0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица 27,08....
« -: Август 27, 2007, 11:24:39 am »
Момичета стана обед а нямаме тема.
успешна и здрава седмица от нас.Ели беше сополива, но всичко се размина по най лекия начин.очакваме с нетърпение моренцето от 1 септември.така като гледам времето май повече ще си почиваме и разхождаме отколкото да сме по плажа.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #1 -: Август 27, 2007, 11:34:48 am »
Успешна и много много усмихната нова седмица!!!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #2 -: Август 27, 2007, 11:47:52 am »
Успешна седмица и от мен. Нииче приятно изкарване на моренцето  :D. Целувки на малката.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #3 -: Август 27, 2007, 13:19:02 pm »
Успешна седмица на всички  :) и от нас. Днес Криси беше на втора ваксина и на мерене, за 25 дена сме наддали 800 грама и сме се издължили с 6,5 см от раждането. Този плач по време на ваксината го чух за пръв път и ми скъса сърцето  :( Хубаво, че трая само половин минута и се успокоихме. Коликите ни мъчат яко и това е.
Ния, да се изкъпете един път и за нас на морето, че тая година само на снимка го гледам, но не съжалявам, че го пропуснах.
Поздрави, Нина
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #4 -: Август 27, 2007, 14:13:37 pm »
Лека и успеШна седми4ка на вси4ки бъдеЩи и настояЩи мами :P

Ния,Приятно изкарване на моренцето :beach1:

Поздрави



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #5 -: Август 27, 2007, 15:59:23 pm »
Здрава и весела седмица и от нас!

Ние сме добре, с моя мъж бяхме решили да даваме децата на детски ясли, но после размислихме и оставихме за на пролет.

Вече ходим стабилно, но малко като Чарли Чаплин.Спим по един на ден, но в осем часа вече сме в леглата.Което ни дава малко отдих и спокойна вечеря.

За радост момчетата са станали по-спокойни, играят си и се научиха да се забавляват един с друг, гледат се, борят се, смеят се заедно, направо са страхотна картинка :)

Това е за сега

Целувки на децата

ема
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #6 -: Август 27, 2007, 17:20:08 pm »
Весела седмичка и от нас! Ние сме добре. В петък ходихме на концерт във Варна и за моя радост се видях с д-р Александров - беше точно зад мен! Все едно се бяхме уговорили...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #7 -: Август 27, 2007, 17:20:39 pm »
Айде успешна седмица и от мен.
Аз малко съм бясна на домашните вкъщи, та съскайки с раздвоеното езиче съм включила метлата на турбо, пък ще видим ...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #8 -: Август 27, 2007, 18:02:59 pm »
Сватя, ако ше ти олекне и аз се разбеснявам на домашните. Акъл ако ти трябва пиши ми, ше ти ги пратя, че на мен толкова много ми дават, че ми извира като вулкан вече  :x И никва метла, аз направо с прахосмукачката ше се разфуча. Младежа вардиш ли го, да го не изпусна.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #9 -: Август 27, 2007, 21:52:39 pm »
Ха, здрасти, в новата седмица и от нас.
Днес се разминах на косъм с това да стане голяма беля с малчо.Нали сме си пилоти изпитатели с нашето бънджи над спалнята тя бесня, подскача, въртя се и какво ли не още. И в един момент дюбела на тавана, единият от двата, които държат ластика на бънджито се разкачи и Габито тупна накрая на леглото.А малко встрани щеше да се приземи доста лошо и отвисоко на балатума, под който е цимент и просто не ми се мисли.....................Добре, че нищо и няма и дано да не се е стреснала много.Видимо няма признаци да се наранила и малко след случката се хилеше пак като варен домат и ми вика "коте, коте":) :oops: 8O
Хей, момичета, за припалването на метлата аз съм специалист за жалост. Като включа на супер турбо и мъжа вече знае слага каската и бързо изчезва, че метеоритният дъжд започва.
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #10 -: Август 27, 2007, 22:14:21 pm »
Весела и безоблачна седмица и от нас!
Нека да е с малко перипетии и много добър апетит ( ние нали сме на тема захранване :wink:)
И като се заговори за бънджито - колко от вас го ползват това чудо?
За?... Против?...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #11 -: Август 27, 2007, 23:06:26 pm »
Ния, една молба към теб - бяхме говорили преди време за писалките с адреналин, ти спомена, че ще провериш.
в петъчния 24 часа четох материал от някаква доцентка-алерголожка за ухапванията и ужилванията от насекоми, та тя спомена, че писалките с адреналин от скоро се продавали и в нашите аптеки. питах в аптеката при нас - те нямаха. обадиха се на Либра - там не знаеха за такова нещо. би ли могла да провериш дали наистина има вече такъв внос и кой го внася? защото име на продукта не беше споменато...

това ще е от полза за всички ни.

апропо, тая алерголожка каза, че дори и много пъти да си жилен от оса без проблеми, няма гаранция, че при поредното ужилване няма да се направи алергичен шок. то едва ли не излиза, че всички трябва да ходим с такава писалка в джоба.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #12 -: Август 27, 2007, 23:22:18 pm »
адреналин или урбазон????? още утре ще питам.признавам - забравих,защото си нося комплект винаги в чантата.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #13 -: Август 27, 2007, 23:42:34 pm »
Ния, в статията ставаше дума за писалка с адреналин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #14 -: Август 28, 2007, 00:15:43 am »
ще проверя, но дилърите ще искат да знаят поне кой го произвежда ,та да ме ориентират за вносител-представител.щом либра го нямат,малко вероятно е за другите,но ще питам.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #15 -: Август 28, 2007, 12:56:17 pm »
Silwi, много се радвам, че сте се разминали само с уплаха за теб!
цветенце, за анкетата - ами не ползваме бънджи, страх ме е, да си призная. А и СтефиЗ ни бяха дали едно з апроба, ама пък се оказа, че нашите стени са много дебели и не може да се захване за касата на вратата.

Лека и здрава седмичка на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #16 -: Август 28, 2007, 13:42:57 pm »
Аз винаги ходя с ампула Урбазон в чантата като излизаме в гората или сме на път. Не съм алергична, но искам да съм подготвена. Имам случай в семейството дето беше доста стряскащ. Нииче я кажи Урбазона трябва ли да се съхранява в хладилник? И той на малки деца поставя ли се? Поздрави :D.
А и по време на бременност може ли да се поставя?
« Последна редакция: Август 28, 2007, 13:45:13 pm от naha »
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #17 -: Август 28, 2007, 13:53:46 pm »
Джам, никой от складовете не разполага в момента с адреналин-писалка.единствено от соффарма ми казаха,че има в детските отделения в големите градове от помощи от чужбина.в складовете даже го нямат в номенклатурата,което означава че никога не е получавано.
  Нахи, няма нужда от хладилник.Поставя се и на деца и на бременни след като знаеш необходимата доза изчислена за кг.тегло.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #18 -: Август 28, 2007, 18:25:44 pm »
Лека седмица и от нас  :D. Нека децата са zдрави и няма никакви лоШи инциденти!
При нас ниЩо ново. Чакам гости в събота и много се радвам. Надявам се на хубаво време и да не се иzложа с тортата, която искам да направя   :wink:.
Приятно иzкарване на Ния72 на морето и да случат на хубаво време  8).
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #19 -: Август 28, 2007, 21:31:45 pm »
Някой напред в темата беше попитал за предимствата и недостатъците на бънджито, затова аз ще ги обясня от моя опит до тук.
Предимства: 1)Ако бебето се радва и иска да го подрусвате на ръце си спестявате доста усилия и болежки в гръб и ръце.
2) Много бързо бебока се научава да си подскача и да се забавлява са и така имате време за себе си и няма да се чувствате неудобно, че сте го оставили само детето.
3) Крачетата доста заякват и процеса на прохождане се ускорява.
4) Моята дъщеря се научи на доста хитринки докато си подскача. Едната от тях е да си хваща разни играчки от спалнята и да се забавлява с тях.Измисли си пиниз в подскока и приземяването с леко подгъване на едното краче, за да си стигне каквото иска и си умира от кеф да го прави.
5) на бънджито няма притеснения, че може да докопа нещо, което не трябва, а в същото време движенията не се ограничават.
Недостатък: При нас се оказа един единствен.Трябва бънджито да се закачи стабилно и приодично да се проверява, тъй като понякога дюбелите, ако е закачено на тавана може да изпуснат, ако бебока си беснее на воля, както в моя случай.
Дано съм била полезна.
Ние пак си закачихме бънджитои сега сме го направили с тройна осигуровка и да чукам на дърво проблеми няма.
аааааааааааааааааааааааааааааааааа, сетих се за още един недостатък, ама в моя случай него го няма.Ако бънджито се закачи на каса на врата бебето може да се удари някъде.
И накрая да кажа, че нашето бънджи е от тези, които са малко като кенгуро, но дълбоко.
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #20 -: Август 28, 2007, 21:40:45 pm »
Привет и от нас, най-накрая свърши този ден, как съм жива незнам, но Деси не спря да мрънка през цялото време :?
По въпроса за бънджито, ние също имаме, но Деси не го хареса от самото начало, както и проходилката. Пробвала съм я десетки пъти, но повече от 2-3 минути не иска да седи, защото я ограничава. Но за сметка на това обожава да си седи на пода и да си щъка навсякъде :D
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #21 -: Август 28, 2007, 21:43:05 pm »
Я да питам мамите аз тука - с какво отоплявате стаята, където "живее" бебето ви. Защото ние май ще се избием докато решим с какво ще се греем зимата :lol:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #22 -: Август 28, 2007, 23:15:28 pm »
Мари, доколкото знам, маслените радиатори са най-подходящи за отопление на стаята на бебо. Но нека по-запознати мами си кажат мнението.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #23 -: Август 28, 2007, 23:27:11 pm »
Ние сме с маслен радиатор.
Днес бяхме на консултация- вече сме 7170 и 65 санта, добре се развиваме, да се похваля- на обед половина голямо /190 гр/ пюре на Сънвал /картоф, тиква и копър/ и следобед 1 цяло /130 гр/ пюре манго на Семпер. Ако я караме все така- добре ще сме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #24 -: Август 28, 2007, 23:38:32 pm »
Мари климатик или маслен радиатор.поддържала съм 21-22 градуса.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #25 -: Август 29, 2007, 00:36:09 am »
Весела седмица и от нас! Много здрави бебета и повече положителни тестчета!
 Ние вече сме си в Германия, далеч от баби и дядовци и купона е пълен. Малкия бяс вече 3ти ден ни разказва играта с не искане на млякото вечер, като снощи купона беше пълен - повръща 3 пъти зверски, докато си изкара млякото и каквото друго можа и най-накрая заспа. С това ядене направо полудявам вече и не знам какво да го правя. Все още сме много малки за 3 пъти ядене на ден :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #26 -: Август 29, 2007, 07:23:52 am »
Стефич, малката Габи си умира пък за бънджи.В него изкарва поне по 3 ч на ден,което е супер защото аз си имам време за себе си.
А за мрънкането не знам при Вас как е, но при нас то е само на ядене.Не знам за по-злоядо детете от нас.То не е въртене на главата ,мажене на плота и правене на разсеяна, но ако дръпна лъжицата и я оставя гладна си я иска, т.е иска вниманието.Яденето май за моята дъщеря е нещо като последна грижа,но аз вече почвам да се притеснявам, защото видимо отслабна, а насила да давам не мога и не искам.Дайте някакви идеи Вие какво сте правили, че аз вече се изчерпах.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #27 -: Август 29, 2007, 10:48:40 am »
Mary, и ние миналата зима бяхме на маслен радиатор. Сега сме в ново жилище и си направихме локално парно само за нашия апартамент, с ел. котле.

Силви и Гане, късмет със злоядите бебета. Абе  наистина е много малък Алекс за 3 хранения на ден :? Силви, не знам как е при вас, но Дани е определено на периоди с храненето. Като бебе ядеше около 2/3 от препоръчителните порции за възрастта му, но качваше даже леко над златната среда за нормата. После, като почна да се движи повече, пак яде по толкова, но започна да сваля на тегло. Но той си беше пухчо преди, така че не съм се тревожила, педиатърът също каза, че няма основание. На 11 месеца беше 10 кг, а сега на 14.5 месеца е 9.800 кг. Миналата седмица ядеше супер малко, май в жегите винаги е така. А тази има апетит, вчера за първи път стигнахме 190 мл за вечерното мляко. Ако не е ял достатъчно, предлагам нещо дребно между храненията (мъничко плодче, 1 бисквитка, 2-3 лъжички кисело мляко), той обикновено отказва и така знам, че не е гладен. Не го насилвам, той си знае кога колко. Само за обедното ядене, понеже е "човешка" храна, гъста супа или манджа, много ми се ще да си изяжда колкото може повече и се правя на клоун, но отнема около 40-50 мин и пак рядко си изяжда цялата порция.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #28 -: Август 29, 2007, 12:33:16 pm »
Мармот, пося надежда в изтерзаното ми ежедневие :D Аз все се тормозя, че не може да си изяде "нормата" и е само 8100 на 10 месеца. Хърба :?
Понякога се случва да пропуснем разходка - докато изяде всичко става време за следващото спане. В трудното начинание ми помагат рекламите (гледа като омагьосан и само отваря устата, колкото и да е непедагогично), пералнята (особено центрофугата), нещо, което да си върти в ръцете или рекламни брошури. Обича и да опитва нови неща, тогава яде с видим интерес. Редуваме се да готвим със свеки, купувам и готови, сега избирам и детска кухня само заради разнообразието.
Бънджи нямаме :( Исках да видя как ще му се отрази, ама ни се размина. Бяха ни обещали за подарък и аз все отлагах купуването, а сега ми се струва вече късно.

Да питам и нещо мамешко: наблюдавате ли изтичане на кърма месеци след спиране на кърменето?
Аз не кърмя Симеон вече повече от 4 месеца, но наскоро забелязах изтичане на кърма сутрин или след къпане. Едната гърда става напрегната и болезнена и без масаж не се оправя. Компетентни източници казаха, че е нормално, ама аз и вас да питам. Препоръка за мамолог?

Иначе ние заминаваме за Аполонията. Ще се опитаме да съчетаем малко културни мероприятия със суперлюбопитно бебе :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #29 -: Август 29, 2007, 13:07:53 pm »
Мармотче, аз съм станала на клоун вече, то не са играчки, то не са чалга песни, щото само така мога евентуално да му привлека вниманието, то не са смяна на обстановка, изчакване и още хиляди други. Ако си реши, че храната не му харесва - каквото и да правя не яде и това е. Днес направо съм разбита - яде пасирана мусака без да се мръщи. И то такова количество, което до сега не е ял от друга манджа. И домашните кисели харесва много. И аз искам от човешките манджи да яде малко повече, ама не става винаги и това си е :? Надявам се малко от малко да го привикна към нашата храна сега като му излязоха малко зъби.
Ултра, ние сме същите с рекламите и другите цветни истории. Аз заради това го записах на кухня в България - дано свикне с манджите. Ама тук в Германия няма такива екстри :? По въпроса за кърмата - и на мен все още ми изтича кърма, а съм спряла от около 7-8 месеца вече с кърменето. До колкото разбрах нормално било. Въпреки че аз пих лекарства за спиране и пак има.
За протокола - ние сме на 1 г. и 6 м. и сме 84 см и 13600 кг. Това нормално ли е, едри ли сме? Да се чудя сега да се тревожа ли и да ограничавам яденето или не :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #30 -: Август 29, 2007, 13:13:33 pm »
относно изтичането на кърма, на мен не ми тече, но като стисна зърното все още излизат по няколко капки, а и аз пих лекарства за спиране.
за хапването май ние сме най-добрите прасенца, яде всичко и достатъчно, само дето сме за в банята след всяко ядене :lol: ама то и ни личи де, на 10 м. 9 кг. и 75 см.
ние се топлим с електрическите радиатори на Адакс, вече две зими и съм много доволна, имат си термостати, нагласяш си ги на желаната температура и нямаш грижи. Деси зимата съм я гледала на 20-21 градуса, 18-19 вечер, според мен няма нужда от по-топло, само се изнежват децата.
« Последна редакция: Август 29, 2007, 13:17:26 pm от StefiZ »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #31 -: Август 29, 2007, 13:17:26 pm »
Колко трябва да е оптималната температура в стаята с бебето? Браво на добрите дечица дето си похапват (пупупу) големи да порастнат  :)
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #32 -: Август 29, 2007, 16:10:43 pm »
През зимата държах Дара максимум на 22гр. Колкото до яденето... ммм любимата ми тема  :x Не е пила мляко повече от месец - какво ли не пробвах не и не! Яде каши и пюрета 4-5 пъти на денонощие.През биберон пие само вода - ако усети, че е нещо друго плюе. Много-малко, това е положението. Бях се засилила да бъркам и хвърлям като ненормална, но осъзнах, че така ще я направя още по-капризна. Сега като откаже да яде, прибирам и не предлагам друго. Като огладнее яде всичко без рекламации. За протокола - почти на 8м. 7200кг, 68см
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #33 -: Август 29, 2007, 17:05:54 pm »
аз също действам така - откаже ли да яде,вдигам чинията и я смъквам от масата.след около час идва и се умилква около яденето което е отказала.не правя така само на неща,които от малка не ги обича - червен пипер или картофено пюре.всеки обед настоявам за супа задължително.чиста проба -дали ще мине номера и капризи.
и аз за протокола 2г 8 м - 14 кг.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #34 -: Август 29, 2007, 17:51:35 pm »
До сега си мислех, че съм много лоша майка, ама след последните три дни екшън, явно и аз ще го пооставя гладен. Иначе само си хабя нервите :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #35 -: Август 29, 2007, 18:17:38 pm »
Аз си мислех, да слагаме климатик - само да не е вредно за бебето. :?
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #36 -: Август 29, 2007, 23:33:48 pm »
Аз си мислех, да слагаме климатик - само да не е вредно за бебето. :?

Чела съм да се избягва употребата на климатик при малки бебета, но пък варианта е да се почистват много редовно филтрите. И ние бяхме на радиатор, макар че имаме климатик.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #37 -: Август 30, 2007, 19:34:37 pm »
Здравейте мацки,
Ние отновосме на страниците на "Моето бебе и аз" и понеже тук няколко човека казаха, че харесват дъщеря ми давам линк, ако искат да гласуват за нас:
http://www.moetobebe.net/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=naisladkobebe
Ние сме някъде номер 17 май и сме с кърпа на главата и молив в устата.Аз мисля, че преди време дори част от тези снимки с нея бях постнала тук.Име: Габи, София
« Последна редакция: Август 30, 2007, 19:36:43 pm от Silwi25 »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #38 -: Август 30, 2007, 21:38:34 pm »
Много е сладка Силви, имате един глас от мен. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #39 -: Август 30, 2007, 22:27:59 pm »
ох, Силви, ще ме умориш с тая мания за конкурси :)

п.п. аз харесвам всички бебета на Зачатие и това не е празна дума. освен сладурчовци, тук друго досега не съм видяла.
« Последна редакция: Август 31, 2007, 00:06:42 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #40 -: Август 30, 2007, 23:22:00 pm »
И Стефито е изтепосана   :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #41 -: Август 31, 2007, 10:13:34 am »
И двечките са много сладинки :) Имате по 1 глас от мен.
Мини, много мерси за инфото за видовете пампи в другата тема, светна ми сега!
« Последна редакция: Август 31, 2007, 10:16:04 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #42 -: Август 31, 2007, 11:13:09 am »
И двечките са много сладинки :) Имате по 1 глас от мен.


И от мен!   :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #43 -: Август 31, 2007, 11:37:36 am »
при нас е драма - растат зъби, имам чувството, че 4 наведнъж :(
отгоре едното проби преди 2 часа и преди малко най-накрая заспа малкия.
обърна си режима, цяла нощ е играл, не иска да яде мляко, плаче жално нонстоп.
таткото допълнително ме ядоса вчера - искал непременно столчето за кола да е с Isofix, нищо че струват двойно :x и понеже трудно се намират, ще си пътуваме явно с бебешкото до морето. Горкия ми дългуч :lol:
Айде, оплаках се, олекна ми :D

п.п. която от бъдещите мами няма още пасатор, да се снабди - родих се, откакто го имам, отнема ми около 5 пъти по-малко време приготвянето на храната :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #44 -: Август 31, 2007, 11:39:58 am »
Е аз пък Стефито не я открих...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #45 -: Август 31, 2007, 12:01:31 pm »
Е аз пък Стефито не я открих...

Аз я открих, но видях и още едно бебе на Зачатие - Ева - Русе (с розовите очила)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #46 -: Август 31, 2007, 12:29:46 pm »
Благодарим сърдечно за дадените за нас гласове!
Ултра, съчувствия за зъбите.
Мини, къде сте не Ви намирам.
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #47 -: Август 31, 2007, 12:49:11 pm »
Е аз пък Стефито не я открих...

Видях я :)
Мини, тази лента за главата от каква материя е?
Аз исках да купя нещо такова, че на нас косата вече ни влиза в очитв, ама все ми предлагат едни такива като плюшени, дето страшно ще запарват.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #48 -: Август 31, 2007, 12:53:00 pm »
Е аз пък Стефито не я открих...

Стефания, Стара Загора. Най-лесно е да пуснеш търсенето (Ctrl+F) и пишеш "Стефания". Тя е втората, има още една от Ямбол.
« Последна редакция: Август 31, 2007, 12:54:33 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #49 -: Август 31, 2007, 12:55:50 pm »
Я да питам мамите аз тука - с какво отоплявате стаята, където "живее" бебето ви. Защото ние май ще се избием докато решим с какво ще се греем зимата :lol:
Бебка я гледахме на маслен радиатор и съм много доволна.

Ние имаме обратния проблем с храненето- прекалено много яде, няма спиране и след това повръща  :( И все ми е жал да я спра на определено количество.На 7 месеца сме 74 см  8O и 8,500 кг.
Притеснявам се и за водата- капка не иска да пие, а сокове може да изпие огромни количества.Ама то не може само на сокове   :x
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #50 -: Август 31, 2007, 13:00:42 pm »
Ултра, лек път и не се ядосвай, ще спирате по-често да си прави гимнастиката Симеон  :wink:

Притеснявам се и за водата- капка не иска да пие, а сокове може да изпие огромни количества.Ама то не може само на сокове   :x
Пиера, ние имаме абсолютно съшия проблем, но значително го облекчих, като почнах бавно и неусетно да разреждам сока с вода. Първо 2/3 сок на 1/3 вода, после наполовинка, сега сме вече на 1/4 сок - 3/4 вода, но чиста вода все още отказва диването.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #51 -: Август 31, 2007, 15:41:18 pm »
Благодаря от името на Стефи за гласувалите за нея :bighug:
Цветенце- пише, че е 100% памук, от Премама съм я купувала- води се единствения модел за новородено, някъде към 15-16 лева, ама не съм много сигурна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #52 -: Август 31, 2007, 17:59:51 pm »
Цитат
п.п. аз харесвам всички бебета на Зачатие и това не е празна дума. освен сладурчовци, тук друго досега не съм видяла.

И аз мисля така. Просто зачатско бебе грозно няма! :lol:
А сега моля да споделите размислите и страстите си относно бебешката гимнастика - от колко месеца, какви упражнения и така нататък. Ако може и някой линк да подхвърлите за онагледяване, добре ще да е.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #53 -: Август 31, 2007, 18:05:23 pm »
А сега моля да споделите размислите и страстите си относно бебешката гимнастика - от колко месеца, какви упражнения и така нататък. Ако може и някой линк да подхвърлите за онагледяване, добре ще да е.

Вот тебя...  http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/#more-58
и масажжжж http://www.roditeli.info/children/bebemasaj/

и още...  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/

Срам ме е, но не съм от най-редовните с гимнастиката...  :oops:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #54 -: Август 31, 2007, 18:21:22 pm »
Якато стана дума за гимнастиката, да питам и аз. :D Навсякъде пише, че гимнастиката е за бебета навършили 1 месец и половина или 4 кг. Това значи ли, че преди това тя е противопоказна дори и най-леката гимнастика?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #55 -: Август 31, 2007, 18:39:10 pm »
 
Цитат
Навсякъде пише, че гимнастиката е за бебета навършили 1 месец и половина или 4 кг

Много мерси за линковете.
Сия, да ти кажа при нас лека за коликите се оказа гимнастиката. Нищо че все още нямаме 4 килограма , изпъваме крачета и после ги свиваме до корема 10-тина пъти, следва едно яко пръцкане /или насиране/ и положението се кротва. Тъй че просто продължавам с гимнастиките и в прекия, и в преносния смисъл  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #56 -: Август 31, 2007, 20:38:43 pm »
Лейди и ние с гимнастиката сме като вас, а якото пръцкане ме довежда до пристъпи на смях. Никога не съм мислела, че едно бебе може да пръцка толкова, макар, че аз не бих го казала умалително пръцка :wink: То си е направо като голям безсрамен човек...ама нека, че поне и олеква. Но за гимнастиката - напоследък като се нахрани е в сташно готино настроение и като я поставя повдигната много рита от кеф и сама си прави гимнастика.

Аз да споделя, вече се отчайвам  :( Нито режим можем да изградим, нито нищо. Храним се на около 3,5 - 4 часа, но в зависимост от това дали се буди през нощта да яде или не - сутрешното хранене винаги е по различно време и съответно ден с ден не си прилича...е почти де. И в следствие на това всяка вечер се къпем по различно време, понякога в 8, 8.30, 9, 9.30 рядко и по-късно, ама все пак :? Хора, аз ли бъркам някъде, ще ми се да имаме режим и детето да си свикне, имам чувството, че и за него ще по-добре....Май съм много смотана  :( Изнервила съм се до ента степен. Тя през деня почти неще да спи, а е само на месец и 5 дена келемето. Помощ  :(
« Последна редакция: Август 31, 2007, 20:41:57 pm от Nina »
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #57 -: Август 31, 2007, 21:32:56 pm »
Нина, спокойо бе мила, какъв режим на едномесечно бебе търсиш :wink:
водиш се от първото за деня хранене това е режима, през 3-4 часа :D
Деси си направи режим едва на 7-8 м. и то пак има разминаване с около часа всеки ден :)
За гимнастиката е хубаво да се прави като бебето стане 4 кг., както и масаж преди това. Задължително до 3м. преди гимнастиката правите малко масажче.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #58 -: Август 31, 2007, 21:56:54 pm »
ето тук линк към цяла книга за масажа на бебето по месеци - със снимки и пояснения. по нея съм се водила, нещата съвпадаха с това, което ми е показвала акушерката.
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3
аз почнах с масажа още на 2 седмична възраст. гимнастиката я почнахме на 1 месец.
една педиатърка ми беше казала, да не струпвам накуп и масаж и гимнастика вечер след баня, защото му идвало много на бебето и препоръча гимнастиката да е, примерно, следобяд, а вечер след баня - само масажа.

Нина, за режим е рано да се говори, както вече ти е казала Стефи. води се по детето. за приспиването ще трябва да измислиш свой подход, пак според реакциите на бебето. аз не съм имала проблем със заспиването на Мартин, на ръце не сме се носили на тая възраст. но в един момент започнах да давам биберон-залъгалка за заспиване, а също така и една мекичка играчка, която той още стиска в ръка и се гали с нея, докато заспива. пускам и тихичко приспивни нежни песнички.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #59 -: Август 31, 2007, 22:16:27 pm »
Нина, и аз много се терзаех, че нямаме режим, защото исках с всичко да успявам и да бебето да има режим, който да ми е удобен на мен :) Е не стана. Примирих се, чве всеки ден ще бъде различен - както Стефи ти е написала, водиш се от първото хранене и се научаваш да импровизираш с организацията в движение.
Също и за спането - бях изнервена, че моето едномесечно бебе през деня не ще да спи, когато уж почти само това трябва да прави. Да не говорим, че вечер преди 12 не можехме да се приспим и то с колко зор.
Сега сме на шест и от около месец нещата се наредиха малко по малко. Дните започнаха да се уеднаквяват относно хранене, спане с + - час разлика. Вече спим 2-3 пъти през деня и изобщо за мен сега стана по-лесно.
Вечер също заспиваме по - рано и по-лесно. Когато стана на 3 месеца я оставих да спи сама в стаята си и от същата вечер тя спря да се буди за нощно хранене.
Просто детето само промени поведението си.
Така че надежда има :D
« Последна редакция: Август 31, 2007, 23:40:54 pm от tzvetenze »
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #60 -: Септември 01, 2007, 11:06:29 am »
Дара също сама си направи "режима" В началото и аз се терзаех и не откъсвах поглед от часовника. После прочетох едно от мненията на д-р Бърди - "деството не е казарма" и мирясах. И ние се водим по първото хранене за деня. Като будува 2 часа и и се доспива и така... Така, че Нинче, споко! Радвай се на детето когато е будно, храни когато е гладно  (трябва да са минали мин. 2ч. от предното хранене), като му се доспи го слагай в кревата...

Ааа и за къпането... Нищо им няма, ако пропуснат една вечер - ще го изкъпеш сутринта. По едно време, умишлено къпех Дара сутрин. Вечер беше много изморена и изнервена. Не можех нито да я изкъпя, нито да направя масаж. Сутрин беше рай - детето в настроение, кефи се във водата и аз не се изнервях от ревове и писъци. Сега пак се къпем вечер - под час? неее когато е удобно и за двете ни  :)
« Последна редакция: Септември 01, 2007, 11:12:01 am от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #61 -: Септември 01, 2007, 11:28:58 am »
Много ви балгодаря Джам, Стефи, Цвети, Сетакап, сърдечно. Тука е мястото  :youwoman: . Наистина е ужасно, когато човек започне да си мисли, че е неудачник. ще пробвам да се успокоя и да не насилвам нещата, ясно е че трябва търпение, само ме беше стах, че само аз немога да подредя нещата.
Благодаря ви.  :balk_104:
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #62 -: Септември 01, 2007, 12:08:15 pm »
Честит имен ден на всички именници!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #63 -: Септември 01, 2007, 12:38:38 pm »
Цитат
само ме беше стах, че само аз немога да подредя нещата
Сватя, тва да ти е страха на тебе. То нашите страхове - малки и големи тепърва предстоят ... :D
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #64 -: Септември 01, 2007, 13:00:36 pm »
Като стана дума за масажа (ние започнахме вече), но аз засега практикувам вечер след баня - пък сега чета, че трябвало сутрин или следобед час, час и половина след хранене! Е, за нас това значи да се събуждаме, за да правим масажи и гимнастика! Явно трябва да намеря някакъв компромисен вариант или не е фатално, че е вечер тая ни дейност!

И друго, четох това онова за бебешкото акне - но кога в края на краищата преминава, че много му се дразня, да му се не види!!!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #65 -: Септември 01, 2007, 13:47:52 pm »
Да попитам и аз за мойта беба ,нещо си лапаме много ръчичките и много се слюнчи,но наистина много . До колкото знам признаци за никнене на зъбки да но ние преди 3 дни навършихме 3 мес. не е ли много рано и на какво друго може да се дължи ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #66 -: Септември 01, 2007, 14:54:18 pm »
И Стефито тогава почна да се плюнчи- още нямаме индикация за зъб   :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #67 -: Септември 01, 2007, 15:37:20 pm »
Да попитам и аз за мойта беба ,нещо си лапаме много ръчичките и много се слюнчи,но наистина много . До колкото знам признаци за никнене на зъбки да но ние преди 3 дни навършихме 3 мес. не е ли много рано и на какво друго може да се дължи ?
И Анджела започна да се лигави към 3м и нещо и да дъвче всичко- ръце, играчки, каквото и попаднеше, ама и ние още нямаме нито 1 зъб.Но все пак нищо не се знае.Може и да ви пробие скоро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #68 -: Септември 01, 2007, 20:35:15 pm »
лапането и слюнченето изобщо не са задължително индикация за никнещи зъби, както смятат бабите.

пъхането в устата на всичко ново е първият начин за бебето да почувства и опознае света. до към година-година и половина, все още устата е най-важният сензитивен орган.

ако и вие държите постоянно нещо в устата си, ще отделяте повече слюнка. справка - зъболекарския стол. а бебетата все още не умеят да си гълтат слюнката като нас, възрастните, затова тя се стича от устата навън.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #69 -: Септември 01, 2007, 20:54:21 pm »
Джам, ви го е написала много добре за слунченето. Ние сме сигурно рекордьори по точене на лиги, от 2.5 м., та до 8 м. ходеше постоянно с лигавници, които сменях на 30-40 мин., защото просто подгизваха, за статистиката имаме 40 лигавника с найлон :lol:
Бора, а за масажа и гимнастиката няма страшно, можеш да правиш преди ядене, важното е да е минало достатъчно време от предното хранене. Деси също спеше постоянно до 2.5 м. и не беше възможно да й правя гимнастика между две хранения, правех я непосредствено преди хапване, а вечер след баня само масажче :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #70 -: Септември 02, 2007, 12:50:39 pm »
Ние бяхме с температура и съвсем лека хрема. :( Това и е първото разболяване и две нощи просто не посмях да мигна. Дали е от зъбки или нещо вирусно не мога да кажа. Вече нямаме температура и хремата почти изчезна, ще видим довечера как ще е. Ноо ръфаме с рев и жестокост всичко до което се доберем. :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #71 -: Септември 02, 2007, 16:43:57 pm »
Прочетох, че се препоръчват спални чувалчета, като попорастнели малко бебетата, че се развивали. Че тя Крисон се развива от преди две седмици, освен, че сме почти всеки ден напреко на кревата. Да я пъхам ли в огромния чувал да спи вече????
Седмицата приключваме с як обрив по лицето  :( Било милиария..... Егати тъпотията. Всички деца карали жълтеница, имали колики, имали гъбички в устата, имали и милиария...било нормално. Е немога да го възприема всчкото това за нормално  :x
ще се полудява очевидно  :?

П.С. Сватя, то сега аз като съм толкова налудничава, незначи, че и детето ша е откачено като мене, да не се разсватосаш ся с мене.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #72 -: Септември 02, 2007, 17:30:29 pm »
Било милиария..... Егати тъпотията
Тва пък кво е? И ние имаме пъпки, но лекарката се задоволи само да каже, че било нормално.

П.П. Сватя, нема се разсватосам бе :D
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #73 -: Септември 02, 2007, 18:32:27 pm »
Джам мерси за отговора да логично е да се опознава света така.Стефи расмя ме с вашите лиги ,как ги измери   :D ,а виж за лигавници то и аз започнах яко да купувам ,но дано не ми се налага да стигам вашата бройка  :D Лейди на мен педиатърката ми каза ,че това е бебшко акне от хормоните и ще се изчисти ,но истината е ,че като преминаха първите жеги и захладня и детето нямаше и една пъпчица.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #74 -: Септември 02, 2007, 18:37:36 pm »
Милиарията са пъпчици от претопляне. :? Бая сме се изпъпчили, аз се бъзикам (доколкото мога), че е в пубертета и има акне, а то Бърди взе, че се произнесе, че е възможно и да е бебешко акне. Итакова имало.. Да не се шашкам, така ми се стори....А отделно, че сме я претоплили.

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #75 -: Септември 02, 2007, 18:52:56 pm »
Аз точно за това се нервя с тея обриви - може да е това, може онова - милиарии, акнета, претопляне, алергии - направо аз се изприщвам вече...
За протокола - и ние сме с гаден обрив на лицето! Дано утре нашта педиатърка знае от кой вид сме докопали!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #76 -: Септември 02, 2007, 21:36:39 pm »
учудващо е, нали? ние си мислим, че бебетата са като новички кукли, прясно извадени от целофана и без никакви дефекти, пък те имали също проблеми на растежа :)

да, има нормални неща в периода на новороденото, така е. разбирам, че майката иска бебето й да е перфектно, но е по-добре да се тюхка от колики и жълтеница, отколкото от нещо наистина сериозно, пази Боже!

не знам на какво викат "бебешко акне" и "милиария", но принц Мартин имаше едни бели пъпчици като запушени мастни порички по нослето от 10-тия си ден та горе-долу до към края на 2-рия месец. изчезнаха си с времето. и то било нормално.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #77 -: Септември 02, 2007, 21:51:00 pm »
За тези пъпчици да се изкажа и аз, не зная до колко е достоверно, но на мен ми обясниха, че бебето се "чисти" от хормоните на майката, при Стефи точно около 40 ден се появиха- ето тук можете да видите като ситен обрив бяха изпръхнали бузки и зачервени, с какво ли не мазах, но си минаха от самосебе си, цялата работа за около две седмици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #78 -: Септември 02, 2007, 22:39:47 pm »
Джам, абсолютно съм съгласна с теб, по-добре тези неща, от колкото недай боже нещо по-...И все пак е малко притеснително, като човек се страе и въпреки това нещо не е съвсем като хората.Може примерно тези дни да съм прекалила с някаква храна каза док., а аз толкова се старая, може да съм я претоплила.. А и все си мисля, ами ако не е това дето казва лекарката...Пак стигаме до майчиния страх. :) Тенкю за отговора.
Мини, ами и на Криси нещо подобно, ама като че ли по-изразено, ама то на снимката не се и вижда много. ще чакаме и ще видим. Обаче е голяма сладуранка Стефания, с едни бузанки за щипане :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #79 -: Септември 02, 2007, 22:43:12 pm »
ооо, миси миси
Господ е запазил най-красивите деца за нас- за това толкова ги чакахме
  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит