0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Впечатления и резултати от Харвест
« -: Септември 04, 2007, 20:54:32 pm »
Някой има ли впечатления и резултати от Харвест! :D
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #1 -: Септември 10, 2007, 21:13:55 pm »
След три месечен прием дава добри резултати, относно SDI теста .
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #2 -: Септември 12, 2007, 01:29:32 am »
Здравейте,
Харвест ми предписа д-р Личев от МЦ в Плевен. След SDI тест (което включваше разширена спермограма - 160 лева). Преди лечението, което продължи 3 месеца, имах 6% Нормокинетични сперматозоиди. В момента, след приключване, имам 29%. Продължавам с Цинк, Трибестан, Витамин Е и Витамин Ц и последното не го помня. Ще видим. В момента правим ICSI и стискам палци да не се влошат при мен нещата.

това е .. ако има нещо повече да питате - bebe@orbitel.bg
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #3 -: Септември 14, 2007, 12:46:53 pm »
При мен след 1месец Харвест,д-р Личев ми предписа: Super Anti-Oxidant Protective Complex. При контролния SDI не ме и правена спермограма, или поне аз не съм питал или не знам че се прави.
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #4 -: Септември 14, 2007, 12:57:10 pm »
Какво е Харвест?
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #5 -: Септември 15, 2007, 19:43:02 pm »
При мен след 1месец Харвест,д-р Личев ми предписа: Super Anti-Oxidant Protective Complex. При контролния SDI не ме и правена спермограма, или поне аз не съм питал или не знам че се прави.
Би ли ми казал какъв ти беше резултата от първия SDI тест и след лечението с колко се промени?
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #6 -: Септември 17, 2007, 17:56:02 pm »
Това е цитат от първия тест: 1."Стойността на ДНК-фрагментационния индекс е 21.00, което определя добър до среден оплодителен потенциал. На тази база моята препоръка е да не участватев бъдеща ин витро процедура, поради сравнително високата степен на фрагментация на ДНК в ядрото на сперматозоидите"
2. Втория SDI ми е 18.4%
През това време не съм употребявал много алкохол, а и не пуша от 2.5год
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #7 -: Септември 18, 2007, 14:52:42 pm »
Док , благодаря ти за отговора. Ще очаквам да се похвалиш с положителен резултат след инвитрото. Успех.
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #8 -: Септември 24, 2007, 13:35:50 pm »
Да се включа и аз от името на съпруга ми. Първият SDI-тест правихме на 29.06.2007г. с резултат 18,3%. Д-р Личев му назначи тримесечен курс с Харвест и чай от магарешки трън и бабини зъби. След два месеца лечение направихме контролен тест по настояване на Д-р Личев. Резултатът е от 14.09.2007г. и вече е в референтни стойности - 11,1%. Препоръките са да пие 3*1 табл.Super antioxidant protective complex до следващ опит инвитро за поддържане на постигнатия резултат.
Сега се подготвяме за следващия опит, който се надяваме да е последен.
Така че лично на съпруга ми лечението с Харвест даде отлични резултати за сравнително кратко време.Ако някой има нужда от повече инфо може да ми пише на лични.
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #9 -: Септември 24, 2007, 22:41:59 pm »
Какво ХАРВЕСТ? Може ли да ни обясните и за какво по точно помага?Благодаря Ви предварително.
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #10 -: Септември 25, 2007, 10:19:51 am »
Да и аз бих искала да зная повече!
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #11 -: Септември 25, 2007, 11:48:52 am »
"Харвест е хранителна добавка под формата на прах, която съдържа плодови екстрактиот дива боровинка,семена на грозде, семена от малина, плод на шипка, дива US боровинка и кора от бор;Витамин С,вит.К,коензимQ10,Ацетил-Л-Карнитин,някои видове живи клетки от селекционирани щамове".  Не ми се пишат, че са много изчанчени.
Харвест или съкратено "Х", подобрява показателите на спермограмата и SDI-теста при мъжете. "Х" увеличава вероятността за зачеване по естествен начин и успеваемостта от бъдещи процедури / ICSI и инсеминация/
"Х" стимулира сперматогенезата,увеличава бр.сперматозоиди, тяхната подвижност, морфология и др. Цената му е около 160лв, заедно със Суправит които се изписват от д-р Личев-Плевен
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #12 -: Септември 25, 2007, 12:23:16 pm »
Моля да ме извините , но и аз имам питане!
Какво е SDI-тест?
Тази хр. добавка на кой производител е ?

