0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #20 -: Август 28, 2007, 21:40:45 pm »
Привет и от нас, най-накрая свърши този ден, как съм жива незнам, но Деси не спря да мрънка през цялото време :?
По въпроса за бънджито, ние също имаме, но Деси не го хареса от самото начало, както и проходилката. Пробвала съм я десетки пъти, но повече от 2-3 минути не иска да седи, защото я ограничава. Но за сметка на това обожава да си седи на пода и да си щъка навсякъде :D
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #21 -: Август 28, 2007, 21:43:05 pm »
Я да питам мамите аз тука - с какво отоплявате стаята, където "живее" бебето ви. Защото ние май ще се избием докато решим с какво ще се греем зимата :lol:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #22 -: Август 28, 2007, 23:15:28 pm »
Мари, доколкото знам, маслените радиатори са най-подходящи за отопление на стаята на бебо. Но нека по-запознати мами си кажат мнението.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #23 -: Август 28, 2007, 23:27:11 pm »
Ние сме с маслен радиатор.
Днес бяхме на консултация- вече сме 7170 и 65 санта, добре се развиваме, да се похваля- на обед половина голямо /190 гр/ пюре на Сънвал /картоф, тиква и копър/ и следобед 1 цяло /130 гр/ пюре манго на Семпер. Ако я караме все така- добре ще сме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #24 -: Август 28, 2007, 23:38:32 pm »
Мари климатик или маслен радиатор.поддържала съм 21-22 градуса.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #25 -: Август 29, 2007, 00:36:09 am »
Весела седмица и от нас! Много здрави бебета и повече положителни тестчета!
 Ние вече сме си в Германия, далеч от баби и дядовци и купона е пълен. Малкия бяс вече 3ти ден ни разказва играта с не искане на млякото вечер, като снощи купона беше пълен - повръща 3 пъти зверски, докато си изкара млякото и каквото друго можа и най-накрая заспа. С това ядене направо полудявам вече и не знам какво да го правя. Все още сме много малки за 3 пъти ядене на ден :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #26 -: Август 29, 2007, 07:23:52 am »
Стефич, малката Габи си умира пък за бънджи.В него изкарва поне по 3 ч на ден,което е супер защото аз си имам време за себе си.
А за мрънкането не знам при Вас как е, но при нас то е само на ядене.Не знам за по-злоядо детете от нас.То не е въртене на главата ,мажене на плота и правене на разсеяна, но ако дръпна лъжицата и я оставя гладна си я иска, т.е иска вниманието.Яденето май за моята дъщеря е нещо като последна грижа,но аз вече почвам да се притеснявам, защото видимо отслабна, а насила да давам не мога и не искам.Дайте някакви идеи Вие какво сте правили, че аз вече се изчерпах.
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #27 -: Август 29, 2007, 10:48:40 am »
Mary, и ние миналата зима бяхме на маслен радиатор. Сега сме в ново жилище и си направихме локално парно само за нашия апартамент, с ел. котле.

Силви и Гане, късмет със злоядите бебета. Абе  наистина е много малък Алекс за 3 хранения на ден :? Силви, не знам как е при вас, но Дани е определено на периоди с храненето. Като бебе ядеше около 2/3 от препоръчителните порции за възрастта му, но качваше даже леко над златната среда за нормата. После, като почна да се движи повече, пак яде по толкова, но започна да сваля на тегло. Но той си беше пухчо преди, така че не съм се тревожила, педиатърът също каза, че няма основание. На 11 месеца беше 10 кг, а сега на 14.5 месеца е 9.800 кг. Миналата седмица ядеше супер малко, май в жегите винаги е така. А тази има апетит, вчера за първи път стигнахме 190 мл за вечерното мляко. Ако не е ял достатъчно, предлагам нещо дребно между храненията (мъничко плодче, 1 бисквитка, 2-3 лъжички кисело мляко), той обикновено отказва и така знам, че не е гладен. Не го насилвам, той си знае кога колко. Само за обедното ядене, понеже е "човешка" храна, гъста супа или манджа, много ми се ще да си изяжда колкото може повече и се правя на клоун, но отнема около 40-50 мин и пак рядко си изяжда цялата порция.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #28 -: Август 29, 2007, 12:33:16 pm »
Мармот, пося надежда в изтерзаното ми ежедневие :D Аз все се тормозя, че не може да си изяде "нормата" и е само 8100 на 10 месеца. Хърба :?
Понякога се случва да пропуснем разходка - докато изяде всичко става време за следващото спане. В трудното начинание ми помагат рекламите (гледа като омагьосан и само отваря устата, колкото и да е непедагогично), пералнята (особено центрофугата), нещо, което да си върти в ръцете или рекламни брошури. Обича и да опитва нови неща, тогава яде с видим интерес. Редуваме се да готвим със свеки, купувам и готови, сега избирам и детска кухня само заради разнообразието.
Бънджи нямаме :( Исках да видя как ще му се отрази, ама ни се размина. Бяха ни обещали за подарък и аз все отлагах купуването, а сега ми се струва вече късно.

Да питам и нещо мамешко: наблюдавате ли изтичане на кърма месеци след спиране на кърменето?
Аз не кърмя Симеон вече повече от 4 месеца, но наскоро забелязах изтичане на кърма сутрин или след къпане. Едната гърда става напрегната и болезнена и без масаж не се оправя. Компетентни източници казаха, че е нормално, ама аз и вас да питам. Препоръка за мамолог?

Иначе ние заминаваме за Аполонията. Ще се опитаме да съчетаем малко културни мероприятия със суперлюбопитно бебе :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #29 -: Август 29, 2007, 13:07:53 pm »
Мармотче, аз съм станала на клоун вече, то не са играчки, то не са чалга песни, щото само така мога евентуално да му привлека вниманието, то не са смяна на обстановка, изчакване и още хиляди други. Ако си реши, че храната не му харесва - каквото и да правя не яде и това е. Днес направо съм разбита - яде пасирана мусака без да се мръщи. И то такова количество, което до сега не е ял от друга манджа. И домашните кисели харесва много. И аз искам от човешките манджи да яде малко повече, ама не става винаги и това си е :? Надявам се малко от малко да го привикна към нашата храна сега като му излязоха малко зъби.
Ултра, ние сме същите с рекламите и другите цветни истории. Аз заради това го записах на кухня в България - дано свикне с манджите. Ама тук в Германия няма такива екстри :? По въпроса за кърмата - и на мен все още ми изтича кърма, а съм спряла от около 7-8 месеца вече с кърменето. До колкото разбрах нормално било. Въпреки че аз пих лекарства за спиране и пак има.
За протокола - ние сме на 1 г. и 6 м. и сме 84 см и 13600 кг. Това нормално ли е, едри ли сме? Да се чудя сега да се тревожа ли и да ограничавам яденето или не :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #30 -: Август 29, 2007, 13:13:33 pm »
относно изтичането на кърма, на мен не ми тече, но като стисна зърното все още излизат по няколко капки, а и аз пих лекарства за спиране.
за хапването май ние сме най-добрите прасенца, яде всичко и достатъчно, само дето сме за в банята след всяко ядене :lol: ама то и ни личи де, на 10 м. 9 кг. и 75 см.
ние се топлим с електрическите радиатори на Адакс, вече две зими и съм много доволна, имат си термостати, нагласяш си ги на желаната температура и нямаш грижи. Деси зимата съм я гледала на 20-21 градуса, 18-19 вечер, според мен няма нужда от по-топло, само се изнежват децата.
« Последна редакция: Август 29, 2007, 13:17:26 pm от StefiZ »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #31 -: Август 29, 2007, 13:17:26 pm »
Колко трябва да е оптималната температура в стаята с бебето? Браво на добрите дечица дето си похапват (пупупу) големи да порастнат  :)
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #32 -: Август 29, 2007, 16:10:43 pm »
През зимата държах Дара максимум на 22гр. Колкото до яденето... ммм любимата ми тема  :x Не е пила мляко повече от месец - какво ли не пробвах не и не! Яде каши и пюрета 4-5 пъти на денонощие.През биберон пие само вода - ако усети, че е нещо друго плюе. Много-малко, това е положението. Бях се засилила да бъркам и хвърлям като ненормална, но осъзнах, че така ще я направя още по-капризна. Сега като откаже да яде, прибирам и не предлагам друго. Като огладнее яде всичко без рекламации. За протокола - почти на 8м. 7200кг, 68см
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #33 -: Август 29, 2007, 17:05:54 pm »
аз също действам така - откаже ли да яде,вдигам чинията и я смъквам от масата.след около час идва и се умилква около яденето което е отказала.не правя така само на неща,които от малка не ги обича - червен пипер или картофено пюре.всеки обед настоявам за супа задължително.чиста проба -дали ще мине номера и капризи.
и аз за протокола 2г 8 м - 14 кг.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #34 -: Август 29, 2007, 17:51:35 pm »
До сега си мислех, че съм много лоша майка, ама след последните три дни екшън, явно и аз ще го пооставя гладен. Иначе само си хабя нервите :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #35 -: Август 29, 2007, 18:17:38 pm »
Аз си мислех, да слагаме климатик - само да не е вредно за бебето. :?
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #36 -: Август 29, 2007, 23:33:48 pm »
Аз си мислех, да слагаме климатик - само да не е вредно за бебето. :?

Чела съм да се избягва употребата на климатик при малки бебета, но пък варианта е да се почистват много редовно филтрите. И ние бяхме на радиатор, макар че имаме климатик.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #37 -: Август 30, 2007, 19:34:37 pm »
Здравейте мацки,
Ние отновосме на страниците на "Моето бебе и аз" и понеже тук няколко човека казаха, че харесват дъщеря ми давам линк, ако искат да гласуват за нас:
http://www.moetobebe.net/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=naisladkobebe
Ние сме някъде номер 17 май и сме с кърпа на главата и молив в устата.Аз мисля, че преди време дори част от тези снимки с нея бях постнала тук.Име: Габи, София
« Последна редакция: Август 30, 2007, 19:36:43 pm от Silwi25 »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #38 -: Август 30, 2007, 21:38:34 pm »
Много е сладка Силви, имате един глас от мен. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 27,08....
« Отговор #39 -: Август 30, 2007, 22:27:59 pm »
ох, Силви, ще ме умориш с тая мания за конкурси :)

п.п. аз харесвам всички бебета на Зачатие и това не е празна дума. освен сладурчовци, тук друго досега не съм видяла.
« Последна редакция: Август 31, 2007, 00:06:42 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!