0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #40 -: Август 30, 2007, 23:22:00 pm »
И Стефито е изтепосана   :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #41 -: Август 31, 2007, 10:13:34 am »
И двечките са много сладинки :) Имате по 1 глас от мен.
Мини, много мерси за инфото за видовете пампи в другата тема, светна ми сега!
« Последна редакция: Август 31, 2007, 10:16:04 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #42 -: Август 31, 2007, 11:13:09 am »
И двечките са много сладинки :) Имате по 1 глас от мен.


И от мен!   :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #43 -: Август 31, 2007, 11:37:36 am »
при нас е драма - растат зъби, имам чувството, че 4 наведнъж :(
отгоре едното проби преди 2 часа и преди малко най-накрая заспа малкия.
обърна си режима, цяла нощ е играл, не иска да яде мляко, плаче жално нонстоп.
таткото допълнително ме ядоса вчера - искал непременно столчето за кола да е с Isofix, нищо че струват двойно :x и понеже трудно се намират, ще си пътуваме явно с бебешкото до морето. Горкия ми дългуч :lol:
Айде, оплаках се, олекна ми :D

п.п. която от бъдещите мами няма още пасатор, да се снабди - родих се, откакто го имам, отнема ми около 5 пъти по-малко време приготвянето на храната :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #44 -: Август 31, 2007, 11:39:58 am »
Е аз пък Стефито не я открих...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #45 -: Август 31, 2007, 12:01:31 pm »
Е аз пък Стефито не я открих...

Аз я открих, но видях и още едно бебе на Зачатие - Ева - Русе (с розовите очила)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #46 -: Август 31, 2007, 12:29:46 pm »
Благодарим сърдечно за дадените за нас гласове!
Ултра, съчувствия за зъбите.
Мини, къде сте не Ви намирам.
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #47 -: Август 31, 2007, 12:49:11 pm »
Е аз пък Стефито не я открих...

Видях я :)
Мини, тази лента за главата от каква материя е?
Аз исках да купя нещо такова, че на нас косата вече ни влиза в очитв, ама все ми предлагат едни такива като плюшени, дето страшно ще запарват.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #48 -: Август 31, 2007, 12:53:00 pm »
Е аз пък Стефито не я открих...

Стефания, Стара Загора. Най-лесно е да пуснеш търсенето (Ctrl+F) и пишеш "Стефания". Тя е втората, има още една от Ямбол.
« Последна редакция: Август 31, 2007, 12:54:33 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #49 -: Август 31, 2007, 12:55:50 pm »
Я да питам мамите аз тука - с какво отоплявате стаята, където "живее" бебето ви. Защото ние май ще се избием докато решим с какво ще се греем зимата :lol:
Бебка я гледахме на маслен радиатор и съм много доволна.

Ние имаме обратния проблем с храненето- прекалено много яде, няма спиране и след това повръща  :( И все ми е жал да я спра на определено количество.На 7 месеца сме 74 см  8O и 8,500 кг.
Притеснявам се и за водата- капка не иска да пие, а сокове може да изпие огромни количества.Ама то не може само на сокове   :x
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #50 -: Август 31, 2007, 13:00:42 pm »
Ултра, лек път и не се ядосвай, ще спирате по-често да си прави гимнастиката Симеон  :wink:

Притеснявам се и за водата- капка не иска да пие, а сокове може да изпие огромни количества.Ама то не може само на сокове   :x
Пиера, ние имаме абсолютно съшия проблем, но значително го облекчих, като почнах бавно и неусетно да разреждам сока с вода. Първо 2/3 сок на 1/3 вода, после наполовинка, сега сме вече на 1/4 сок - 3/4 вода, но чиста вода все още отказва диването.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #51 -: Август 31, 2007, 15:41:18 pm »
Благодаря от името на Стефи за гласувалите за нея :bighug:
Цветенце- пише, че е 100% памук, от Премама съм я купувала- води се единствения модел за новородено, някъде към 15-16 лева, ама не съм много сигурна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #52 -: Август 31, 2007, 17:59:51 pm »
Цитат
п.п. аз харесвам всички бебета на Зачатие и това не е празна дума. освен сладурчовци, тук друго досега не съм видяла.

И аз мисля така. Просто зачатско бебе грозно няма! :lol:
А сега моля да споделите размислите и страстите си относно бебешката гимнастика - от колко месеца, какви упражнения и така нататък. Ако може и някой линк да подхвърлите за онагледяване, добре ще да е.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #53 -: Август 31, 2007, 18:05:23 pm »
А сега моля да споделите размислите и страстите си относно бебешката гимнастика - от колко месеца, какви упражнения и така нататък. Ако може и някой линк да подхвърлите за онагледяване, добре ще да е.

Вот тебя...  http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/#more-58
и масажжжж http://www.roditeli.info/children/bebemasaj/

и още...  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/

Срам ме е, но не съм от най-редовните с гимнастиката...  :oops:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #54 -: Август 31, 2007, 18:21:22 pm »
Якато стана дума за гимнастиката, да питам и аз. :D Навсякъде пише, че гимнастиката е за бебета навършили 1 месец и половина или 4 кг. Това значи ли, че преди това тя е противопоказна дори и най-леката гимнастика?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #55 -: Август 31, 2007, 18:39:10 pm »
 
Цитат
Навсякъде пише, че гимнастиката е за бебета навършили 1 месец и половина или 4 кг

Много мерси за линковете.
Сия, да ти кажа при нас лека за коликите се оказа гимнастиката. Нищо че все още нямаме 4 килограма , изпъваме крачета и после ги свиваме до корема 10-тина пъти, следва едно яко пръцкане /или насиране/ и положението се кротва. Тъй че просто продължавам с гимнастиките и в прекия, и в преносния смисъл  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #56 -: Август 31, 2007, 20:38:43 pm »
Лейди и ние с гимнастиката сме като вас, а якото пръцкане ме довежда до пристъпи на смях. Никога не съм мислела, че едно бебе може да пръцка толкова, макар, че аз не бих го казала умалително пръцка :wink: То си е направо като голям безсрамен човек...ама нека, че поне и олеква. Но за гимнастиката - напоследък като се нахрани е в сташно готино настроение и като я поставя повдигната много рита от кеф и сама си прави гимнастика.

Аз да споделя, вече се отчайвам  :( Нито режим можем да изградим, нито нищо. Храним се на около 3,5 - 4 часа, но в зависимост от това дали се буди през нощта да яде или не - сутрешното хранене винаги е по различно време и съответно ден с ден не си прилича...е почти де. И в следствие на това всяка вечер се къпем по различно време, понякога в 8, 8.30, 9, 9.30 рядко и по-късно, ама все пак :? Хора, аз ли бъркам някъде, ще ми се да имаме режим и детето да си свикне, имам чувството, че и за него ще по-добре....Май съм много смотана  :( Изнервила съм се до ента степен. Тя през деня почти неще да спи, а е само на месец и 5 дена келемето. Помощ  :(
« Последна редакция: Август 31, 2007, 20:41:57 pm от Nina »
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #57 -: Август 31, 2007, 21:32:56 pm »
Нина, спокойо бе мила, какъв режим на едномесечно бебе търсиш :wink:
водиш се от първото за деня хранене това е режима, през 3-4 часа :D
Деси си направи режим едва на 7-8 м. и то пак има разминаване с около часа всеки ден :)
За гимнастиката е хубаво да се прави като бебето стане 4 кг., както и масаж преди това. Задължително до 3м. преди гимнастиката правите малко масажче.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #58 -: Август 31, 2007, 21:56:54 pm »
ето тук линк към цяла книга за масажа на бебето по месеци - със снимки и пояснения. по нея съм се водила, нещата съвпадаха с това, което ми е показвала акушерката.
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3
аз почнах с масажа още на 2 седмична възраст. гимнастиката я почнахме на 1 месец.
една педиатърка ми беше казала, да не струпвам накуп и масаж и гимнастика вечер след баня, защото му идвало много на бебето и препоръча гимнастиката да е, примерно, следобяд, а вечер след баня - само масажа.

Нина, за режим е рано да се говори, както вече ти е казала Стефи. води се по детето. за приспиването ще трябва да измислиш свой подход, пак според реакциите на бебето. аз не съм имала проблем със заспиването на Мартин, на ръце не сме се носили на тая възраст. но в един момент започнах да давам биберон-залъгалка за заспиване, а също така и една мекичка играчка, която той още стиска в ръка и се гали с нея, докато заспива. пускам и тихичко приспивни нежни песнички.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #59 -: Август 31, 2007, 22:16:27 pm »
Нина, и аз много се терзаех, че нямаме режим, защото исках с всичко да успявам и да бебето да има режим, който да ми е удобен на мен :) Е не стана. Примирих се, чве всеки ден ще бъде различен - както Стефи ти е написала, водиш се от първото хранене и се научаваш да импровизираш с организацията в движение.
Също и за спането - бях изнервена, че моето едномесечно бебе през деня не ще да спи, когато уж почти само това трябва да прави. Да не говорим, че вечер преди 12 не можехме да се приспим и то с колко зор.
Сега сме на шест и от около месец нещата се наредиха малко по малко. Дните започнаха да се уеднаквяват относно хранене, спане с + - час разлика. Вече спим 2-3 пъти през деня и изобщо за мен сега стана по-лесно.
Вечер също заспиваме по - рано и по-лесно. Когато стана на 3 месеца я оставих да спи сама в стаята си и от същата вечер тя спря да се буди за нощно хранене.
Просто детето само промени поведението си.
Така че надежда има :D
« Последна редакция: Август 31, 2007, 23:40:54 pm от tzvetenze »