0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #140 -: Септември 22, 2007, 15:26:42 pm »
Благодаря ви за мненията, момичета. И аз мисля като mpi. Склонна съм да поема риска.
Като чета това на Ния и все едно, чевам мъжа си. Той дори ме упреква, че съм неразумна понякога и че съм вземала на шега нещата.

Стаменов ми каза, че ако се реша да ги износя и трите, ще трябва да лежа 2-3 месеца в болница под наблюдение и да ми вливат на системи не запомних какво.
Мисля да се насоча към Шейново и там да родя. Там разполагат с добра апаратура за недоносени бебета. Докторът също ми препоръча двама свои колеги: д-р Дяволов от МД и д-р Велев от Шейново.
Момичета от София, моля споделете, какво ви говорят тези имена?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #141 -: Септември 22, 2007, 15:30:36 pm »
абе направо си е за майчин дом работата.името д-р Дяволов лично на мен много ми говори като страхотен специалист и отговорен лекар.следил ме е, раждала съм секцио при него.нямам забележки.каквото решиш ,само успех ти желая.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #142 -: Септември 22, 2007, 17:07:00 pm »
Аз да се оплача. Тая сутрин май изкарах бъбречна криза. Казвам май защото не мога да съм на 100% сигурна. Само мога да кажа, че по десетобалната система за болка моята беше 12  :(. За втори път ме боли така, но интервалите не са малки м/у двете болежки. В по-преден постинг бях споменала за първия път, но не мислех, че ще се повтори. Моя сутринта тича до аптеката за ампули нош-па и си изпрасках 2 защото не можех да дишам. Слава богу ме отпусна не след дълго, но сега още усещам откъслечна болка. Лошото е, че тука няма кои да ти обърне внимание впрез уикенда, а и както споменах за гина тука не мога да разчитам на него. Кофти работа. Просто исках да споделя с някои.
Поздрави от мен и приятен уикенд.
« Последна редакция: Септември 22, 2007, 17:08:41 pm от naha »
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #143 -: Септември 22, 2007, 17:12:13 pm »
Наха,
само мога да ти съчувствам, за жалост не мога да ти помогна.
Май и ти не си от София. Само на софиянци благородно им завиждам за богатия избор от клиники с квалифицирани специалисти.
Хайде, стискам палци, дано отшуми тая криза и не се повтаря.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #144 -: Септември 22, 2007, 17:33:23 pm »
Милена, и аз съм за майчин дом - най-малкото защото там имат много добро неонатологично отделение (дано не се налага да стигаш да него, но поне ще си по-сигурна). Вярно, че условията и отношението там е под всякаква критика, но все пак май ще е по-добре за бебчетата. Успех и ще стискам палци, каквото и да решиш  :goodluck:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #145 -: Септември 22, 2007, 17:39:08 pm »
НАХА,мила, аз ве4е 3 пути имах бъбре4ни кризи и знам как си се 4увствала 8O
Виж сега аз как си помагах, но незнам дали при теб Ще помогне

1.колкото и да те боли, се стреми докато трае болката(ако е само от едната страна де, при мен е все от ляво)да лежиШ на другата страна със свити крака, колкото се мойе по_ве4е до корем4ето

2.Ако мъжлето ти е до теб, да ти прави масажи на вратлето или на гърба

3. Като ми по отминаха болките се напарих в банята с топла вода и после студена(колкото и странно да зву4и)

4. Понеже сме бременелки, освен парацетамол и ефералган от 1 мг, друго не ми даваха да пия при болките през 6 4аса.

Дано ти помогна с тези съвети, но потърси лекарска помоЩ
Прегръдки,
Елеонор



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #146 -: Септември 22, 2007, 17:51:16 pm »
Напоследък и мен ме наболяват бъбреците и все си мисля, че ще дойде някоя бъбречна криза. Вече съм получавала такава преди години и все още си спомням колко много боли. Насивам се да пия вода и все се надявам да ми помогне. Оправяй се по-скоро Наха
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #147 -: Септември 22, 2007, 17:56:43 pm »
Елеонора благодаря ти за съветите. При мен също болката е само в ляво и двата пъти беше там. Болеше ме в областа на левия бъбрек и цялата лява странична част на корема. Дано не ме боли пак така, но си мисля, че няма да мине току така. Опитах се сутринта да се обърна на една страна, но да ти кажа не само че не успях от болката ами имах чувството, че както и да лежа все тая ще е. В понеделник ще ида да си пусна кръв и урина и ако видя зор ще съм принудена да звъня на тукашния гинеколог. Благодаря ти отново. А да те питам ти като потърси лекарска помощ спряха ли те в болница? И докато те болеше ли беше на лекар(макар да знам, че е непосилно да се мръднеш па камоли да ходиш, ама да те питам за всеки случай)?
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #148 -: Септември 22, 2007, 17:59:20 pm »
3. Като ми по отминаха болките се напарих в банята с топла вода

Ей с това не съм съгласна. Никакво запарване и претопляне - предизвиква контракции.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #149 -: Септември 22, 2007, 18:00:51 pm »
 kisskotkata  аз до сега не съм имала бъбречна криза през живота си, но за сметка на това пък коремни болки колкото искаш. Та сега откривам огромна разлика в болежките и за това мисля, че е бъбрек. Благодаря за пожеланието и ти гледай да избегнеш проблема.
А я така и така да питам какви чайчета е хубаво да се пият. Знам, че не всички билки стават по време на бременност.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #150 -: Септември 22, 2007, 18:03:16 pm »
3. Като ми по отминаха болките се напарих в банята с топла вода

Ей с това не съм съгласна. Никакво запарване и претопляне - предизвиква контракции.
Изпреварила си ме, но и аз да си кажа - никаква гореща вода.

