0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #360 -: Октомври 16, 2007, 22:21:26 pm »
Здравейте, докторе!
Имам нужда спешно от вашето мнение и помощ, за което Ви благодаря в аванс.
Накратко: на месец моето дете беше с плюски, почти рани по лицето. Едни го третираха като бебешко акне+ много суха кожа, а педиатърката ни отсече себореен дерматит и назначи лечение с фризопеп за две седмици, след което плавно преминаване към НАН ХА. /беше на НАН 1/Мазахме с елоком, за да се оправи и от тогава досега даже с НАН ХА и захранване не сме имали проблеми.
Преди 3 седмици свекърва ми взе инициативата в свои ръце и му направила пресен коктейл от праскова /обелена/, банан и ябълка. Преди това детето е яло и банан и праскова в пюрета и периодично се появяваха по няколко пъпки, но не предполагахме, че може да е алергия от това. В резултат на коктейла на следващия ден детето се изрина по коремчето, но не предприехме нищо, защото до вечерта пъпчиците започнаха да затихват. Така в рамките на една седмица се появяваха всеки ден пъпчици на различни места и след едно от храненията, в които му направих оризова каша с бананов сок /Хип/ станаха много- по гърба, корема, ръцете, подмишниците и краката. Педиатърката ни диагностицира обрива като тежка уртикария вследствие на този "алергичен юмрук" и назначи зиртек /3*2 за две седмици/, елоком /3 дни и се скриха пъпките/ и калциев глюконат за 5 дни /сутрин и вечер по половин ампула/. Диета/морков, картоф, тиквичка, тиква; слива, ябълка, круша, грозде; заешко и пуешко/.
Вчера спряхме зиртека и днес детето ми отново е с пъпки- гърба, корема, крачетата и ръцете. Не толкова тежко както преди, но с всеки изминал час се увеличават. Педиатърката ни е извън града и по телефона ни каза да минем на фризопеп... вероятно за 2-3 месеца. В момента сме на 4 хранения, като първото и последното са с АМ+ 2 с.л. оризова каша.
Според вас така ли трябва да постъпя?! И изобщо какви алтернативи имам?!
П.С. Видях снимки на детенцето на Ниа72, които вие мисля диагностицирахте като затихваща уртикария. Пъпките на Валери са идентични с тях, но при първа възможност ще се опитам да ви изпратя снимка.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #361 -: Октомври 17, 2007, 10:49:40 am »
Докторе здравейте, бяхме се притеснили, че ви няма. Радвам се, че сте добре!
Аз хранех детето с кърма и добавка АМ (като преобладаваше АМ, поради липса на количества кърма) сега едва изпомпвам сутрин и вечер по 40-50 гр. и малката като й я давам я плюе. Според вас на какво се дължи това и има ли смисъл да продължавам с тази кърма? :?
Много рядка ли е кърмата?
Ами като престои 15-ина минути не стои бяло-млечна а белезникаво синкава, ама как го обясних само :oops:
Ако количеството кърма, което искате да използвате в рамките на едно хранене, е по-малко от половината от нужното количество за съответното хранене в течение на 5-6 дена, няма смисъл да давате тези количества кърма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #362 -: Октомври 17, 2007, 11:16:56 am »
Добър вечер докторе, добре дошли отново сред нас, надявам се сте усели да починете.
Може ли да ми предложите варианти за домашно приготвени пюренца. Снощи сварих прясно пуешко /домашно/ с половин стрък праз, половин кафяна /от големите/ чаша ориз, два моркова и след това през кухненския робот. С количеството запълних 2 буркана от по 190 гр и прибрах в камерата.
Разполагам с тези изброени продукти плюс чушка, пилешко, картофи, карфиол /имам впредвид, че имам домашни такива продукти/. Да ми кажете от месото кое точно да използвам, евентуално зехтин мога ли да добавям и ако сега замразя пюрирани до какъв срок мога да използвам в хладилна камера.

По-добре е да замразявате сварено и неготова храна, а не пасирани и готови.
Определяте само вида на продуктите, които детето може да хапва за възрастта му. И от тях приготвяте храни в комбинации и вкусове, които се харесват на детето. Например, може да дадете картоф и морков + пилешко, но не е вкусна комбинацията спанак+картоф+морков+карфиол.

Тоест, за възрастта му може да ползвате :

*картоф, морков, тиквички,карфиол,чушки,червено цвекло,спанак. От месата-пилешко, телешко. За 7 месеца е време и за жълтък.

Може да добавяте в готовото пюре 1 ч.л. зехтин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #363 -: Октомври 17, 2007, 18:59:44 pm »
Здравейте докторе, ние продължаваме с проблемите с нослето. В петък ни излиза втората посявка, но до тогава незнам какво да правя - сополките дотолкова я дразнят, че понякога отказва да яде - ядосва се, плаче, бута биберона. Досега й слагах Бактробан, но днес вече е 10-ти ден и трябва да го спирам. Иначе преди почиствах с физиологичен разтвор, а от три дена със Стеримар, но сополки не мога да извадя. Преди го правех с клечка с памук, но започна да има мъничко кръвчица и вече не смея, за да не й разраня повече нослето. Моля Ви напишете ми какво да предприема, поне до петък, когато излезнат резултатите. Благодаря Ви предварително.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #364 -: Октомври 17, 2007, 19:08:34 pm »
Здравейте, докторе!
Имам нужда спешно от вашето мнение и помощ, за което Ви благодаря в аванс.
Накратко: на месец моето дете беше с плюски, почти рани по лицето. Едни го третираха като бебешко акне+ много суха кожа, а педиатърката ни отсече себореен дерматит и назначи лечение с фризопеп за две седмици, след което плавно преминаване към НАН ХА. /беше на НАН 1/Мазахме с елоком, за да се оправи и от тогава досега даже с НАН ХА и захранване не сме имали проблеми.
Преди 3 седмици свекърва ми взе инициативата в свои ръце и му направила пресен коктейл от праскова /обелена/, банан и ябълка. Преди това детето е яло и банан и праскова в пюрета и периодично се появяваха по няколко пъпки, но не предполагахме, че може да е алергия от това. В резултат на коктейла на следващия ден детето се изрина по коремчето, но не предприехме нищо, защото до вечерта пъпчиците започнаха да затихват. Така в рамките на една седмица се появяваха всеки ден пъпчици на различни места и след едно от храненията, в които му направих оризова каша с бананов сок /Хип/ станаха много- по гърба, корема, ръцете, подмишниците и краката. Педиатърката ни диагностицира обрива като тежка уртикария вследствие на този "алергичен юмрук" и назначи зиртек /3*2 за две седмици/, елоком /3 дни и се скриха пъпките/ и калциев глюконат за 5 дни /сутрин и вечер по половин ампула/. Диета/морков, картоф, тиквичка, тиква; слива, ябълка, круша, грозде; заешко и пуешко/.
Вчера спряхме зиртека и днес детето ми отново е с пъпки- гърба, корема, крачетата и ръцете. Не толкова тежко както преди, но с всеки изминал час се увеличават. Педиатърката ни е извън града и по телефона ни каза да минем на фризопеп... вероятно за 2-3 месеца. В момента сме на 4 хранения, като първото и последното са с АМ+ 2 с.л. оризова каша.
Според вас така ли трябва да постъпя?! И изобщо какви алтернативи имам?!
П.С. Видях снимки на детенцето на Ниа72, които вие мисля диагностицирахте като затихваща уртикария. Пъпките на Валери са идентични с тях, но при първа възможност ще се опитам да ви изпратя снимка.

Тъй като това е реакция, провокирана остро, най-доброто е да се даде Зиртек за около 6-7 дена. Обширни обриви от такова естество не се мажат по принцип.
Не се минава на Фризопеп! Това е специално мляко за специални случаи.

Проблема е от прасковата, вероятно и затова не са нужни обширни "диети".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #365 -: Октомври 17, 2007, 19:24:59 pm »
Здравейте докторе,
вчера на обяд дъЩерята яде спанак (аz готвя) и след обяд (5 часа по_късно), той беШе вече в памперса. Не е ли малко бърzичко стомахчето или е нормално и няма място zа притеснение?
Сънуват ли децата на таzи въzраст и въzможно ли е ноЩният плач да е следствие страх от сънуваното, или е по_вероятно да са zъбки? Детето проплаква поне 10 пъти ноЩем, но не всяка ноЩ.
Благодаря.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #366 -: Октомври 17, 2007, 19:32:41 pm »
Докторе, а отговор за мене   :(


