0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Писах на Слави
« Отговор #120 -: Октомври 03, 2007, 11:39:13 am »
Магичка, писмото е страхотно!
 :balk_47:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Писах на Слави
« Отговор #121 -: Октомври 03, 2007, 12:15:52 pm »
Дали ще е това писмо или друго - няма значение, важното е да сме единни и да го подпишем всички. Така, че да се разбираме нещо и да започваме да действаме!

Определено е важно да сме е единни.
Но когато един човек пише писмо от свое име е едно.
Когато сме единни не е все едно какво ще напишем.

Поздравления за момичетата, които изпратиха писма.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Писах на Слави
« Отговор #122 -: Октомври 03, 2007, 12:23:30 pm »
Ако на някой изобщо му се занимава, защо не разпише някой скеч от рода на:

Тя има здравословен проблем и звъни на чиновника (Краси Радков)
А той отговаря: "Аааааа за наденицата ли питате?"
Другият отговаря: "В Русия съм, В Русия съм"
Трети: Знаеш ли каква е тайната! Оцет "Кулинар"
Следващият: "Не просто кремвирши, а меки..."
Друг: "Ще го решим, когато му дойде времето!"

И куп други такива дивотии! Това може да зарадва човек. Може да стане скеча! И ще направи по-голямо впечатление, отколкото да иде някоя си, която да говори за децата по домовете за кой ли път. И която в края на краищата не знаем какво ще поиска!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Писах на Слави
« Отговор #123 -: Октомври 03, 2007, 14:12:53 pm »
Вижте, за мен идеята да се обединим е страхотна, но да се подпишем всички под писмото на някое момиче, което изразява своите лични чувства и неволи не ми звучи логично.

Хайде да напишем петиция, която да изпратим до всички медии, институции и управляващи. Така ще имаме единно мнение и искания и ако Слави реши да направи предаване ще можем да покажем, че сме направили нещо, че сме се обърнали за помощ към държавата.
Re: Писах на Слави
« Отговор #124 -: Октомври 03, 2007, 15:59:33 pm »
Момичета, всичко, което правите е толкова истинско, сериозно, трогателно и уникално! Мисля, че Слави, екипа му, а и други медийни звезди вече за поузрели да приемат и поработят върху нашите проблеми. Казвам това, защото предаването на Слави се оказа най-непревземаемата крепост-от името на цялото Сдружение "Зачатие" сме писали неведнъж с почти готова концепция за предаване. Лично връчихме писмо на екипа за гости на предаването и те се изразиха, че добре знаят за нас, че ни четат в сайта и дори, че "скоро" ще ни имат предвид.
 Всичко това беше преди три, четири години...Предаване явно не заслужихме!!!
С това не само че не ви отчайвам, даже напротив, искам да ви поздравя, да ви подкрепя и да ви "нахъся" в начинанието. Мисля, че обществото наистина е готово да приема по нов начин проблемите на околните. Силно вярвам, че този път ще успеете! С вас съм! :)
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #125 -: Октомври 03, 2007, 23:44:54 pm »
Ако на някой изобщо му се занимава, защо не разпише някой скеч от рода на:

Тя има здравословен проблем и звъни на чиновника (Краси Радков)
А той отговаря: "Аааааа за наденицата ли питате?"
Другият отговаря: "В Русия съм, В Русия съм"
Трети: Знаеш ли каква е тайната! Оцет "Кулинар"
Следващият: "Не просто кремвирши, а меки..."
Друг: "Ще го решим, когато му дойде времето!"

И куп други такива дивотии! Това може да зарадва човек. Може да стане скеча! И ще направи по-голямо впечатление, отколкото да иде някоя си, която да говори за децата по домовете за кой ли път. И която в края на краищата не знаем какво ще поиска!
:good_post: :cool:  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Тамара,страшна си! :balk_602:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Писах на Слави
« Отговор #126 -: Октомври 04, 2007, 08:53:04 am »
Знаех си за Слави,
и тъй като проблема със стерилитета е много сериозен, то неговото шоу не е , аз затова и не го гледам от години.... :x
Ама той като не беше добре с очите , Росен Петров ревеше във всяко предаване като стара баба на гробища...
Всички си мислят, че е обществено ангажиран човек, а ето едно доказателство,че и той не вижда по-далеко от собствената си камбанария :(

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Писах на Слави
« Отговор #127 -: Октомври 04, 2007, 22:31:51 pm »
Знаех си за Слави,
и тъй като проблема със стерилитета е много сериозен, то неговото шоу не е , аз затова и не го гледам от години.... :x
Ама той като не беше добре с очите , Росен Петров ревеше във всяко предаване като стара баба на гробища...
Всички си мислят, че е обществено ангажиран човек, а ето едно доказателство,че и той не вижда по-далеко от собствената си камбанария :(

