0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #60 -: Юни 03, 2008, 18:09:13 pm »
Абе стига с тази баба Куна, бе! :lol:

Още ли има хора в днешно време и в нашия сайт, които се занимават с баби вместо с лекари?!

Любимата ми баба Куна! Пак се почна една от най-любимите ми теми. :? :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #61 -: Юни 03, 2008, 18:35:47 pm »
лично на мен баба Куна не ми взе и стотинка,не че искам да я искарам светица,но мисля че също е достатъчно ,че подарява надежда ,а какво по хубаво от това в днешно време :)

А мерси, от такова даряване на надежди отпрахме 8ма година борба за свое детет.По-добре да ми се даде адекватна медицинска помощ, отколкото празна надежда!

Ами разбира се :).Аз също мисля като теб и безкорисно се доверявам на медицината,просто исках да поясня че тази баба не ми взе пари,не я изкарвам светица нито пророчица,просто казвам че не е лош човек  :wink:
*
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #62 -: Юни 03, 2008, 18:52:28 pm »
             АЗ ЗНАЯ ЧЕ ВСИЧКИ НИЕ ТРЯБВА ДА ПОТЪРСИМ АДЕКВАТНАТА ПОМОЩ,ЗА
ДА ИМАМЕ ДЕЦА ,ТАЗИ ПОМОЩ СА ЛЕКАРИТЕ В СПЕЦИАЛИЗИРАНИТЕ КЛИНИКИ ЗА СТЕРЕЛИТЕТ,НЕ ТРЯБВА ДА ВЯРВАМЕ НА ВРАЧКИ,ЗАЩОТО ПОВЕЧЕТО ОТ ТЯХ ГЛЕДАТ САМО КАК ДА НИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ,НАИСТИНА ТОВА Е РЕАЛНОСТТА
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #63 -: Юни 03, 2008, 20:52:28 pm »
Лорче, не викай моля те!
И дори да не взима пари бабата, пак не е особено полезна ми се струва. Сигурно наистина си вярва, че помага и го прави с най-добри намерения. Но нали знаете пътя към ада е постлан с добри намерения. Ами ако аз например и се доверя безрезервно и след две години чакане и надежди нищо не стане..... Тогава няма ли да се чувствам още по-зле?!
*
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #64 -: Юни 03, 2008, 23:22:05 pm »
аз не виждам къде в изказването си"викам",напротив казвам че трябва да се доверяваме на медицината ,а не на гледачки,мисля че това не е викане :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #65 -: Юни 03, 2008, 23:32:53 pm »
В нет-пространството писането с главни букви се приема за викане или поне повишаване на тон.
*
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #66 -: Юни 04, 2008, 10:50:24 am »
В нет-пространството писането с главни букви се приема за викане или поне повишаване на тон.

а извиняваи тогава ,незнаех :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #67 -: Юни 04, 2008, 11:20:59 am »
 :balk_600:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #68 -: Юни 04, 2008, 12:11:48 pm »
Сега като се замисля, каза, че мъжът ми има възпаление на тестисите. Аз не и повярвах, макар, че пихме билките, защото преди това уролог му каза, че има много хубави тестиси, особено десния  :wink: Обаче скоро Кацаров му откри кисти и в двата, та май позна бабата... поне за това  :lol:

