0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лежане след трансфер
« Отговор #20 -: Септември 27, 2007, 13:32:45 pm »
Всичко е много относително,организъм..При едни се получава,при други не.И да лежиш,и да не лежиш....ако ти е писано,ще забременееш.Ако не.....,може би следващият път.... :wink:
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #21 -: Септември 27, 2007, 13:33:56 pm »
Чудя се какво да правя следващия път.
Направи това, което казва сърцето ти!  :bighug:
И мен ме съветваха този път да не ходя пак на работа и да си почивам, но моето сърце ми говореше друго, а и док. беше съгласен, че от лежането няма никакъв смисъл, което ми беше напълно достатъчно.  :D
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #22 -: Септември 27, 2007, 14:11:33 pm »
Няма смисъл от лежане, освен, ако наистина не се чувстваш добре.
А3 никога не съм лежала. Имам 8 опита. И положителни и отрицателни.
Пожелавам ти късмет и дано Господ ти помогне.
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #23 -: Септември 27, 2007, 14:13:30 pm »
Дано Господ помогне на всички ни
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #24 -: Септември 27, 2007, 15:04:07 pm »
Ами аз при първия си опит лежах много, останах си 2 седмици в болнични и направо врътнах от мислене. Е, не стана (не, че само това е била причината  :wink:)

При втория ми опит просто го карах кротко вкъщи до 3-тия ден, когато е имплантацията, полежавах си доста (макар, че бях и болна  :(). После се върнах на работа. Е, получи се, макар, че на моменти се раздирах от такива кихания и кашляния, че просто се чудех дали нещо ще се захване  :P Така, че моя съвет е, първите няколко дена да го даваш по-кротко, но после да се върнеш към нормалния си ритъм, защото това помага най-вече на психиката ти!

Искрено ти желая успех Туто и се радвам, че се запознахме в събота  :wink:!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #25 -: Септември 27, 2007, 15:36:40 pm »
Благодаря на всички за мненията и пожеланията! Наистина досега все лежа и нищо не става и си мисля да не прекалявам този път.
Роби,и аз се радвам, че се запознахме в събота! :bighug:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #26 -: Септември 27, 2007, 15:39:51 pm »
Няма смисъл от лежане, освен, ако наистина не се чувстваш добре.
А3 никога не съм лежала. Имам 8 опита. И положителни и отрицателни.
Пожелавам ти късмет и дано Господ ти помогне.

ОСЕМ  8O
Перла, честно казано не бих се подложила на толкова много.
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #27 -: Септември 27, 2007, 15:40:09 pm »
Туто, довери се на вътрешния си глас. Ако ти се лежи - лежи, ако не - тръгвай на разходка.
Забранява ти се само вдигане на тежко, готвене, чистене, забрани да се глезиш и всичко, което не ти отърва. :wink:
Хайде да са ти на късмет толкова бременни пожелания.
Чакаме те на първа бременна среща в кафето на Малинов.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #28 -: Септември 27, 2007, 15:49:07 pm »
Ама няма кой да ми готви и да чисти. Мъжът ми уж помага, ама аз съм една чистница...ще трябва да ме върже, за да не чистя. Той и с готвенето е зле... :lol: Освен филии да ми маже. :wink:
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #29 -: Септември 27, 2007, 15:58:58 pm »
Здравейте момичета, аз съм с един неуспешен опит ин витро зад гърба си. След трансфера полежах в болницата един час и след това пътувах 250 км. Незнам дали беше правилно, но док. каза да не променям начина си на живот до теста. Бях си взела болничен за 15 дни, не ходех на работа, но не мога да кажа че съм лежала. Все си вършех по нещо. Не съм сигурна, че ако се бях върнала на работа веднага, щях да мисля по-малко за крайния резултат. На този етап се опитваме да стане по естествения начин, вниманието и времето изцяло са ми ангажирани с работа, но повярвайте ми-все едно и също нещо ми се върти в главата: Ще стане ли някога?

Успех пожелавам на всички, дано скоро изгрее слънце и на нашите улици.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #30 -: Септември 27, 2007, 17:19:57 pm »
Тутто, успех и от мен, мила. Аз все още нямам личен опит по въпроса, но си мисля, че като дойде и моят ред, ще си мързелувам няколко дни и после- на работа. Наистина мисля, че е въпрос на темперамент какво ще избереш. Аз съм по-динамична натура, но се и преуморявам в работата, така че винаги ми идва добре една почивчица от 3-4 дни по средата на работния процес.  :D Според мен сама ще усетиш какво да правиш. Стискам палци.  :D

Re: Лежане след трансфер
« Отговор #31 -: Септември 27, 2007, 17:24:22 pm »
И аз мисля че независимо дали работиш или не дните след трансфера са запълнени с една и съща мисъл????/дали съм късметлйка тоя път!!!!
Аз си стоя в къщи ,ама не лежа ....винаги има какво да свършиш в една къща и пак ще остане и за друг път.Ходя по магазини или излизаме с прятели ........дали мисля по-малко НЕ ,ама на работа първо ежедневието е много по динамично ,а и свързано с вдигане на тежести а аз колкото и да си повтарям че трябва да се пазя на работа някак си все не се получава,та за хубаво или не си стоя в къщи ....времето ще покаже за какво... :lol:
Успех и на теб Туто!!!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #32 -: Септември 27, 2007, 17:56:13 pm »
След самия трансфер станах веднага, не съм лежала и 5 мин. Изпратиха ме до тоалетна, защото се бях престарала с пиенето на вода преди това. Хубаво се посмяха с мен. Де факто всичко се затваря веднага след измъкването на катетара и ембрионите няма как да "изпаднат", затова няма нужда от лежане.

След това си помарзелувах три дена у дома.
Успех Туто !Едни стиснати палци и от мен
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #33 -: Септември 27, 2007, 18:48:16 pm »
И аз нямам опит, но и мен ме интересува този въпрос. Разсъждавам за себе си - в последно време съм станала мързелива, сънлива и отпусната. Освен това в работата ми е ад - 7-8 часа на крак, на шум, без време за почивка, без време за хапване, с лош директор, който ме привиква когато и за каквото се сети и без нормална тоалетна(тя се намира в приземен етаж, без врати, пълна разруха и мизерия, заедно учители и ученици!?) Така, че аз лично за себе си съм решила - след трансфера ще си поискам болнични до теста. Няма да лежа постоянно, но ще се занимавам само с приятни неща и такива, за които все не ми стига времето. Туто, желая ти успех, най-искрено!  :goodluck: :crossfingers: :bighug:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #34 -: Септември 27, 2007, 19:46:24 pm »
Така, че аз лично за себе си съм решила - след трансфера ще си поискам болнични до теста. Няма да лежа постоянно, но ще се занимавам само с приятни неща и такива, за които все не ми стига времето. Туто, желая ти успех, най-искрено!  :goodluck: :crossfingers: :bighug:

Точно така Душе!! Успех на теб и всички.preggo yahoo_17
Успех Туто. preggo yahoo_17
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #35 -: Септември 27, 2007, 19:51:19 pm »
Мерси, Оси! Успех и на теб!  :bfp:  :cloud9::babyflips:

*
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #36 -: Септември 27, 2007, 22:30:11 pm »
След трансвера лежах 40 мин. Станах, отидох до тоалетна и веднага тръгнахме за Сандански (опита беше в Солун на около 120км) Вечерта там приспахме и на другия ден пътувах до Пловдив. До теста си стоях в къщи, но не съм лежала постоянно. Теста беше положителен.
« Последна редакция: Септември 27, 2007, 23:12:42 pm от ocean »
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #37 -: Септември 27, 2007, 22:56:29 pm »
имам 4 опита инвитро 2 с отрицателен резултат и 2 положителни.сега правя 5-ти опит.през вси4ките си опити сам лежала.незнам дали помага но го правя за да не се самоизма4вам с вапроси от рода а дали щеше да стане ако бях лежала пове4ко.последния пат лежах 6 месеца и то4но когато реших 4е ве4е нищо неможе да се слу4и и рещих да се размардам и да стана от леглото лошото се слу4и.затова аз мисля 4е лежането помага но наи ве4е на савеста ни.поне при мен е така.така знам 4е сам направила вси4ко което зависи от мен а другото е божа работа
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 09:23:47 am от petq74 »
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #38 -: Септември 28, 2007, 13:35:21 pm »
Добре тогава аз да попитам пак в тази връзка нещо, което ме вълнува от доста време - дали има значение и може да се отрази негативно целодневното седене пред компютъра и най-вече самата седяща поза, дали не е опасно постоянно напрегната матката или сгъната при тази поза?
 Моля да коментира, който знае нещо по въпроса, защото и аз се замислям дали да не ходя на работа след трансфера при новия ми опит, а пък моята работа е непрекъснато да седя пред компютъра.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Лежане след трансфер
« Отговор #39 -: Септември 28, 2007, 15:06:08 pm »
При първия ми опит полежах в деня на трансфера, след това останах 2-3 дни в къщи без да лежа и тръгнах на работа. За втория категорично съм решила че няма да ходя на работа, макар че не смятам и да лежа през цялото време.