*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #13 -: Септември 25, 2007, 13:37:17 pm »
Клио много изчерпателно, сигурно е  имало подобрение при вас, ще споделиш ли?Много добре звучи съдържанието ама и ценичката не лъже, предполагам не е само за мъже.Как да се снабдим с елексира,направо ми погали ушите това "увеличава вероятността за естествено зачеване" :D
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #14 -: Септември 25, 2007, 13:58:33 pm »
Ефирче виж това
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=49
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #15 -: Септември 25, 2007, 14:44:26 pm »
Мерси , ised!

Поразпитах за този препарат , в аптечната мрежа го няма. Остава вариант - разпостранение с директна търговия или .....?
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 15:35:24 pm от Efirche »
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #16 -: Септември 25, 2007, 17:52:14 pm »
И аз благодаря за отговора!
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #17 -: Септември 25, 2007, 21:14:11 pm »
Няма до в аптеките.Прати ни го д-р Личев с куриер.Цената е около 160 лв. заедно със суправита.Това е цената за количество,което стига за 1 месец.Производител е КЕНДИ.
Относно резултата при нас,погледнете резултатите на DOK-той ми е съпруг.
Аз съм малко Тома Неверни,ама какво да се прави.
Общо взето след едномесечен прием има подобрение.
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #18 -: Септември 26, 2007, 16:12:07 pm »
Клио не се отказвайте и поддържайте връзка с Личев. Моят мъж има значително подобрение при положение, че не можа да спази изцяло предписания му режим. Издържа без цигари само 20 дни, не спря и да пие, но пък се стараеше да прие редовно прахчетата и чая. Сам си признаваше че има дни в които забравя да пие една доза. На мен ми прилоша и много се притеснявах от контролния тест. Като видях резултатите малко ми олекна. Днес му пуснахме и контролна спермограма при Д-р Даскалова, защото сме от Пловдив. Обещавам да пиша какви са резултатите. На всички други да поясня, че Харвест се произвежда от Кенди специално за Клиниката в Плевен и се купува само от тях. Така че не го търсете в търговската мрежа. На мен ми го изпращаха по куриер и в Пловдив пристигаше за един ден.Д-р Личев е страхотен, много е отзивчив и гледа да помога колкото може. Ние лично сме доволни, да видим какво ще стане следващия път. Успех на всички, които имат мъжки фактор.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #20 -: Септември 27, 2007, 15:05:47 pm »
Клио , Сигнус   :thankyousign:

