0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Писах на Слави
« Отговор #60 -: Септември 26, 2007, 22:52:25 pm »
наскоро по новините чух за европейска държава,която покривала 6 или 9 опита инвитро(мисля,че беше 9 8O)... 
За Словения мисля ставаше въпрос. Няма място за сравнения и коментари, които вече сме равили и преди
Re: Писах на Слави
« Отговор #61 -: Септември 27, 2007, 10:46:56 am »
Дори ,много ми хареса идеята ти да подсетим държавата за нашия проблем.И аз ще пиша на Слави ,че и на Милен .Все единия ще ни обърне внимание.Нека всички се обединим ,само така ще успеем.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #62 -: Септември 27, 2007, 11:23:00 am »
И пак да напомня, че докато проблемът стерилитет не стане приоритен проблем в здравната политика, всичко останало ще е само вятър и мъгла. Ще се дадат пари на някакъв брой двойки - 10-20-колко? Ами останалите 269,980 хиляди?
Извинявай, че цитирам теб. Нищо лично.
Ама какво значи здравен проблем да стане приоритетен проблем за здравната политика?
Само за сведение. Здравните осигуровки, които плащам аз не са само за мен. Там действа солидарният принцип. Аз плащам 6% от доходите си и те са за лечението на мен, на всички деца и пенсионери и на всички други, и за да не гледам по новините "Зов за помощ". И ние имаме право на това лечение. Иначе здравната каса трябва официално да отрече инвитрото като начин на лечение.

Нямам претенции да съм статистик, ама 270 хиляди двойки е 25% от заетото население. Няма организация, която да защити такова безхаберие. Само в нашето министерство на труда не знаят какво е социална политика. Знаят, че трябва да се удържа нещо от заплатите на хората, ама за какво... Дори не им пука.

Та в тая връзка - благотворителността си е благотворителност. Не я отричам.
Ама когато се организира протестно шествие някои си питат ушите. А после разчитат на благотворителност. Тази благотворителност ще помогне на 1 човек, но на системата пречи.

Когато видях, че някой организира ДРЗ се запитах как да помогна. Внесох членски внос за 9 месеца напред. Но когато виждам, че МТСП, МЗ или НЗОК си бягат от задълженията няма да им помагам.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Писах на Слави
« Отговор #63 -: Септември 27, 2007, 11:32:25 am »
Тъжно е но си права Тамара,
аз се осигурявам на 750 лв, а тази година не съм ходила нито веднъж при личния лекар, зъбите си правя в частен кабинет, често  ходя на гинеколог, съдов хирург и кожен - също в частни кабинети...
Къде отиват моите вноски? :(

*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #64 -: Септември 27, 2007, 11:56:32 am »
Но ... първо няма да са 20 деца от 20 ин витро процедури (уви, това е жестоката реалност). Второ, нищожен процент от тези 270 000 двойки имат нужда от ин витро.
 И трето, което е може би най-важно - на тези 270 000 двойки ако им се помогне адекватно и навреме, голяма част от тях няма да стигнат до ин витро и обратно, ако сега не им се помогне, утре ще са на опашката за АРТ.

Абсолютно съм съгласна с това което Мели е написала.
Държавата може да помисли по въпроса за профилактика, превенция, двойките с проблеми своевременно да бъдат насочвани към специалист, а не когато е станало късно и вече само инвитрото е единствения шанс...
Дискусията доста се измести в друга насока .... здравни осигуровки и кой как ги разпределя.
Това много пъти сме си го говорили, в различни теми...
И какво от това.

По основната тема
- много ще се радвам ако Слави организира едно предаване, свързано с репродуктивните проблеми на 270 000 двойки. Той задава адекватни и смислени въпроси.

За Предаването на Милен Цветков - за мен е загубена кауза. Имаше преди време момичета, които учасвнаха в негово предаване - ами той така извърташе нещата че да си направи от темата "сеир". Прекъсваше, извърташе нещата, изместваше темата.
Е, мисля че нямаме нужда от това.

Колкото и да ни се иска да сме като другите държави - това в БГ никога няма да стане да се отпуснат безплатно 6 опита например. Просто държавата ни е на такъв хал. Сега хората се вълнуват от цените на хляба, тока, топлофикация, покачващата се инфлация. С 2 думи предизборните механизми са включени на пълни обороти.
А, сега предизборно някой ще се появи и може и на нас да ни обещае - може и 10 опита да обещае. Защо да не използва нашия проблем за да си спечели дивиденти. :x
Ама то обещаването не е като даване.
Спирам и аз да пиша, че нещо много се отплеснах в друга посока.


