0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
как се бие Fraksiparin
« -: Август 10, 2007, 10:03:39 am »
zдравеите моми4ета.
трябва да си бия фраксипарин сама. на листовката пи6е да не се иzгонва ваzдуха от спринцовката. наистина ли се бие така. натиска6 буталото до краи или докато има те4ност?6те стане ли не6о ако си вкарам малко ваzдух в кожата? благодаря ви zа отговорите

Косето е на небето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #1 -: Август 10, 2007, 10:06:48 am »
по принцип, с тия готови спринцовки за подкожни инжекции наистина е така - не трябва да се изгонва въздуха, но аз го правех. една капчица загуба не е голяма.
буталото се натиска докрай.
нищо няма да стане, ако се вкара въздух подкожно, но не пречи да питаш лекар, все  пак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #2 -: Август 10, 2007, 10:26:37 am »
благодаря ти Jam , надявах се ти да про4ете6 и отговори6, zнам 4е има6 практика с фраксипарина  :) , съ6о 4етох мнението ти zа  имуновенина,  :flower: и целувка zа младежа    :)

Косето е на небето.
*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #3 -: Август 10, 2007, 12:11:40 pm »
Норе, единственото указание, което не спазвам според листовката е да се притиска кожата през цялото време на инжектиране. Все пак предпочитам мъжът ми да държи спринцовката с две, вместо с една ръка. :D Иначе по-лесно е като се боде перпендикулярно на кожата, а не под ъгъл. така се избягва посиняването.
Вкарваме цялото количество въздух, докрая. Понякога се сдобивам с доста неприятни синки, но това са бели кахъри. :wink:
Давай смело.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #4 -: Август 10, 2007, 12:35:49 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10586.0

аз се научих от тази тема, вадих си въздуха.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #5 -: Август 10, 2007, 17:04:18 pm »
Аз не вадя въздуха. Синини рядко ми се получават, не мисля че имат нещо общо с въздуха.
Успех с боденето! :)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #6 -: Август 13, 2007, 11:00:44 am »
Не го вкарвам и не виждам смисъл да се вкарва, щом не подпомага нищо.Мен лично ме убедиха и че не трябва.
Моето обяснение го има в темата, която е дала Evro.
Успех на всички!
*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #7 -: Август 13, 2007, 11:14:56 am »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10586.0

аз се научих от тази тема, вадих си въздуха.

в тази тема наистина има много информация, и аз оттам научих доста неща.
лично на мен в клиниката ми казаха да махам въздуха и го махахме, изтичаха по 1-2 капки, но не е кой знае какво. от клиниката също ми казаха, че се пие под ъгъл не по-малък от 45 градуса.
а за кожата даже не знаех, че трябва да се притиска през цялото време. моят мъж я пускаше след като забоде иглата. и после много бавно се вкарва съдържанието до края, ако е по-бързо - боли.
а за синките - не знам какво има значение, аз в началото нямах нищо, а към средата на втория месец ми се появиха буци, сърбежи... сменихме с ръцете и се оправиха нещата.

Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #8 -: Август 13, 2007, 13:22:01 pm »
Момичета,може ли да попитам защо сте си били фраксипарин?
*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #9 -: Август 13, 2007, 15:18:30 pm »
Момичета,може ли да попитам защо сте си били фраксипарин?

При имунологични проблеми и генетични дефекти в гените за тромбози се предписва такова лечение.
При мен специално е заради антифосфолипидни антитела.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #10 -: Август 14, 2007, 00:10:38 am »
Всеки ден ли си поставяте инжекциите.. аз имам изписан същия медикамент при положителен тест 'по една апликация сутрин'.. надявах се да се има предвид нещо друго, ама не.. :?
« Последна редакция: Август 14, 2007, 11:30:37 am от Dindin »
*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #11 -: Август 14, 2007, 00:14:19 am »
Всеки ден ли си поставяте инжекциите.. аз имам изписан същия медикамент при положителен тест за 'по една апликация сутрин'.. надявах се да се има предвид нещо друго, ама не.. :?

Да, всеки ден  :?
Ама то се свиква. :wink:

Толкова неща преживяваме в борбата за бебе та това ли ще ни уплаши?! 8)
« Последна редакция: Август 14, 2007, 00:16:14 am от galli »
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #12 -: Август 14, 2007, 08:42:53 am »
Каква е цената му?В кой пероид се слага Фраксипарин?Лесен ли е за намиране по аптеките?
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #13 -: Август 14, 2007, 10:08:43 am »
на мен док ми каза, че ми го изписва профилактично в 7 седмица, за по-добро кръвоснабдяване на матката.
аз най-евтино съм го намирала по 6 лв. за инжекция.
няма го във всяка аптека, тъй като са инжекции и то не много търсени, затова не ги съхраняват. в по-малките аптеки може да се поръча, обикновено идва за един ден, а иначе запаси обикновено съхраняват по-големите аптеки около болниците, където се купува по-често.

Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #14 -: Август 14, 2007, 10:17:31 am »
Мерси Пипи.  :D
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #15 -: Август 14, 2007, 11:32:53 am »
.. значи мин. 6 лв всеки ден 8-9 месеца...
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #16 -: Август 14, 2007, 13:15:49 pm »
Аз през всичките 9 месеца, винаги съм изгонвала въздуха.Така прецених за себе си.

.. значи мин. 6 лв всеки ден 8-9 месеца...

да
*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #17 -: Август 14, 2007, 14:04:37 pm »
.. значи мин. 6 лв всеки ден 8-9 месеца...

аз си го слагах 2 месеца. така каза док. ама при мен беше профилактично, за всеки е различно - докторът ти ще ти каже колко време.

а за парите... не е малко, но целта си заслужава, нали :)

*
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #18 -: Август 24, 2007, 10:09:06 am »

   Аз бях на фраксипарин от започването на стимулаЦИЯТА за икси до края на бременността .Първите 5 месеца вадех въздуха,след това  ми казаха да не го вадя.Но ако не го вадите трябва винаги да обръщате спринцовката надолу,въздуха не позволява лекарството да излезе,получава се нещо като въздушна възглавница и ще трябва да се извади иглата и да се бие отново.А цената е различна в зависимост от това дали е 0.3  0.4   0.6 Аз бях на 0.4 и струва 7.65 в най-добрия случай.Поръчва се предварително в аптеката.Могат да се поставят и в корема,там въобще не боли.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: как се бие Fraksiparin
« Отговор #19 -: Август 24, 2007, 10:14:42 am »
loana, били ми казала, защо сте започнали фраксито от начало на стимулацията?  :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com