Тея, ти поне си грамотна жена, възпаление и киста са две съвсем различни неща.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #69 -: Юни 12, 2008, 10:26:02 am »
Здравейте и от мен,да се запиша в темата за баба Куна.
Тя ми е отдавнашна приятелка-казаха ми за нея случайно и аз реших да и се обадя по телефона да се разберем кога да отидем(още на първата година от неуспешното ни бебеправене).Тя ми каза,че е много далече и ще ми изпрати списък с билки да пием,че имам възпаление на яйчниците,а мъжа ми на тестисите.И че през 2007г.ще имаме момче...С огромно желание,надежда ....взехме билките,пихме ги,но така и не забременях.Обадих се пак(с какъв акъл и аз незнам)и пак отначало-пак билките,пак надеждата-тогава каза,че ще забременея юли 2007(което не стана).Обадих се пак!!!И вече жената каза,че съжалява че не ми е помогнала,надява се да стане при нас до 2008.И с това приключих с баба Куна.Но пари не ми е искала женичката,нито ме накара да отида там.В края на краищата с олигоастенотератозооспермия как да стане(като и при мен не са направени още всички изследвания и не се знае дали няма да излезе нещо).
И много странно ми казваше до последно да не ходя на лекар на ръчен преглед(но така и не ми обясни защо).
Така вече след 3 изгубени години сме в началото на борбата си със стерилитета.
Дано съм ви помогнала.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #70 -: Юни 07, 2010, 12:02:45 pm »
Аз едно не мога да разбера-защо на всяка пусната тема за тази баба,веднага се появяват едни и същи всезнайки,дето сипят подигравки и дават съвети,които са за друг подфорум!
Като не ви интересуват билки,какво правите тук?!?!?!?!
Много ми е чудно хаповете,дето си ги купувате от аптеката,по-безвредни ли са?
Да сте чували,че във факултета по фармация,се учи сериозно ботаника?Май не!Ама сте компетентни и раздавате правосъдие чули-недочули!
Искам да прочета мнения на хора,които са ходили при тази баба,а не здравомислещи компетенции,щото на такива се наслушах през последните 3 години ходене по мъките!
Рецептите са различни,момичета!Много различни!Съвпадат само 2 билки,да ви кажа ей така,за информация!
И бабата не иска пари,пак за информация!На мен ми отказа,а майка ми дойде с мен,за да и се извини,че преди 30 години и се е изсмяла точно толкова надменно,колкото вие,че ще роди син след 10 години.Да е жив и здрав брат ми,с който имаме точно 10-годишна разлика!И други неща,които не касаят форума,но са се случили след години...

Не знам дали на мен ще помогнат билките,но само искам да ви помоля-като не знаете,не коментирайте!
Има много шарлатани наистина,но тази жена далеч не е от тях!
Бабата не живее в Славщица вече-ако някой смята,че има нужда от помощта и-нека ми пише на ЛС,с удоволствие ще помогна-безплатно!
Останете си с добро!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #71 -: Юни 07, 2010, 15:39:35 pm »
А бабата във факултета по фармация ли е учила, че дава така смело рецепти за билки?
Не се научихте и туй то. Няма такова нещо като - "билките не вредят". Напротив, могат такива бели да направят, че думи нямам. Най-малкото могат да нарушат хормоналния баланс, затова не се изписват без необходимите прегледи и изследвания.
Ама нищо, вие си ходете при баби и врачки.
Както виждаш, Алтеа, нито едно от момичетата, които защитаваха баба ти Куна, не е забременяло след нейната "помощ". Защо ли вече не пишат? Някои дори след вдъхнатата им надежда и впоследствие рухнала такава, от нейни защитници, се превърнаха в противници. Интересно, нали? Или са прозряли истината или са ...как беше..."компетенции" :lol:
Не мога да проумея как в 21 век все още сме толкова късогледи и невежи....
Успех ти желая от все сърце!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #72 -: Юни 08, 2010, 10:43:43 am »
Аз също Ви желая успех,понеже разбирам прекрасно!
Само,мили дами,не разбирам защо,след като твърдите,че медицината е чаааак толкова напреднала,защо вие сте тук?Докато чета форумите,виждам,че и много напредналата медицина на много от нас не само,че не е помогнала,а е навредила...И аз съм в кюпа!
Вече започвам да мисля,че всички тези форуми за взаимопомощ,са всъщност рекламни сайтове на ин-витро клиниките.
Научете се първо да уважавате правото на избор на съфорумките си,точно така,както желаете и вашето мнение да бъде чуто...
Относно бабата-къде помогнала,къде не- да сте чували Ванга или Вера Кочовска да са завършили пет-шест висши училища?
Желая от сърце успех на всички ,ама опитайте да се отървете от тая пуста злоба...
Колко съм късогледа и невежа,аз си знам,едно хвърлено мнение не променя фактите,възможно е и да съм прочела доста повече книжки от теб...Но със сигурност съм успяла да се преборя с целия гняв,който ти и останалите компетенции сте допуснали да ви обземе!
Нямам работа тук,така,че с цялото си сърце ви желая да постигнете мечтата си!
*
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #73 -: Юни 08, 2010, 11:11:38 am »
А защо пишеш тогава тук? Остави ни да си правим реклама на ин витро клиниките, пък ти си взимай билките и чакай да забременееш!

Всичко най-хубаво!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #74 -: Юни 08, 2010, 11:35:48 am »
е кои са пък Ванга и Вера Кочовска
извини ме за невежеството ми, но каква връзка имат те с проблемното забременяване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #75 -: Юни 08, 2010, 15:41:27 pm »
Само,мили дами,не разбирам защо,след като твърдите,че медицината е чаааак толкова напреднала,защо вие сте тук?Докато чета форумите,виждам,че и много напредналата медицина на много от нас не само,че не е помогнала,а е навредила...И аз съм в кюпа!
Вече започвам да мисля,че всички тези форуми за взаимопомощ,са всъщност рекламни сайтове на ин-витро клиниките.

Всеки има право да мисли и пише каквото си иска,
но доброто възпитание налага граници в изказа!
Това е сайт за взаимопомощ, справка подписа ми!
Както искаш така го приемай, моите две деца са плод на този сайт и моя лекар,
който открих и чрез него!
По образно казано, аз съм подвижна реклама на Зачатие и д-р Владимиров  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #76 -: Юни 08, 2010, 16:52:06 pm »
Всеки път като мярна заглавието на темата в Обновени, ме напушва на смях.  :lol:

Познала ли била на някой баба Куна?

Ами вариантите са само два: или ще познае, или не, тоест винаги има 50% вероятност за успех, което не е зле за метода "плюнча пръст и преценявам откъде духа вятъра".
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #77 -: Юни 08, 2010, 18:11:21 pm »
Ами вариантите са само два: или ще познае, или не, тоест винаги има 50% вероятност за успех, което не е зле за метода "плюнча пръст и преценявам откъде духа вятъра".

Тази сметка в стил баба Куна ли беше?
По тази логика, ако ти кажа, че второто ти внуче ще е момиче и ще се роди на 1.06 вероятността да позная е 50%.
Вероятността БГ да спечели следващото световно по футбол също е 50% (или го печели или не).

Съжалявам за спама, аз никога не съм ходила при баба Куна и не я познавам. Но защо нападате момичето, което казва, че тя е познала на майка й. Всички имаме глави на раменете си и знаем каква е вероятността да налучка.
Тази тема е пусната за баба Куна и който има да каже нещо по темата, може да го каже тук. Ако не искате никой повече да не казва нищо, просто я заключете.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #78 -: Юни 08, 2010, 18:54:36 pm »
Ами вариантите са само два: или ще познае, или не, тоест винаги има 50% вероятност за успех, което не е зле за метода "плюнча пръст и преценявам откъде духа вятъра".

Тази сметка в стил баба Куна ли беше?
По тази логика, ако ти кажа, че второто ти внуче ще е момиче и ще се роди на 1.06 вероятността да позная е 50%.

Всички имаме глави на раменете си и знаем каква е вероятността да налучка.
Тази тема е пусната за баба Куна и който има да каже нещо по темата, може да го каже тук.


Мда, точно 50% е вероятността, винаги и когато отговорът е "да" или "не".

Темата е пусната в свободен форум и се обсъжда от широк кръг потребители с различна нагласа. Ако тези, на които "им е познала" не търпят ирония и критика, да не питат "на кой друг е познала".

Достатъчно сериозни теми и проблеми има във форума. Но като видя нещо комично, се смея, без да се заяждам с когото и да било.
Re: познала ли е баба куна до сега на някой
« Отговор #79 -: Юни 11, 2010, 16:26:59 pm »
althea можеш да пуснеш кординатите на баба Куна за да може всеки които се интересува да ги ползва,а относно споровете които водите в темата всеки е с различно мнение и виждане затова не я пълнете с излишни дрънканици.