Ако са бъбреци е най-добре да те види лекар - бъбречна криза също може да предизвика контракции. Пий много вода - на мен хич не ми се пие, но се насилвам и пия по 3 литра на ден (меря си ги :)), че аз имам две операции за чупене на камъни в бъбреците.

Да се пооплача и аз - откакто съм бременна имам проблемът "запушен нос". Като си легна да спя носът ми е все запушен и не мога да дишам през него, освен ако не легна на лявата страна. От това вече имам болки на гърба горе в ляво, все едно е плексит. Не е болка за умирачка, но е неприятно.
« Последна редакция: Септември 22, 2007, 18:08:47 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #151 -: Септември 22, 2007, 18:14:58 pm »
За топлата вода и аз знам , че прави поразии. Но пък в друг аспект от родилния процес демек накрая съм гледала, че действа успокояващо на родилката. Можете ли да ми кажете дали трябва да ме боли в момента на прегледа, за да се види, че е от бъбрек?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #152 -: Септември 22, 2007, 18:15:16 pm »
Сия и Фокс4е,прави сте и двете за топлата водаАз казах какво на мен ми помогна и акуШерката даже ми каза да си слагам топло на кръста 8O, след което и аз унемях.

Наха, пОследният път ходихме с мъжлето до спеШното, заЩото болката беШе непоносима.Сложихаме на системи, докато отмине кризата, изследвания, обезболяваЩи и ве4ерта се прибрах в нас.Но след консулт със гинеколог и специалист пих около 10 дни антибиотик и парацетамол(при болки).Пия по 2,5 литра вода(и аз ги меря :lol:Фокси) и сокове, но никакви билки не съм употребявала(страх ме е :oops:)
Та такива работи, дано се оправиШ по бързо,стискам палци



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #153 -: Септември 22, 2007, 18:19:02 pm »
Можете ли да ми кажете дали трябва да ме боли в момента на прегледа, за да се види, че е от бъбрек?
Ами мен доста ме заболя, когато лекарят ме "удари" или потупа с длан то4но в кръста, там където ме болеШе.
И естествено изследванията, Нахи



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #154 -: Септември 22, 2007, 18:31:09 pm »
 :( Много неприятна работа. Мерси за отговорите. Ще видим в понеделник как ще са моите изследвания. Ох а като си представя, че с цял зор му измъкнах на тоя дръвник направление за кръв и урина тцтцтцтц.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #155 -: Септември 22, 2007, 18:51:19 pm »
Нахи, вземи си от която бира обичаш да пиеш, ама в по-големки количества. След това я сложи в нещо и я загрей. Пий топла бира и не се притеснявай, ще ти помогне. А за билки - мечо грозде е лека за бъбреци, но не съм наясно при бременност как действа и по-добре не пий. Слагай си ако имаш торбичка с морска сол на мястото, което те боли, но само на него. Надявам се да се оправиш и да не боли толкова, че и аз съм имала и е ужасно :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #156 -: Септември 22, 2007, 19:45:06 pm »
Нахи, вземи си от която бира обичаш да пиеш, ама в по-големки количества. След това я сложи в нещо и я загрей. Пий топла бира и не се притеснявай, ще ти помогне.
Гане,как така топла бира бе, дуШа 8O
Да не се напие бебето :lol: :drunk:, 4е и Нахито покрай него



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #157 -: Септември 22, 2007, 19:52:50 pm »
Ели, никакъв проблем няма, а и няма опасност за бебето. По принцип бирата е разрешена :wink: А това с топлата бира е от опит - така съм се спасявала при бъбречни кризи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #158 -: Септември 22, 2007, 20:06:35 pm »
Ели, никакъв проблем няма, а и няма опасност за бебето. По принцип бирата е разрешена :wink: А това с топлата бира е от опит - така съм се спасявала при бъбречни кризи.

Мерси, Гане
Ще знам и аз(то дано не ми се слу4ва пак де), толкова кризи съм минала и за топлата бира не ми е идвало на акъла :P, само студена съм мятала :wink:
Цунки



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #159 -: Септември 22, 2007, 20:09:06 pm »
да за биричката и аз съм съгласна.За топлото-не само ,че е вредно заради бременността,а и при бъбречни болки не се препоръчва загряване.
 Аз обаче се сещам за друго-аз имам точно такива болки ,когато не съм ходила до тоалетна няколко дни,като успея и болката минава.Наха,да нямаш запек и да не е бъбречна криза това.

 Фоксче,аз съм точно като теб-само на лявата страна спя ,защото иначе не мога да дишам. :(

 Милена,според мен трябва задължително да родиш в МД ,поне аз това бих направила.
<br />