да се спретне 20-30 минутен репортаж, ми ще ви кажа - съчуствие от сульо и пульо, който не е разбрал и той разбира за проблема на дадена двойка... и така.
Нека когато се прави някаква инициатива или публична проява да бъде със стойностни идеи и предложения, конкренти искания, иначе става бразилски сериал.

С 2 ръце подкрепям написаното от еvro.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Писах на Слави
« Отговор #65 -: Септември 27, 2007, 12:15:29 pm »
Слави никога не се е ангажирал с кауза за слава... няма да го направи и сега - мога да се хвана на бас... Той само развява евтини лозунги ,за да бъде популярен...
Милен Цветков винаги е твърдял,че предаването му цели да представи всички гледни точки, за да бъдат информирани гражданите и да им е по-лесно да си изградят мнение по въпроса...Той също няма да се ангажира...
Ако някой от нас очаква някоя публична личност просто така да прояви разбиране и да поеме инициятива да популяризира проблема, е меко казано инфатилен  :(
Фондациите се създават за тази цел ... но и те не са безкористни

Re: Писах на Слави
« Отговор #66 -: Септември 27, 2007, 13:32:16 pm »
Слави никога не се е ангажирал с кауза за слава... няма да го направи и сега - мога да се хвана на бас... Той само развява евтини лозунги ,за да бъде популярен...
Милен Цветков винаги е твърдял,че предаването му цели да представи всички гледни точки, за да бъдат информирани гражданите и да им е по-лесно да си изградят мнение по въпроса...Той също няма да се ангажира...
Ако някой от нас очаква някоя публична личност просто така да прояви разбиране и да поеме инициятива да популяризира проблема, е меко казано инфатилен  :(
Фондациите се създават за тази цел ... но и те не са безкористни

"Чудесна " песимистична прогноза !
Логична при това !

Ами аз предлагам да спрем с всякакви опити да събудим общественото мнение по нашите проблеми , ама да спрем и да се оплакваме тук , щото това го можем перфектно!
В действията хич ни няма ! /справка всички мероприятия организирани до сега /
Угасете ентусиазма ,момичета , поне от суета , защото дори и достойна инфантилността провокира снизходителност!
Re: Писах на Слави
« Отговор #67 -: Септември 27, 2007, 13:44:44 pm »
Ефирче, не го приемай така лично...
Аз съм точно толкова идеалистично настроена ,колкото и ти и дяволски ми се ще в тая държава най-после някой да вземе да се вземе в ръце, ама не става... ще стане все някога,ама дано да сме живи...
Това го казвам, защото знам колко ангажиран е екипа на Милен Цветков ,и защото ние няма да сме нито първите, нито последните които молят Слави за трибуна ... ама глас в пустиня...
Дори тук едно момиче е написало,че преди една или две години е говорило с екипа на Слави и им е предоставило материяли и нищо, не знам дали сте прочели...

А колкото до организираните мероприятия, бъди сигурна,че ако ми предоставиш инфо относно такова и се убедя ,че е с добра цел, ще се отзова :wink:

*
Re: Писах на Слави
« Отговор #68 -: Септември 27, 2007, 14:00:50 pm »
Ако някой от нас очаква някоя публична личност просто така да прояви разбиране и да поеме инициятива да популяризира проблема, е меко казано инфатилен  :(
Фондациите се създават за тази цел ... но и те не са безкористни
:youwoman: бравос само мога да кажа :) Благодаря че ми отвори очите за това каква съм аз и хората като мен "меко казано"!
Радвам се, че има доста оптимистични хора - за мен важното е, че съм опитала.
На песимистите - споделих го с Вас, защото мислих, че може да Ви заинтересува.
Добре е обаче да не се съмнявате поне в някои от добродетелите на хората, защото все още има прекрасни хора. Болно ми стана като четох темата за Людмила, много болно, какви сметки за това какво тя ще си прави парите и как ще ги разпредели, какви 5лв.??? Брей... Че някои от вас направо я разкъсаха за това, че иска да си даде паричките от една година работа назад за няколко семейства. Верно, няма да има за всички и какво от това? Кой досега се е замислил за това еднолично и ако има финансовата възможност, ще даде паричките си за такава кауза, а не за блузки и червилца? или за семейството и детето си?
Докато не се научим да действаме, вместо да хленчим, нищо добро не ни очаква ... С действия поне се подклажда надеждата, пък що не си помислите, че може сега да ни мине "номера", т.е. да ни обърнат внимание. Колкото и "инфантилно" да звучи, все още се случват такива неща...
Що се отнася до "безкористността", една велика дама на съвременното общество е казала "Безплатни обяди - НЯМА"..., всичко си има цена, каквато и да е тя - пари, време, търпение. Нормално е от кампанията някой да си "гушне" част от паричките. И какво от това, след като няколко семейства поне ще са щастливи?, дори да не е моето, аз ще се радвам за тях...
Аз няма да се откажа да опитвам
« Последна редакция: Септември 27, 2007, 14:03:36 pm от dori »
Благодарим Ви Д-р Александров!
Re: Писах на Слави
« Отговор #69 -: Септември 27, 2007, 14:05:57 pm »
Ефирче, не го приемай така лично...
Аз съм точно толкова идеалистично настроена ,колкото и ти и дяволски ми се ще в тая държава най-после някой да вземе да се вземе в ръце, ама не става... ще стане все някога,ама дано да сме живи...

