0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #40 -: Октомври 10, 2007, 17:53:26 pm »
Ами и на моя съпруг д-р Личев му изписа Харвест, наред със Суправит Silver и Carsil. Аз впрочем съм доста скептична и към Суправит, ама темата е за друго. Резултатът от SDI-теста при него е среден до добър оплодителен потенциал. На мен си ми изглежда прилично без да имам претенции да разбирам чак толкова, ама след пътя, който извървяваме, имам поне бегла представа за какво става дума. Да не говорим, че д-р Личев веднага ни стресна, че сме само за ИКСИ, ама това след лечението с Харвест евентуално. Засега не ставаме и за ИКСИ. Ама аз нали си проверявам всичко, попитахме неговата си лекарка. Вярваме си на нея ние. Защото от 12 млн. броя сперматозоиди ги докарахме до към 70 млн. Вдигнахме и процента на тези с нормална морфология. Това се случи след операция от варикоцеле и повече от година и половина прием на антиоксиданти. От 7 на 9%. Не е много, ама пък си е нещо. И при условие, че тя смята, че сме си добре за инсеминация, на кого да повярваме. За мен няма дилема. Не поръчахме Харвест. Следваме старата схема на лечение. Дотук дава резултат. Както виждате разлика в мненията от земята до небето. Оставям на вас да решите дали да се доверите на преценките на д-р Личев. Аз не искам да ми слагат розови очила, ама и не искам да падам чак толкова отвисоко. Аз се опитвам да си повярвам, че и естествено забременяване е възможно, а пък сега - ИСКИ. Не правя заключения, тях ги оставям на вас.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #41 -: Октомври 10, 2007, 19:01:58 pm »
да разбирам ли, че със 70 мил/мл и 9 % с нормално морфо е категоричен за икси  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #42 -: Октомври 10, 2007, 19:13:57 pm »
Да mini, абсолютно категоричен. Ама това след лечение с горепосочените лекарства. И мен ме шокира много. Не са на милилитър тези 70 млн - общ брой са. Дори и така е странно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #43 -: Октомври 10, 2007, 19:16:37 pm »
въй  8O 8O 8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #44 -: Октомври 12, 2007, 22:08:44 pm »
Че то тогава ще има 1-2% забременели по естествен начин от цялото човечество бе, аман, пък като се замисля що да не препоръча Харвест то дали ще си плащаш кредита за икси или ще пиеш Харвест все тая, парите все в тяхната клиника.
Друго ми е чудно тази фабричка дето го произвежда продава останалите си продукти от 2-15 лв. от де изкокна тази адска смес за 150 лв., че и още други витаминки.
Дали резултатите са верни, не мога да споря не знам кой ги пише и как ги пише, за правенето то е друг въпрос. Скоро обаче ще можете да го сверите и в други клиники в Бг, ако са ви останали парички с тези разходи за харвест.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #45 -: Октомври 13, 2007, 09:25:04 am »
като знам Суправитите колко са полезни - уж витамини с една камара Е-та в тях - то оцветители, аромати, подсладители :? Аз въобще не ги признавам за витамини, а за скъпо и некачествено безалкохолно. Та щом производителят на този Харвест е Кенди - не бих заложила на него. Може би някой, който ходи при д-р Кацаров например ще му го покаже да видим неговото мнение.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #46 -: Октомври 13, 2007, 09:42:26 am »
Аз да си кажа- на бърканицта на Кацаров възлагам много повече надежди, видяхме колко са добри резултатите от нея, хем и натурално. Вярно, че се хващаме като удавник за сламка, ама да даваш толкова пари за недоказано действие си е направоооо- живи търгаши са това за мен. Всеки може да прочете критериите на СЗО и да види,че дори и в мл да са 70 мил са си нормално количество. НАистина спермограмата е комплексна количествена оценка, но в крайна сметка станахме свидетели на естесвено забременяване с много по-ниски показатели от посочените. Аз повече не бих посетила този лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #47 -: Октомври 13, 2007, 09:54:07 am »
Мини, на нас Кацаров нищо не ни изписа за след операцията от варикоцеле. Освен сега като пуснем нова СГ да ходим пак при него? Дано пък да е толкова хубава СГ-та, че да не се налага :)


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #48 -: Октомври 13, 2007, 10:06:38 am »
Ами бебе, зависи какви са ви били изходните показатели, дано нямате нужда от лечение и скоро да се похвалите с хубава новина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #49 -: Октомври 13, 2007, 10:16:32 am »
Аз затова наблегнах на тези показатели - общ брой, морфология. Мога да изпиша всички впрочем. Ама нали ви казвам, Мели ни дава надежда ако не с естествено забременяване, то поне с инсеминация. Вярно, че дотук и това не доведе до забременяване, но и при мен се оказа, че има проблемче - завишени НК-клетки (24%). Сега очаквам резултат от третата инсеминация, застраховали сме се и срещу имунологични проблеми (вляха ми интралипид). И като видях, че наред с Харвест, има изписан и Суправит, нещо сериозно ме усъмни.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #50 -: Октомври 13, 2007, 19:55:29 pm »
Ние също правихме спермограма при Личев. Диагноза - астенозооспермия. При разговор с него, той каза, че ако евентуално се спрем на него като лекуващ лекар, ще ни назначи лечение с един специален медикамент, който не се среща по аптеките /предположих, че е въпросния Харвест/. Тогава го попитах, дали нямаме нужда от консултация с андролог - той категорично отрече нуждата от посещение при такъв специалист, нямало нужда. Все пак, не се нае с никакви прогнози или съвети. Постоянно повтаряше - "лекуващият ви лекар ще реши!".
Отидохме ние при моя гинеколог, който веднага ни запази час за д-р Кацаров. Три дни след разговора с д-р Личев, вече имахме и друга диагноза - двустранно варикоцеле.
Сега ми остава само да реша, къде да направя контролната спермограма! :?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #51 -: Октомври 14, 2007, 09:26:14 am »
Сън, къде сте правили спермограмата, скоято сте ходили при Кацаров? Щом той ви е я признал - значи е от свястна лаборатория и едва ли има нужда от повторна проверка.


Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #52 -: Октомври 16, 2007, 15:45:11 pm »
Не знаех дали да пиша в тази тема, защото всъщност не знам дали харвест при нас е имал ефект или не. По-скоро не съм доволна от отношението на д-р Личев към нас и нашия проблем, а както виждам и от други момичета, които пишат тук, както и от няколко души, с които си писахме на лични съобщения, неговият подход е все един и същ. Той не прави други изследвания, не праща на уролог или на андролог, нито се консултира с други специалисти, а само продава лекарства. Не съм доволна. Аз съм възпитана да уважавам лекарите, да вярвам в тяхното компетентно мнение и повярвах, а истината се оказа съвсем различна. Така се получава, когато търговците влязат в храма.  :( :( :(
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #53 -: Октомври 28, 2007, 16:08:29 pm »
Здравейте,
и ние като някой от вас вече пием Харвест повече от месец. Миналата седмица си направихме контролни тестове SDI  и спермограма. Пратиха ни смайваши резултати. Ето:
Преди започване на Харвест:
Брой сперматозоиди: 6 950 000/мл
Нормокенетични сперматозоиди: 10.07%
     - брой 699 865/мл
     - брой 2 379 541/еякулат
Хипокенетични : 16,55%
Акинетични: 73.38%

След първия месец с Харвест:
Брой сперматозоиди: 3 700 000/мл
Нормокенетични: 5.41%
       - брой 200 170/мл
       - брой 760 646/ еякулат
хипокенетични : 8.11%
акинетични    : 86.48%

Ето и какво ни каза Личев "Този резултат очаквахме. Броя е намалял на половина, защотото лошите сперматозоиди са умрели."  8O
Това за момента ни прозвуча логично. Но после като се поразмислих...... Добре, какво точни от тази хранителна добавка на растителна основа, подобряваща качасвото, успява да убие половината "човечета".
Много ще съм благодарна ако нямой ми пише за своя резултат преди и след. Има ли такива с подобен резултат, като нашия?
Лечението ни продължава пак с харвест и DHEA 50 мг всяка сутрин. Но ако след втория тест на края на 2-я месец резултата пак е на половина......какво да правим?
Иначе резултата от SDI e от 48% на 37%, което си е сериозно подобрение, но как да проверим дали наистина е така :balk_134:
Моля пишете ни.....
veselina0584@abv.bg
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #54 -: Октомври 28, 2007, 17:12:40 pm »
Моето мнение е, посетете друг специалист.
Ако приемем че е казал истината защо тогава и процента на нормокинетичните е намалял, би трябвало той да нарастне. Този лекар след всеки пост ме разочарова повече и повече.  :?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #55 -: Октомври 28, 2007, 17:13:31 pm »
вай вай вай
бягайте от този ... наистина, не си давайте повече парите там
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #56 -: Октомври 29, 2007, 12:14:58 pm »
Абе кой друг го прави този тест,някой знае ли,Мели беше казала , че при Владимиров правят подобен ама не разбрах какво му е съкращението а пък и какво точно изследва,дали целта на изследването е едно и също с това на есдиая? 
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #57 -: Октомври 29, 2007, 23:37:31 pm »
Най-лесо е да се пита, аз веднъж гледах на сайта на д-р Владимиров, но не разрах дали го правят или не. Също така се говореше че в Надежда скоро ще почват да го правят.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #59 -: Октомври 30, 2007, 10:42:37 am »
Здравейте! Излязоха резултатите след 3 месечна употреба на препарата Харвест.
Сега освен астенотератозооспермия имаме и повишени анти- спермални антитела в семенната плазма а виждам и повишен брой на епителните клетки. Това е.  Датйте си мненията , ако можете.
Аз ще сравня подробно старата и новата спермограма и ще пиша.