Това ми се струва малко крайно. Не е възможно само като чуеш за някой проблем и веднага да направиш предаване. То може де ама в друга една телевизия и в други едни предавания. Ами ако утре се дръпне и направи предаването ще запеете друга песен ли?
Някои неща отнемат повече време. А може би и няколкото набързо написани писма не са го убедили. И той имаше здравословен проблем. Предполагам и той си е платил на докторите. Ама и за това още няма предаване.
Между другото - на колко двойки им се налага ин витро - има ли такава статистика? Има ли статистика и колко от родените деца са след стерилитет. Ами не няма. Как да го накараме да повярва тогава, че държавата в някоя от проявите си знае за проблема, ама не реагира.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #128 -: Октомври 04, 2007, 23:02:08 pm »
Много харесвам Слави, шоуто и екипа му, но и аз взех да мисля, че няма да ни отговорят. Гледат повече да обърнат внимание на по-леки, по-сензационни неща, да има повече добри емоции и хубав край на историите! Ето, тази вечер, например, гостуваше едно девойче - безарабска българка, на която мечтата и била да дойде в България. Сега сънят и се сбъднал, защото Слави я поканил и и платил разноските естествено. Междувременно до като е тук в Б-я (вече 2 седмици) тя обиколила страната ни и се явила на 2 изпита и вече е студентка. Такива ми ти работи... Пука му на Слави за нашите проблеми...Дано да ме опровергае...

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Писах на Слави
« Отговор #129 -: Октомври 05, 2007, 08:54:34 am »
И така, имаме предварителна покана за шоуто.
Благодаря на един прекрасен и много специален човек за съдействието.

Хайде сега да помислим и да дадем предложения кой да бъде поканен и каква да е общата концепция за предаването.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #130 -: Октомври 05, 2007, 08:58:03 am »
Това е много хубава новина!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #131 -: Октомври 05, 2007, 09:14:42 am »
Страхотно - наистина не очаквах толкова бързо да има ефект/отговор..! Браво!


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Писах на Слави
« Отговор #132 -: Октомври 05, 2007, 09:19:52 am »
Е , извинявам се! :D
Не мога да повярвам...

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Писах на Слави
« Отговор #133 -: Октомври 05, 2007, 09:28:31 am »
Хубава новина, Мели :) Може би е хубаво да се появи и лекар - хората по ще го вземат на сериозно.
Мисля, че трябва да се говори за проблема като цяло - не, примерно, само за парите за инвитро от касата. За задължителните изследвания след колко време неуспешни опити, за възможните варианти за лечение и относителни цени. За това, че трябва да се помогне на време. С клинични пътеки за стерилитет - включващи безплатна спермограма, хормони и при двамата партньори, ЦС, лапаро. Ама не всеки месец да тичам до личната за направление за гинеколог, той пък - за хормони и другия месец, направлението изтича и вече всичко да си плащам. Може би това не е клинична пътека, а диспансеризация веднъж след като е поставена диагноза стерилитет.


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Писах на Слави
« Отговор #134 -: Октомври 05, 2007, 09:33:36 am »
Никога не съм се съмнявала, че ще има предаване.
Мели, този специален човек Боряна ли е?

Според мен освен да се засегнат всички проблеми, с които се сблъскваме, трябва да бъде и емоционално въздействащо. Да стигнем до сърцата на повече хора.
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #135 -: Октомври 05, 2007, 10:17:01 am »
Трябва да идат момичета, момичета с история зад гърба си, история на борба и мъка. Тук има много таква и може модератора да ги избере. А има и нещо друго, трябва да имат дар слово за да кажат това което всички ние изпитваме и да стигнат до сърцата на всички зрители. Знам от опит че Слави е помагал безкористно на много каузи дори и финансово, затова не се съмнявам че и този път ще откликне. Всички които сме в зачатие можем да присъстваме като публика.
*
Re: Писах на Слави
« Отговор #136 -: Октомври 05, 2007, 10:35:13 am »
Мели а защо да не присъстваш и ти-каго медицинско лице!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Писах на Слави
« Отговор #137 -: Октомври 05, 2007, 11:00:56 am »
Ще пуснете ли тема "кой с какво може да помогне за предаването?"
Не че нещо, ама не искам пак да ми кажат, че съм пасивна. А все още не съм развила дарбата да се досещам какво искат жените.

Аз мога да помогна с изчисления. И по-точно на въпросът "колко струва" или "какво дължим".

Благодаря на един прекрасен и много специален човек за съдействието.

Благодари му от името на всички. А когато излезе от анонимност бихме могли да го направим и лично.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Писах на Слави
« Отговор #138 -: Октомври 05, 2007, 12:01:33 pm »
Мелинда, предложение - нека да е някое момиче, което досега не се е показвало по медиите - все пак хората ще кажат - ама те едни и същи само показват ... + това, вие двете с Ани (особенно ти като медицинско лице)   :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Писах на Слави
« Отговор #139 -: Октомври 05, 2007, 12:16:48 pm »
Добре, Тамара, сега ще пусна нова тема кой с какво може да помогне, а ти ще помогнеш със сметките, нали.

Миси, има хора, които помагат и не искат да се знае, и според мен доводите им са основателни, затова нека проявим разбиране.

Рали, трябва да предложим 1 човек или най-много двама. Хората искат да се разкаже лична история.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу