0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #20 -: Септември 25, 2007, 18:56:37 pm »
Много сме - силни сме !!!
*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #21 -: Септември 25, 2007, 18:58:13 pm »
Шоуто на Слави
bTV
пл. България 1, НДК, зала 12
България - София 1463   Телефон +359 2 915 67 50
Факс +359 2 915 67 83
www.slavishow.com
info@slavishow.com 
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #22 -: Септември 25, 2007, 18:59:33 pm »
Хайде всички да му пишем :)
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #23 -: Септември 25, 2007, 19:26:13 pm »
Поздравления Дори.Прекрасо начинание  :youwoman:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #24 -: Септември 25, 2007, 20:33:40 pm »
Поздравления Дори!
Много добра инициатива! :D :D :D
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #25 -: Септември 25, 2007, 20:51:51 pm »
Дори,поздравявам те за това което си направила.
Ох,защо ли се съмнявам, че ще обърне внимание :(.Дано не съм права.Както се обсъжда в една друга тема ин-витрото не е интересно за българският зрител.Но пък ако пробваме да пуснем по един и-мейл, знае ли човек...
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #26 -: Септември 25, 2007, 22:25:54 pm »
Аз седя и си разсъждавам, че трябва да се говори по принцип повече за стерилитета като цяло /мъжки и женски/, отколкото да се набляга само на ин-витрото. На много двойки двойки това е проблема. Не знам, може и да не съм права, но таки мисля.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #27 -: Септември 25, 2007, 22:30:37 pm »
Аз седя и си разсъждавам, че трябва да се говори по принцип повече за стерилитета като цяло /мъжки и женски/, отколкото да се набляга само на ин-витрото. На много двойки двойки това е проблема. Не знам, може и да не съм права, но таки мисля.

Разбира се, че си права, как. И когато сме имали възможност, винаги сме го казвали - че стремежът ни трябва да е по-малко двойки да стигат до ин витро и на повече двойки проблемите да се решават навреме и преди да стане толкова късно и непоправимо, че единствената възможност да е ин витро.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #28 -: Септември 26, 2007, 00:30:19 am »
Браво, Дори! Страхотна инициатива! Дано вземат под внимание писмото ти.
 :youwoman: :bighug:
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #29 -: Септември 26, 2007, 09:12:45 am »
всъщност като че ли съм повече съгласна с Mary. преди да говорим за ин витро може би е добре да се даде яснота на самия проблем стерилитет. живеем в доста необразовано общество, предпочитаме да си затваряме очите пред проблемите, отколкото да признаем, че ги има и да действаме те да бъдат разрешени. още повече - жените сме по- склонни да приемем стерилитета като проблем, много малък процент от мъжете се замислят над това и го признават. не съм убедена, честно казано, дали точно шоуто на слави е мястото, където че се чуят подобни думи. не знам, дано да греша  :?
във всеки случай инициативата е добра и стискам палци тези думи да бъдат чути от възможно най - много хора!
невежеството е реалният проблем, не нежеланието да се помогне  yahoo_17
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #30 -: Септември 26, 2007, 09:32:12 am »
Дори браво!
Подкрепям идеята да пишем всички до предаването. Също така имам предложение освен по електронната поща, всяка една от нас и членовета на нейното семейство да пратим и по стандартната поща по една картичка със стандартен за всички текст - примерно "Помогнете ни, за да помогнем и на България" или нещо подобно. С подобна акция ще може да се визуализира чрез обема на получените картички и броя на хората засегнати от проблема на стерилитета.
Подкрепям идеята за акцент върху проблемитне на стерилитета, а не само инвитро. Абе каквато и да е темата пак ще е от полза. Хайде да правим нещо!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #31 -: Септември 26, 2007, 09:33:10 am »
Мммда, и аз му писах, дадох статии на част от екипа им, когато бяха дошли в нашия град, но никакъв отклик- това преди повече от две години. Аплодирам идеята, аз също бих писала отново.
Аз седя и си разсъждавам, че трябва да се говори по принцип повече за стерилитета като цяло /мъжки и женски/, отколкото да се набляга само на ин-витрото. На много двойки двойки това е проблема. Не знам, може и да не съм права, но таки мисля.

Мари, това и преди го казах но бях леееко подмината в теорията си, нали целта на Зачатие е именно информираността, да предотвратим сложните процедури, минавайки през основни изследвания до намиране на същността на проблема.
Успех на начинанието, доказвали сме че можем да се обединим. 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #32 -: Септември 26, 2007, 09:58:58 am »
Дори браво!
Подкрепям идеята да пишем всички до предаването. Също така имам предложение освен по електронната поща, всяка една от нас и членовета на нейното семейство да пратим и по стандартната поща по една картичка със стандартен за всички текст - примерно "Помогнете ни, за да помогнем и на България" или нещо подобно. С подобна акция ще може да се визуализира чрез обема на получените картички и броя на хората засегнати от проблема на стерилитета.
Подкрепям идеята за акцент върху проблемитне на стерилитета, а не само инвитро. Абе каквато и да е темата пак ще е от полза. Хайде да правим нещо!
Съгласна съм с теб


С
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #33 -: Септември 26, 2007, 10:12:51 am »
И аз се замислих / опитвам се де  :D / за това да си помогнем. Наистина може да се направи нещо като Българската коледа, но да е например на Бабин ден. Потърсих информация и намерих " Бабинден е един от големите народни женски празници, посветен на "бабите" - жените, които в миналото са помагали при раждане, както и на младите булки и невести, които вече са раждали ". Може да е нещо като "Помогнете на 270 000 български семейства да празнуват с вас". Не съм много добра в писането, но ако ви е интересно това може да го напишете по-добре. Бабин ден е н 8 януари
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #34 -: Септември 26, 2007, 10:13:33 am »
всъщност като че ли съм повече съгласна с Mary. преди да говорим за ин витро може би е добре да се даде яснота на самия проблем стерилитет. живеем в доста необразовано общество, предпочитаме да си затваряме очите пред проблемите, отколкото да признаем, че ги има и да действаме те да бъдат разрешени. още повече - жените сме по- склонни да приемем стерилитета като проблем, много малък процент от мъжете се замислят над това и го признават. не съм убедена, честно казано, дали точно шоуто на слави е мястото, където че се чуят подобни думи. не знам, дано да греша  :?
във всеки случай инициативата е добра и стискам палци тези думи да бъдат чути от възможно най - много хора!
невежеството е реалният проблем, не нежеланието да се помогне  yahoo_17
viketo, права си, да, аз искам да се даде гласност не за самото инвитро, а за проблема, водещ до него. Искам да се обърне внимание на това, че все още има добри хора като Людмила. А като се говори за това, ще се заговори и за проблема. Права си, и че предпочитаме да си затваряме очите, вместо да приемем стерилитета. Но заедно с това, може да се направи и нещо, за да се помогне финансово на колкото може повече семейства за инвитро процедурата.
Верно, че Слави е мъж, сценаристите му също, но се ориентирах към него, защото това е едно от най - гледаните шоу програми, а и не бива да отхвърляме възможността да ни обърнат внимание, защото това е проблем на обществото - 270000 семейства (пак пазвам по официални данни) не могат да го дарят с човечета, населението намалява, демографския срив е налице и все повече се говори за това, но не и за стерилитета...
А факторите, водещи до инвитро са доста - като започнем от модата например и голите коремчета, но нея не можем да променим :) Друг фактор е, както казваш невежеството на обществото и ... самолечението така да го нарека, защото всеки си казва - Защо да ходя на лекар, като може и така да ми мине. Да не говорим за това, че на мен "нищо ми нямаше" в смисъл никакви болки, нормален МЦ, добър видеозон когато по задължение се налага всяка година от службата да ходим на прегледи ... Признавам си, че нямам навика да ходя, като една уважаваща себе си жена на профилактични прегледи ... - факторите са много, но едва, когато ни "дойде на главата" правим това, което е трябвало да направим много преди....
Аз малко се отнесох в излияния :)
Що се отнася до това дали да пуснете същото писмо или да напишете ваше, направете това, което чувствате, аз нямам и няма да имам претенции за авторско право :) :) :)
Адреса, на който пуснах писмото е в официалния им сайт и е посочен по-горе от shoshkata
Шоуто на Слави
bTV
пл. България 1, НДК, зала 12
България - София 1463   Телефон +359 2 915 67 50
Факс +359 2 915 67 83
www.slavishow.com
info@slavishow.com 

Важното е да се даде гласност - това ми е целта, защото не знам кои са причините, но масово мои приятели и познати са с нашия проблем.
За картичките е много хубава идея, но едва ли ще даде реална представа за числеността на семействата с този проблем, защото доста хора все още нямат интернет и нямат и представа за съществуването на този или подобни форуми. Това е като официалната статистика за емигрантите :) а колко нелегални има ... :) Но аз подкрепям това и ако се вземе решение, ще пусна за мен и моите приятели, които са с подобни проблеми по една картичка
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #35 -: Септември 26, 2007, 10:26:59 am »
Бабин ден не е ли на 21 01
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #36 -: Септември 26, 2007, 10:28:23 am »
Единия ден и по стар стил, а други по нов. И двата са Бабин ден.
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #37 -: Септември 26, 2007, 11:34:21 am »
 Дори, поздравления за инициативата!  :P
Той, Слави, уж обръща внимание и взема присърце проблемите на много хора... А в нашия случай сме над 270 000 семейства.
Мисля, че ще обърне внимание и ще засегне темата като покани подходящите хора. Хайде да му пишем всички регистрирани тук! Така като види толкова много писма, може пък да се позамисли...
Между другото, четох, че самият той има проблем... Ама дали има истина в това - само той си знае.
*
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #38 -: Септември 26, 2007, 11:49:02 am »
Dori, Бих искала да те поздравя за инициативата.  :youwoman:
С риск да влея песимисъм, повечето участия в предаването на "Дългия" са платени, тарифата е около 3000 лв, за да бъдеш гост на предаването му, но кой знае, нали сме свикнали да чукаме на много врати ...
До колкото знам Милен Цветков е по-склонен да представя такива проблеми и не е толкова комерисален. Мога да ти пратя координати.
За съжаление сега текат избори и журналистите не обръщат внимание на подобни теми. Може би по Коледа този проблем ще предизвика повече интерес.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Писах на Слави :)
« Отговор #39 -: Септември 26, 2007, 12:38:08 pm »
Аз също му писах преди седмица. Ето текста на писмото ми. Засега няма отговор.

Здравейте сценаристи, продуценти и Слави от “Шоуто на Слави”,
Обръщам се към Вас с това писмо, за да засегна една много важна и болна за мен и за още 270 000 семейства тема, а именно - стерилитет. Мисля, че е крайно време да се заговори открито за проблемите на тази немалка група хора и да се потърсят начини за решаването им.
Надявам се проблема да Ви заинтригува и да бъде засегнат в някое от Вашите предавания, да поканите специалисти от областа на репродуктивното здраве или просто някои от тези хора – тръгнали по нелекият път на борбата със стерилитета, защото това са хора, достойни за възхищение - готови да положат хиляди усилия, да преминат през немалко процедури, през физическа болка и емоционален стрес, през финансови бариери, да жертват кариера, работа, свободно време, често лутайки се между надеждата и отаянието, и всичко това в името на най-чистото и съкровено желание – да имат дете.
Оказва се, че макар да си плащаме здравните осигуровки на държавата, сблъсквайки се с този проблем, ние се оказваме изоставени от нея, т.е. трявба да се справяме сами, защото няма клинична пътека за тази диагноза и всички изследвания, прегледи, процедури и манипулации, се заплащат от самите нас.
Една процедура инвитро струва около 6 000лв., а шанса за успех от един опит, за съжаление, не е голям. За сравнение, в страна като Словения, държавата поема 9 опита инвитро. За какъв демографски срив говориме тогава, като този потенциал от 270 000 семейства не е използван?
 
Като предаване разискващо най-болните теми и проблеми на обществото се надявам и този въпрос да намери място във Вашето шоу.
Благодаря за вниманието!
 
Поздрави!
Милена Терзийска
« Последна редакция: Септември 26, 2007, 12:42:33 pm от misi »