0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лежане след трансфер
« -: Септември 27, 2007, 09:26:13 am »
Искам да ви попитам специално за това. Оставам с впечатление, че когато не се лежи след това много, успеха е почти сигурен. Аз досега винаги съм лежала и опитите са ми неуспешни. Колко да лежа и какво да правя след трансфера, защото това лежане си е направо стресиращо..
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #1 -: Септември 27, 2007, 09:29:04 am »
Предния път лежах през цялото време след трансфера почи 20-ина дни. Този път съм лежала само един ден след трансфера и след това и до ден днешен съм на работа. За сега нещата са добре, да видим до кога.  :D
 Мисля, че лежането с нищо не помага, а дори изнервя, но това си е лично мое мнение.
 Успех Туто! :D
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #2 -: Септември 27, 2007, 09:41:37 am »
Май и аз съм на това мнение. Незнам дали ще лежа толкова... Май този път няма да лежа-няма смисъл. По-добре е да се движа заради кръвообращението и си мисля, че залежаването е по-лошо.

На теб ти желая лека бременност!!! :bighug: :cloud9:
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #3 -: Септември 27, 2007, 09:53:58 am »
Първия опит лежах постоянно - не стана,
след това имах трансфер на замразени, казвах си колкото и да лежа явно не зависи от това успеха, а и много се бях изнервила от това лежане, та тогава лежах само в деня на трансфера, на следващия ден пътувах София-Варна и после разходки, карах си колата и имаше имплантация, но за съжаление приключи много рано.
Втори опит - пак лежах, уж малко по-малко - но пак бях изнервена - не стана.
Затова вече съм против всякакви залежавания, освен ако няма причини за лежане.

Успех и от мен Туто!
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #4 -: Септември 27, 2007, 10:09:27 am »
Мисля, че не е от значение лежането.
Зависи как се чувстваш.
Аз и двата пъти си почивах вкъщи,
но имах трудни трансфери и имах болки след това.
Вторият път се получи.
Успех, Туто!

*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #5 -: Септември 27, 2007, 10:13:37 am »
И аз лежах всичките дни след трансфера заради тежка пункция. Ставала съм само до тоалетна, а за навън не съм си и помисляла.
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #6 -: Септември 27, 2007, 10:19:17 am »
И аз лежах до деня на теста,само ставах да ходя до тоалетната,но нямаше имплантация.Аз също споделям мнението,че не е определящо дали ще се лежи или не!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #7 -: Септември 27, 2007, 10:22:26 am »
първия път лежах и бях много изнерврена и притеснене-не стана.
втория път беше успешен,лежах само в деня на трансфера,като цяло бях много спокойна.не знам как се получи,но до 10 ден след ЕТ въобще не мислех за резултата.
успех туто!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #8 -: Септември 27, 2007, 10:28:37 am »
1 опит - не съм лежала. Нищо не стана.
2 опит - лежах до теста(+), а и след това възможно по-вече.
Така до спонт. аборт в 8 г.с.
3 опит - лежах почти постоянно, защото си бях внушила, че
това е решението. Е, дори не стигнах до тест.

А сега не знам какво да правя.
Да лежа или не - това е въпроса. :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #9 -: Септември 27, 2007, 10:30:36 am »
Тутто миличка, какво да ти кажа. Първия път още на 3 ден бях на работа. То е нямало и смисъл! ПОсле разбрах защо. Втория път още след трансфера пътувахме до БГ. Преди да тръгнем за Варна около 3 дни почивах, но не съм лежала само! Ставах стоях на терасата, къпах се според указанията, ходих навън да хапна. Малко преди да направя ЧХГто отпуската ми свърши и се върнах на работа! Е сега резултата хвърля биберони по ламината и се налага да залягам да ги търся :) По-важно е да почиваш! АЗ съм от лудите дето трябва да ме вържат да лежа толкова време! Ще успееш миличка! Само трябва да си сигурна, да вярваш когато отиваш, че ще стане! Пожелавам ти от сърце едно малко ревливо вързопче!
 
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #10 -: Септември 27, 2007, 10:38:30 am »
А сега не знам какво да правя.
Да лежа или не - това е въпроса. :D

  Тъй като и мен ме вълнува сериозно този въпрос :wink:,от написаните мнения си правя извода,че ако се чувстваш след трансфера добре и нищо не те задържа на легло,значи не си променяй всекидневните навици!Важна е положителната нагласа! :wink:
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #11 -: Септември 27, 2007, 11:19:40 am »
Туто, нямам опит и не мога да ти кажа нищо конкретно.
Но искам да ти кажа че много ти стискам палци. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Мисля си като баракудката - човек не трябва да променя обичайните си навици. Лежане 10-14 дни си мисля че е излишно, но все пак е хубаво да има повече почивки. Умерени и не-натоварващи разходки мисля че е добре за кръобращението.

Бих те посъветвала следното - просто си мързелувай  след трансфера - Книжки, телевизия, разходки, шляене по магазините, фризьор, маникюр.... поглези се... и гледай да ти е ведро на душата. Забрави лошите мисли и си мечтай за хубави неща.
Още веднъж - стискам всички видове палци. :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Лежане след трансфер
« Отговор #12 -: Септември 27, 2007, 11:41:44 am »
И аз първият път лежах,лежах,...и нищо не стана.Сега съм решила един,два дни след трансфера/Дай Боже да стигна до там../да съм си на работа.Стоенето в къщи ме депресира и изнервя и за да не мисля за глупости,смятам че по-добрият вариант е да съм на работа.Съзнанието ми трябва да е ангажирано.Иначе,поне предният път беше така...,постоянно си мислех.."Положителен ли ще е резултата или отрицателен..." :? 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #13 -: Септември 27, 2007, 11:47:14 am »
Аз също мисля, че лежането няма отношение към забременяването. По-скоро ако нарушиш коренно начина си на живот, предполагам е по-зле. Човек не трябва да променя обичайните си навици - ми каза моя лекар. Естесвено само без тежки физически натоварвания, екстремни спортове, претопляне на тялото, като горещи вани и сауни.

Виж какво е писала Мели тук:

Цитат
Проблемът: лежане
Обяснение: и да се лежи, и да не се лежи, ембрионите няма да изпаднат по силата на гравитацията. Ако нямате изрично указание да "пазите леглото", не е нужно да правите нещо повече от обичайното. Ако обичайно сте с по-сериозна двигателна активност, лежането само излишно ще ви депресира.
Препоръка: не променяйте съществено дневния си режим.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #14 -: Септември 27, 2007, 11:58:50 am »
На мен ми предстои първи опит и смятам да правя точно това,което са описали Баракуда и Ромми.Много съм ЗА позитивното мислене!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #15 -: Септември 27, 2007, 12:02:33 pm »
Аз също мисля, че лежането няма отношение към забременяването. По-скоро ако нарушиш коренно начина си на живот, предполагам е по-зле. Човек не трябва да променя обичайните си навици - ми каза моя лекар. Естесвено само без тежки физически натоварвания, екстремни спортове, претопляне на тялото, като горещи вани и сауни.

Виж какво е писала Мели тук:

Цитат
Проблемът: лежане
Обяснение: и да се лежи, и да не се лежи, ембрионите няма да изпаднат по силата на гравитацията. Ако нямате изрично указание да "пазите леглото", не е нужно да правите нещо повече от обичайното. Ако обичайно сте с по-сериозна двигателна активност, лежането само излишно ще ви депресира.
Препоръка: не променяйте съществено дневния си режим.
        :balk_103:   Така си е...Тези,които си забременяват по естествен начин....и даже и не знаят в началото,че са бременни...Те да не би да лежат?  То или ще се получи или няма,все едно дали си лежал или не...Просто ние сме доста чувствителни на тази тема и съвсем се вманиачаваме,може би...А всичко е Божа работа.. :balk_113:
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #16 -: Септември 27, 2007, 12:08:59 pm »
Мисля, че забременяването инвитро е по-деликатно нещо и все пак не бива да се прекалява ако режимът е бил доста динамичен все пак. Аз първите два опита много не се пазех и дори доста седях пред компютъра или пък домакинската работа си вършех все на крак - нищо не стана, третия път реших да пазя леглото, но беше наистина много досадно и стресиращо - получи се, но завърши с мисед в 7-ма седмица. Не знам кое е правилно, защото имам 2 приятелки с инвитро, които са пред раждане и не са се спрели освен в определени моменти при разни болежки.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #17 -: Септември 27, 2007, 12:27:22 pm »
туто, нека това да е последния път, в който се вълнуваш на такава тема, скоро да почнеш да питаш за това, кога да извеждаш детенцето навън  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #18 -: Септември 27, 2007, 13:18:21 pm »
Аз лежах само след ЕТ в болницата само 1час,после ни дадоха да ядем и след около о6те 1час пътувах 120 км с кола за вкъ6ти,на другият ден си ходих на работа и избягвах да мисля дали е станало и не, на 15 ден си направих тест които е положителен.Затова мисля ,че няма значение дали 6те лежи6 по цял ден или не,това само те натоварва психически. :bighug:
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #19 -: Септември 27, 2007, 13:29:59 pm »
Много ме притеснява този въпрос.
На втория ден след първия трансфер си ходихме до Пловдив,на третия ден се върнахме в София,след това не мога да кажа ,че съм лежала,но не ходих на работа.
След втория трансфер(на замразени ембриони),веднага си тръгнах на работа.
Третия път  лежах само в деня на трансфера,но отново след това не ходих на работа.
Всичките ми опити са неуспешни.
Една приятелка забременя от първо икси,лежала е 3 дни постоянно.
Чудя се какво да правя следващия път.