Бебето ако не плаче , никой няма да се сети ,че е гладно.

Дали ще е писмо до Слави , или до Социалното министерство или до Президента и колкото и наивно да звучи , аз се възхищавам ,че има такива хора сред нас!
Боли ме ,че няма масовост , защото.. знаеш за птичката и пролетта !
И не е важно само да искаме нещо , а да превръщаме желанието в действие , иначе си губи смисъла!

Относно проведени мероприятия , ето тук :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=4.0

Следващия път и ти с нас! Обещаваш , нали ? :)
Re: Писах на Слави
« Отговор #70 -: Септември 27, 2007, 14:44:47 pm »
Ама явно не умея да се изразявам добре, специялно за президента аз предложих, просто не можем да се разберем...
а иначе ще съм там  :P

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Писах на Слави
« Отговор #71 -: Септември 27, 2007, 15:04:44 pm »
Нормално е от кампанията някой да си "гушне" част от паричките. И какво от това, след като няколко семейства поне ще са щастливи?, дори да не е моето, аз ще се радвам за тях...

А защо е нормално все някой да "гушва" част от паричките?
А може би вече се досетихте: Това, което ме притеснява е, че не аз "гушвам" паричките. Дали това е защото съм балъчка? или още не ми е дошло времето?
Как не мога да се зарадвам, за това че този дето е "гушнал" паричките е направил семейството си щастливо?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #72 -: Септември 27, 2007, 17:49:02 pm »
Тамара, старая се да не правя сметка на чуждите пари ..., четеш избирателно мила и си правиш "удобни" за теб изводи... Дано разбереш какво съм казала по-горе.
Как не мога да се зарадвам, за това че този дето е "гушнал" паричките е направил семейството си щастливо?
А ако едната от избраните си ти, би ли била щастлива тогава, въпреки, че някой е
"гушнал" паричките е направил семейството си щастливо?
Основната цел не е да се направи абсолютно безплатна кампания (ако това се получи, ще е много добър вариант), а максимално повече хора да участват и да се продължи започнатото - обществото да се подтиква към гласно изразяване на мнение, не комерсиализиране на каузата.
Не всеки би участвал на 100% безплатно в една такава кампания - например някои биха участвали с размера на печалбата си, други - напълно безплатно, трети - чрез дарение(я) и т.н. Хората, както се изразих по-горе, които ще "гушнат" част от парите няма да се облагодетелстват за сметка на кампанията (надявам се), а затова че са свършили някаква работа по самата кампания.
Жалко, че дори в една от темите не можем да се обединим, какво тогава се очаква от така споменаваната държава?, Та нали държавата сме ние, образно казано.
Няма начин едно такова голямо начинание да се организира от раз, но нали след като нещо подобно е започнато, то трябва да се развива, за да има ефект. Ако само аз, ти или някоя друга жена изрази своето мнение, никой няма да обърне внимание, но ако всички застанем зад фондации, медии и др., борещи се за решаване на нашите проблеми, тогава шансовете ни са значително по-големи.
Ако самите ние не си помогнем, няма кой да го направи.

Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #73 -: Септември 27, 2007, 18:14:33 pm »
  Момичета,не знам дали точно Слави ще прояви внимание.Самият той няма деца и,доколкото са ми наблюденията,мрази да го подбъзват на тая тема.Не знам по какви причини,но тази тема той специално я избягва.Не го гледам редовно,така че,ако греша,нека някой ме поправи!

  П.П. По-добре нещо от рода на М.Ангелова...М.Цветков вече е правил такова предаване.
Re: Писах на Слави
« Отговор #74 -: Септември 27, 2007, 21:39:48 pm »
Съгласна съм с теб Dori и те подкрепям. Няма как да разберем какво му е мнението на Слави по вопроса, след като до сега не е излаган този проблем /от него/. Дано вземе проблема ни присърце. По този начин само може да спечелят хилади двойки като нас.
Re: Писах на Слави
« Отговор #75 -: Септември 28, 2007, 09:18:31 am »
Мисля си, че ако момичетата от сдружението(примерно) подготвят едно писмо (а може и писмото на Дори да ползваме) и всички се подпишем под него и го изпратим на Слави... Може би ако види няколко стотин подписа ще направи едно предаване, защото постъпката на тази жена е достойна за уважение и заслужава да получи гласност...
А аз си мисля и нещо друго, може би са се свързали с нея и тя е отказала да бъде гост... Ако е така може няколко момичета да гостуват и да разкажат през какво минават при всеки опит да постигнат заветната цел...
Всичките ми близки ще се подпишат, защото знаят какво щастие е да имаш голямо семейство... Така поне ще знаем,че сме опитали и няма да водим тези полемики тука :P

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Писах на Слави
« Отговор #76 -: Септември 28, 2007, 09:40:37 am »
Тамара, старая се да не правя сметка на чуждите пари ..., четеш избирателно мила и си правиш "удобни" за теб изводи... Дано разбереш какво съм казала по-горе.
Как не мога да се зарадвам, за това че този дето е "гушнал" паричките е направил семейството си щастливо?
А ако едната от избраните си ти, би ли била щастлива тогава, въпреки, че някой е
"гушнал" паричките е направил семейството си щастливо?
А аз дори не говоря за пари. Ако искаш да те разбират правилно, тогава обяснявай защо слагаш кавички. Аз сега не разбирам какво искаш - да се разберем или да се скараме. И изводите удобни ли са или неудобни.
И не няма да съм щастлива ако някой използва моето нещастие, за да се облагодетелства. Естествено че ще му взема парите, ама няма да съм му благодарна. Такава съм - гадина, неблагодарница каквато искаш (не ми пука).
Но ако фондация си удържа процент от даренията и това е регламентирано, то вече не е "гушкане". Не очаквам някой да работи без пари.
Ама ако мислиш, че някой ще се заеме да ти решава проблемите - ами тогава "късмет".
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Писах на Слави
« Отговор #77 -: Септември 28, 2007, 10:03:16 am »
Тамара,напълно те подкрепям, с предишните си писания и аз това исках да кажа,и като казах "инфалтилно" не целях да засегна някого...
Само сиренето в капана за мишки е безплатно .
Преди години при операция нараниха бъбрека на едно момиче, нуждаеше се от нова - скъпоструваща операция. Баща й беше полицай и всеки месец цялата габровска полиция отделяше от смешните си заплати ,за да съберат парите, понеже не е голям град и всички се познават доста семейста дадоха кой колкото може. От фирмата дарихме 200 евро. По късно разбрах, че за да имат право да събират дарения са се регистрирали в данъчното и част от парите са отишли в държавата, което ми звучи доста абсурдно ако наистина е така...
Та момичето си е живо и здраво сега,въпреки че някой е прибрал това - онова.

*
Re: Писах на Слави
« Отговор #78 -: Септември 28, 2007, 10:13:24 am »
Смятам, че на всики ни е ясно, че за да получим първо трябва да дадем. Ако стоим и само казваме, че това или онова няма да стане без да опитваме, значи в момента само си чешем езиците. Дори е започнала нещо смислено, а ние май не можем дори да застанем зад нея в идеята й, а пък какво остава да свърщим нещо.
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #79 -: Септември 28, 2007, 13:49:07 pm »
Тамара, не искам да се караме, напротив   :hug2::hug2: - искам да сме сплотени, за да направим нещо и мисля, че това си личи от постовете ми. За проблемите си - дали очаквам някой да ми помогне -  :) не, то е ясно и от писмото ми до шоуто и от горе написаното. Един от проблемите обаче, който имам, го имаш и ти, и доста от момичетата, които пишат в този форум и много хора, които не са във форума. Затова се пеня, че не можем да застанем зад една кауза. Видях, че в другите подфоруми са предложени доста идеи за обща провокация на обществото и държавниците, повечето от които обаче са стигнали до никъде за голямо съжаление.
Да, аз съм от новите и съм още надъхана да направим нещо заедно, но и знам, че всеки може да се спасява по единично, както се и прави в момента.
margarete, :hug2:
Благодарим Ви Д-р Александров!