0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    pons

Антидепресанти и бременност
« -: Септември 03, 2007, 21:44:04 pm »
Все още пия Ривотрил,с който лекувам тревожност и депресия.Опитвам да забременея.Ще навреди ли на бебето ако това стане
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #1 -: Септември 04, 2007, 11:13:13 am »
Ривотрила не е антидепресант, аз също пия при нужда. Пий си го, ако ти е предписан от лекар, пък току виж скоро се наложи да го спреш! preggo

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #2 -: Септември 04, 2007, 12:30:05 pm »
няма да навредиш, но е добре да го спреш втория месец, постепенно разбира се и по лекарско предписание. на мен ми бяха казали, че може по 1/4 при нужда и по време на самата бременност, за щастие само веднъж ми се е налагало досега.

Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #3 -: Септември 04, 2007, 17:06:49 pm »
Здравеите!Страхувам се че при мен нещата са още по сериозни.От една година пия "сероксат" и вече ще преключвам с него за да се опитаме да имаме бебе.Страхувам се да не се наложи да пия антидепресант през бременноста,а не искам да застрашавам здравето на бебето!Моля ви споделете мнението ви с мен!
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #4 -: Септември 04, 2007, 17:28:33 pm »
Здравеите!Страхувам се че при мен нещата са още по сериозни.От една година пия "сероксат" и вече ще преключвам с него за да се опитаме да имаме бебе.Страхувам се да не се наложи да пия антидепресант през бременноста,а не искам да застрашавам здравето на бебето!Моля ви споделете мнението ви с мен!

точно това лекарство не ми е познато, но най-добре е да говориш за това с лекуващия лекар (психиатър, предполагам). те най-добре знаят влиянието на отделните лекарства върху бременноста. принципно, има антидепресанти, които могат да се приемат по време на бременност, но това зависи най-вече от състоянието на отделния пациент. затова, твоят лекар ще те посъветва най-добре.
Успех!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #5 -: Септември 04, 2007, 18:03:53 pm »
Ето това вече е антидепресант. Когато го пих /6 месеца/, приоритет бе лечението на депресията. При планиране на бременност е добре да се спре приема няколко месеца по-рано, като за целта си посещаваш психотерапевта и следваш стриктно инстукциите, антидепресант не се спира внезапно! Ако това е невъзможно, може да се премине на нещо съвместимо с бременност.


п.п. Между другото съм много доволна от Сероксата, при спирането видях мааалко зор.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #6 -: Септември 05, 2007, 14:26:11 pm »
евро, не съм съгласна, че антидепресантите трябва да се спират няколко месеца преди планирана бременност. сигурна съм, че зависи от вида на антидепресанта. аз пиех ципралекс, което е един от най-разпространените антидепресанти (въпреки че аз не го взимах за лечение на депресия, а за лечение на т.нар. "паническо разстройство") и го спрях във 2-ри месец, започнах да го спирам постепенно като разбрах че съм бременна - 2ма психиатри и доктор Владимиров ми казаха, че няма проблем.
за постепенното - подкрепям напълно.
но всяко лекарство е специфично, затова задължително трябва консултация с лекар.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #7 -: Септември 05, 2007, 14:32:45 pm »
Пак се почна...
Котаго пиех антидепресанти, ги взимах по приоритет, но не съм спирала да правя секс по график с цел забременяване. Което ще рече че съм си "сложила главата в торбата" - забременея ли по време на терапията - намалям и спирам антидепресанта. По принцип АД действат на ниво фипофиза и не е редно да се приемат по време на бременност или намерения за такава. Но когато психотерапефта е твърдо "за" лечение на депресия или ПР - пия си ги та пушек се вдига!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #8 -: Септември 06, 2007, 14:57:10 pm »
А Серопрама трябва ли да се спре ако се планира бременност?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #9 -: Септември 06, 2007, 15:04:34 pm »
Сега, като ми припомни и аз съм взимала Серопрам. :? Това пак си е класически антидепресант, говори с психотерапевта си, не слушай този онзи.
Успех с бебеправенето!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #10 -: Септември 06, 2007, 15:06:57 pm »
Психотерапевта ми каза че е чел много за Серопрама и никъде не пишело за тератогенен ефект. На мен ми се иска да го спра но още е рано.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #11 -: Септември 06, 2007, 15:10:20 pm »
Щом той ти казва да го пиеш - значи ще го пиеш! :D
Аз вярвам безропотно на моя психотерапевт. Май само на него вярвам на 100% вече.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #12 -: Септември 07, 2007, 13:42:39 pm »
Благодаря на всички които споделиха мнението си с мен!Да си призная мислех,че този проблем е единственно само мой и че няма да мога да го разреша,а толкова много искам да имаме здраво бебе!Сега обаче вие ми дадохте надежда да вярвам,че ще мога и аз да стана мама,Благодаря ви!Приемам всякакви съвети и критики,които мислите че ще са ми от полза за да се преборя с тази проклета депресия!
*
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #13 -: Септември 20, 2007, 16:26:44 pm »
ксанакс в никакъв случай!!! той е много по-вреден от ципралекса, не знам защо го предпочиташ. той действа моментно, успокоява те за момента, не те лекува. и е от вида лекарства, които могат да нанесат непоправими увреждания на плода още преди да разбереш, че си бременна. така поне ми е казал моят лекар.
ципралекса може да се пие по време на бременност, принципно не е желателно, но е в случаи, когато ползата от него е по-голяма отколкото евентуалните вреди - може. това все пак може да го реши единствено твоят лекар.
пожелавам ти скоро да се оправиш и да забременееш пак, този път успешно!
« Последна редакция: Септември 20, 2007, 16:57:46 pm от Pippi »

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #14 -: Септември 20, 2007, 16:50:01 pm »
sunny-7, съжалявам за това което си преживяла.
Ако само ще парираш паничиските си атаки или натрапливте мисли - Xanax, е добър вариянт, но това в случай че си стабилна през повечето време. Ако мислиш че ПР се завръща - иди на терапевт.
Моите ПР и атаки са от доста време, пила съм различни антидепресанти /анафранил, ефектин, секроксат, серопрам/, посещавам психотерапевт, на който имам доверие и много уважавам. Винаги е било на приливи и отливи, имам 2 иксита - неуспешни. От около година разбрахме къде е проблема за незабременяването, борим се целенасочено, но не толкова методично, но повярвайте ми от тогава насам това е моята доминантна мисълт и тя заема цялото ми същество. Когато все пак имам "атаки" или "пристъпи" посягам към ривотрил от 0,5, и съответно до психотерапевта си.
Желая на всички здраве и успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #15 -: Септември 21, 2007, 09:11:02 am »
Благодаря ти Evro-успокои ме и ми даде кураж със съвета ти. Успех и на теб!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #16 -: Септември 22, 2007, 14:53:20 pm »
привет на всички!
Благодаря за мненията по моя проблем,но все си мисля че и аз пак ще започна Ципралекса.А не ми се иска.Ксанакса знам че е само моментно успокоение/патерица/ на която да се подпра,но искам да пробвам 1 месец да го пия и ако се стабилизирам да пробвам пак за бебе,ако не-ще трябва пак да пия Ципралекса поне 6 месеца,после пак чакане и т.н. а времето си минава и се страхувам да не би въобще да се откажа да имам друго дете. :(
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #17 -: Септември 25, 2007, 16:46:46 pm »
Привет момичета!
Искам да ви питам някой има ли познат който е ходил на хипноза за ПР например или за агорафобия и чували ли сте добри отзиви за някой специалист по хипноза.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #18 -: Септември 25, 2007, 17:16:04 pm »
Аз, веднъж от любопитство. Не се отпуснах, не ми допада този метод., въпреки че въздействал на подсъзнателно ниво и т.н., аз си предпочитам класическата психотерапия - 1 час дискусия "он лайн". А за агорафобия - нищо не ми е известно.  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Антидепресанти и бременност
« Отговор #19 -: Октомври 04, 2007, 19:12:18 pm »
Аз съм малко на ти с лекарствата и хранителните добавки като производство и ви съветвам да не се пие нищо ,освен ако не е животоспасяващо и ли сте в голяма нужда.А за антидепресантите чак такава нужда голяма не е.Има и други начини ,като психотерапията например, релаксацията или според мене добре действа и повече ангажираност с повечко задачки,вместо лежане и мислене за глупости.