0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #60 -: Септември 01, 2007, 11:06:29 am »
Дара също сама си направи "режима" В началото и аз се терзаех и не откъсвах поглед от часовника. После прочетох едно от мненията на д-р Бърди - "деството не е казарма" и мирясах. И ние се водим по първото хранене за деня. Като будува 2 часа и и се доспива и така... Така, че Нинче, споко! Радвай се на детето когато е будно, храни когато е гладно  (трябва да са минали мин. 2ч. от предното хранене), като му се доспи го слагай в кревата...

Ааа и за къпането... Нищо им няма, ако пропуснат една вечер - ще го изкъпеш сутринта. По едно време, умишлено къпех Дара сутрин. Вечер беше много изморена и изнервена. Не можех нито да я изкъпя, нито да направя масаж. Сутрин беше рай - детето в настроение, кефи се във водата и аз не се изнервях от ревове и писъци. Сега пак се къпем вечер - под час? неее когато е удобно и за двете ни  :)
« Последна редакция: Септември 01, 2007, 11:12:01 am от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #61 -: Септември 01, 2007, 11:28:58 am »
Много ви балгодаря Джам, Стефи, Цвети, Сетакап, сърдечно. Тука е мястото  :youwoman: . Наистина е ужасно, когато човек започне да си мисли, че е неудачник. ще пробвам да се успокоя и да не насилвам нещата, ясно е че трябва търпение, само ме беше стах, че само аз немога да подредя нещата.
Благодаря ви.  :balk_104:
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #62 -: Септември 01, 2007, 12:08:15 pm »
Честит имен ден на всички именници!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #63 -: Септември 01, 2007, 12:38:38 pm »
Цитат
само ме беше стах, че само аз немога да подредя нещата
Сватя, тва да ти е страха на тебе. То нашите страхове - малки и големи тепърва предстоят ... :D
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #64 -: Септември 01, 2007, 13:00:36 pm »
Като стана дума за масажа (ние започнахме вече), но аз засега практикувам вечер след баня - пък сега чета, че трябвало сутрин или следобед час, час и половина след хранене! Е, за нас това значи да се събуждаме, за да правим масажи и гимнастика! Явно трябва да намеря някакъв компромисен вариант или не е фатално, че е вечер тая ни дейност!

И друго, четох това онова за бебешкото акне - но кога в края на краищата преминава, че много му се дразня, да му се не види!!!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #65 -: Септември 01, 2007, 13:47:52 pm »
Да попитам и аз за мойта беба ,нещо си лапаме много ръчичките и много се слюнчи,но наистина много . До колкото знам признаци за никнене на зъбки да но ние преди 3 дни навършихме 3 мес. не е ли много рано и на какво друго може да се дължи ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #66 -: Септември 01, 2007, 14:54:18 pm »
И Стефито тогава почна да се плюнчи- още нямаме индикация за зъб   :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #67 -: Септември 01, 2007, 15:37:20 pm »
Да попитам и аз за мойта беба ,нещо си лапаме много ръчичките и много се слюнчи,но наистина много . До колкото знам признаци за никнене на зъбки да но ние преди 3 дни навършихме 3 мес. не е ли много рано и на какво друго може да се дължи ?
И Анджела започна да се лигави към 3м и нещо и да дъвче всичко- ръце, играчки, каквото и попаднеше, ама и ние още нямаме нито 1 зъб.Но все пак нищо не се знае.Може и да ви пробие скоро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #68 -: Септември 01, 2007, 20:35:15 pm »
лапането и слюнченето изобщо не са задължително индикация за никнещи зъби, както смятат бабите.

пъхането в устата на всичко ново е първият начин за бебето да почувства и опознае света. до към година-година и половина, все още устата е най-важният сензитивен орган.

ако и вие държите постоянно нещо в устата си, ще отделяте повече слюнка. справка - зъболекарския стол. а бебетата все още не умеят да си гълтат слюнката като нас, възрастните, затова тя се стича от устата навън.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #69 -: Септември 01, 2007, 20:54:21 pm »
Джам, ви го е написала много добре за слунченето. Ние сме сигурно рекордьори по точене на лиги, от 2.5 м., та до 8 м. ходеше постоянно с лигавници, които сменях на 30-40 мин., защото просто подгизваха, за статистиката имаме 40 лигавника с найлон :lol:
Бора, а за масажа и гимнастиката няма страшно, можеш да правиш преди ядене, важното е да е минало достатъчно време от предното хранене. Деси също спеше постоянно до 2.5 м. и не беше възможно да й правя гимнастика между две хранения, правех я непосредствено преди хапване, а вечер след баня само масажче :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #70 -: Септември 02, 2007, 12:50:39 pm »
Ние бяхме с температура и съвсем лека хрема. :( Това и е първото разболяване и две нощи просто не посмях да мигна. Дали е от зъбки или нещо вирусно не мога да кажа. Вече нямаме температура и хремата почти изчезна, ще видим довечера как ще е. Ноо ръфаме с рев и жестокост всичко до което се доберем. :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #71 -: Септември 02, 2007, 16:43:57 pm »
Прочетох, че се препоръчват спални чувалчета, като попорастнели малко бебетата, че се развивали. Че тя Крисон се развива от преди две седмици, освен, че сме почти всеки ден напреко на кревата. Да я пъхам ли в огромния чувал да спи вече????
Седмицата приключваме с як обрив по лицето  :( Било милиария..... Егати тъпотията. Всички деца карали жълтеница, имали колики, имали гъбички в устата, имали и милиария...било нормално. Е немога да го възприема всчкото това за нормално  :x
ще се полудява очевидно  :?

П.С. Сватя, то сега аз като съм толкова налудничава, незначи, че и детето ша е откачено като мене, да не се разсватосаш ся с мене.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #72 -: Септември 02, 2007, 17:30:29 pm »
Било милиария..... Егати тъпотията
Тва пък кво е? И ние имаме пъпки, но лекарката се задоволи само да каже, че било нормално.

П.П. Сватя, нема се разсватосам бе :D
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #73 -: Септември 02, 2007, 18:32:27 pm »
Джам мерси за отговора да логично е да се опознава света така.Стефи расмя ме с вашите лиги ,как ги измери   :D ,а виж за лигавници то и аз започнах яко да купувам ,но дано не ми се налага да стигам вашата бройка  :D Лейди на мен педиатърката ми каза ,че това е бебшко акне от хормоните и ще се изчисти ,но истината е ,че като преминаха първите жеги и захладня и детето нямаше и една пъпчица.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #74 -: Септември 02, 2007, 18:37:36 pm »
Милиарията са пъпчици от претопляне. :? Бая сме се изпъпчили, аз се бъзикам (доколкото мога), че е в пубертета и има акне, а то Бърди взе, че се произнесе, че е възможно и да е бебешко акне. Итакова имало.. Да не се шашкам, така ми се стори....А отделно, че сме я претоплили.

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #75 -: Септември 02, 2007, 18:52:56 pm »
Аз точно за това се нервя с тея обриви - може да е това, може онова - милиарии, акнета, претопляне, алергии - направо аз се изприщвам вече...
За протокола - и ние сме с гаден обрив на лицето! Дано утре нашта педиатърка знае от кой вид сме докопали!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #76 -: Септември 02, 2007, 21:36:39 pm »
учудващо е, нали? ние си мислим, че бебетата са като новички кукли, прясно извадени от целофана и без никакви дефекти, пък те имали също проблеми на растежа :)

да, има нормални неща в периода на новороденото, така е. разбирам, че майката иска бебето й да е перфектно, но е по-добре да се тюхка от колики и жълтеница, отколкото от нещо наистина сериозно, пази Боже!

не знам на какво викат "бебешко акне" и "милиария", но принц Мартин имаше едни бели пъпчици като запушени мастни порички по нослето от 10-тия си ден та горе-долу до към края на 2-рия месец. изчезнаха си с времето. и то било нормално.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #77 -: Септември 02, 2007, 21:51:00 pm »
За тези пъпчици да се изкажа и аз, не зная до колко е достоверно, но на мен ми обясниха, че бебето се "чисти" от хормоните на майката, при Стефи точно около 40 ден се появиха- ето тук можете да видите като ситен обрив бяха изпръхнали бузки и зачервени, с какво ли не мазах, но си минаха от самосебе си, цялата работа за около две седмици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #78 -: Септември 02, 2007, 22:39:47 pm »
Джам, абсолютно съм съгласна с теб, по-добре тези неща, от колкото недай боже нещо по-...И все пак е малко притеснително, като човек се страе и въпреки това нещо не е съвсем като хората.Може примерно тези дни да съм прекалила с някаква храна каза док., а аз толкова се старая, може да съм я претоплила.. А и все си мисля, ами ако не е това дето казва лекарката...Пак стигаме до майчиния страх. :) Тенкю за отговора.
Мини, ами и на Криси нещо подобно, ама като че ли по-изразено, ама то на снимката не се и вижда много. ще чакаме и ще видим. Обаче е голяма сладуранка Стефания, с едни бузанки за щипане :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #79 -: Септември 02, 2007, 22:43:12 pm »
ооо, миси миси
Господ е запазил най-красивите деца за нас- за това толкова ги чакахме
  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит