0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Фраксипарин ...как?
« -: Април 06, 2007, 12:58:50 pm »
Момичета,изписаха ми фраксипарин този месец(не знам защо),но забравих да питам по кое време на деня да го слагам..на гладно ли ..и дали да стоплям инжекцията след като я извадя от хладилника.Не ми дадоха листовка ,а не ми се ще да занимавам док.Хайде,тези които имат опит с боцкането нещо да ми подскажат :kiss:!
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #1 -: Април 06, 2007, 13:14:31 pm »
Ле, не е необходимо да топлиш инжекцията,нито да я държиш в хладилника. Важното е да НЕ ВАДИШ ВЪЗДУХА преди да я поставиш.
Начин на поставяне:
Хващаш с два пръста участък от коремчето около пъпа, хващаш спинцовката за "тялото", а не за буталото и вкарваш цялата игла перпендикулярно или не по-малко от 45* спрямо корема, без да пускаш кожата. После бавно вкарваш съдържанието като държиш спинцовката с двете ръце и вадиш рязко иглата, за да не стане кръвоизлив.
Най-добре да обучиш половинката да ти ги слага. Иначе ми се вижда доста трудно.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #2 -: Април 06, 2007, 14:36:57 pm »
Аз ще добавя само, че няма значение по кое време на деня я слагаш, и дали е на гладно или не. Не се държи в хладилник, а на стайна температура.

White,  какво имаш предвид, че не се вади въздуха? Трябва да се почукне спринцовката преди това, за да няма въздух. Това изрично ми го казаха като ми показваха как се слага  :?

Le фраксипарина подобрява разреждането на кръвта, ако имаш генетична тромбофилия или антифосфолипидни антитела. При бременност осигурява добър кръвоток към бебето, за да се храни добре. Май някои лекари вече го включват и при планиране на бременност.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #3 -: Април 06, 2007, 14:45:42 pm »
И аз не разбрах, как да не вадиш въздуха?
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #4 -: Април 06, 2007, 16:20:32 pm »
White,  какво имаш предвид, че не се вади въздуха? Трябва да се почукне спринцовката преди това, за да няма въздух. Това изрично ми го казаха като ми показваха как се слага  :?
Роби, разбери го в буквалния смисъл. В инструкциите към инжекциите (аз си купих цяла кутия) изрично пише да не се вади въздуха, както обикновено се прави с другите инжекции.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #5 -: Април 06, 2007, 16:49:07 pm »
White е права ,момичета!
Против правилата е ,но наистина в листовката е описано ,че въздухът не се вади.
Предполагам,че е преценено достатъчно прецизно ,тъй като количеството течност е много малко и трябва да се изгони от наличния въздух,който не влиза в тялото.
Друго правило описано в листовката е, че мястото на убождане не се разтрива и трябва да сте легнали ,а иглата да е забита перпендикулярно.
Успех в боцкането!
« Последна редакция: Април 06, 2007, 16:54:56 pm от Efirche »
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #6 -: Април 06, 2007, 16:53:23 pm »
White,  какво имаш предвид, че не се вади въздуха? Трябва да се почукне спринцовката преди това, за да няма въздух. Това изрично ми го казаха като ми показваха как се слага  :?
Роби, разбери го в буквалния смисъл. В инструкциите към инжекциите (аз си купих цяла кутия) изрично пише да не се вади въздуха, както обикновено се прави с другите инжекции.
Да, когато сестрата ме учеше как да си ги слагам, също каза да не вадя въздуха. Забивам иглата под 45%, но тя е толкова малка, че й перпендикулярно да е, няма страшно.
Лесно е  :D

lb2f
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #7 -: Април 06, 2007, 17:02:12 pm »
Благодаря за отговорите! :DНа мен аптекарката ми каза да ги държа в хладилник.А Владимиров ми каза под ъгъл,не-перпендикулярно.По въпроса за половинката-100 пъти по- сложно ще е да ми ги слага той,защото започва да се тръшка от ужас като ме види с иглата.А въздуха,може би имат предвид,че не е задължително да се вади,щото не е венозно(там е опасно да попадне въздух,при мускулни и подкожни няма значение)..Така де,мен ме интересуваше по-скоро режима на слагане...да не би сутрин да води до сънливост....А имунологични проблеми нямам и затова се чудя защо...???
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #8 -: Април 06, 2007, 17:10:15 pm »
Фраксипарина е за разреждане на кръвта. Няма значение по кое време ще го слагаш. Спроред мене е важно да не изкарваш въздуха, щом го пише й на инструкцията.
При мене нямаше никакви странични ефекти  :D

lb2f
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #9 -: Април 06, 2007, 17:12:09 pm »
Не е от сънливите лекарства :D, но по спомен се слагаше вечер.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #10 -: Април 06, 2007, 17:46:18 pm »
Момичета, аз виждам, че всички сте си слагали Фраксипарина окло пъпа. На мен ми го слагаха в ръката. Грешно ли е това?


*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #11 -: Април 06, 2007, 17:55:40 pm »
Зина, не е грешно, но се получават доста синини в ръката. На мен ми го слагаха в ръката след колянна операция и си ходех синя един месец след това.
После в корема - нямах никакви оплаквания. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #12 -: Април 06, 2007, 19:00:59 pm »
А добре, Мерси много. Ще го имам предвид следващия път. А за синините е вярно.


*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #13 -: Април 06, 2007, 20:37:55 pm »
На ръцете е грозно...Не ,че на корема е по-хубаво,де...
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #14 -: Април 08, 2007, 17:52:17 pm »
Момичета аз също съм на фраксипарин от 4 месеца и мен в Бургас сестрата, която ме учи да си слагам сама инжекцията ми показа като извади въздуха преди това и аз така си ги бия вадейки възхуха досега...дали това е проблем т.е означава ли, че фраксипарина не се усвоява добре от организма?

Каква е идеята да се поставя инжекцията като не се изгонва въздуха преди това?Не е ли опасен този възхух попадайки в подкожната тъкан преди лекарството?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #15 -: Април 08, 2007, 18:08:10 pm »
Идеята да не се изкарва въздуха е да не изкарваш и лекарство заедно с въздуха, което обикновено се получава.
При подкожните инжекции въздухът не е опасен, но като че ли повече синини се получават като има въздух.
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #16 -: Април 08, 2007, 18:56:39 pm »
Ами аз веднъж опитах с въздух и то както си инжекцията толкова колкото е и лекарството - ами то става вакуум и не влиза лекарството.
А иначе аз си внимавам да не излиза лекарство навън след като извадя въздуха.
Важното е лекарството да влезе подкожно нали?
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #17 -: Април 09, 2007, 13:25:14 pm »
Не е вярно че в ръката се образуват синини, не остава и никакъв белег, поне при мен не. Слагането в корема е съвсем безболезнено и лесно, аз го правя сама. 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #18 -: Април 09, 2007, 20:32:17 pm »
Не е вярно че в ръката се образуват синини, не остава и никакъв белег, поне при мен не. Слагането в корема е съвсем безболезнено и лесно, аз го правя сама. 
Ти си ми герой слънце!!!! :D
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #19 -: Април 09, 2007, 23:12:06 pm »
Аз повечето пъти си го слагах отстрани. Там ми беше по - удобно.