефект. Мисля че нямаш причина да се притесняваш, ако ги дозираш така. 
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #391 -: Октомври 18, 2007, 17:55:32 pm »
здравейте, д-р Бърди,
след спиране на кърмата, т.е. от 9 месеца сме на НАН ХА. нямаме проблем с млякото. сега, защо сме на ХА, не зная. вероятно презастраховка на педиатъра. сега вече знам, че това не е необходимо, още повече, че нямаме алергия и наследствена обремененост. ядем кисело мляко, сирене, жълтък. след навъшване на годинката, попитах педиатъра дали да сменим вече млякото с друго АМ. каза да си пием ХА, докато изобщо пием мляко. хм? понеже като гледам детето, май на училище ще тръгнем с млекце, та ми е интересно вие какво мислите. аз не искам да му давам прясно мляко, не това ми е тезата.
хубав ден :D
Трябва да преминете на:
*първо мляко на прах за около месец
*после на нормално прясно мляко.

*с какво АМ да сменим? НАН2? и постепенно ли?
*нормално прясно мляко тук няма. убедена съм, че няма и половината от качествата на детските АМ. защо да не си продължим с АМ?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #392 -: Октомври 18, 2007, 17:57:59 pm »
Манчо, НАН2 е от 6 до 12м., след 1г. е джуниър на нестле пак :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #393 -: Октомври 18, 2007, 18:02:28 pm »
Не знам дали има по магазините на Милупа за след 1 година има течно мляко в бутилка от по 500 мл. Това също става. Аз от месец давам такова, много е близко като състав до прясното.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #394 -: Октомври 18, 2007, 19:21:25 pm »
Докторе Аз все още очаквам с нетърпение отговор от Вас.Много Ви моля за съвет!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #395 -: Октомври 18, 2007, 21:40:58 pm »
Докторе Аз все още очаквам с нетърпение отговор от Вас.Много Ви моля за съвет!
Трябва агресивно да лекувате това Стрептококово носителство. То е опасно... точно срещу този микроб е ваксината "Превенар".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #396 -: Октомври 18, 2007, 21:42:12 pm »
Здравейте, докторе!
Дъщеря ми повръща на фонтан веднага след кърмене вече два пъти за два дни, като вчера беше много неспокойна по време на кърмене.  На няколко пъти пускаше гърдата сякаш се е задавила и след няколко секунди продължаваше да яде. Само на кърма сме, но нямам предства колко изяжда. Винаги след ядене я държа да се оригне, но тя го прави много рядко. Миналата седмица също повърна на фонтан два пъти, но през ден. Също така, много често хълца. Как мислите, каква е причината - дали е гастро-езофагеален рефлукс или нещо друго? И какви мерки да взема, за да избегна в бъдеще повръщането?

Изваждайте 10-15 мл мляко в началото. Това ще реши проблема, мисля, като първа стъпка.

Ами аз изцеждам по 20 мл. от всяка гърда преди кърмене, за да се намали напрежението в гърдите.
Оставяйте през деня в столче за кола.
Внимавайте да не поглъща много въздух при хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #397 -: Октомври 18, 2007, 21:43:54 pm »
здравейте докторе,
искам да помоля отново за вашето мнение. Ако си спомняте преди 3 седмици Деси (1г.) беше болна, силно зачервено гърло, възпалено ухо и сополки, Т 5 дни- пихме АБ-Цивзил, всичко беше ок с изключение на носа, който продължаваше да тече. Третирах само с физиологичен разтвор, защото посявките от носен и гърлен секрет бяха отрицателни. Т.е. 10 дни всичко ок докато в петък вечерта вдигна доста висока Т - 39.4, в събота съвсем ниска, в неделя няма, понеделник няма и вчера отново 37.8, която свали сама за около 40-50 мин., не съм й давала антиперетици, следобед вдигна 38.7, дадох нурофен, но след 20 мин. нямаше и помен от температурата (едва ли лекарството може да подейства толкова бързо).
Водихме детето при детски специалист УНГ в събота и във вторник, всичко с изключение на носа е ок. От вчера вече и носа е доста по-добре, но гласа й пресипна.
Урина от вчера чиста, чакаме стерилна.
На какво според Вас може да се дължи това състояние? Водихме я къде ли не, повечето лекари казват вирус, нашата педиатърка искаше стерилна урина, за да изключим евентуално уроинфекция.
Снощи със съпруга ми се ровихме из нета, сигурно ми е смешен въпроса, но възможно ли е да е вирусна пневмония, която не се чува на слушалка. Детето не кашля.
Вече незнам какво да мисля, много съм притеснена :(
Гласа е пресипнал-това Ви дава отговор.
Това вероятно е вирусен ларингит...
5 дневни лечения са смешни. Нищо под 7 дена не работи трайно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #398 -: Октомври 18, 2007, 21:45:06 pm »
Здравейте докторе, ние продължаваме с проблемите с нослето. В петък ни излиза втората посявка, но до тогава незнам какво да правя - сополките дотолкова я дразнят, че понякога отказва да яде - ядосва се, плаче, бута биберона. Досега й слагах Бактробан, но днес вече е 10-ти ден и трябва да го спирам. Иначе преди почиствах с физиологичен разтвор, а от три дена със Стеримар, но сополки не мога да извадя. Преди го правех с клечка с памук, но започна да има мъничко кръвчица и вече не смея, за да не й разраня повече нослето. Моля Ви напишете ми какво да предприема, поне до петък, когато излезнат резултатите. Благодаря Ви предварително.
Може да ползвате Олинт спокойно- от 0.05%.

Докторе, на капките за нос "Олинт" 0,05% пише, че са за деца от 2 до 6 годинки, а ние сме на 2 месеца и половина. Да слагам ли въпреки това?
Няма проблем при 2-3 пъти дневна употреба.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #399 -: Октомври 18, 2007, 21:46:22 pm »
здравейте, д-р Бърди,
след спиране на кърмата, т.е. от 9 месеца сме на НАН ХА. нямаме проблем с млякото. сега, защо сме на ХА, не зная. вероятно презастраховка на педиатъра. сега вече знам, че това не е необходимо, още повече, че нямаме алергия и наследствена обремененост. ядем кисело мляко, сирене, жълтък. след навъшване на годинката, попитах педиатъра дали да сменим вече млякото с друго АМ. каза да си пием ХА, докато изобщо пием мляко. хм? понеже като гледам детето, май на училище ще тръгнем с млекце, та ми е интересно вие какво мислите. аз не искам да му давам прясно мляко, не това ми е тезата.
хубав ден :D
Трябва да преминете на:
*първо мляко на прах за около месец
*после на нормално прясно мляко.

*с какво АМ да сменим? НАН2? и постепенно ли?
*нормално прясно мляко тук няма. убедена съм, че няма и половината от качествата на детските АМ. защо да не си продължим с АМ?
НАН2... може и Хумана. Но постепенно...
Може да давате само АМ- въпроса е финансов само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.