Ако не възразявате , още въпроси :
1.Има ли начин да се поръча Харвест , без при това да е задължителен прегледа при този лекар?
2.Изисква ли се спиране на цигари и пр. ограничения при този прием?
3.Къде на друго място , може да се направи SDI тест и каква е горе-долу цената му?
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #21 -: Септември 27, 2007, 16:16:52 pm »
SDI тест в Плевен знам че се прави
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #22 -: Септември 28, 2007, 13:35:02 pm »
От разговора, който имахме с д-р Личев, рабрах че Харвест се назначава от него само след направен SDI-тест. Предполагам че не е задължително да е направен при тях. В София, в клиниката на Владимиров, д-р Тачева също прави въпросния тест, но не знам срещу каква цена. Аз мисля че може да се вярва на Плевенската клиника. А цената там на SDI-теста е 160.00лв., като контролния такъв след известен период от време е безплатен.
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #23 -: Септември 28, 2007, 19:42:17 pm »
Здравей Efirche! Лично съм разговарял със създателя на Харвест, но той изрично ми каза че лекарството е разработка за д-р Личев и според договора само той маже да го продава  :( . Според мен по добре цигарите да се откажат въобще, аз лично не пуша от 2,5 год. Д-р Тачева като видя разликите преди и след не можеше да повярва. Успех
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #24 -: Септември 29, 2007, 11:32:04 am »
Благодаря , DOK!
Всъщност , свързах се с Кенди , те ми казаха точно това ,което и ти.
Дадоха ми телефона на д-р Личев , говорих с него .
Като всеки лекар и той смята ,че този препарат , може да е добър за едни ,а за други не ,т.е. не го изписва "на сляпо".
Смутена съм ,малко.
Нали това е хранителна добавка. Чета състава , не виждам нищо специфично...
Не знам ,знаете как е , човек става резервиран ,когато е натрупал стаж с различни лекари .
А за цигарите -мисията невъзможна ,при съпруга ми. :(
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #25 -: Септември 29, 2007, 16:38:43 pm »
Цигарите са в основата на всички здравни проблеми! Пушил съм по една кутия на ден, и сега като си помисля съм бил ненормален!!!! Трудно е, но при силна воля всичко става. Успех  :D
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #26 -: Септември 30, 2007, 01:36:10 am »
Здравейте.Може ли някой да ми каже за ХАРВЕСТ -дали подобрява подвижността на сперматозоидите?Благодаря Ви предварително
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #27 -: Септември 30, 2007, 12:23:27 pm »
HI diksa!
На листовката от Харвест пише: "Х. подобрява качеството на семенната течност- увеличава бр. на сперматозоидите, тяхната подвижност, подобрява тяхната морфологиятя, подпомага узряването и капацитирането на сперматозоидите"
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #28 -: Октомври 01, 2007, 21:35:08 pm »
Що бе д-ре Личев, така ограничавате пазара, ми ако сте измислили вие тази чудорворна смеска да ви плащат патен, фирмата производител и да могат и други лекари да го изписват, не виждам какъв е и проблема една хранителна добавка, средно интелигентен или повече интелигентен човек да може да си я самоназначи, така и печалбата ще ви се вдигне повечко, нали не мислите, че ще хукнат всички само заради някаква добавка при вас, далечко сте, лекарството е скъпо транспотрните разходи също.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #29 -: Октомври 01, 2007, 22:49:06 pm »
Хайде Моля Ви кажете как да си поръчаме това лекарство ХАРВЕСТ.Ако някой има идея нека я сподели.Нали все пак всички сме с някакав проблем от мъжки хактор.Толкова ли е трудно да си я купим сами?Щом на листовката пише че подобрява качеството на спермотозоидите-подвижността и т.н. мисля че всеки с подобен проблем би решил да ги взе.Все пак става въпрос за хранителна добавка.
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #30 -: Октомври 02, 2007, 09:10:01 am »
Пак ви повтарям, че говорих лично с професора който я е разработил специално за Личев, и той ме отряза!За да си я поръчаш, първо SDI, после 
Харвест! Така беше при мен. :)
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #31 -: Октомври 02, 2007, 12:03:29 pm »
Не знам дали може да се намеся в тази тема, при нас нямаше подобрение от Харвест. Дори напротив, имаше влошаване. Причината беше, че не бяха направнени никакви изследвания на моя приятел, а само спермограма и един друг тест и след това му беше предписан този Харвест. Да не ви занимавам с цялата история, благодарение на едно момиче от форума (тя си знае коя е :bighug:) се насочихме към други лекари и в крайна сметка се оказа, че нещата се влошават заради образувание на тестиса, което вече оперирахме и заради тумор в мозъка, за който сега ще провеждаме лечение и се надявам да избегнем операция.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #32 -: Октомври 02, 2007, 19:08:54 pm »
Пак ви повтарям, че говорих лично с професора който я е разработил специално за Личев, и той ме отряза!За да си я поръчаш, първо SDI, после 
Харвест! Така беше при мен. :)
Чудесно, ама си говорим на различни езици SDI може да се направи и на друго място, е е задължително да е в Плевен. За тва обръщението ми е към д-р  Личев не към професора с който си говорил.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #33 -: Октомври 02, 2007, 19:15:06 pm »
Не знам дали може да се намеся в тази тема, при нас нямаше подобрение от Харвест. Дори напротив, имаше влошаване. Причината беше, че не бяха направнени никакви изследвания на моя приятел, а само спермограма и един друг тест и след това му беше предписан този Харвест. Да не ви занимавам с цялата история, благодарение на едно момиче от форума (тя си знае коя е :bighug:) се насочихме към други лекари и в крайна сметка се оказа, че нещата се влошават заради образувание на тестиса, което вече оперирахме и заради тумор в мозъка, за който сега ще провеждаме лечение и се надявам да избегнем операция.
За тук ти е мнението, даже и по-подробно можеш да разкажеш, хубаво е когато се коментира нещо да се чуят и двете страни, винаги има много доволни и много недоволи, на база тези мнения следващите преценяват дали си струва.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #34 -: Октомври 03, 2007, 10:26:17 am »
Вижте, според мен,условието първо SDI после харвест,поставя под съмнение достоверността на SDI теста.Тук всички сме си патили от комерсиално отношение на лекари, как мога да съм сигурна, че резултатите не се влияят от това ,колко парички ше приберем от тестове хранителни добавки и т.н.Не казвам, че случая е такъв, имам страхотни впечатления от Доцент Конова и вярвам, че е събрала кадърни специалисти с висок морал, но пък не мога и да не го допусна "напатила съм се".Предстои ни да направим SDI в Плевен , гадно ми ,че съмнението се загнезди в ума ми.   
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #35 -: Октомври 03, 2007, 11:51:45 am »
ised , точно по тази причина аз съм на принципа - По делата им ще ги познаете!
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #36 -: Октомври 05, 2007, 00:23:24 am »
Трудно се събира екип от единомислещи и всеотдайни хора :?, за съжаление.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #37 -: Октомври 09, 2007, 18:19:37 pm »
 Ние скоро ще започнем четвърти месец с Харвест. Когато ни го изписа док. твърдеше , че с този препарат вероятността да забременея е голяма. До момента няма , обаче никакъв резултат. От мъжа ми зная , че на 3 -ти месец тр. да направим контролна спермограма, но док. упорито твърди , че е рано , въпреки , че така му е казал в началото. Започва да ми намирисва на конспирация цялата тази работа. Диагнозата ни е астенотератозооспермия. Започнахме да мислим вече за инсе или икси. Как да постъпим? :(
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2007, 21:10:40 pm »
Аз лично да ви кажа, този SDI въобще не знам как го правят и какво правят в Плевен? След като само там го правят, как мога да разбера дали е реален или са само проценти? Във всички случаи предписват Харвест,Суправит и т.н! Всеки се хваща като удавник за сламка в нашия случай, дай да го правим, пак ще видим! Аз лично мисля така :D
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #39 -: Октомври 10, 2007, 16:25:45 pm »
Аз пък се чудя, ако наистина манипулират резултатите от SDI теста, защо го правят. Има ли смисъл за 180 лв. да го правиш и да лъжеш хората, плюс това медицината е хуманна професия и там трябва да няма лъжа, поне в резултатите от изследванията.
SDI  теста е дошъл у нас от чужбина, там също го правят основно на мъжете с лоша спермограма.
Вие мислите ли, че не са реални резултатите от SDI теста в Плевен?
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #40 -: Октомври 10, 2007, 17:53:26 pm »
Ами и на моя съпруг д-р Личев му изписа Харвест, наред със Суправит Silver и Carsil. Аз впрочем съм доста скептична и към Суправит, ама темата е за друго. Резултатът от SDI-теста при него е среден до добър оплодителен потенциал. На мен си ми изглежда прилично без да имам претенции да разбирам чак толкова, ама след пътя, който извървяваме, имам поне бегла представа за какво става дума. Да не говорим, че д-р Личев веднага ни стресна, че сме само за ИКСИ, ама това след лечението с Харвест евентуално. Засега не ставаме и за ИКСИ. Ама аз нали си проверявам всичко, попитахме неговата си лекарка. Вярваме си на нея ние. Защото от 12 млн. броя сперматозоиди ги докарахме до към 70 млн. Вдигнахме и процента на тези с нормална морфология. Това се случи след операция от варикоцеле и повече от година и половина прием на антиоксиданти. От 7 на 9%. Не е много, ама пък си е нещо. И при условие, че тя смята, че сме си добре за инсеминация, на кого да повярваме. За мен няма дилема. Не поръчахме Харвест. Следваме старата схема на лечение. Дотук дава резултат. Както виждате разлика в мненията от земята до небето. Оставям на вас да решите дали да се доверите на преценките на д-р Личев. Аз не искам да ми слагат розови очила, ама и не искам да падам чак толкова отвисоко. Аз се опитвам да си повярвам, че и естествено забременяване е възможно, а пък сега - ИСКИ. Не правя заключения, тях ги оставям на вас.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #41 -: Октомври 10, 2007, 19:01:58 pm »
да разбирам ли, че със 70 мил/мл и 9 % с нормално морфо е категоричен за икси  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #42 -: Октомври 10, 2007, 19:13:57 pm »
Да mini, абсолютно категоричен. Ама това след лечение с горепосочените лекарства. И мен ме шокира много. Не са на милилитър тези 70 млн - общ брой са. Дори и така е странно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #43 -: Октомври 10, 2007, 19:16:37 pm »
въй  8O 8O 8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #44 -: Октомври 12, 2007, 22:08:44 pm »
Че то тогава ще има 1-2% забременели по естествен начин от цялото човечество бе, аман, пък като се замисля що да не препоръча Харвест то дали ще си плащаш кредита за икси или ще пиеш Харвест все тая, парите все в тяхната клиника.
Друго ми е чудно тази фабричка дето го произвежда продава останалите си продукти от 2-15 лв. от де изкокна тази адска смес за 150 лв., че и още други витаминки.
Дали резултатите са верни, не мога да споря не знам кой ги пише и как ги пише, за правенето то е друг въпрос. Скоро обаче ще можете да го сверите и в други клиники в Бг, ако са ви останали парички с тези разходи за харвест.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #45 -: Октомври 13, 2007, 09:25:04 am »
като знам Суправитите колко са полезни - уж витамини с една камара Е-та в тях - то оцветители, аромати, подсладители :? Аз въобще не ги признавам за витамини, а за скъпо и некачествено безалкохолно. Та щом производителят на този Харвест е Кенди - не бих заложила на него. Може би някой, който ходи при д-р Кацаров например ще му го покаже да видим неговото мнение.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #46 -: Октомври 13, 2007, 09:42:26 am »
Аз да си кажа- на бърканицта на Кацаров възлагам много повече надежди, видяхме колко са добри резултатите от нея, хем и натурално. Вярно, че се хващаме като удавник за сламка, ама да даваш толкова пари за недоказано действие си е направоооо- живи търгаши са това за мен. Всеки може да прочете критериите на СЗО и да види,че дори и в мл да са 70 мил са си нормално количество. НАистина спермограмата е комплексна количествена оценка, но в крайна сметка станахме свидетели на естесвено забременяване с много по-ниски показатели от посочените. Аз повече не бих посетила този лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #47 -: Октомври 13, 2007, 09:54:07 am »
Мини, на нас Кацаров нищо не ни изписа за след операцията от варикоцеле. Освен сега като пуснем нова СГ да ходим пак при него? Дано пък да е толкова хубава СГ-та, че да не се налага :)


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #48 -: Октомври 13, 2007, 10:06:38 am »
Ами бебе, зависи какви са ви били изходните показатели, дано нямате нужда от лечение и скоро да се похвалите с хубава новина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #49 -: Октомври 13, 2007, 10:16:32 am »
Аз затова наблегнах на тези показатели - общ брой, морфология. Мога да изпиша всички впрочем. Ама нали ви казвам, Мели ни дава надежда ако не с естествено забременяване, то поне с инсеминация. Вярно, че дотук и това не доведе до забременяване, но и при мен се оказа, че има проблемче - завишени НК-клетки (24%). Сега очаквам резултат от третата инсеминация, застраховали сме се и срещу имунологични проблеми (вляха ми интралипид). И като видях, че наред с Харвест, има изписан и Суправит, нещо сериозно ме усъмни.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #50 -: Октомври 13, 2007, 19:55:29 pm »
Ние също правихме спермограма при Личев. Диагноза - астенозооспермия. При разговор с него, той каза, че ако евентуално се спрем на него като лекуващ лекар, ще ни назначи лечение с един специален медикамент, който не се среща по аптеките /предположих, че е въпросния Харвест/. Тогава го попитах, дали нямаме нужда от консултация с андролог - той категорично отрече нуждата от посещение при такъв специалист, нямало нужда. Все пак, не се нае с никакви прогнози или съвети. Постоянно повтаряше - "лекуващият ви лекар ще реши!".
Отидохме ние при моя гинеколог, който веднага ни запази час за д-р Кацаров. Три дни след разговора с д-р Личев, вече имахме и друга диагноза - двустранно варикоцеле.
Сега ми остава само да реша, къде да направя контролната спермограма! :?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #51 -: Октомври 14, 2007, 09:26:14 am »
Сън, къде сте правили спермограмата, скоято сте ходили при Кацаров? Щом той ви е я признал - значи е от свястна лаборатория и едва ли има нужда от повторна проверка.


Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #52 -: Октомври 16, 2007, 15:45:11 pm »
Не знаех дали да пиша в тази тема, защото всъщност не знам дали харвест при нас е имал ефект или не. По-скоро не съм доволна от отношението на д-р Личев към нас и нашия проблем, а както виждам и от други момичета, които пишат тук, както и от няколко души, с които си писахме на лични съобщения, неговият подход е все един и същ. Той не прави други изследвания, не праща на уролог или на андролог, нито се консултира с други специалисти, а само продава лекарства. Не съм доволна. Аз съм възпитана да уважавам лекарите, да вярвам в тяхното компетентно мнение и повярвах, а истината се оказа съвсем различна. Така се получава, когато търговците влязат в храма.  :( :( :(
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #53 -: Октомври 28, 2007, 16:08:29 pm »
Здравейте,
и ние като някой от вас вече пием Харвест повече от месец. Миналата седмица си направихме контролни тестове SDI  и спермограма. Пратиха ни смайваши резултати. Ето:
Преди започване на Харвест:
Брой сперматозоиди: 6 950 000/мл
Нормокенетични сперматозоиди: 10.07%
     - брой 699 865/мл
     - брой 2 379 541/еякулат
Хипокенетични : 16,55%
Акинетични: 73.38%

След първия месец с Харвест:
Брой сперматозоиди: 3 700 000/мл
Нормокенетични: 5.41%
       - брой 200 170/мл
       - брой 760 646/ еякулат
хипокенетични : 8.11%
акинетични    : 86.48%

Ето и какво ни каза Личев "Този резултат очаквахме. Броя е намалял на половина, защотото лошите сперматозоиди са умрели."  8O
Това за момента ни прозвуча логично. Но после като се поразмислих...... Добре, какво точни от тази хранителна добавка на растителна основа, подобряваща качасвото, успява да убие половината "човечета".
Много ще съм благодарна ако нямой ми пише за своя резултат преди и след. Има ли такива с подобен резултат, като нашия?
Лечението ни продължава пак с харвест и DHEA 50 мг всяка сутрин. Но ако след втория тест на края на 2-я месец резултата пак е на половина......какво да правим?
Иначе резултата от SDI e от 48% на 37%, което си е сериозно подобрение, но как да проверим дали наистина е така :balk_134:
Моля пишете ни.....
veselina0584@abv.bg
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #54 -: Октомври 28, 2007, 17:12:40 pm »
Моето мнение е, посетете друг специалист.
Ако приемем че е казал истината защо тогава и процента на нормокинетичните е намалял, би трябвало той да нарастне. Този лекар след всеки пост ме разочарова повече и повече.  :?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #55 -: Октомври 28, 2007, 17:13:31 pm »
вай вай вай
бягайте от този ... наистина, не си давайте повече парите там
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #56 -: Октомври 29, 2007, 12:14:58 pm »
Абе кой друг го прави този тест,някой знае ли,Мели беше казала , че при Владимиров правят подобен ама не разбрах какво му е съкращението а пък и какво точно изследва,дали целта на изследването е едно и също с това на есдиая? 
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #57 -: Октомври 29, 2007, 23:37:31 pm »
Най-лесо е да се пита, аз веднъж гледах на сайта на д-р Владимиров, но не разрах дали го правят или не. Също така се говореше че в Надежда скоро ще почват да го правят.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #59 -: Октомври 30, 2007, 10:42:37 am »
Здравейте! Излязоха резултатите след 3 месечна употреба на препарата Харвест.
Сега освен астенотератозооспермия имаме и повишени анти- спермални антитела в семенната плазма а виждам и повишен брой на епителните клетки. Това е.  Датйте си мненията , ако можете.
Аз ще сравня подробно старата и новата спермограма и ще пиша.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #60 -: Октомври 30, 2007, 11:12:24 am »
 Най- общо казано  след Харвеста положението е следното :
 -от 9% по Крюгер , сега сме на 12% :)
 - нормокинетичните от 17 са на 19,4
 - броя се повиши от 51 000 000 на 112 500 000
 Продължаваме да сме с астенотератозооспермия + епителните клетки и антиспермалните антитела , за които казах в предния пост , а преди нямахме поне тях. Те откъде се взеха? Кое ги причинява?
 дайте мнения, моля ви!!!
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2007, 10:16:04 am »
Ето и какво ни каза Личев "Този резултат очаквахме. Броя е намалял на половина, защотото лошите сперматозоиди са умрели."  8O

О, това е уникално изказване!

Веси, мисли логично, ако са умрели само лошите сперматозоиди, как тогава и подвижността е намаляла, а са се увеличили процентите на неподвижни сперматозоиди? А промяната от 48% на 37% изобщо не е сериозно подобрение, а дори и така да е - какво ви топли, като ще намалява бройката и подвижността на сперматозоидите.

Аз вече писах как беше при нас - след харвест нещата се бяха влошили драматично. Моят съвет е да не си губите повече времето и да не си давате парите за безумно скъпи хранителни добавки, а да потърсите истински специалисти.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2007, 10:17:13 am »
Продължаваме да сме с астенотератозооспермия + епителните клетки и антиспермалните антитела , за които казах в предния пост , а преди нямахме поне тях. Те откъде се взеха? Кое ги причинява?

А в Плевен как ви обясниха появата на тези антитела?
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2007, 19:23:43 pm »
Продължаваме да сме с астенотератозооспермия + епителните клетки и антиспермалните антитела , за които казах в предния пост , а преди нямахме поне тях. Те откъде се взеха? Кое ги причинява?

А в Плевен как ви обясниха появата на тези антитела?
Ние получихме резултатите по ел. поща , а но последвалите въпроси още нямаме отговор.
 Кое ги причинява тези антитела?
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #64 -: Ноември 02, 2007, 08:26:54 am »
На ваше място бих повторила изследването в друга лаборатория.

Кое ги причинява тези антитела?

имунната система
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #65 -: Ноември 02, 2007, 08:32:02 am »
Ясно че е имунната система, но за 3 месеца...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #66 -: Ноември 14, 2007, 18:40:45 pm »
Здравейте,
искам да благодаря на всички които изразиха мнението си за "чудото" Харвест и ни помогнаха да стигнем до заключението, че това е поредната измама на пазара, още от първия месец на "лечението" си с него. Призовавам всички всички двойки с мъжки фактор за стерилитет преди да пристъпят към инвитро процедура да отидат на специалист- уролог да ги прегледа. И при нас се оказа варикоцеле......според лекаря процента за успех в нашия случай след операцията е 50%, а ние имаме 4 неуспешни ICSI.Колкото до клиниката в Плевен ще кажа само че д-р Личев няма място там. Не съм срещала по- голям НЕПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ в един човек. Ако и на вас не Ви отговаря на е-mail-те знайте че е защото: "Емиииии забравих, напишете ми: д-р Личев искам това и това...." 8O, е добре ние да не сме малоумни. И не живейте с илюзиите че и след това ще получите отговор. Жалко за доц. Конова и другите, които се отнесоха прекрасно с нас.
Ние за сега решиме да се оперираме. Успех на всички.
PS:Всичко което споделих е на основа на моя опит . Смятам че информацията би била полезна за някой, а други биха сметнали че е глупост. Все пак ако знаех някой подробности намаше да смятам 4-те си неуспешни опита за пълна загуба на време..... :wink:
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #67 -: Ноември 15, 2007, 15:15:59 pm »
Ето го нашия резултат, след 3 месеца Харвест, чайове, мед и т.н. и още 3 месеца пиене на антиоксиданти SDI теста беше 33%  а сега е 20% и значително подобряване на спермограмата.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #68 -: Ноември 17, 2007, 22:19:09 pm »
А сега кажи той ли помогна, чая или меда. :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #69 -: Ноември 17, 2007, 22:23:46 pm »
Ето го нашия резултат, след 3 месеца Харвест, чайове, мед и т.н. и още 3 месеца пиене на антиоксиданти SDI теста беше 33%  а сега е 20% и значително подобряване на спермограмата.
аз залагам на меда и чая  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #70 -: Ноември 18, 2007, 14:51:24 pm »
Незнам защо така реагирате, мисля, че има много мъже на които се е подобрила спермограмата след някакво лечение. Ние сега продължаваме с антиоксидантите и със здравословния начин на живот. Всеки месец правим SDI тест и има подобрение , макар и 2-3 единици по надолу, надяваме се да стане под 15 и да започваме процедура ИКСИ, дано този път най-после да имаме успех .
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #71 -: Ноември 18, 2007, 23:18:30 pm »
Радваме се за вашето подобрение, но ти изреждаш доста неща които сте пили, няма как да твърдиш със сигурност, че е помогнал точно харвеста, другто нещо дето ме хвърли в оркестъра е защо се прави изслседване всеки месец след като сперматогенезата се обновява на 3 месеца или по простичко казано един сперматозоит излиза навън след около 90 дни, няма как да е ясно дали му е повлияло лечението докато още не е узрял. Почети по-старите теми, там на всякъде пише контроли след 3 месеца.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #72 -: Ноември 19, 2007, 09:41:47 am »
Незнам защо така реагирате, мисля, че има много мъже на които се е подобрила спермограмата след някакво лечение. Ние сега продължаваме с антиоксидантите и със здравословния начин на живот.
Мисля, че сама си отговаряш. А защо не продължавате с Харвеста, щом толкова помага?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #73 -: Ноември 19, 2007, 15:29:11 pm »
Много съжалявам, че не сте ме разбрали. Никъде не съм писала, че точно харвеста е помогнал, мисля, че лечението е комплексно и всичко има значение.Харвеста беше изписан за 3 месечен прием ,сега сме на антиоксиданти. Първата контрола я направихме след 3 месеца, след това горе-долу през месец ходим на контролни тестове , за да се разбере как върви с лечението. Това е за сега. Желая много късмет на всички.
« Последна редакция: Ноември 19, 2007, 15:33:25 pm от Kotkata »
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #74 -: Ноември 19, 2007, 23:33:09 pm »
 :wink: Късмет и на теб и скоро да нямате нужда от почеве контроли.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #75 -: Ноември 20, 2007, 16:11:30 pm »
Благодаря ти за пожеланията, искрено се надявам да сбъднат.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #76 -: Март 14, 2008, 14:32:20 pm »
 Знам колко са противоречиви мненията за Харвест-а. В момента се интерисувампри подобрение колко време се задържа ефекта , според вашите наблюдения? Предстои ни да направим нова разширена спермограма и се тревожа да не би да са паднали показателите.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #77 -: Март 14, 2008, 15:38:41 pm »
Когато вече е постигнато желанато ниво на подобрение Личев ни каза да не отлагаме, а да започваме процедура ИКСИ , като ни изписа поддържащо лечение, защото резултата не се задържа дълго време, особено ако се спрат всички лекарства.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #78 -: Март 15, 2008, 10:56:10 am »
Момичета на 11 март имахме час при доц.Конова и д-р Ковачева -подготвяме инвитро.Предложиха ни и ДНК на сперм./SDI-тест/ при д-р Личев.Ние обаче се обадихме на Мели и тя ни обясни че се прави още и в Малинов в София и при нея в Пловдив.Ние определено и имаме голямо доверие и ще правим теста при нея .Цената е същата като в Плевен и резултата е готов за 2-3 дни .Това е което аз научих от Мели.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #79 -: Март 15, 2008, 14:55:53 pm »
Когато вече е постигнато желанато ниво на подобрение Личев ни каза да не отлагаме, а да започваме процедура ИКСИ , като ни изписа поддържащо лечение, защото резултата не се задържа дълго време, особено ако се спрат всички лекарства.
Ужас! Значи трябва всичко отначало да започнем!
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #80 -: Март 15, 2008, 21:15:07 pm »
Когато вече е постигнато желанато ниво на подобрение Личев ни каза да не отлагаме, а да започваме процедура ИКСИ , като ни изписа поддържащо лечение, защото резултата не се задържа дълго време, особено ако се спрат всички лекарства.
Ужас! Значи трябва всичко отначало да започнем!
Защо реагираш така, не бъди негативно настроена първо се консултирайте с доктора и не се знае може пък всичко да е наред, може при вас да се задържа желаното ниво .
Желая ти успех от все сърце.
Re: Впечатления и резултати от Харвест
« Отговор #81 -: Март 16, 2008, 22:23:56 pm »
 Не ми се чакат наново 6 месеца , докато Харвеста започне да действа. Дано да е задържано нивото , но съм скептично настроена. :(