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #367 -: Октомври 17, 2007, 19:39:34 pm »
Благодаря, доктор Бърди.Хубава вечер и много усмивки  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #368 -: Октомври 17, 2007, 22:16:03 pm »
Благодаря Ви, докторе!
Не съм дала Фризопеп до този момент и се надявах да ми отговорите така :D
А зиртека пак ли по 3 капки сутрин и вечер да давам?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #369 -: Октомври 17, 2007, 23:01:56 pm »
Здравейте докторе, ние продължаваме с проблемите с нослето. В петък ни излиза втората посявка, но до тогава незнам какво да правя - сополките дотолкова я дразнят, че понякога отказва да яде - ядосва се, плаче, бута биберона. Досега й слагах Бактробан, но днес вече е 10-ти ден и трябва да го спирам. Иначе преди почиствах с физиологичен разтвор, а от три дена със Стеримар, но сополки не мога да извадя. Преди го правех с клечка с памук, но започна да има мъничко кръвчица и вече не смея, за да не й разраня повече нослето. Моля Ви напишете ми какво да предприема, поне до петък, когато излезнат резултатите. Благодаря Ви предварително.
Може да ползвате Олинт спокойно- от 0.05%.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #370 -: Октомври 17, 2007, 23:10:13 pm »
Докторе, отново съм аз, ама пуста му кърмачка- забравих да питам, дъщеря ми от няколко дни й пресипва гласа, не  постоянно пресипнал, но на итервали става дрезгав, сутрин понякога има влажна кашлица /тази сутрин например/, днес ни изби първото зъбче долу вляво, миналата седмица в четвъртък вдигна еднократно Т, заведох я на личната- според прегледа детето е в чудесно състояние, отдаде Т на падането на имунитет във връзка с изникването на зъбите. Все пак искам и вашето мнение- и най-вече, този пресипнал глас откъде /да уточня, че от миналата седмица плачка доста наистина, събужда се и заспива с рев, което е непривично за нея, тя иначе е много добро и спокойно дете/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #371 -: Октомври 18, 2007, 10:02:15 am »
Докторе, а отговор за мене   :(
И за мене  :D.
Кога е възможно най-късният срок, в който може да се сложи първата доза Превенар?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #372 -: Октомври 18, 2007, 10:10:42 am »
Докторе, отново съм аз, ама пуста му кърмачка- забравих да питам, дъщеря ми от няколко дни й пресипва гласа, не  постоянно пресипнал, но на итервали става дрезгав, сутрин понякога има влажна кашлица /тази сутрин например/, днес ни изби първото зъбче долу вляво, миналата седмица в четвъртък вдигна еднократно Т, заведох я на личната- според прегледа детето е в чудесно състояние, отдаде Т на падането на имунитет във връзка с изникването на зъбите. Все пак искам и вашето мнение- и най-вече, този пресипнал глас откъде /да уточня, че от миналата седмица плачка доста наистина, събужда се и заспива с рев, което е непривично за нея, тя иначе е много добро и спокойно дете/.
Вероятно вирусен ларингит...
Зъбките нямат нищо общо с имунитета.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #373 -: Октомври 18, 2007, 10:11:53 am »
Докторе, а отговор за мене   :(
И за мене  :D.
Кога е възможно най-късният срок, в който може да се сложи първата доза Превенар?
5 годишна възраст.
Колкото по-късно я поставите, толкова за това изминало време детето не е било защитено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #374 -: Октомври 18, 2007, 10:38:13 am »
Здравейте докторе, ние продължаваме с проблемите с нослето. В петък ни излиза втората посявка, но до тогава незнам какво да правя - сополките дотолкова я дразнят, че понякога отказва да яде - ядосва се, плаче, бута биберона. Досега й слагах Бактробан, но днес вече е 10-ти ден и трябва да го спирам. Иначе преди почиствах с физиологичен разтвор, а от три дена със Стеримар, но сополки не мога да извадя. Преди го правех с клечка с памук, но започна да има мъничко кръвчица и вече не смея, за да не й разраня повече нослето. Моля Ви напишете ми какво да предприема, поне до петък, когато излезнат резултатите. Благодаря Ви предварително.
Може да ползвате Олинт спокойно- от 0.05%.

Благодаря Ви. Така разчитаме на Вашите съвети. :D


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #375 -: Октомври 18, 2007, 11:00:12 am »
здравейте, д-р Бърди,
след спиране на кърмата, т.е. от 9 месеца сме на НАН ХА. нямаме проблем с млякото. сега, защо сме на ХА, не зная. вероятно презастраховка на педиатъра. сега вече знам, че това не е необходимо, още повече, че нямаме алергия и наследствена обремененост. ядем кисело мляко, сирене, жълтък. след навъшване на годинката, попитах педиатъра дали да сменим вече млякото с друго АМ. каза да си пием ХА, докато изобщо пием мляко. хм? понеже като гледам детето, май на училище ще тръгнем с млекце, та ми е интересно вие какво мислите. аз не искам да му давам прясно мляко, не това ми е тезата.
хубав ден :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #376 -: Октомври 18, 2007, 11:28:57 am »
Вероятно вирусен ларингит...
Зъбките нямат нищо общо с имунитета.
Благодаря, а да ми препоръчате какво да изледвам и какво да правя в случай на ларингит ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #377 -: Октомври 18, 2007, 11:42:33 am »
здравейте, д-р Бърди,
след спиране на кърмата, т.е. от 9 месеца сме на НАН ХА. нямаме проблем с млякото. сега, защо сме на ХА, не зная. вероятно презастраховка на педиатъра. сега вече знам, че това не е необходимо, още повече, че нямаме алергия и наследствена обремененост. ядем кисело мляко, сирене, жълтък. след навъшване на годинката, попитах педиатъра дали да сменим вече млякото с друго АМ. каза да си пием ХА, докато изобщо пием мляко. хм? понеже като гледам детето, май на училище ще тръгнем с млекце, та ми е интересно вие какво мислите. аз не искам да му давам прясно мляко, не това ми е тезата.
хубав ден :D
Трябва да преминете на:
*първо мляко на прах за около месец
*после на нормално прясно мляко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #378 -: Октомври 18, 2007, 11:46:37 am »
Благодаря ви ,д-р Birdie! Ако успеят да ми я донесат от Гърция, пак ще ви попитам за подходяща схема на поставянето.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #379 -: Октомври 18, 2007, 12:00:38 pm »
Здравейте докторе, днес водих малката да я чуе педиатърката й заради нослето, каза, че било нормално, но ни предписа Виброцил, освен физ.разтвор. Какво ще ме посъветвате?